Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kızlar bisi sorucam
Ozellikle okuyan varsa topigi benim kizin yaslarinda cocugu olan bilgili biri varsa yardimci olursa cok sevinirim.

Aşı karşıtı bir insan degildim(kızımın aşılarını yaptırdım oglumunda)taa ki covit aşısına kadar.
Ben covit için aşı yaptırmadım.
Yine olsa yine yaptırmam.
Cilt doktorum bile açık açık dediki covit aşısı sonrası okadar cok vaka duydum ki ben bile artık ikna oldum demişti aşının yan etkisi için.
Şimdi bir söylenti var bu aşıyı cocuklara yapmaya çalışıyorlarmış.

Dün aile hekimliginden aradılar Alyanin aşısı var diye.
Ne aşısı dedim 1. Sınıfta vurulan aşı artık 4 yasta vuruluyormus.
7 yasindaki cocuga vurulan aşı 4 yasamı cekilmis nolmus anlamadım dedim.
Iceriginide sormadım ne aşısı aşı karşıtı oldum covit aşısı yüzünden
Simdi bu aşıyı yaptıran var mı?
Ben cocuk doktoruna gidip sorsam mı ki devlet bunu okeylediyse o da yaptır dicek muhtemel.
Icim huzursuz
lelli biz yaptirdik kizamik asisi hatta asi icin onlari aramaya firsat birakmadan goturduk ki ben asi hakkinda tum calismalari takip ederim

lelli biz yaptirdik kizamik asisi hatta asi icin onlari aramaya firsat birakmadan goturduk ki ben asi hakkinda tum calismalari takip ederim
Sana güverinirim evet araştırmadan yaptırtmazsın.
Benim haberim bile yoktu bu aşıdan aranmasam bilmicektim 1.sınıfta yapılan aşının suan yapılıyor oluşunu.

Çocukluk asilari bence covid ile bambaska
Su an kizamik resmen hortladi, instagramda menenjitten bacagi erimis cocugun ailesi hesap acmis biz ettik siz etmeyin diye. Siz cok geziyorsunuz, ulkenin hali ortada ben risk alamazdim
Asi karma asi diye biliyorum ozellikle kizamik için risk senin iyi dusun tasin bulasirsa ne olur pisman olur muyum diye
Yine bu sitede anne konu acmisti kizamiktan cocugu yogun bakimda idi ne kdr hasar kaldigi belli değildi cok pişmandi dua istemisti
Cocukluk asilarina karsitlik yine asilar sayesinde gelen toplum bagisikligi ileydi simdi o kaymak bitti hastalıklar geri geldi
Bence asi olmayan taraf hasta cocuklar, ve yas tutmayan bebekler olmali cunku risk arttikca o cocuklarin da riski artiyor.
Cok gezmekten ziyade cocugun bagisikligiyla alakalı oldugunu dusunuyorum.
Belki gezerekte bağışıklık saglamıs olabilir bilemedim.
Çünkü oglum bukadar küçükken gezmiyorduk.
Ama oğlum sürekli hasta oluyordu her ay mutlaka 1 defa doktor görüyorduk ozellikle bogazlari sebebiyle.
(Hala hasta olacaksa bogazlari agrır önce anlar hemen hasta olucam diye )
Ama masallah kız oglana göre cok iyi
Ruzgar, kar, yagmur camur gezsede nanemolla değil.
Okul baslayınca benim korkum.
Bence en büyük mikroplar okuldan o tozlu ortamdan ve çocuklardan birbirine bulasiyor.
Sürekli temas halindeler ve sık el yıkama alışkanlığı vs edinmeleri yaş itabiriyle hakim değiller bu mevzulara.
Ortak kullanım alanları beni korkutuyor ozellikle wc mevzu.
Ben okul sezonunda korkuyorum nasıl kollicam diye.

Cok gezmekten ziyade cocugun bagisikligiyla alakalı oldugunu dusunuyorum.
Belki gezerekte bağışıklık saglamıs olabilir bilemedim.
Çünkü oglum bukadar küçükken gezmiyorduk.
Ama oğlum sürekli hasta oluyordu her ay mutlaka 1 defa doktor görüyorduk ozellikle bogazlari sebebiyle.
(Hala hasta olacaksa bogazlari agrır önce anlar hemen hasta olucam diye )
Ama masallah kız oglana göre cok iyi
Ruzgar, kar, yagmur camur gezsede nanemolla değil.
Okul baslayınca benim korkum.
Bence en büyük mikroplar okuldan o tozlu ortamdan ve çocuklardan birbirine bulasiyor.
Sürekli temas halindeler ve sık el yıkama alışkanlığı vs edinmeleri yaş itabiriyle hakim değiller bu mevzulara.
Ortak kullanım alanları beni korkutuyor ozellikle wc mevzu.
Ben okul sezonunda korkuyorum nasıl kollicam diye.

