Kuslarimiz Hakkinda Sorular ve Cevaplar

lütfen biri bana yardım etsin:çok üzgünüm:
kuşumuz az önce kafesinden çıktı bende kafesi temizledim,
oturduğumuz odanın kapısı açıktı hep,
ama hiç çıkmazdı burdan,bugün çıktı ve yatak odasına uçtu,
arkasından gittim ama gelmedi:çok üzgünüm:
ve dolabın aynasına çarptı 3 defa ama düşmedisenağlama
bişey olurmu acaba ne olur biri biliyorsa söylesin,
çok korkuyorum nev sen anlıyosun kuşlardan ne olur cevap yazsenağlama
bide gene odamıza geldi,kafesinin üstüne kondu,
ve kafasını kafese sürttü acaba kaşındımı yoksam canımı acıdı,
ayhh o öle çarpınca içim eridi resmensenağlama
neevv ne olur gel cevapla çok korkuyorum yaaa:çok üzgünüm:

Korkma be hemen:mymeka: Birşeyciği yoktur.:teselli:

kuzum ama bi görcen nasıl çarptı aynaya hemde 3 kere en sonunda biyere kondu,
nasıl nefes alıyor belliydi ya olursaa sen biliyormusun:çok üzgünüm:

Nerden bileyim kız ben.:nazar: Bilsem kendi kuşuma yardım ederim, garibim yolunmadık tüy bırakmadı kendinde. Bende çareyi Nevbahara danışmakta buldum. bence ona özel mesaj at. Belki bu konuyu görmezse diye.

Nerden bileyim kız ben.:nazar: Bilsem kendi kuşuma yardım ederim, garibim yolunmadık tüy bırakmadı kendinde. Bende çareyi Nevbahara danışmakta buldum. bence ona özel mesaj at. Belki bu konuyu görmezse diye.

ziyaretçi mesajı yazdım ama çıkmış,görmedi sanırım,
ayhh yazık ya sizin kuşdaaa :çok üzgünüm:

Canım öncelikle çok geçmiş olsun.

3 defa şiddetli çarptı ise bir ihtimal iç kanama olabilir ama kuşun 1-2 saat içinde baygınlık geçirerek ölürdü başıma geldi oradan biliyorum:KK43:

Baya saat geçmiş şuan nasıl, yem yiyor mu kafeste ise hareketleri nasıl normal mi, sakin mi farklılık var mı?

Eğer yoksa sadece bir kaç zedelenme ile atlatmıştır.

Ayaklarına bak ayaklarının ikisininde üstünde durabiliyor mu bir de kanatlarını rahat açıyor mu kaşırken kanadını gerebiliyor mu?

Bu durumlar gözükmüyorsa atlatmış demektir yavrumuzŞeniz

nevcim canım çok sağol cevapladığın içina.s.
o saattten bu yana,baya uçtu kanatlarını çok rahat açtı kapattı,
kafesine bi kere girdi az bişey yem yedi gene çıktı ve uçtu,
kafesin kapağını açık bırakıyoruz alışsın diye bize,
ama ilk çarptığı zaman geldi kafesnn üstüne kondu ve kafasını kafesine sürttü hep,
bişye olmaz dimi düşmedi uçtu yem yedi,
veterinere götürsekmi eşimi aramayı düşündüm ama bilmiyorum ki:çok üzgünüm:

hee bide iki ayağının üstünde duruyor çok rahat,
lcd nin üstünde şimdi iki ayağının üstünde:çok üzgünüm:

Demek ki şuan bir sorunu gözükmüyor ama için rahat etmezse götür tabi ki bir veterinere kontrol ederler için rahatlar canım.

Çarptığı için kafası kaşınmış olabilir, biliyorsundur kafalarını sürterek kaşırlar.

Bu arada iyi yapıyorsun hep açık dursun kapağı evi tanıyor size daha kolay alışır hema.s.

Demek ki şuan bir sorunu gözükmüyor ama için rahat etmezse götür tabi ki bir veterinere kontrol ederler için rahatlar canım.

Çarptığı için kafası kaşınmış olabilir, biliyorsundur kafalarını sürterek kaşırlar.

