Kuruma çizgisi mi? Adetime 1 hafta var.

Lazkizi11

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2021
89
22
23
Kızlar biraz uzun olucak ama tecrübelerinize ihtiyacım var. Ben 25 Haziran'da yumurtlama gördüm 26sinda ise çatlama bu iki günü değerlendirdim. Son 3 gündür kasıklarım da doluluk hissi hafif hafif sancılar, iğne batmalari, kasığımda seyirmeler halsizlik uyku hali yaşıyorum. Bunları çok net yaşıyorum kesinlikle vücudumu da dinlemiyorum. Duphaston kullanıyorum ikinci aydayım adet olmama tam 1 hafta var. Birazcık tez canlı olduğum için dün akşam saatlerinde normal kaset test yaptım ve ovulasyon testi yaptım. Kaset test albi marka. Negatif çıktı, ovulasyon testi ise kırmızıya yakın. Bu sabah çöpe atacaktım bakayım dedim benim çok net gördüğüm ikinci çizgi var belki fotoğrafta çok net çıkmayabilir. Ovulasyon testi yaptım dünden çok daha koyu git gide koyulasıyor. Yumurtlamanın 10. Günü bugün. Kan versem cikarmi? Sonradan çizgi görüp hamile olduğunu öğrenen var mı fotoğrafları atıyorum. Belli olan ovulasyon, silik olan gebelik testi.

Eklentiler

• IMG_20210705_101636.jpg
    IMG_20210705_101636.jpg
    45,7 KB · Görüntüleme: 275
  • IMG_20210705_101623.jpg
    IMG_20210705_101623.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 279

Petunya508

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2021
236
231
Ben 2. Çizgiyi gördüm canım ama sonradan çıktığı için 2 gün sonra tekrar test yapsan iyi olur. Yada kan verebilirsin

morcivertkedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
6.211
14.608
büyük ihtimalle hamilesin erken olduğu için öyle çıkmış. gün gün testi tekrarlarsan koyulaştığını görürsün. inşallah vardır ve sağlıklıdır :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-03-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

morcivertkedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
6.211
14.608
bu arada ovulasyon da hamilelik varsa bata yakın koyu gösteriyor. sen hamile gibisin

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

-adre-

nosce te ipsum...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2013
16.848
10.600
Çatlatmanın etkisi 12 gün sürüyor. Senin 9. gün oluyor bugün hala onun etkisi olabilir. Acele etme . Ben de 25 haziranda aşılama oldum. Hep pozitif çıkıyordu testim. İki gündür negatif çıkıyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2069 gün geçti.

Lazkizi11

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2021
89
22
23
Çatlatmanın etkisi 12 gün sürüyor. Senin 9. gün oluyor bugün hala onun etkisi olabilir. Acele etme . Ben de 25 haziranda aşılama oldum. Hep pozitif çıkıyordu testim. İki gündür negatif çıkıyor.
Çatlatma iğnesi mi kullandınız.

morcivertkedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
6.211
14.608
Kan versem sonuç çıkar mı? Henüz 10 gün geçti
bence erken. 15-20 gibi bişeyler çıkabilir. bugünkü testi de görebilir miyim? varsa testiniz 2-3 gün daha tekrarlayın

morcivertkedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2018
6.211
14.608
Bugün test yapmadım malesef testim kalmadı. En iyisi bir kaç gün daha bekleyip kan vermek
o zaman yarın kan verirseniz tahminimce 30lu değerleri görürsünüz 🙃