K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulak Çınlaması sorunu yaşayan var mı?

ewet arkadaşım benide ince ve tiz seslerde cız cız gbi sesler oluyo sağ kulagımda ve özellikle ağlayan çocuklarda ama doktorum bunun normal olduğunu kulagın hassasiyetinden kaynaklandığını söledi bu arada benim sonuçlarım sol 15 db sağ 23db çıktı sizinkiler nasıl?

bişey daha sorucam gece nasıl uyuyabiliyo musun
benim eşim televizyon ya da radyo sesi olmadan
yani çınlama sesini bastıran bi ses olmadan uyuyamıyo:KK50:

bişey daha sorucam gece nasıl uyuyabiliyo musun
benim eşim televizyon ya da radyo sesi olmadan
yani çınlama sesini bastıran bi ses olmadan uyuyamıyo:KK50:

canım aynen bende öyle uyuyorum hatta tuhaf gelecek belki size eşime ben uyumadan asla uyuma diyorumm ben uyuyuyunca eşimde yatıyoo:KK43:(

canım aynen bende öyle uyuyorum hatta tuhaf gelecek belki size eşime ben uyumadan asla uyuma diyorumm ben uyuyuyunca eşimde yatıyoo:KK43:(

yok canım bizde öyle değil ama tuhaf da gelmedi
ben çocukları uyuttuktan sonra eşimin yanına geliyorum zaten rahatsızsa yüzündenn anlıyorum
rahatsız mısın diye soruyorum beni yalnız bırakır mısın derse anlıyorum ki çok rahatsız ve hiç
üstelemiyorum salonda kanepede uyuya kalıyo ben çağırıp yatağa gidelim diyorum
yada tv karşısında iyice sersemledikten sonra geliyo hemen uyuyo
bi de ticaretle uğraşıyo çok stresli işi var o da tetikliyo çoğu zaman

bende de aynı sorun var tetkikler normal cıktı (ilaçlı mr, işitme analizi) dr kafaya bişi takmayın dedi... stresten oluyormus :KK43: ama hayat bu şartlar taktırıyor kafaya :KK43:( herkese gecmiş olsun acil şifalar dilerim...

bende de aynı sorun var tetkikler normal cıktı (ilaçlı mr, işitme analizi) dr kafaya bişi takmayın dedi... stresten oluyormus :KK43: ama hayat bu şartlar taktırıyor kafaya :KK43:( herkese gecmiş olsun acil şifalar dilerim...

sana da geçmiş olsun canım ne zamandır var sende

burda yazılanları okuyunca halime şükrettim
benim bundan 11 yıl önce çok eski bir otobüsle yolculuğumda başladı otobüsün motorundan o kadar ses geliyodu ki kulağım bir kapanıp bi açılıyodu
eşimin işi nedeniyle küçük bir ilçede oturuyoduk sanırım sessizliğe o kadar alışmışım ki merkeze gittiğide gürültülerden hep başım ağrırdı
ne olduysa o yolculktan sonra oldu önce kulağımda kapanma sonra inanılmaz bi çınlama Allahım o ses insanı çıldırtır ne yaptıysam olmadı
ilçedeki Dr a gittik Dr branşı değildi ama yinede muane etti kulak zarı zedelenmiş olabilir merkeze sevk edelim dedi ama ben aynı otobüsle gitmeye cesaret edemdim
ne kadar sürdü bilmiyorum ama ara ara çınlıyo genelde ani yüksek sese mağruz kaldığımda ortaya çıkıyo Dr lar çaresi yok dedi bende bi daha gitmedim
bundan 1 ay önce kulağımda önce kapanma sonra çınlama oldu gün geçtikçe seste düşüş oldu şimdi çınlama var mı onu bile anlamıyorum galiba ince bir ses var
ve ben bu sese alıştım sol kulağımda olan çınlama şimdi ara ara sağ kulağımda da olmaya başladı Allah tan birkaç saniye sürüyo