Aslinda gezme baglantisini nufus yogunlugu ile bagdastirdim, oglun zamaninda boyle degildi ki. Su an kayitsiz yogunluk buyuk tehlike, bunun cozumu de yok, okul konusunda haklisin bazi ozel okullar asi karti istiyor artik. Iyi olc Bic dusun tasin insallah icine sinen ve asla pisman ettirmeyecek Kararin olur.

Aslinda gezme baglantisini nufus yogunlugu ile bagdastirdim, oglun zamaninda boyle degildi ki. Su an kayitsiz yogunluk buyuk tehlike, bunun cozumu de yok, okul konusunda haklisin bazi ozel okullar asi karti istiyor artik. Iyi olc Bic dusun tasin insallah icine sinen ve asla pisman ettirmeyecek Kararin olur.
Ben elimden geldigi kadar tabi kolluyorum yine.
Disarida her yemekden önce ellerini yıkama imkanim varsa disarida yikiyorum yoksa mutlaka siliyorum.
Opetler vs disinda mecbur kalmadikca wc kullandirtmiyorum disarida illa buluyoruz gecen yaz bezi vardi bu yaz portatif olanlardan tasicam wc bulamayacagimiz ortamlarda (wc surekli diyorum kırmızı cizgim bu umumi olanlar beni aşırı igrendiriyor ve en cok enfeksiyon olarak buradan kapıldığını dusunuyorum o sebeple okul korkum var)

Asi mevzunda aşı karşıtı degildim ki her aşısını yaptirdım sadece ve hala ısrarlada söylicem covit aşıları tamamen arastirilmadan denenmeden bir anda piyasaya sürüldü ozamanda bir cok doktor kabul etti bu durumu.

Ben elimden geldigi kadar tabi kolluyorum yine.
Disarida her yemekden önce ellerini yıkama imkanim varsa disarida yikiyorum yoksa mutlaka siliyorum.
Opetler vs disinda mecbur kalmadikca wc kullandirtmiyorum disarida illa buluyoruz gecen yaz bezi vardi bu yaz portatif olanlardan tasicam wc bulamayacagimiz ortamlarda (wc surekli diyorum kırmızı cizgim bu umimi olanlar beni şırı igrendiriyor ve en cok enfeksiyon olarak buradan kapıldığını dusunuyorum o sebeple okul korkum var)

Asi mevzunda aşı karşıtı degildim ki her aşısını yaptirdım sadece ve hala ısrarlada söylicem covit aşıları tamamen arastirilmadan denenmeden bir anda piyasaya sürüldü ozamanda bir cok doktor kabul etti bu durumu.

Evet o apayri bir konu kesinlikle cocukluk asilari ile kiyaslanamaz
Keske herhangi bir nufus vs riski olmasa herkes rahat karar alabilse ama bizim ulkemizde ztn el ayak agiz gibi yenileri geldi, diger hastaliklara sira gelmiyor ki
Benim uzak bir arkadasim avmden boyle bir hastalik aldi tum hayati bitti calisamiyor meslegini yapamiyor cok dikkatli olmak gerek ufacik bir yara ile mikrobu aldi ve fark etmedi fark ettiginde cok gec olmus.

Kızlar bisi sorucam
Ozellikle okuyan varsa topigi benim kizin yaslarinda cocugu olan bilgili biri varsa yardimci olursa cok sevinirim.

Aşı karşıtı bir insan degildim(kızımın aşılarını yaptırdım oglumunda)taa ki covit aşısına kadar.
Ben covit için aşı yaptırmadım.
Yine olsa yine yaptırmam.
Cilt doktorum bile açık açık dediki covit aşısı sonrası okadar cok vaka duydum ki ben bile artık ikna oldum demişti aşının yan etkisi için.
Şimdi bir söylenti var bu aşıyı cocuklara yapmaya çalışıyorlarmış.

Dün aile hekimliginden aradılar Alyanin aşısı var diye.
Ne aşısı dedim 1. Sınıfta vurulan aşı artık 4 yasta vuruluyormus.
7 yasindaki cocuga vurulan aşı 4 yasamı cekilmis nolmus anlamadım dedim.
Iceriginide sormadım ne aşısı aşı karşıtı oldum covit aşısı yüzünden
Simdi bu aşıyı yaptıran var mı?
Ben cocuk doktoruna gidip sorsam mı ki devlet bunu okeylediyse o da yaptır dicek muhtemel.
Icim huzursuz
Canım ben yaptırdım o aşıyı. Evet artık 7 yaşındaki aşı 4 yaşına çekilmiş. Aşının içeriğine e-nabızdan bakar yarın sana özelden gönderirim.

X