Kurutma Makinesi Yumuşatıcı Kokusu Kalmama Sorunsalı...

Camasir makinesinin altindaki filtreyi temizliyor musunuz orda bekleyen su birikiyor

Ayrica yeni makineler Sudan tasarruf edilecek diye müthiş az bir suyla çamaşır yıkıyor üstüne az suyla duruluyor , ben o yüzden deterjan alırken her zaman ekstra su ekliyorum durularken de

İkinci bir sebep yıkanılan çamaşırda sentetık karışım olması . Bu yüzden yüzde yüz pamuk ya da saten pamuk olmayan tüm çarsaflarımı attım cunku %5 sentetik bile kokmalarına sebep oluyordu
Evet çamaşır makinesi ve kurutma makinesinin filtrelerini her 2 3 kullanım sonrası düzenli temizliyorum. Sıvı deterjan kullanıyorsam su takviyesi yapmıyorum ancak eğer toz ise bir bardak suya koyup eritip öyle koyuyorum deterjan gözüne. Genel olarak nevresimlerimi çok kötü kokuttuğu için artık atamıyorum kurutmaya. Defalarca Arçelik bayisini çağırdım geldiklerinde makine çalışıyor oluyordu kokusundan şikayet ettim 2 defa makineyi servise gönderdim 0 makinede motor değişimi filtre değişimleri yaptırdım ama fayda etmedi. Daha makine yeni olduğu için ve fiyatlar 10 binin üstüne çıktığı için gidip bi tane daha alamıyorum ki zaten çamaşır makinesi ve kurutma makinesi takım olarak aldım yan yana duruyorlar. Tekrar takım denk getirmek için çamaşır makinesinide değiştirmem gerekecek

Makineniz yeni mi? bence servisle görüşün normal birşey değil bu. Bir de çamaşır makinesinde kaç dakikalık programda yıkıyorsunuz

çamaşır makinenizde kısa program seçiyorsanız çamaşırda koku yapıyor
Çamaşır makinemde kısa programı çok nadir kullanırım genelde otomatik yada leke proglamları kullanıyorum onlarda en az 2 saatlik program

Makineniz yeni mi? bence servisle görüşün normal birşey değil bu. Bir de çamaşır makinesinde kaç dakikalık programda yıkıyorsunuz

çamaşır makinenizde kısa program seçiyorsanız çamaşırda koku yapıyor
Ben en az iki üç su ısıtıcısı kadar extra su ekliyorum yani rahat bir 5/6 litre

Evet çamaşır makinesi ve kurutma makinesinin filtrelerini her 2 3 kullanım sonrası düzenli temizliyorum. Sıvı deterjan kullanıyorsam su takviyesi yapmıyorum ancak eğer toz ise bir bardak suya koyup eritip öyle koyuyorum deterjan gözüne. Genel olarak nevresimlerimi çok kötü kokuttuğu için artık atamıyorum kurutmaya. Defalarca Arçelik bayisini çağırdım geldiklerinde makine çalışıyor oluyordu kokusundan şikayet ettim 2 defa makineyi servise gönderdim 0 makinede motor değişimi filtre değişimleri yaptırdım ama fayda etmedi. Daha makine yeni olduğu için ve fiyatlar 10 binin üstüne çıktığı için gidip bi tane daha alamıyorum ki zaten çamaşır makinesi ve kurutma makinesi takım olarak aldım yan yana duruyorlar. Tekrar takım denk getirmek için çamaşır makinesinide değiştirmem gerekecek
Neden olduğunu anlayamadım doğrusu. Ama bence sıvı deterjanlar da yeterince temizlemiyor givime geliyor

Ben sıvı deterjan kullanırken yumuşatıcı kokmuyordu toza geçtim sıvıların temizlemediğini düşündüğüm için şuan mis gibi kokuyorlar. Yıkarken kısa program kullanmam ön yıkama nadir yaparım çamaşırları biter bitmez bekletmeden kurutmaya atmadığımda, kurutmada fazla beklettiğimde yada dışarıda katlamak yerleştirmek için beklerse kokusu azalıyor ama onun dışında bazı çamaşırlar hariç hepsi tekrar yıkanana kadar kokuyor. Makinelerim arçelik, beyaz toz deterjan omo renkli için ariel yumuşatıcı olarak ta mavi yumoş kullanıyorum. Kurutmayı her kullandığımda toz haznesini içini temizlerim, çamaşır makinemde de öyle.

X