Kürtaj

Merhabalar,özel derken özel hastanelerden bahsediyor arkadaşlar ama hastanede kürtaj olmayın.doktorlarin özel muayene klinikleri oluyor.bulundugunuz şehirde mutlaka vardır gözünüze çarpmıştir jinekoloji tabelası doktorun ismi yazar.hastaneyle bağlantısı yok buraların.tamamiyle kadın doğum doktorunun özel kliniği.fiyat çok daha yüksek olur.7-8 bin civarı.doktora ve şehire göre fiyat değişir daha da yüksek olabilir.gizli kalmasını istiyorsanız anca bu şekilde bı doktora giderseniz gizli kalır.ama hastanelere giderseniz tabiki gizli kalmaz
Bende kliniği düşündüm aslında ama bilmiyorum ozelle çok fark yokmuş gibi geliyor

Kurtaj yaptirirken bebegin babasindan onay istenmiyor mu?

2019’da kalbi duran bebegimin kurtajini yaptirmak icin hastane degisikligi yaptigimda bebegin nabzi yeniden kontrol edildi. Esim yurtdisindaydi. O esnada kalbi atan bebegin alimi icin babasinin onayi gerekiyordu ama bu durumda gerek yok dendi; ki beni zehirlemeye baslamisti.

Ozel hastanede yaptirdim; kayitlarda gorunuyor.

Ucret konusu hangi sehir ve hastane olduguna gore degisir. Benim gittigim yer 2019’da 15.500 TL idi mesela.

Benim tek isteğim ailemin bilmemesi bunu bana saglayabilirler mi
Hayır e nabıza düşüyor. Özel klinikler var onlar e nabız sistemi kullanmıyor bazı yerler tabi. Onların kendi web siteleri oluyor sonuçlar herşey orda oluyor. Ancak şöyle bir durum var ki ilerde evlenip çocuk yaptığınız zaman doktorlar hemşireler sürekli soruyor. İlk gebeliğiniz mi diye. Oluşabilecek sorunlar için. Ne demeyi planlıyorsunuz ? Zorunlu kürtaj değil sanırım

Hayır e nabıza düşüyor. Özel klinikler var onlar e nabız sistemi kullanmıyor bazı yerler tabi. Onların kendi web siteleri oluyor sonuçlar herşey orda oluyor. Ancak şöyle bir durum var ki ilerde evlenip çocuk yaptığınız zaman doktorlar hemşireler sürekli soruyor. İlk gebeliğiniz mi diye. Oluşabilecek sorunlar için. Ne demeyi planlıyorsunuz ? Zorunlu kürtaj değil sanırım
Bunu hiç düşünmedim yani evlilik fln olmaz gibi bende o yüzden düşünmedim

Oraları hiç belli olmuyor çıkar karşınıza birisi illa çok seversiniz gözünüz hiçbişey görmez. Ancak dediğim gibi doktorlar ileride birşey olduğunda bu soruyu soruyor. Mesela kadın doğum için bir kontrole gitsen vajinal kontrolle alakalı bir durum olsa kist vs gebelik geçirip geçirmediğini soruyorlar ona göre bi tedavi vs. İlerideki süreç daha tehlikeli bilginiz olsun

Şimdilik bunları düşünmeye hiç gerek yok.

Devler hastaneleri ve SGK anlaşmalı özel hastaneler edevlete düşüyor. Sanmıyorum ki diyarbakırda tam özel hastane olsun.

Bence muhakkak muayenehaneye gidin. Seneler neler getirir belli olmaz.

Doktor o durumda kafasına göre fiyat verecek. O nedenle karşısında cool durum, çok çaresizmiş gibi davranmayın.

Sevgilinizin ne dediğine aldırmayın muhakkak muayenehanede ekstra ücret ödeyerek kürtaj olun. İleride siz belki birilerine açıklama yapmak zorunda kalacaksınız o ise çook uzaklarda olacak.

Bir de devlette çok aşağılarlar sizi. Biz de evli değilsiniz diye kötü kadın muamelesi yaparlar. Evli arkadaşlarıma doğum esnasında abuk subuk konuşmuşlar.

Özel klinik olabilir özel muayene olabilir. Benim bir arkadaşım olmuştu. Doktorla özellikle konuşup kürtaj yazılmamasını istemişti.
Ne kadar doğru bilmiyorum ricayla kürtaj yerine farklı bir şey yazarlar mi..

Kızlar lütfen cevap verin sizce kürtaj için özel mi devlet mi daha mantıklı gizlilik açısından özellikle
Ben zorunlu kürtaj olmuştum. Dış gebelikten dolayı. Özel de 5 buçuk milyara yaptılar ama memnun kaldım hiç hissetmedim genel anestezi ile yaptılar uyuttular. Devlet nasıldır bilmiyorum

Herkese çok teşekkür ederim bozde şuan klinik klinik geziyoruz çok güzel fiyatlar veriliyor bize biz çözüm yolu bulucaz artık

Herkese çok teşekkür ederim bozde şuan klinik klinik geziyoruz çok güzel fiyatlar veriliyor bize biz çözüm yolu bulucaz artık
Canım çok fazla gezme. Olunması gerekiyorsa bir an önce ol iç kanama sebebi ile ciddiye taşırsın olayı

X