Gebeliğe Hazırlık Kürtaj sonrası bir türlü hamile kalamayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Tyneas

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2017
296
101
29
Merhaba arkadaşlar
2017 Temmuz ayında 10 haftalıkken boş gebelik nedeniyle düşük yaptım ve kalan parçalar için kürtaj oldum. O günden beri hamile kalamıyorum. Doktorun yazdığı ama reçeteyi bizd vermediği ilaçları kullanmadığım için hormonlarım altüst olmuştu ve adet düzensizliği başlamıştı. Tedavilerimi oldum şuan hiç bir sıkıntım yok. Ama hamile kalabilecek miyim diye hep korku var içimde. Her ay bir umut diyorum hep hüsrana uğruyorum. Ovulasyon testi kullanmaya başladım bu ay ama onda da yumurtlama olmayan aya denk geldik. Hamile kalabilmek adına yaptıklarınızı önerilerinizi bekliyorum

Kalamayan var mi?

Beeen

Cunku bende hic sorunsuz olmama ragmen kafama cok takıyorum. Bu yuzden olmuyor onu da biliyorum kasiyorum kendimi cunku.

Kalamayan var mi?

Beeen

Cunku bende hic sorunsuz olmama ragmen kafama cok takıyorum. Bu yuzden olmuyor onu da biliyorum kasiyorum kendimi cunku.
Peki bunu nasıl kafamızdan atıcaz ki yani düşünmeden olacak bişry değil ki. Her gördüğüm bebekte içim gidiyor Allah ım bana ne zaman nasip edeceksin diye düşünüyorum. Bazen düşük yapmış olmam aklıma geliyor ağlıyorum bir kenarda oturup. Her adet gününe doğru nolur olmuyimler başlıyor

Iste bazen isyan mi ediyoruz diyorum cunku kabullenip tevekkül tam anlamiyla olmuyor hic. Bu ay esim iliskiden sonra yatmicaksin ovulasyon takip etmiceksin birakicaksin adet zamanin gelecek dedi. Gercekten korunmasak da hemen hadi kalk banyoya diye kaldırdı. Şuan hic umudum yok korunmasak da 2 dk uzanmadim bile. Ama simdi adet olcam diye dusununce kafam rahatladi bu ay daha az düşünüyorum.
Esim de bunu yapmami istedi sanirim. Böyle devam edicem kendimi tamamen rahatlatana kadar

Canlarım benim merhabalar sizin gibi bende gecen hafta 13 haftalik gebeligim kalbi durdugu icin kürtajla sonlandirildi suan icimde sonsuz bi bosluk yasiyorum ve tekrar hamile kalabilirmiyim bilmiyorum cok korkuyorum hemen kalamiyorum cunku benim gibi olup hamile kalan varsa bir umut olsun buna cok ihtiyacım var kanamam devam ediyor nekadar süre sonra bitiyor ... :dua::KK43:

Bende 2016agstosta hamıle kalmstm düşük oldu ve ogun bugundur kalamıyorum pko cıktı nezman kalırım veya kalırmıyım onuda blmyorum.. :KK43:

Bende 2016agstosta hamıle kalmstm düşük oldu ve ogun bugundur kalamıyorum pko cıktı nezman kalırım veya kalırmıyım onuda blmyorum.. :KK43:
Kiyamam bnmde pko yok ama adet duzensizligim var cnm 1 sene adet gormuyorum nasil hamile kalabildigime bile inanamiyorum Rabbim verdimi verio ama neden boyle oldu ilk kez yasiyorum cok uzgunum simdi tek istedigim nasipse hamile kalabilmek tekrar buna cok ihtiyacm var psikolojim berbat Allah herkezin yardimcisi olsun bide cnm kürtajdan kac gun sonra kanama bitio?