Bu arada iyi yapıyorsun hep açık dursun kapağı evi tanıyor size daha kolay alışır hema.s.

evet canım hep açık bırakıyoruz bi kaç gündür,
yeni ya bize alışsın istiyoruz,
ellrimize omzumuza konsun istiyoruz ama şimdilik öle bişe yok,
yaklaşıo ama sanki fikir değiştirio başka yerlere konuo,
olsun gelir herhalde dimii:1rolleyes:
eşim gelir birazdan onada sölim bi götürelim veterinere,
ama bişe olmadına göre öenmli bişe yok herhaldee:uhm: :Saruboceq:

Canım eğer çok yeniyse siz yanaşmayın ürkütmeyin o önce ortamı tanıyacak gezecek konacak en son size güvenecek.

Zorlayıp elinize almaya kalkmayın 1 hafta geçsin bak gör gelecektir size.

Canım eğer çok yeniyse siz yanaşmayın ürkütmeyin o önce ortamı tanıyacak gezecek konacak en son size güvenecek.

Zorlayıp elinize almaya kalkmayın 1 hafta geçsin bak gör gelecektir size.

canım bir hafta geçti geleli ama,
eşim kuşlara bayıldığı için sabırsızlandı bi kaç kere eline almaya çalıştı,
ama zorlamadı yemi aldı eline oda yem kutusuna konup yem yedi,
ama ben dedim ona zorlama diyee:nazar:
inşallahh gelir bi kaç gündür kapısını açık bırakıyoruz bizde tanısın diye,
ama çok tatlı nev yaa maviş bişee:icecream:

Canım her kuşun hatta her evcilin karakterleri farklıdır.

Benim ilk kuşum Fıstık eve geldi 3.gün bize alıştı elimizden ayrılmazdı.

Ama son şuan ki Fıstığım bize geldikten 3-4 ay sonra alıştı.

Yani ona biraz zaman tanıyına.s.

Canım her kuşun hatta her evcilin karakterleri farklıdır.

Benim ilk kuşum Fıstık eve geldi 3.gün bize alıştı elimizden ayrılmazdı.

Ama son şuan ki Fıstığım bize geldikten 3-4 ay sonra alıştı.

Yani ona biraz zaman tanıyına.s.

evet canım haklısın zaman tanımak lazım,
paşamıza.....
ismi paşa bu arada nevcim..
yardımların için çok sağol nevcim çookk çook sağol,
içimi rahatlattın canıma.s. Şeniz

Muhabbet Kuşu Konuşuyor!!!

SİZLERDEN RİCALARIM VAR.

*-Ömrüm kısa sürer, senden her uzak kalışım beni üzer. Beni
almadan önce bunu iyi düşün.

*-Bana seninle dost olup, anlaşabileceğim kadar süre ver.

*-Beni ailem veya arkadaşlarımdan sen ayırdın, beni korkutma içimde güven duygusu oluştur.

*-Bana hiç bir zaman darılma ve beni cezalandırmak için kafesime kapatma.
*
-Senin eşin, işin, arkadaşların var. Benim kimsem yok, hayatımda yalnız sen varsın.

*-Ara sıra benimle konuş, bana ilgi göster yoksa konuşmayı nasıl öğrenebilirim.

*-Bebeklerin ne kadar zamanda konuştuğunu unutma, bana da zaman tanı.

*-Bana kuş beyinli diye hakaret etme, göreceksin bende sizler kadar akıllıyım.

*-Beni hava alayım diye balkona çıkarma, Güneşte bırakma hastalanabilirim.

*-Yemimi, suyumu, taşımı, kumumu unutma. Çünkü ben kuş kumu ile yemlerimi öğütürüm.

*-Bana kıvırcık salata, marul verme, düşün bunları yersen sende ishal olursun.

*-Yemimi topraklı saksıda çimlendir de ver, hani okulda pamuk arasında tahıl çimlendirirdiniz ya öyle.

*-İhtiyarladığımda beni başkalarına verme, benimle ilgilen, unutma ki bir gün sende yaşlanacaksın.

*-Zor anlarımda yanımda ol, yanıma arkadaş alma, unutma ben eşimi kendim seçerim.

