Saç Uzatma Yöntemleri Kuru ve kırık saçları uzatmak

Seda2012Emre

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
2.871
4.013
25
Evet ilk önce bu benim ilk yazım umarım bir yanlışım olmaz.. Saçlarım kendimi bildim bileli çok yavaş uzar. Uzayana kadar uçları incecik püskül gibi kalır ve ben kesmek durumunda kalırım. Yine aynı boylara gelir. İlk evlendiğim sene saçlarım kendiliğinden uzadı ama bir sene kesmediğim için saçımın yarısı yanıktı. Geçtiğimiz yaz o saçları kestim ve belimin üstünde olan saçım omzuma kadar geldi. Daha sonra kuaföre gidip ombre yaptırdım. İlk ay çok güzeldi fakat sonra renk soldu ve saçımın yandığı gerçekten fark edilir duruma geldi. Lastik gibiydi ve oldukça fazla kopuyordu. Rengini kapatmak için evde aldığım bir kutu boya ile saçımı kumrala boyadım. Ve aman Allah’ım. Bir ayda iki kere boyama sonucu iyice mahvolan kupkuru, şekil almayan saçlar! Birkaç gün hep ağladım daha sonra saçımın dinlenmesi için gidip afrika örgüsü yaptırdım. 2ay kullanacağım saça 700lira para verdiğim gibi hem ördürürken, hem açtırırken saatlerce vakit harcadım. Afrika örgüsü çok güzeldi severek kullandım ama açtırdığım gün bir kabustu diyebilirim. Saçım o kadar gürdür ki bazı kuaförler gür ve kıvırcık diye bana fön çekmek istemezlerdi. 5kızın hakkını çalmışsın derlerdi ama o kadar saçım koptu ki inanamadım. Yaklaşık 300örgü vardı kafamda ve her tutamın yarısı hatta fazlası koptu gitti. Düzelsin dediğim saçlar bir de (bana göre) kedi kuyruğu kadar bir şey kaldı! Şimdi bu saçları toparlamanın vaktidir. Hiç bakım yapmadığım saçlarıma 20yaşımdan sonra bakıma aldım :KK70: 09.02.2019da ilk bakımımı yaptım. Evigen bepanthen ve bemiks ampullerini Bi kaseye kırıp üzerine bir şırınga badem yağı iki şırınga zeytinyağı bir şırınga da hindistan cevizi yağı koyup saçımın her yerine sürdüm. 7 saat kadar bekletip yıkadım. 13.02.2019 da ikinci bakımımı yaptım bu kez şampuanımı da besledim :)) birer ampul bemiks bepanthen ve evigeni kırıp yarısını şampuanıma diğer yarısını karışım hazırlamak üzere kaseye döktüm. Aslında şampuana bir ampul kırılıyor benim şampuanım yarım olduğu için ben yarısını koydum. Daha sonra vitaminlerle tekrardan zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı koydum. Ve o gün aktardan gidip yeni aldığım cam terebentini de kattım. Her birinden şampuanıma da ekledim. (restorex) Ogün de o maskeyi saçımda 4 5 saat beklettim yıkadım. Saçlarımın dokusu güzelleşmeye başlamıştı. Ertesi gün diplerime badem yağı ile masaj yapıp öyle yattım. 15.02.2019da diplerimdeki badem yağını yıkamak için at kuyruğu özlü şampuanımı her zaman saç yağlarını hazırladığım kaseye iki kullanımlık döktüm içine 3tane doğum kontrol hapı kattım eriyince banyoya gidip saçlarımı öne eğerek yıkadım. (değdiği yerlerde tüylenme yapma riskine karşı) daha sonra duruladım çıktım. 16.02.2019da tekrar vitaminli maskemi hazırladım 6saat kadar kaldıktan sonra yıkadım. Saçlarımdaki uzamayı fark ettim çok kısa bir sürede. Fakat saçlarımda hala kırık var ve kesimi bariz yamuk olduğu için dün yani 17.02.2019 saçımı kestim evde. 5cm kadar kesip kısaltmama rağmen hala bir tarafı daha uzun bir ay kadar sonra güzel bir kuaförde dümdüz bir kesim yaptırıcam şu traş makinesiyle kestiklerinden. Saçımın ilk halinin fotosunu çektim ve her ay sonunda ve ya başında karşılaştırma yapacağım , üstelik bu hafta için bakım planı bile oluşturdum isterseniz paylaşabilirim şimdilik hoşça kalın