Kiyamam bnmde pko yok ama adet duzensizligim var cnm 1 sene adet gormuyorum nasil hamile kalabildigime bile inanamiyorum Rabbim verdimi verio ama neden boyle oldu ilk kez yasiyorum cok uzgunum simdi tek istedigim nasipse hamile kalabilmek tekrar buna cok ihtiyacm var psikolojim berbat Allah herkezin yardimcisi olsun bide cnm kürtajdan kac gun sonra kanama bitio?
1 hafta içinde bitiyor canım ama ara ara cinsel ilişki sırasında da kanama olabilir bir süre. Hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz demekki 15 ay oldu hala hamile kalamadım

1 hafta içinde bitiyor canım ama ara ara cinsel ilişki sırasında da kanama olabilir bir süre. Hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz demekki 15 ay oldu hala hamile kalamadım
Off nasil heycanla tekrar kalabilmeyi istiyorum cnm ya Rabbim isteyen herkeze nasip etsin ilk gebeliginkiydi cnm

Off nasil heycanla tekrar kalabilmeyi istiyorum cnm ya Rabbim isteyen herkeze nasip etsin ilk gebeliginkiydi cnm
Aynen canım evlendim 2 aya hamile kaldım 10 haftalık iken boş gebelik nedeniyle düşük yaptım ondan beridir de olmuyor

Aynen canım evlendim 2 aya hamile kaldım 10 haftalık iken boş gebelik nedeniyle düşük yaptım ondan beridir de olmuyor
Allah yardimcimiz olsun cnm tez vakitte evlatlarimiza kavusuruz doktora henu, gitmedim 6 gün oldu dha kurtaj olali ama ben devam edicem nasipse olur hersey Allahtan

7 ay önce önce kendiliğinden düşük yaptım ve hala hamile kalamadım d vitaminim düşükdü ilaç kullanıyorum ama yine olmadı psikolojik olarak çok yıprandım

Merhaba arkadaşlar
2017 Temmuz ayında 10 haftalıkken boş gebelik nedeniyle düşük yaptım ve kalan parçalar için kürtaj oldum. O günden beri hamile kalamıyorum. Doktorun yazdığı ama reçeteyi bizd vermediği ilaçları kullanmadığım için hormonlarım altüst olmuştu ve adet düzensizliği başlamıştı. Tedavilerimi oldum şuan hiç bir sıkıntım yok. Ama hamile kalabilecek miyim diye hep korku var içimde. Her ay bir umut diyorum hep hüsrana uğruyorum. Ovulasyon testi kullanmaya başladım bu ay ama onda da yumurtlama olmayan aya denk geldik. Hamile kalabilmek adına yaptıklarınızı önerilerinizi bekliyorum
Merhaba kürtaj sonrası ne zaman hamile kaldınız ne tür işlemlerden geçtiniz anlatır mısınzı

Merhaba arkadaşlar
Merhaba, bende 23 Eylül de 10 haftalık boş gebeliğimi sonlandırdım benimde korkum acaba bir sorun yaşamıyız tekrar ne zaman hamile kalabilirim bilmiyorum çünkü 1 sene üzerine yaşamıştım buda boş oldu şuan reglime 5 gün var dün gece test yaptım çook silik pozitif gördüm kürtajdan sonra en az 2-3 ay bekleyin diyorlar bende 3 ay oldu sanırım anca 2 ay geçmiş, sanırım hamileyim reglimin geçmesini beklicem darısı sizlerin başına 🤲🏻🤍gerçekten hiç umursamadım belirtilerim çok olunca eczacı arkadaşımın zoruyla test yaptım

Eklentiler

• Screenshot_20221126_205135.jpg
    Screenshot_20221126_205135.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 247
Merhaba kürtaj sonrası ne zaman hamile kaldınız ne tür işlemlerden geçtiniz anlatır mısınzı
Merhaba açıkçası ben her yolu denedim. İlk önce hormon tedavisi oldum. Sonrasında yine hamile kalamayınca rahim filmi çektirdim. Hiç bir sorun olmadığını görünce biraz daha bekledim. Elbet olacak diye. Artık bende doktorumda madem bu kadar çok istiyorsunuz tüp bebek veya aşılama deneyelim dedik. Bu yüzden de ilaçları falan bıraktım kullanmayacağım bıktım artık dedim. Aşılama için randevu aldığım günün bir önceki günü adetim 2-3 gün gecikince kesinlikle hamile değilimdir ilaçları bıraktım ondan adetm kesildi demiştim. Öyle böyle gittim test aldım. Ümitsiz bir şekilde testi yaptım. Hamileydim. Sonraki süreç benim için 3-4 hafta zorlu geçti değerlerim çok nadir iki katına çıktı artıyordu ama istenilen kadar değildi. Hatta yine boş gebelik olabileceği söylendi doktorum tarafından. Özel bir hastanede muayene olup beslenme kesesi görünce yine ara ara gittiğim güvendiğim bir doktorum bekleyelim bunun ucunda bebek var şuan bu değerle bu haftadw gözükmez dedi. İkinci doktor muayenemde hep bebek gözüktü hemde kalp atışı. Şimdi 27 aylık bir kızım var. Tam ümidi kesince veriyor Allah ım. Benim düşükten sonra 2 seneden fazla olmuştu. Sabredin arkadaşlar gerçekten candan isteyenin duası kabul oluyor ben bunu gördüm