Rabbim herkese şifa versin

kulak cınlaması kadar kötü sey yok heralde durup cınlamıyı dinliyorsunuz... benim nerdeyse 1 yıl olcak başlayalı... ama yinede sükür son günlerde azaldı... dr kafayı bişeye takmayın dedi :) mümkün mü? stres tetikledi demekki eeee onca sey yasadım kulak naapsın:KK43: herkese hayırlı şifalar dilerim kızlar

bence bu hastalık için sakın masraftan kaçınmayın. mutlaka testler yaptırın mutlaka ilaç olsun lazer olsun ondan sonra hava basıncı gibi bir sürü tedavileri var
yani durumunuz iyide olsa kötüde olsa bu hastalık mutlaka tedavi edilmeli. yoksa hayattan ömür boyu hiç bir zevk alamazsınız. bu konuda eşinizinde size anlayış
göstermesi lazım. sonuna kadar bütün masrafları göze almalı. benimde çınlamam vardı. tahminen 2000 tl harcamam oldu. ama allaha şükür en sonunda aldığım bir ilaç sayesinde bu hastalığımı yendim. KBB uzman doktorun kliniğine gittim. bana ote-flavonoid plus diye bir ilaçla betaserc diye bir ilaç verdi. ikisini sabah akşam kullanmamı istedi. ote-flavonoid 80 tl betaserc zaten ucuz 10 tl bişey. yani 100 tl ye bütün şikayetim ortadan kalktı. mutlaka bu ilaçları bir deneyin. gerçekten ben bu hastalığın ne kadar kötü bir hastalık olduğunu biliyorum.allah düşmanıma vermesin. bir kere müzik dinleme zevkiniz bitiyor. bir işte çalışma zevkiniz bitiyor. uykularınız hergün işkence oluyor. sonra baş dönmesi kusma hepsi peşinden kovalıyor. mutlaka deneyin önerdiğim ilaçları. inşallah iyileşirsiniz

benmde nerdeyse 10 yıldır kulak çınlamam va ozamanlar gitmiştim ama sonuç alamadım sonrada gitmedim bazen daha çok oluyor bazen az iki kulağımdada ama gitmeyi düşünüyorum tekrardan zamanla insan alışıyor ama çok sinir bozucu allah kimseye vermesin

selam kızlar ben geçtiğimiz pazar günü bir konsere gittim ve o günden beri kulağım çınlıyor tabi çok pimpirikli biri olduğumdan müsait olduğum ilk anda (3.günüydü çınlamanın) kbbye gittim doktor işitme kaybın yok çınlama geçicektir dedi bir sürü ilaç verdi antibiyotik, meniere hastalığı için bir ilaç, bir tane alerji için bir ilaç ve bir de damla. 10 gün sonra tekrar gel dedi yalnız şu an çok korkuyorum çünkü dediğim gibi konserden beri bir hafta geçti ve hala çınlama duruyor. seviyesi çok azaldı ve sesin tonu değişti bu da beni ümitlendiriyor ama yine de çok sinir bozucu bir şey gerçi ilaçları kullanmaya başlayalı 3 gün oldu bilmiyorum geçicek mi inşallah geçer. hayatımda hiç bu kadar üzülmemiştim kızlar Allah kimseye vermesin. geçer ama dimi? :) iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var şu an. Mesela sürekli duyan arkadaşlar hep aynı tonda mı duyuyorsunuz yoksa ses azalıyor mu ya da artıyor mu yani farklılık oluyor mu?

slm kızlar benm eşimdede aynı sorun başladı zaten adamcağızın 1 kulağı duymuyor şimdi duyan kulağıda tetiklemeye başladı çok rahatsz oluyor ve internette çok araştırdm kesin bir sonuç yok ama bitkisel bir çözüm buldum ve buna hemen başlamayı düşünüyorum sizede önermek istedim şimdi size paylaşıcam umarım memnun kalırsınız bunu deneyen çoğu kişi memnun kalmış .....
İbrahim Saraçoğlu Tinitus – kulak çınlaması şikayeti olanların, halk arasında çerez olarak adlandırılan fındık, fıstık, ceviz , ayçekirdeği ya da kabak çekirdeği tüketmekten uzak durmaları gerektiğini söylüyor.
Özellikle kabak ve ayçiçeği çekirdeklerinin tinitus üstünde oldukça olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Uzun yıllardan beri tinitus problemi olan kişilere, 15 günlük beyaz lahana kürünü öneriyor.

Beyaz lahana kürü :

•Kaynamaya başlayan yarım litre suya 6- 7 adet beyaz lahana yaprağını koyarak 10 dakika ağzı kapalı olarak hafif ateşte pişirin.

