Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

merhaba arkadaslar
esım muhabbet kusu almıs bızede 18 gun oldu bugun
kus degıl canavar bızımkısı:)
adı lımon kafesı hep acık rahat olsun ıstedım ama gıdıp kapının ustune konuyor otmeye baslıyos siisst dıyorum susuyor sonra kapının uzerındekı duvardan boyayyı kırecı sokuyor sonra baslıyor orayı kırletmeye:)elımde bez hazır ve nasırım her an
ama bız yaklasmıyor hıc gece dısarı cıkacaktım kafesın kaısını kapatıp gıttım gelınce bıse baktım telleri yamultmus arasından cıkmıs kafesın ustun oturup duruyor:)
bıze alısması dısında sıkayetımız yok ama ama elımıze alınca oyle bır ısırıyo bagırtıyo benı parcalayacak gıbı ısırıyo yaramaz
ıns alısır elımıze konsun orda burda bızden korkmasın ıstıyoruz ıns olur

nevbaharcım sanrım tecrubelısın bu konuda
gecelerı ortuyorum uzerını sesı cıkmasın dıye uyusun hem malum apartmandayız acaba gene psıkolojısı bozulurmu

Merhaba,

Üstünü örtmeyin çünkü açtığınız da daha yüksek ses bağıracak hatta size küsebilecektirde.

Dolayısı ile size alışma şansını yitirebilirsiniz.

Bırakın bağırsın, inanın çok ararsınız ötmesini yaşı ilerledikçea.s.

Merhaba,

Üstünü örtmeyin çünkü açtığınız da daha yüksek ses bağıracak hatta size küsebilecektirde.

Dolayısı ile size alışma şansını yitirebilirsiniz.

Bırakın bağırsın, inanın çok ararsınız ötmesini yaşı ilerledikçea.s.

tesekkur ederım a.s.

bagırmasına ben razıyım zaten evde baska ses yok od bagırmasa hayat ceklılmez
ama komsular rahatsız olmasın gece dıyorum yınede kapatmayalım madem strese gırmesım mınık lımoncuk

tesekkur ederım a.s.

bagırmasına ben razıyım zaten evde baska ses yok od bagırmasa hayat ceklılmez
ama komsular rahatsız olmasın gece dıyorum yınede kapatmayalım madem strese gırmesım mınık lımoncuk

Yok canım ya o kadar ses gitmez komşularınıza.

Evde çocuk patırtısı olsa daha mı iyiydi, komşulara böyle dersiniz:roflol:

Limoncuğa sağlıklı uzun ömürler dilerimŞeniz

:KK43: çok üzgünüm bugün Şampiyonumu kaybettim şampiyon benim minik kanaryamın adı 1.5 yıldır birlikteydik yaklaşık 20 gündür sürekli boş yumurtluyordu eşi yoktu eşleşmesi gerekli dediler yumurtası kesilsin eş bul dediler 2 gün önce götürdüm arkadaşıma bıraktım onun erkek kuşu var onunla ayrı kafeslerde durucaklar bi süre sonra biraraya koyacaktı ama maalesef bugün işten geldiğimde öğrendim sabah en son yumurtayı yaparken ölmüş :KK43: 8 tane boş yumurta verdi eş yok doğal olarak o yumurtlamalar çok yormuş onu önce kendime kızdım evden götürdüm öyle oldu diye ama yumurtlamadan dolayıymış :KK43::KK43: çok üzüldüm yaa evde 2 gündür ses yoktu zaten canım sıkılıyordu sesini duyamıyorum diye şimdi çok kötü oldum :KK43: Şampiyonumu çok özleyeceğim...

arkdslar bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi..
bi muhbbet kusum var yaklasık 1yasında... kanadı kırık kendi kafesten kacmaya calısırken kırmıstı uçamıyor ama böyle yaşamaya alıstı yavruyken olmustu bu kadar cunku...aynı zamanda dişi..

