Kul hakkı

Gerçekten kötü bir muamele gördüm maksat peynir almak değildi hatta kasada idi ürünler ve ben ödeme dahi yapmamıştım ürünleri öylece bırakıpta çıkabilirdim o müameleye yinede tüm ödemeyi yapıp aldım..
Olumsuz bir durum hani yerel bir işletme olur anlarızda kurumsal çalışan bir işletmede olmamalı
O kadar olmaması gereken duruma evet demeyi öğrendik ki
Bu din olur korku olur sosyal baskı olur ekonomik yaptırım olur
İtaat eden toplum maalesef

kasadan okutuldugu an o urun sıze aıt
kasadan barkodu okundukdan sonra evın onunde de poset patlayıp dusebılırdı peynır...
ayıplı ürün ayrı boyle bı sanssızlık ayrı bu gıbı durumlarda cebınden öder evet cunku urun ayıplı degıldı kasadan cıktı sız ısrarla yenısını ısteyınce kendı cebınden odemek zorunda kalır

müdürle gorusmedınız mı kasadakıyle bunun tartısmasına neden gırıyorsunuz kı mudur ıcerde oturuyor oluyor hep mudurunuzu cagırın dersın yoksa da telefonla gorustururlerdı ona sorardın kasadakıyle munakasa yasamak yerıne

eger kasada hıc okutulmadıysa ve gercekden posetden kaynaklanan bırseyse kasıyer sacmalamıs

Çalışanlarla ilgili bir durum. Evimizin karşısında hemen o marketten var. Bazen gidiyorum. Geçen sene mesela süt iade ettim. Fazla mı almıştım öyle bir şeyler. Açılmamıştı gayet verdiler paramı iade aldılar. Kasadaki abi çok iyiydi, çok güler yüzlü şekilde geri aldı sütü . Dün yine gittim. O abi yoktu. Bir kız vardı. Kolay gelsine cevap vermekten aciz. Poşet çok az veriyor. Tonla şeyi bir poşete sokusturdum. Kız bilmiyordur belki işleyişi

kasadan okutuldugu an o urun sıze aıt
kasadan barkodu okundukdan sonra evın onunde de poset patlayıp dusebılırdı peynır...
ayıplı ürün ayrı boyle bı sanssızlık ayrı bu gıbı durumlarda cebınden öder evet cunku urun ayıplı degıldı kasadan cıktı sız ısrarla yenısını ısteyınce kendı cebınden odemek zorunda kalır

müdürle gorusmedınız mı kasadakıyle bunun tartısmasına neden gırıyorsunuz kı mudur ıcerde oturuyor oluyor hep mudurunuzu cagırın dersın yoksa da telefonla gorustururlerdı ona sorardın kasadakıyle munakasa yasamak yerıne
Müdür felan yok çogu zaman tek yada 2.kasiyer varsa şanslısınız peyniri talep edince o tartışmaya otomatikmen girilmiş oldu, ödemesini henüz yapmadıgım bir ürün benim sayılmazdı ödeme yapılmamıştı kasadaki delik poşetin hesabı müşteriden sorulmamalı yada kul hakkı diye bir şekilde yanaşılmamalı..

Marketlerde kapitalizm çok fazla hissediliyor bu arada. Kız doğru söylüyor olabilir de veya korkmuş ve kendisinden kesileceğini düşünmüş olabilir de. Aslında en iyisi müdürle konuşmak bu tip durumlarda. Ben markette çalışmıştım günübirlik. Bir günde istifa ettim. Çalisani amele gibi kullanmaya hevesli insanlar var. Verdikleri de üç kuruş. Malların hesabını soruyorlardı kendileri de parayı götürüyor çalışandan bir tane mal soruyorlar çok üzücü