18.02.2019 bugün sarımsak zeytinyağı kürümü uyguladım yaklaşık 1saattir beklemekteyim. Kokusu çok ağır. Saçıma sürüp poşet geçirdim ve üzerine başörtüsü örttüm kokusu Bi nebze azalsın diye başörtüsüne cam terebentin damlattım :KK70: o tutuyor beni şu an

18.02.2019 bugün sarımsak zeytinyağı kürümü uyguladım yaklaşık 1saattir beklemekteyim. Kokusu çok ağır. Saçıma sürüp poşet geçirdim ve üzerine başörtüsü örttüm kokusu Bi nebze azalsın diye başörtüsüne cam terebentin damlattım :KK70: o tutuyor beni şu an
allah yardımcın olsun sedacıım sarımsağın kokusu çıkmıyor ya:KK43:

allah yardımcın olsun sedacıım sarımsağın kokusu çıkmıyor ya:KK43:
Ay çok fenaymış gerçekteen vallahi ben bemiks in kokusunu seven insanım ama bu sarımsak sirkesi gibi kokuyor sadece sarımsak koksa yine neyse :KK70: hala yıkamadım bekliyorum. :/ uzamasına yardım ediyor mu bu kür?? Ben kaybettiğim saçlarım için yapmıştım ama

Ay çok fenaymış gerçekteen vallahi ben bemiks in kokusunu seven insanım ama bu sarımsak sirkesi gibi kokuyor sadece sarımsak koksa yine neyse :KK70: hala yıkamadım bekliyorum. :/ uzamasına yardım ediyor mu bu kür?? Ben kaybettiğim saçlarım için yapmıştım ama

canım ben saçıma ne soğan suyu ki bu daha etkili, ne sarımsak ne de yılan yağ ve yumurta sürüyorum koku takıntım var geçmiyor gibi hissediyorum en son yumosla yıkamıstım :d düşün... valla saç çıkartan tek şey dogum kontrol hapı ben bunu bilirim bunu söylerim.. saçının şimdiki halini paylasmalısın özellikle çizgili bir şeyler giy ki ne kadar uzadıgını görelim ki hemen pes etme yaza 3-4 ayda kendine gelir toparlar inşllh

canım ben saçıma ne soğan suyu ki bu daha etkili, ne sarımsak ne de yılan yağ ve yumurta sürüyorum koku takıntım var geçmiyor gibi hissediyorum en son yumosla yıkamıstım :d düşün... valla saç çıkartan tek şey dogum kontrol hapı ben bunu bilirim bunu söylerim.. saçının şimdiki halini paylasmalısın özellikle çizgili bir şeyler giy ki ne kadar uzadıgını görelim ki hemen pes etme yaza 3-4 ayda kendine gelir toparlar inşllh

Valla çizgili bişeyle resmim yok şu an normal kıyafetle var istersen atayım çizgili kıyafetle yarın çekerim o zaman :)

Soğanı yılan yağını yumurtayı henüz denemedim ama sarımsak sürmemekte tepeden tırnağa haklı olduğunu söyleyebilirim arkadaşım :) yıkadım kurudu hala kokuyor Bi sürü serum sürdüm durularken sirke de koydum yok, kokuyor hala

Bu şu an saçımın fönlü hali görüldüğü üzere kesim yamuk :KK43: o yüzden çok fazla açık kullanamıyorum telefonumda geri sayım var 25gün sonra bunları düzelttirip birdaha uzun bir süre kestirmeye düşünmüyorum :) bugün sadece uçlarda hindistan cevizi yağı sürdüm

Eklentiler

• IMG_20190217_210529.jpg
    IMG_20190217_210529.jpg
    145,5 KB · Görüntüleme: 307
20190219_153403-1.jpg Demek senin de uzayip uclardan kopup inceliyordu; benimkinin su anki hali tam da o. Yillardir yaklasik 3 yildir uzatma cabasindayim ama 3 yilda sacim omuz hizasindan ancak bu kadar uzayabildi. Isi da kullanmamama ragmen :KK43: kestiricem, akisina birakicam. Bakimlara inanmaz oldum artik..