dun bi arkdsm kuşuna vakit ayıramadıgını soyleyip rica etti ben aldım... o muhabet kusu da 1yasına yakın oda dişi fakat ucabiliyor bi sakatlıgı yok...ayrı kafeslerde simdi bunları yan yana tutuyorum...
kendi kuşum etkilenir mi ki durumdan...aklıma takıldı uçamadıgı icin cevrede uçan bir başka kuş..
boyle bi durumu olan oldu mu fikir verebilir mi bana... ikisinin de dişi olması sorun yaratırmı ki:uhm::uhm:

Merhaba benim muhabbet kuşumda birkaç aydır gece gündüz çok tuhaf sesler çıkarıyor çok yüksek sesle vıyk vıyk vıyk vıyk ediyor sanki zor nefes alıyormuş gibi.Heyecanlandığında korktuğunda yada gece ışık söndüğünde dahada yoğunlaşıyor...
Çok muhabbet kuşu besledim ama böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan kimse var mı bu konuda ne yapmalıyım?..

Benim eskiden Çıtır'ım vardı.Bahsettiğine benzer bir ses çıkarırdı ama sinek görünce yapardı.

Korkuyordu ondandı sanırım.Ama zor nefes alıyor gibi olmazdı o.

Yerini filan mı değiştirdiniz acaba ondan mı yapıyor ki?:1no2:

sözlümün hediyesi olan çekirdeğim uçamıyor kızlar 1 yaşında kanatlarında hiç bir sorun yok çokta güzel çok alıştım ona çok seviyrum onu ölücek diye çok korkuyorum senağlama

ben dün gece bizimkinin yumurtlamasına şahit oldum olağanüstü bi olay yaaa... eşi yok kendi kendine kafasına göre yumurtluyo bizimki... ya aynı bizimki gibi 5-6 saat önce kutusuna baktım :)) böle büyümüştü, dedim aha açılıyo yımırta geliyo anamlar bana inanmadı :)) akşam kafesten viyk viyk sesler gelince bi baktık köşeye çekilmiş devamlı nefes alıp veriyo... ayyy inanılmaz bişi ya böle yavaşça kutusu açıldı çocuğumun o yumurta ağır ağır çıktı yavaşça yere indi. miyk miyk sesler çıkardı hep başka bişi yok bi de çok nefes alıp verdi.. mucize bu değil de nedir ya küçücük hayvan ayy..

Benim eskiden Çıtır'ım vardı.Bahsettiğine benzer bir ses çıkarırdı ama sinek görünce yapardı.

Korkuyordu ondandı sanırım.Ama zor nefes alıyor gibi olmazdı o.

Yerini filan mı değiştirdiniz acaba ondan mı yapıyor ki?:1no2:

Yok canım yerinide değiştirmedim zaten yer değişikliğini seven bi yaratık farklı ortamlar arıyor:) Artık ötüşü bile değişti nasıl anlatsam bogazı gıcıklanmış gibi ötüyor gerçi bu sesi çıkarmaya başladığından beri ötmeye fırsatta bulamıyor pek...Napcamı şaşırttım geceleri bizide uyutmuyor kendiside uyumuyor...

Yok canım yerinide değiştirmedim zaten yer değişikliğini seven bi yaratık farklı ortamlar arıyor:) Artık ötüşü bile değişti nasıl anlatsam bogazı gıcıklanmış gibi ötüyor gerçi bu sesi çıkarmaya başladığından beri ötmeye fırsatta bulamıyor pek...Napcamı şaşırttım geceleri bizide uyutmuyor kendiside uyumuyor...

Eş mi istiyor acaba?

Bunu desteksiz attım ama bilmiyorum ki olabilir mi böyle birşey:uhm:

selam arkadaşlar

bende yavru bir muhabbet kuşu aldım. elimde yemle beslediğim için hemen alıştı. hatta ben yemek yerken hiç rahat bırakmıyor.ağzımdan ona yemek vermemi istiyor. hiç yemek ayırt etmiyor. ama ben korkuyorum yedikleri dokunur diye. acaba muhabbet kuşlarına özel yemleri dışında hangi besinleri verebiliriz onu merak ediyorum. yada dokunacak besinler nelerdir? teşekkürler..

selam arkadaşlar

bende yavru bir muhabbet kuşu aldım. elimde yemle beslediğim için hemen alıştı. hatta ben yemek yerken hiç rahat bırakmıyor.ağzımdan ona yemek vermemi istiyor. hiç yemek ayırt etmiyor. ama ben korkuyorum yedikleri dokunur diye. acaba muhabbet kuşlarına özel yemleri dışında hangi besinleri verebiliriz onu merak ediyorum. yada dokunacak besinler nelerdir? teşekkürler..

