Kullanilmayan kiyafetleri, cocuk oyuncaklarini vs. nereye bagislayabiliriz??

E

EU3

Ziyaretçi
Arkadaslar umuyorumki bize yardimci olursunuz...
Giyinmedigimiz kiyafetleri veya kullanilmayan oyuncaklari nereye gönderebiliriz??Cöpe atmaktansa yardima muhtac olan ailelere, cocuklara bagislamak istiyoruz...
Internette ablamla beraber arastirma yaptik ama tam olarak birsey bulamadik...
Insallah sizler bize yardimci olabilirsiniz..a.s.

Giyinmedigimiz kiyafetleri veya kullanilmayan oyuncaklari nereye gönderebiliriz??Cöpe atmaktansa yardima muhtac olan ailelere, cocuklara bagislamak istiyoruz...

Canım daa bugün bir kanalda bir bey çocuklara yardım topladıklarını ama çocuk eşyasının bağışının az olduğunu o yüzden büyüklere yardım edebildiklerini ama çocukları buruk bıraktıklarını söyledi.Bende burada konu açacaktım senin konun iyi denk geldi.Googleda sevgi mağazası diye arat çıkıyor.Orada 7 den yetmişe kıyafetler alınıyormuş bir bak istersen almanyada şubeleri var mı?Umarım vardır .

Tesekkür ederim ozgurdu arkadasim.. hemen bir göz atayim. a.s.

Canım Ben 2 ay önce Okullar aracılığı ile gelen bir Mardin'li öğrencinin isteği ile okuduğu okula az giyilmiş temiz 2 koli giyecek gönderdim. Çevremdeki arkadaşlarım sağolsunlar giyilmeyen kıyafetleri bana verdiler. İçlerinden temiz olanları ayırarak Mardin'deki okula gönderim. Okulların açılması ile bu çalışmalara devam edeceğim. Okul Müdürü ile yaptığım görüşmelerde kıyafetlerin yanında ayrıca okullarının kırtasiye malzemelerine, tepegöze ihtiyaçları olduğunu söyledi.Çevremde araştırma yapıyorum. Böyle imkanı olan arkadaşlar varsa kendilerine okulun adını vererek oraya yardım etmelerini sağlarım.

bende bu konularla ilgileniyorum dilerseniz benim çalıştığım okula gönderebilirsiniz,fotokopi makinası kırtasiye araçları vs.

Canım Ben 2 ay önce Okullar aracılığı ile gelen bir Mardin'li öğrencinin isteği ile okuduğu okula az giyilmiş temiz 2 koli giyecek gönderdim. Çevremdeki arkadaşlarım sağolsunlar giyilmeyen kıyafetleri bana verdiler. İçlerinden temiz olanları ayırarak Mardin'deki okula gönderim. Okulların açılması ile bu çalışmalara devam edeceğim. Okul Müdürü ile yaptığım görüşmelerde kıyafetlerin yanında ayrıca okullarının kırtasiye malzemelerine, tepegöze ihtiyaçları olduğunu söyledi.Çevremde araştırma yapıyorum. Böyle imkanı olan arkadaşlar varsa kendilerine okulun adını vererek oraya yardım etmelerini sağlarım.

bende bu konularla ilgileniyorum dilerseniz benim çalıştığım okula gönderebilirsiniz,fotokopi makinası kırtasiye araçları vs.

Yorumlariniz icin tesekkürler. Okulunuzun ismini ve detayli bilgileri yazarsaniz cok sevinirim a.s.Bizdede az giyilmis birkac cocuk kiyafeti var, onlari göndermek isterdik

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim yorumun icin tesekkürler. Bunu daha önce düsünememistik. Cok güzel bir fikir, tesekkür ederiz a.s.

bu mübarek günlerde hem onlari sevinidirmiş hem de sevaba girmiş olursun canım...
insan fakir olabilir, kıyafeti olmayabilir ama ailesi vardir ağladıgında başini oksayacak...
o manevi bir güç verir.
ama esirgeme kurumundaki cocuklar sevgiye,ilgiye, başlarının oksanmasına, yabancı birinden gelecek 1 cikulataya o kadar aç, o kadar muhtaç ki :çok üzgünüm:

canım dilerseniz çocuk kıyafeti ya da oyuncakları bizim okula gönderebilirsiniz.ben yozgatta bi köyde çalışıyorum ve buranın gelir seviyesi düşük gerçekten.