Merhaba açıkçası ben her yolu denedim. İlk önce hormon tedavisi oldum. Sonrasında yine hamile kalamayınca rahim filmi çektirdim. Hiç bir sorun olmadığını görünce biraz daha bekledim. Elbet olacak diye. Artık bende doktorumda madem bu kadar çok istiyorsunuz tüp bebek veya aşılama deneyelim dedik. Bu yüzden de ilaçları falan bıraktım kullanmayacağım bıktım artık dedim. Aşılama için randevu aldığım günün bir önceki günü adetim 2-3 gün gecikince kesinlikle hamile değilimdir ilaçları bıraktım ondan adetm kesildi demiştim. Öyle böyle gittim test aldım. Ümitsiz bir şekilde testi yaptım. Hamileydim. Sonraki süreç benim için 3-4 hafta zorlu geçti değerlerim çok nadir iki katına çıktı artıyordu ama istenilen kadar değildi. Hatta yine boş gebelik olabileceği söylendi doktorum tarafından. Özel bir hastanede muayene olup beslenme kesesi görünce yine ara ara gittiğim güvendiğim bir doktorum bekleyelim bunun ucunda bebek var şuan bu değerle bu haftadw gözükmez dedi. İkinci doktor muayenemde hep bebek gözüktü hemde kalp atışı. Şimdi 27 aylık bir kızım var. Tam ümidi kesince veriyor Allah ım. Benim düşükten sonra 2 seneden fazla olmuştu. Sabredin arkadaşlar gerçekten candan isteyenin duası kabul oluyor ben bunu gördüm
Birde çoğu insan böyle şeylere inanmaz bende dahil. Akrabalarımın isteğini kırmamak için bir kadına gittim. Sürekli hamile kalamayan birisi. Köyden bir komşusu kaynanamın. Karnımın alt kısmına bir kaç kez bastırdı aşıırı derecede bşr ağrı hissettim. Rahim ters dönmüş dedi. Bardak çekme işlemi yaptı. Tekrar bastırdı bu sefer hiç bir ağrı yoktu. Sonrasında 1 hafta kaynamış sütün buharında oturmamı söyledi. Üzerime bir battaniye alarak. Belimede sabun gibi bişey bağladı. Belim düşmesin diye. Buharı yapınca direkt hiç gezmeden yatacaksın sabaha kadar dedi. Çok istediğimden dolayı aman bide bunu deneyelim kafasıyla yaptım her dediğini. Çünkü hiç inanmam sırf bunuda denedik bakın demek için çevrendekilere yaptım. 3 ay içinde olcak dedi kadın çocuk. Bu dediklerini yapınca adetim düzene girdi. Akıntım bitti. Bende o süreçte 10 kilo kadar verdim. 3 ay sonunda da gerçektenhamile kalmıştım. Onunda yardımı ile Allah ım nasip etti sanırım. Kafama hiç takmıyordum işe başlamıştım. Ev alma işlerinden dolayı sürekli koşturuyordum ordan oraya. Hiç çocuk yapıcam diye yapmamıştım son ay. Ama oldu. İsteyen herkese nasip etsin Allah ım☺️

Merhaba arkadaşlar
Merhaba konu çok eski ama hala buralardaysanız yanıtlarsanız mutlu olurum çok. Ben de 3.5 ay önce kürtaj oldum. Doğum kontrol hapı verildi peşine içerde pıhtı kaldığı için kullandıktan sonra başka bir doktora gittim ve beta hcg henüz sıfırlanmamışken bu hapların kullanılmasının çok doğru olmadığını söyledi. Hapı bıraktım adet falan yok ortalıkta yumurtlama da yok sanırım benim de hormonlar alt üst oldu adette çağırdı hormon testi için ama gelen giden olmadığı için yaptıramıyorum. Sizde nasıl bir yol izlendi ? Tekrar gebe kalabildiniz mi ? Bu hayatta en düzenli şeyim adetimdi benim. Alt üst oldum.

X