Küçük yalanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizi gibi olmayı çok istiyorum
Ömrünüz uzar 😁
Yani şakası bir yana,gerçekten kafanız saçmalıklarla dolu olunca nasıl rahat ediyorsunuz ki? Örnek vereyim mesela eşiniz işten çıkmış,geleceği süre belli,o süre bir saat geç kalsa hemen arar sorar mısınız? Ya da geldiği zaman anlatmasını bekler misiniz? Ben neredeyse 10 senedir evliyim,hiç sormamışımdır ne zaman geleceksin diye. Gelince görürüm nasıl olsa der geçerim 😊kafam rahat ediyor böyle yapınca. Çok isterse kendisi arar zaten,ben şu saatte evde olacağım,şuna buna ihtiyacım var,veya karnım aç yemek var mı, şuraya gideceğiz hazırlanır mısın diye hep onun araması gerekir bana göre. Yoksa da ben rutinime devam eder geçerim.

Yaaa kalbimi kırıyorsunuz:cry: Değiştirmeye çalışıyorum ama bu huyumu :KK31:
En azından çaba var. Etrafımda o kadar çok detaycı var ki "A" demelerine tahammülüm kalmadı. Her işimi gizli yapar oldum.

Tez zamanda başarmanızı dilerim 😅

Bu arada ben aşırı detaycıyım. Sormam pek, kendim çözerim ya da direkt karşı tarafı öttürecek şekilde yanaşırım 🤣 Sezmezler de😬

Mesela hoşlanmadığım biri var. Arkadaşı hikaye atmış o hoşlanmadığım kişide fotoğrafın içinde. Ben de tesadüfi görüyorum o hikayeyi aa gördün mü bak şuraya gitmişler fln diyorum sonra yoo görmedim diyor ama hikayeye bakılmış bakmadım diyor sonra da yalan söylediğini itiraf etti işte zamanında o hoşlanmadığım kişiyle ilgili çok kavga ettiğimiz için gördüğümü söylemek istemedim diyor. Son örnek buydu. Küçük ama ne gerek var yani?
Hmmm mesela böyle bir olayda eşinizin yerinde olsam kesinlikle bende yalan söylerdim. Ki zamanında söylediğim de oldu yani. Sorun olmayacağını, kafamı bikbiklemeyeceğini bilsem asla öyle bir şey yapmazdım. Ben o anlamda eşinize hak verdim 🤷🏾‍♀️

Boğduğum zaman oldu fazla detaycıyım bazı şeylerin inciğini cıncığını öğrenmediğim zaman rahat olamıyorum. Bu huyumu değiştirmeye çalışıyorumo_O
Arada mesajlarınız olduysa okumadım.
Yönetme kaygıniz olabilir mi?
Yönetmeyi sevmeyi kast etmiyorum. O ego kaynaklı oluyor.
Aksiliklere karşı devamlı tedbirli ve kaygılı mısınız?

Herkese günaydın,

Eşiniz size hiç küçük yalanlar söyler mi? Mesela gördüğü bir şeyi görmedim demesi rahat bir şekilde. Sırf sizle zamanında küçük şeylerden çok sorun yaşadığı için yalan söylediğini söylüyor mesela. Tam örnek veremiyorum da bu tarz şeyler. İnsanın aklına da şu geliyor. O zaman bu adam küçük şeylerden yalan söylüyorsa rahat bir şekilde belki bu zamana kadar da çoğu şey yalandı. Var mı bu tarz küçük yalanlara maruz kalan ya da ne bileyim ben küçük diyorum belki başka birine göre büyüktür. Böyle durumlarda ne yapmamız gerekiyor?
Basite alınmaması gereken bir durum bence... Özellikle de yalanına kılıf uyduran insansa daha da uzak durulması gerekir. Eşiniz de küçük şeylerden çok sorun yaşadığı için yalan söylüyorum diyerek içten içe kendi vicdanını rahatlatıyor yani söylediği yalanın kötü bir şey olduğunun farkına varmak istemeyen cinslerden ve böyle insanlarda artık yalan bir müddet sonra bağımlılık oluyor aman kafam ağrımasın yalan söylerim daha iyi diye diye artık bunu huy ediniyorlar. Bence hafife alınmamalı yalanın büyüğü küçüğü olmaz.