Yorumlariniz icin tesekkürler. Okulunuzun ismini ve detayli bilgileri yazarsaniz cok sevinirim a.s.Bizdede az giyilmis birkac cocuk kiyafeti var, onlari göndermek isterdik

ben yozgatın sarıkaya ilçesinde çalışıyotum,köyün gelir seviyesi düşük,kıyafet kırtasiye araçları vs.gönderebilirsiniz.

Arkadaslar tüm yorumlariniz icin tesekkürler.
Daisycim sen okulun adresini bana yolla arkadasim. Ben burdan birseyler toplayip, birlestirerek okulunuza yardimda bulunmak isterim arkadasim.. a.s.

selam,öncelikle sizi kutluyorum,kardeşiniseç sitesindende yardımcı olabileceğiniz okulları bulabilirsiniz.iyi geceler sevgimle...a.s.:nazar::enbuyukkk:

Arkadaslar tüm yorumlariniz icin tesekkürler.
Daisycim sen okulun adresini bana yolla arkadasim. Ben burdan birseyler toplayip, birlestirerek okulunuza yardimda bulunmak isterim arkadasim.. a.s.

sevgi hanım okulumuz köyde olduğu için orda kargo yok,gelen yardımları biz ilçeden alıp çocuklara dağıtıyoruz,sizz Almanyadamısınız Türkiyede mi?

canım cocuk esirgeme kurumlarına bağişlayabilirsin :1hug:

gurbaacım fikrin çok güzel ama önce bir görüşme yapılması gerekiyor.ben buradaki çocuk yuvasında üç ay staj yaptım daha sonra da yardım için bulundum.inan bana devlet gereken desteği yapıyor ayrıca senin gibi düşünen bir çok insan sayesinde depoları ağzına kadar dolu.bu yardımı bir kardeş okula yapmak çok daha iyi olur bence

Bende bir öğretmen olarak okullara gönderebilirsiniz diye düşünüyorum. Benim çaliştiğim okulada gönderebilirsiniz. Gecekondu mahallesi ve inanin çok gereksinimleri var. özelinize isterseniz okul adresimi yollayabilirim.

@daisy66 canim almanyada yasiyorum ben

@tatlisirine özelmesajini aldim canim, tesekkürler.... Burdaki arkadaslarlada konusup gönüllü olanlarla el birligi yapip, insallah en kisa zamanda okulunuza yardimda bulunuruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
walla bende ince düşüncenizi tebrik ederim hanımlar ...eğer isterseniz bende okulumun adresini verebilirim tası tarağı toplayıp buralara gelmişler ama ne ekmek ne aş buluyorlar oyuncak falan rüya..

@daisy66 canim almanyada yasiyorum ben

@tatlisirine özelmesajini aldim canim, tesekkürler.... Burdaki arkadaslarlada konusup gönüllü olanlarla el birligi yapip, insallah en kisa zamanda okulunuza yardimda bulunuruz.

sevgi hanım isterseniz özelden mesaj yazabilirsiniz

Bizim evde çocuk olmadığı için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne veriyoruz az kullanılmış kıyafetlerimizi. Özellikle çok iyi inceliyoruz vermeden önce, lekesi falan olmasın diye; çünkü o giysiyi alan ihtiyacı olan öğrenci/kişi yardım hakkını kullanmış olacak ve bu giyebileceği bir şey olmalı.

Tüm yardımda bulunan arkadaşlara bir kez daha hatırlatmak isterim, her ne kadar çok gerek olmasa da. Özellikle ayakkabı-bot konusunda dikkatli olunmalı bence, ufacık lekesi olan kıyafeti giyebilirler belki, ama soğuk,yağmurlu,karlı günlerde aldıkları yardım eşyası su alan bir bot olursa, düşünsenize eski yırtık ayakkabıdan ne farkı olacak.

Herkese bol yardımlaşmalı, iç huzurlu günler dilerim...a.s.

X