Kurt Adam Diyeti (Dolunay diyeti )

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.719
48
po57phntog5ji.jpg

Diyetin bir diğer adı da Ay diyeti olarak biliniyor. Dolunay ile ilgisinden dolayı böyle bir isim almıştır. Diyetin temel felsefesinde doğadaki medcezir gibi olayların vücudumuzda da gerçekleştiğinden bu dönemlerde yapılan diyetin etkili olduğu fikri yatıyor.

Diyet, ayın dünya çevresindeki konumuna göre planlanıyor.

Ay diyeti olarak da bilinen diyete göre medcezir zamanı okyanus ve denizlerin geri çekilmesi ve yükselmesi hareketleri vücudumuzdaki suda da oluyor.

Bu dönemlere göre hazırlanan diyet sayesinde yeni ayda ya da dolunayda yapılacak birkaç günlük sıvı detoksu ile toksinlerin vücuttan çok daha hızlı atıldığı iddia ediliyor.

Uzmanlara göre ise diyetin bilimsel bir dayanağı yok.

Kurt Adam Diyeti’ni Madonna ve oyuncu Demi Moore gibi isimler tercih ediyor.

Kurt Adam Diyeti Ne Zaman Uygulanır?

Kurt Adam Diyeti ayın dolunay ya da yeni ay halinde olduğu dönemlerde uygulanıyor.

Kurt Adam Diyeti ya da Dolunay Diyeti’nde 2 tür plan vardır.

1. Temel Dolunay Diyeti; 24 saat boyunca sadece su ve meyve suyu tüketilerek yapılır. Bu uygulama dolunay ya da yeni ay döneminde yapılır. Herhangi bir yiyecek tüketilmediği için vücudun toksinlerden arındığına inanılan diyette bir günde 3 kiloya kadar verildiğine rastlanmıştır.

2. Genişletilmiş Dolunay Diyeti: Bu da temel dolunay diyetinde olduğu gibi dolunay ya da yeni ay zamanlarında 24 saat boyunca aynı şekilde yalnızca su ve meyve suyu tüketimine dayalıdır. Başlangıçtan sonra ayın belirli günlerinde diyetin diğer aşamaları uygulanır.

Demek ayda 3 gün kadar bir süre aç kalınıyor. Yani dolunayın olduğu vakit demek Kameri ayların 14. ve 15. günleri demek. Yeni ay da ilk günü zaten. Bence isminin Kurt adam diyeti olması dışında çok da mantıksız ve komik değil bu diyet. Sonuçta Hicri ayın Eyyami Biyd (beyaz günler) denilen 13, 14 ve 15. günlerinde oruç tutmak sünnettir. Yani dolunay günlerinde. Bir de buna yeni ayı eklersek oldu bu iş. Belki bu diyeti yapmak isteyenler varsa, farklı bir bakış açısı olur diye bu günlerde oruç tutma fikrimi sizlerle de paylaşmak istedim. Hadi bakalım. Önümüzdeki Çarşamba Receb'in 1'i, kaçırmayalım bu fırsatı. Allah kabul etsin. ♥♥

Demek ayda 3 gün kadar bir süre aç kalınıyor. Yani dolunayın olduğu vakit demek Kameri ayların 14. ve 15. günleri demek. Yeni ay da ilk günü zaten. Bence isminin Kurt adam diyeti olması dışında çok da mantıksız ve komik değil bu diyet. Sonuçta Hicri ayın Eyyami Biyd (beyaz günler) denilen 13, 14 ve 15. günlerinde oruç tutmak sünnettir. Yani dolunay günlerinde. Bir de buna yeni ayı eklersek oldu bu iş. Belki bu diyeti yapmak isteyenler varsa, farklı bir bakış açısı olur diye bu günlerde oruç tutma fikrimi sizlerle de paylaşmak istedim. Hadi bakalım. Önümüzdeki Çarşamba Receb'in 1'i, kaçırmayalım bu fırsatı. Allah kabul etsin. ♥♥

Ben başladım.başlangıç kilom74.200.bakalım cumaya kdr orUçluyum inşlh.kandiliniz kutlu olsun bu vesile ile.cumrtesi kilomu yazarım kızlar.

Ya bu diyeti biri bana açabilirmi lütfen. 3 gün falan demiş biri 3 günmü yapıcaz bunu anlamadım ki?

X