Saç Kesim Şekilleri Kulak yanındaki saçlar (favori,faul)?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

thecilekli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
24
12
30
merhabalar
benim kulağımın yanındaki saç çirkin duruyor

ben bu saçı kulağımın arkasına bile atsam birazcık kalıyor ve saçım dalgalı olduğu için elmacık kemiklerim de belirgin, elmacık kemiklerimin altına doğru kıvrılıyor bu saç ve çirkin duruyor. bundan kurtulmanın çözümü nedir? ağda yapamıyorum çünkü kıl değil saç şeklinde. ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Bu konu niye bildirim olarak geldi bilmiyorum takip etmedigim bir forum ama ilginc. Sirf bu yuzden cevap vermek istedim bi isaret gibi geldi :) Bence hic hic ellemeyin ben de rahatsız oluyordum bir kere agdayla aldırdım simdi ugrasip duruyorum agda yapamiyorum sivilce oluyor hem hepsi ayni anda çıkmıyor öyle de beklenmiyor. Simdilik cımbız kullaniyorum ama korkuyorum batik olacak kalinlasacak diye. Aldirirsaniz o sac gibi ince olmayacak kil olacak diken gibi sert sert çıkacak. Ya direkt igneli epilasyona gidin ya da dokunmayin derim ben.

Yok faul değil penaltı
Bazı yerlerde buna duluk da derler ama favori diyelim biz

Sakın ağda yaptırma ya da kestirme, kazıtma. Sonra ne hâl alacağını bilemezsin çünkü.

Süt beyaz tenli olduğun için koyu renk saçta sırıtmış favori. Sanırım küçükken sarışındın, ten renginden o anlaşılıyor. O tona dönmeyi denesene mesela... Saç tonunu açarsan, küllü bir renk tercihiyle favorilerin göze batmasını engelleyebilirsin. Çok da yakışır diye tahmin ediyorum.

Bende de var aynı sıkıntı.Kulağımın arkasına alıyorum genelde. Bir kaç fotomda dikkat edip düzeltmemiştim Elvis Presley gibi çıkmışım.

evet sarışındım. saçımı sarı yaptığımda sırıtmıyordu böyle ama orjinal saç rengim kumral ona dönmek için saçımı kestim durdum şu an uzun ve doğal saç rengimde. bunu bozmak istemiyorum açıkçası

Benimde favorilerim çok çıkar .Bence kendi haline bırakılması ,çok çirkin ve bakımsız bir görüntüye sebep oluyor.Ben makasla üstten kesip , iple aldırıyorum.(Sir , ağda yüzüme kullanmıyorum cildimde sarkma , kararma olmaması için)Hafif favori bırakıyorum , çok hoş görünüyor öyle.Fazla kıla , tüye ciddi antipatim var.Kendimde bile bıyığım bi iki tel çıksın hemen alırım ,kaşımda da öyleyim.Asla uzamasını bekliyemem öyle kıllı tüylü suratla dolaşamam.Size tavsiyem asla bu şekilde kendi haline bırakmayın çünkü hiç hoş görünmüyor maalesef .

ya benimkiler öyle düz durmuyor ekstradan kulak gibi duruyor 90 derece açıyla.. saç spreyi sürüp yapıştırıyorum çok sıkıcı oluyor.

ağda kazıtma gibi işlemler yaparsan daha da probleme dönüştürürsün elleme bence, sen kafana çok takmışsın ondan batıyor sana kulagının arkasına atma saçlarını serbest bırak yada perçem kestirebilirsin ördüğünde falan üzerini kamufle eder.

Konu açılmalı çok olmjs ama gelen bı kaç yorumu görünce yazmadan edemedim. Bazı arkadaşlar çok bakımsız duruyor demiş de favoriler için. Arkadaşlar bu doğuştan gelen bişey ayrıca vücut kili gibi bişey değil bu bildiginz saç yani. Bakimsizlikla ne alakası var. Sen begenemz aldirirsin ama bu iğrenç göründüğü anlamına gelmiyor. Vücuttaki kıllar tamam ama saç bu yani. O kdr iğrenç görünmüyor abartmayın. Kapitalizmin kadınlara dayattığı güzellik algısına kapılıp sıfır kil a ulaşmaya çalışan kadınlar var. Olabilir ama sen bunu yapiosin diye diğer insanlara iğrenç bakımsız muamelesi yapamazsın. TV lerde görüyoruz kadınlar ful makyaj sıfır kil 45 kilo dolasiolar kafamızdaki güzellik algisi bu olmaua başladı. Yapmayın arkadaşlar. Konu sahibi çok rahatsız oluyorsan iğneli epilasyon yaptırabilirsin. Lazer yapma çoğaltır ama bana kalırsa sen çok taktiğin için sana kötü görünmus. Aslında çok doğal herkes de olan bisey. Keske ağda yaptırıp temizleyen kadınlar yapmatirmamayi tercih eden kadınlara bakımsız kezban muamelesi yapmayı bıraksa da doğallık kezbanlik olarak algılanmasa.

Epilasyon gerekiyor bende aynı dertten muzdaribim şuan makasla kısaltıp ağdayla alıyorum ama kesin çözüm değil ve cilde zarar veriyor net lazer lazım

Bende de aynı dert var ben makasla kısaltıp ağdayla alıyorum valla nefret ediyorum bu görüntüden

Agda oneririm ben de, ben hazir agda bantlarini kullaniyorum. Iple de almisligim var cok ugrastiriyor ve acitiyor. Tek tuk cikanlara ip daha uygun bence. Cok uzun zamandir aldigim icin hic aldirmamis ve evde kendi almak isteyenlere bir iki oneride bulunmak isterim.
Oncelikle cok uste yapistirmayin ustten birkac tel kalmasi hem dogal gosterecektir hem de yuzunuzun olmasi gereken orantisini bozup genis gostermesini inanin istemezsiniz. Televizyonda dizilerde de fazla alinmis sekilde gorursunuz o sekilde gercekten yapay duruyor ve yanaklari ve kulaklari buyuk gosteriyor. Aklima su an serenay sarikaya ve dilan cicek deniz geldi. Tabiki cok guzel ikisi de ama bizde inanin ayni sekilde guzel durmayacak
Bir diger onemli tavsiye eger yanaklarinizda seftali tuyleriniz varsa, bilin ki favoriler alininca orasi bos kalacak ve komik duracak belli belirsiz olan seftali tuyleri cok goze batacak. Ben seftali tuylerimi de aliyorum hepsini alacaksaniz sorun yok ama onlara dokunmayayim derseniz favorilerinize de dokunmayin.

Bende de var ve ben genelde bi tutam daha saç alıp aynı hizadan düzleştirip öyle kullanıyorum özellikle saçlarımı toplamışsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…