As
Marketlerde kapitalizm çok fazla hissediliyor bu arada. Kız doğru söylüyor olabilir de veya korkmuş ve kendisinden kesileceğini düşünmüş olabilir de. Aslında en iyisi müdürle konuşmak bu tip durumlarda. Ben markette çalışmıştım günübirlik. Bir günde istifa ettim. Çalisani amele gibi kullanmaya hevesli insanlar var. Verdikleri de üç kuruş. Malların hesabını soruyorlardı kendileri de parayı götürüyor çalışandan bir tane mal soruyorlar çok üzücü
Aslında böyle bir gerçek varsa o sebeple de açtım konuyu ne kadar kasiyerle olumsuz bir görüşme yaşasakta kendi tarafımdan haklı oldugumu düşünsemde kasiyerdende asla kesilmesini istemem..hem müşteri memnuniyeti adına hemde çalışan adına hiç etik değil

Posetten dolayi dustuyse hata onlarin bence de.
Tabi sizin de poseti kontrol etmeniz lazimdi.
Ama bu nasil kul hakki oluyor onu anlaamdim poset yirtiksa bu kurumun sucu sizin degil.

Posetten dolayi dustuyse hata onlarin bence de.
Tabi sizin de poseti kontrol etmeniz lazimdi.
Ama bu nasil kul hakki oluyor onu anlaamdim poset yirtiksa bu kurumun sucu sizin degil.
Aynı şekilde düşünüyorum. Poşeti kontrol etmeniz mümkün değil kullanılmamış poşet olunca agzını açınca koydum nereden bilebilirdim koydugum anda alttan düştü.

As

Aslında böyle bir gerçek varsa o sebeple de açtım konuyu ne kadar kasiyerle olumsuz bir görüşme yaşasakta kendi tarafımdan haklı oldugumu düşünsemde kasiyerdende asla kesilmesini istemem..hem müşteri memnuniyeti adına hemde çalışan adına hiç etik değil
Benim çalıştığım durum farklıydı. Ben büyük bir markette bir firmanın tanıtımını yapıyordum. Bana belli sayıda ürün ve o ürünün hediyesini verdiler. Dandik de bir kıyafet firmanin adı yazan. Bana sıkı sıkı tembihlediler sakın o hediyelerden alma diye. Heidyede bir liralık bir şey yani. Firma yetkililerinden biri standı benim üst kata tasimami, standı tasiyinca da gelirken çantasını getirmemi istedi. Emrederek. Aynı gün satisi yaptım. Sonra da gitmedim. Standı da tasimadim,çantasını da. O bir gün yetti yani mantiklarini anladım. O dandik kıyafeti bile istiyorlar temiz şekilde. Çalisani sömürmek üzerine kurmuşlar sistemi. Bence şöyle yapın, yarın imkânınız olursa gidin tekrar müdür varsa konuşun anlatın durumu, için rahat etmedi vs söyleyin bakalım ne diyecek. Müdür yoksa marketin iletişim numarasını arayıp anlatın durumu bakalım ne diyecekler. İçiniz rahat eder en azından

O tıp yerlerde sorgusuz urunu gerı alma yada degıstırme mecburiyeti var kasiyer belli ki o an ugrasmak istememiş akrabam o tip Bı markette calışıyor ordan biliyorum

Aynı şekilde düşünüyorum. Poşeti kontrol etmeniz mümkün değil kullanılmamış poşet olunca agzını açınca koydum nereden bilebilirdim koydugum anda alttan düştü.
Keske müdürle konussaydiniz.
Ama kasiyerden kesilmese bence bu kadar laf dalasina girmezdi.
Kesilmeyecek olsa verip gecerdi onu baglayan yok diye.
Calisanlara da haksizlik tabi.

Hatta bir keresinde peynirin yarısını yiyip kalanı getirmiş müşteri sevmedik diye gerı alıp parasını iade etmişler

poset yirtik ve kasiyer bu duruma sahitlik ettiyse olay bitmistir. kasiyer bunu degistirmek zo run da.

direk marketin merkezini arayın yarın böyle böyle bir durum oldu o parayı kasiyerden talep etmeniz çok saçma sizin poşetiniz yırtıktı vs falan söyleyin bence..

X