•Elde ettiğiniz suyu,Sabah ve akşam olmak üzere aç veya tok karnına birer su bardağı için. Bu işleme toplam 5 gün devam edin.

•Bu kürü 5 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verin ve tekrar 5 gün uygulayın. 3 gün ara verin ve tekrar 5 gün uygulayın.Böylece 15 günlük kür tamamlanmış olur.

•Aynı zamanda Toksin atıcı ve bağırsak kanserini önleyici bu 10 günlük kürü, 1 yıl boyunca 3 ya da 4 kez yapmak en doğrusudur.

Bunun dışında ; Kesinlikle yüksek seste müzik dinlenlemeyin ve kahve içmemeye de özen gösterin. Uykusuzluğun ve yüksek kolestrol içeren beslenme şeklinin tinitusu tetiklediğini unutmayın.

Beyaz lahana kürünün ardından uygulanacak olan 10 günlük U-vitamini (sıvı halde) tinitusun tamamen ortadan kalkmasında önemli rol oynayacaktır. takdir Allahın çok geçmiş olsun Rabbim şifa versn cümlemize

merhaba kulağında çınlama olan birisi ankarada bir doktora gitmiş doktor yanlış yazıyor olabilirim natrium florid gibi bir ilaç yazmış ilaç yurt dışından geliyormuş ve problemi geçmiş sizinle paylaşmak istedim ne düşünüyorsunuz var mı bu ilacı araştırabilecek eczacı arkadaşı falan olan nedir ne değildir?

Allahım bu nasıl bu hastalıktır...benimde hamileyken başıma geldi yaklaşık 1 sene oldu kaç doktora gittim kan tahlilleri yaptırdım emar cektirdim sonuç yapılacak bişey yok dedi doktor bununla yaşamasını öğretmen lazım dedi şok oldum insan bununla nasıl yaşar ya sabırcekiyorum.En son gittim doktor ilaç i var dedi 100 % 60 geciriyormus bi umut ışığı doğdu yanlız emziriyorum 2 aylık oğlum var nasıl yapicam bilmiyorum çok caresizim Rabbim kimseye tedavi olmayan hastalık vermesin.. Bu problemi yaşayıp da çözüm bulan var mı...ilaçlar fayda ediyor mu
.

merhaba kulağında çınlama olan birisi ankarada bir doktora gitmiş doktor yanlış yazıyor olabilirim natrium florid gibi bir ilaç yazmış ilaç yurt dışından geliyormuş ve problemi geçmiş sizinle paylaşmak istedim ne düşünüyorsunuz var mı bu ilacı araştırabilecek eczacı arkadaşı falan olan nedir ne değildir?

Ya gerçekten mi umudum kalmamışti çok sağolun. . kaç doktora gittim tedavisi yok dedi Enson gittigim de ilaç yazdı ama 100% 60 geçer tamam geçmez dedi 2 aylık bebegim var emziriyorum o ilacı da kullanmıyorum hem fayda etmezse diye düşünüyorum ama denemekte fayda kafayı yemek üzereyim Rabbim kimseye böyle hastalık vermesin

Kızlar ne olur bana cevap yazın lutfen benimde 15 gündür cinlama problemim var doktora gittim kulak kilerimi temizledi kirden dolayı olabilir dedi eve geldim kulaklarim acımıştı biraz ama cinlama hafif vat gibiydi. Temizlettigim 3 gün oluyor ama hala cinlama var tekrar doktora gidicem aranızda cinlamasi geçen varmı inşallah kalıcı olmaz Allah im dusmanima vermesin. Yemek bile yemek istemiyorum aklım hep kulağımda cildiricam artik

Kızlar ne olur bana cevap yazın lutfen benimde 15 gündür cinlama problemim var doktora gittim kulak kilerimi temizledi kirden dolayı olabilir dedi eve geldim kulaklarim acımıştı biraz ama cinlama hafif vat gibiydi. Temizlettigim 3 gün oluyor ama hala cinlama var tekrar doktora gidicem aranızda cinlamasi geçen varmı inşallah kalıcı olmaz Allah im dusmanima vermesin. Yemek bile yemek istemiyorum aklım hep kulağımda cildiricam artik
Yine git, eğer geçmezse istersen sana benim doktorumu önerebilirim. Benimki sağolsun iki arkadaşımın benzer sıkıntısını çözdü.

X