*-Hastalandığımda özen göster. Görevini yap. Unutma ben HAYVANIM sense İNSAN.

*- Ölümden korkma ibret al.(içim kaldırmaz ben görmeden ne olursa olsun) deme.

*-SENİNLE BİRLİKTE ÖLÜM BİLE DAHA KOLAY.............

(bu yaziyi muhabbet kusum icin bilgi toplarken nette buldum sizinle paylasmak istedim)

benim de bir muhabbet kusum var rengi mavi ve erkek simdi 16 aylik geldiginde 6 haftalikti yemek yemeyi su icmeyi bilmiyordu,hepsini biz ogrettik,ve bicir bicir herseyi konusuyor,evde dedikodu,kufur,yuksek sesle konusamiyoruz cunki ne soylersek aleyhimize delil olarak bize geri geliyor hahaha:roflol:
3 ay once kanadinda problem oldu veterinere goturduk,her iki kanattada 3er tane uzun kanat varmis kusum bir tanesini kasiya kasiya koparmis sonrada denge sorunu yasayip ucmasi zorlasmis,veteriner kanadina bakarken ayy bir gorseniz nasil agliyordu kusum.o agladi ben agladim, kanatlarini devamli orantili tutmamiz lazimmis,yani bir kanat oteki kanattan biraz uzun olursa kanadi ters donup dengesi bozuluyor..

simdide benimle beraber size yazi yaziyor,klavyenin uzerinde hemde konusuyor,,

Allahim ne olur kusuma bictigin omur kisa olmasin :Saruboceq:

bacılarım bilmem hatırlarmısınız benim cilveli bi dişi kuşum vardı babama kur yapan :S

geçen 3 günde 2 defa erkeksiz yumurtladı :S
ikinci yumurtanın üstü kanlıydı çocuğumun canı yandımı napmak lazım :KK43:(( yatıyo öle onların üstünde ya olağanüstü bişi... kalsiyum fazlasından yumurtlar diye okudum bişi ama doğru mu bilmiyorum? annemler her sabah hayvana peynir veriyolardı. bi de yumurtlarken gıkı çıkmıyo, dedemlerin kuşu da böyle erkeksiz yumurtluyo ama hayvan ciyak ciyak baarıyomuş.. ne tavsiye edersiniz??

bahar yazı gerçekten çok güzelmiş bizimde kuşumuz var birazcık yaramaz konuşurken ısırıyo bazen :kızgın:
akşam bize biraz soğuk davrandı ötmedi konuşmadı hiç bizde diyoz neden böyle yapıyo biraz araştırınca suyunun bittiğini anladık daha sonra gönlünü almayı başardık :teytey:
o da bize trip yaparmış :dilcikar: yerim onu :1hug:

benim kaç yıl oldu pekk hatırlamıyorum ama aldığım muhabbet kuşum var çokk tatlı bişey ondan ayrılamam gibi geliyor resmen çocuğum gibi ona her zaman günaydın tombik diyorum seviyorum öpüyor konuşmuyor ama ben ona seslendiğimde karşılık her zaman veriyor ona eş almadım zamanında deneme olsun diye başka kuş getirdim dövdü istemedi almadım bende ısırmayı bilmeyen çokk şeker bişey:nazar:ama bazen eş almadım diye ona vicdan azabı çekiyorum yaa sürekli kusuyor yediklerini içgüdüsel bişey olarakk maşallah her şeyide yiyor onun ölmesi bana çokk koyacakk yaasenağlama

yaa benmim kuşum çok deli ötüyor şuandada aynı nasıl kafamı şişiroyor resmen:çok üzgünüm:
acaba üstüne bişey örtsem susarmı,
ve örttüm diye bana küsermi?
yani bidaha ötmezse diye korkuyorum off ama cidden başımı arıttı sabahtan beri susmadı
öyle bir ötme yok nasıl bağarıyor:çok üzgünüm:

Bırakın bağırsın yeter ki sağlıklı olsun.

Onların tek konuşma şekli o.

Sakın örtmeyin üstüne bir şey psikolojisini bozmayın. Bugünlerini aramayın şimdinin kıymetini bilin.

X