Arada mesajlarınız olduysa okumadım.
Yönetme kaygıniz olabilir mi?
Yönetmeyi sevmeyi kast etmiyorum. O ego kaynaklı oluyor.
Aksiliklere karşı devamlı tedbirli ve kaygılı mısınız?
Kesinlikle öyleyim ve tavsiyelere açığım

Yaaa kalbimi kırıyorsunuz:cry: Değiştirmeye çalışıyorum ama bu huyumu :KK31:

Herkes apayrı birer dünya.
Ve bazı özelliklerimizle kodlu dünyaya geliyoruz. Hepimizin iyi ve kötü sivri olduğu konular var.
O yüzden ben insanları elimden geldiğince anlamaya çalışırım.
Bununla beraber kendinin farkında olup düzelmeye çalışan insanlara ayrı bir saygım var. Ve bu hoşa gitmeyen kişilik özelliğini de daha tolere edilebilir kılıyor.
Siz kendinizin farkındaymışsınız zaten. Sizin değiştiğinizi görürse eşiniz de daha açık sözlü davranir muhtemelen.
Benim böyle bir durumum olsa ve mesafe de kat etti isem açık açık söylerdim. "Akışına bırakmak için çaba harcıyorum. Senden de bana karşı daima dürüst olmanı istiyorum. Aramızda küçükte olsa yalan olmasın.
Kızgınlık kırgınlık bir şekilde geçer ama güven kırikliğı çok daha ciddi bir problem." derdim sanırım.

Kesinlikle öyleyim ve tavsiyelere açığım

İşler planladığınız gibi gitmediğinde bu sizi agresifleştiriyor mu?
Aksiliklere nasıl tepki veriyorsunuz?
Yani demeye çalıştığım her konuda, olaylarda da detaycı mısınız?
Yoksa sadece ilişkileriniz konusunda mı irdeliyorsunuz?

Herkese günaydın,

Eşiniz size hiç küçük yalanlar söyler mi? Mesela gördüğü bir şeyi görmedim demesi rahat bir şekilde. Sırf sizle zamanında küçük şeylerden çok sorun yaşadığı için yalan söylediğini söylüyor mesela. Tam örnek veremiyorum da bu tarz şeyler. İnsanın aklına da şu geliyor. O zaman bu adam küçük şeylerden yalan söylüyorsa rahat bir şekilde belki bu zamana kadar da çoğu şey yalandı. Var mı bu tarz küçük yalanlara maruz kalan ya da ne bileyim ben küçük diyorum belki başka birine göre büyüktür. Böyle durumlarda ne yapmamız gerekiyor?
Sizinkinin söylemesi normal başkasıyla karşılaştırmayın adamın gözünü bile takiptesiniz

Sizinkinin söylemesi normal başkasıyla karşılaştırmayın adamın gözünü bile takiptesiniz
Ne kadar meraklısınız insanların kendi ile ilgili rahatsız olduğu ve ya aşamadığı şeyler için burda gelip yardım istemesiyle dalga geçmeye.

Mesela hoşlanmadığım biri var. Arkadaşı hikaye atmış o hoşlanmadığım kişide fotoğrafın içinde. Ben de tesadüfi görüyorum o hikayeyi aa gördün mü bak şuraya gitmişler fln diyorum sonra yoo görmedim diyor ama hikayeye bakılmış bakmadım diyor sonra da yalan söylediğini itiraf etti işte zamanında o hoşlanmadığım kişiyle ilgili çok kavga ettiğimiz için gördüğümü söylemek istemedim diyor. Son örnek buydu. Küçük ama ne gerek var yani?
hatirlamiyor olabilir

Boğduğum zaman oldu fazla detaycıyım bazı şeylerin inciğini cıncığını öğrenmediğim zaman rahat olamıyorum. Bu huyumu değiştirmeye çalışıyorumo_O
İnşallah degistirirsin ben böyle incik cincik soru soranlara. Offff diyip hiç bir şey anlatmıyorum.

Offf ama ya bu ne ? Boguyorsunuz resmen madem hoslanmiyorsun ne diye söylesin ki adam sana üstelik kavga cikarmissin eskiden!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X