Kul hakkı

ESELA1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2012
1.867
1.528
Arkadaşlar geçen gün şu A..İle başlayan meşhur fiyatları uygun marketten alışveriş yaptım zaten devamlı yekunlu müşterisiyim( çünkü evime en yakın market buda bir etken tabi)..alışveriş yaptıktan sonra kasada poşete aldıklarımı koyarken poşetleri yırtıldı ve peynir yere düştü patladı bende değişim talep ettim çalışan kasiyer asla olmaz dedi bende bu şekilde kabul edemem sizin poşetlerinizle alakalı değişim rica ediyorum dedim, bayagı bir sözden sonra kasiyer eger peyniri alırsan benim maaşımdan kesecekler kul hakkı yiyorsun dedi, mubarek ramazan günü bu söz beni çok kızdırdı..koskoca magaza yekünlü müşteri kendinden kaynaklı hata ve bayagı bekleme söz eziyetine maruz kaldım.. Yinede peyniri ısrarla talep ederek alabildim, müşteri memnuniyeti 000 olan bu markette bide inanç sömürüsüne mazur kaldım kul hakkı yediğim söylenerek..ödediğim paranın karşılıgını almadanmı çıkmam gerekirdi marketten sizce??

Kızla ilgisi ne anlamadım, parayı niye ondan kessinler, ama birileri o tip marketlerde çalışma şartlarının çok ağır olduğunu söylemişti. Kızın da siniri bozulmuştur bu nedenle... Kafanıza takmayın, maksadınız hakkınızı korumaktı.

Kızla ilgisi ne anlamadım, parayı niye ondan kessinler, ama birileri o tip marketlerde çalışma şartlarının çok ağır olduğunu söylemişti. Kızın da siniri bozulmuştur bu nedenle... Kafanıza takmayın, maksadınız hakkınızı korumaktı.
Peynirin parasını kasiyer kendi maaşından kesilecegini söyledi, ama yinede ben ödediğim ürünü almadan çıkamazdım, bana kul hakkı yediğim söylendi asıl moral bozan buydu

Kasadan geçtiyse haksızsınız bence. Geçmediyse haklısınız.

Çünkü ürünü almışsınız o an çıkışı yapılmış doğru ve düzgün şekilde. Poşet yırtılmasaydı ya da dışarıda bir sorun sonucu peynir yine mahvolabilirdi.

Ürün sağlam şekilde çıkış yapılıp, bozulmuş şekilde giriş olunca böyle söylemiştir.

Oranın poşetleri cidden aşırı dandik. Ben de fındık ezmesi almıştım kasada poşetten düşüp kırıldı. Çalışan dedi ki bu poşetlerle çok problem yaşıyoruz dedi. Değiştirdiler

Bu müşterinin sorunu yada kasiyerin sorunu olmamalı bu nasıl bir hizmet resmen kötü bir tavır gördüm.. Ve gerçekten iyi bir müşteriydim kendileri kaybeder..
A101 den bahsediyorsunuz sanirim ama ucuz marketlerin musteri memnuniyeti olgusu yoktur bunu migros carrefour gibi bir markette yasasaydiniz magaza muduru siz talep etmeden ozur dileyerek peyniri getirirdi biz buna hizmet diyoruz.

Sizin bahsettiginiz marketlerde ucuz eleman ucuz urun mantigiyla isler hizmet olmaz.

Kasa acik verir ve kizdan keserler diye size oyle soylemis ama musteri yanlislikla odemeden dusurup kenara iteklese ne olacakti? Kenara ayirip zaten iade kesilecekti. Yine aynisi yapilabilirdi. Kiz isi bilmiyormus. Kul hakki falan yok.
Kasanın açık verice bir durum yok gider pusulası düzenleyip peyniri iadeye kaldirabilir

Toplımun her mecrasında bu tür sömürüler görülür anlayış hizmet anlayışı değil şark kurnazlığı
Gerçekten kötü bir muamele gördüm maksat peynir almak değildi hatta kasada idi ürünler ve ben ödeme dahi yapmamıştım ürünleri öylece bırakıpta çıkabilirdim o müameleye yinede tüm ödemeyi yapıp aldım..

A101 den bahsediyorsunuz sanirim ama ucuz marketlerin musteri memnuniyeti olgusu yoktur bunu migros carrefour gibi bir markette yasasaydiniz magaza muduru siz talep etmeden ozur dileyerek peyniri getirirdi biz buna hizmet diyoruz.

Sizin bahsettiginiz marketlerde ucuz eleman ucuz urun mantigiyla isler hizmet olmaz.
Malesef ki aynen yazdıgınız gibi.

Peyniri poşete koyduğunuza göre kasadan geçmişsiniz demektir.
Eğer marketten çıktığınızda poşet yırtılsaydı tekrar dönecek miydiniz, poşeti hatalı bulacak mıydınız?
Bunu dürüstçe sorgulayın.

Kul hakkı veya değil bilemem.

Peynirin parasını kasiyer kendi maaşından kesilecegini söyledi, ama yinede ben ödediğim ürünü almadan çıkamazdım, bana kul hakkı yediğim söylendi asıl moral bozan buydu
Çok saçma bir durum, parayı o kızdan keseceklerse kurum sıkıntılı. Ki çalışanlar çok dert yanıyor zaten. Bana kalırsa sizin değil de o kurumun kul hakkına girmekle alakalı sorunu var.

Peyniri poşete koyduğunuza göre kasadan geçmişsiniz demektir.
Eğer marketten çıktığınızda poşet yırtılsaydı tekrar dönecek miydiniz, poşeti hatalı bulacak mıydınız?
Bunu dürüstçe sorgulayın.

Kul hakkı veya değil bilemem.
Peynir kasadaydı poşete koyar koymaz delik oldugundan düştü ve ben ödeme yapmamıştım, yani istesem o müameleye herşeyi bırakıpta çıkabilirdim sorun peynir değil aldıgım kötü muamele

X