Taze marul yaprağı, kesinlikle beklemiş olmayacak parazit yapar. Çok iyi yıkanmalı.

Haşlanmış yumurtanın sarısını ufalayın bayılırlar, tabi sürekli vermeyin yem dışı şeyleri alışkanlık ederse yemi yemez.

ALLAH beni kahretsin ..havayı güneşli görünce muhabbet kuşlarımı balkona çıkardım ..mavişim şimdi çok hasta üşüttüm yavrumu.. araştırdım içinde antibiyotik ve vitamin olan bir ilaç veriyorum..ama onun o hasta halini gördükçe ağlamak istiyorum ..ben nasıl yaptım bunu... ne olur bana biraz moral verin ne yapmalıyım..ona bir şey olursa dayanamam ben ...

merhaba arkadaşlar benim de bir muhabbet kuşum var 1 buçuk yaşında nerdeyise ama hiç konusmıyor her gün konuşuyorum onunla ama konusmıyor elime bile gelmıyor çok üzuluyorum sanki beni hiç sevmıyor aceba ne yapmam lağzım?ilk kuşum ,ilk defa kuş besliyorum ama bana yaklaşmıyor hiç:KK43:

bizim kuşumuz 5 aylık daha 1,5 aylıkken aldık neler demiyor kii. annecim benim,şımarık ,cicikuş,çooocuk,babacım, bacım benim,eşşek seni,çişim geldi,maşallah kuşuma, canım kuşum benim,beşiktaş, bebeğim. ama bizimki hiç dışardan ses duymuyo.biz sabah 8 de evden çıkıyoruz 3 te geliyoruz. geldiğimizi anlayınca çenesi düşüyor. birde tv açıksa keyfine dicek yok.şimdi çok yaşa ve hoş geldin dedirtecem sırada onlar var. ve çok ilginç 1 saat ilgilen hemen kapıyor tekrarlamaya başlıyor. bundan önceki kuşumuz babacım derdi sadece o bıle nasıl hosuma gıderdı.

bizim kuşumuz 5 aylık daha 1,5 aylıkken aldık neler demiyor kii. annecim benim,şımarık ,cicikuş,çooocuk,babacım, bacım benim,eşşek seni,çişim geldi,maşallah kuşuma, canım kuşum benim,beşiktaş, bebeğim. ama bizimki hiç dışardan ses duymuyo.biz sabah 8 de evden çıkıyoruz 3 te geliyoruz. geldiğimizi anlayınca çenesi düşüyor. birde tv açıksa keyfine dicek yok.şimdi çok yaşa ve hoş geldin dedirtecem sırada onlar var. ve çok ilginç 1 saat ilgilen hemen kapıyor tekrarlamaya başlıyor. bundan önceki kuşumuz babacım derdi sadece o bıle nasıl hosuma gıderdı.

ne mutlu sana daha ufaçık ve okadar çok konuşuyor benim ki adını bile soylemıyor her gün adını soylıyorum ama boşa hiç bişi demiyor camlar acıkken dışardan sesler duyior kuşların sesi ve kendisi de ötmeye başlıyor aceba ondanmı oyle anlamadım hiç bi türlu neden konuşmıyor bari 1 kelime çok üzgünummmmm:KK43:

merhabalar,,
ben bekarken bizim evde hep muhabbet kusu vardi,arkadas gibiydik sanki,evlenincede bi papagan cinsi aldik,,,hamile kalinda,bilmiyorum neden ama zararli olabilecegini dusundum ve yerine iade ettik,,,
simdi cocuklarim 8 ve 3 yasinda,,kizim(8) cok kus istiyo,ama benim oglumunda kiziminda bronsiti var,benimde,,,kusun bi zarari olurmu acaba,yada doktorumuzami sormam gerekir..ne dersiniz??a.s.

X