Canım doğum kontrol hapının uzun vadede zararları oluoyr. Ağızdan almasan bile vücut deri yoluyla emiyor. Ayrıca saç çıkaran bı şey vücutta da kıllanma yapabilir

Eki Görüntüle 2237341 Demek senin de uzayip uclardan kopup inceliyordu; benimkinin su anki hali tam da o. Yillardir yaklasik 3 yildir uzatma cabasindayim ama 3 yilda sacim omuz hizasindan ancak bu kadar uzayabildi. Isi da kullanmamama ragmen :KK43: kestiricem, akisina birakicam. Bakimlara inanmaz oldum artik..
Evet seninde uçların incelmiş benim gibi :// ben daha 10 11 gündür bakıma başladım bakımla da incelir mi deneyip göreceğim artık canım umarım herkes istediği sağlıklı ve güzel saçlara kavuşur

Canım doğum kontrol hapının uzun vadede zararları oluoyr. Ağızdan almasan bile vücut deri yoluyla emiyor. Ayrıca saç çıkaran bı şey vücutta da kıllanma yapabilir
Ben Bi kere denedim ama üstelik evliyim ve artık çocuk düşünüyoruz :eek: umarım Bi zararı olmaz :silah:

20.02.2019 bugün hint yağı ile hindistan cevizi yağını karıştırıp ısıttım ve saçıma uyguladım

25.02.2019 birkaç gündür bakımlarımı yapamamıştım bugün hint yağı badem yağı ve cam terebentine bemiks bepanthen ve evigen katıp karıştırıp saç diplerime yedirdim uçlara hindistan cevizi yağı sürdüm bikaç saat kalsın bakalım

Hanımlar sampuanlar çok fazla sülfatlı ve zararlı sampuani sulandirin ve içine mutlaka magnezyum yagi(piayasada öyle bilinir aslında su bazlıdır.) koyun sac deisindeki klorun birikmesini önler ve sülfatın saca zararini engeller haberiniz olsun. Hangi bakimi yaparsak yaplaim sampuanlardan yine sac zarar görüyor.

Hanımlar sampuanlar çok fazla sülfatlı ve zararlı sampuani sulandirin ve içine mutlaka magnezyum yagi(piayasada öyle bilinir aslında su bazlıdır.) koyun sac deisindeki klorun birikmesini önler ve sülfatın saca zararini engeller haberiniz olsun. Hangi bakimi yaparsak yaplaim sampuanlardan yine sac zarar görüyor.
Tavsiye için teşekkürler ben şampuanıma cam terebentin koyduğum için zaten sulandı ama eşdeğer midir bilemiyorum

Hamile :anneadayı:olduğumu öğrendiğim için yağlara bakımlara ara veriyorum .. Artık sadece saçımı haftada bir şampuanlamaya karar verdim onun haricinde bişey yapamayacağım fazla.. Kendi yağında kavrulsunlar saçlarım bakalım :KK200:

Hamile :anneadayı:olduğumu öğrendiğim için yağlara bakımlara ara veriyorum .. Artık sadece saçımı haftada bir şampuanlamaya karar verdim onun haricinde bişey yapamayacağım fazla.. Kendi yağında kavrulsunlar saçlarım bakalım :KK200:
oooo hayırlı olsunnn seda:):)))) folik asit kullanacaksın büyük ihtimal o senin tüm sorunlarını giderecek eminim):):)))))

X