Kuzene gelme demek

nasıl ve ne şekilde temin ediliyor bilginiz varmı , ( aşı adı )
çocuklarımızı hayat boyu korumak zorundayız
eğer böyle birşey varsa benım kzıım şuan 13 yaşında yaptırabilirim

Hpv'nin bir türü. Genital siğilleri çıkıyor sürekli , yaktırıyor çıktıkça. Kendisi söylemişti yüzeyde yaşıyor , prezervatif bile etkili olmuyor çünkü temasla bulaşıyor, değdiğin an o bölgeye geçmiş olsun diye. Çok bakındım internetten hem Türk hem yabancı sitelere ,bulaşmaz diyen de var ama 3 yaşında çocuk tuvalette her yere değiyor riske atamıyorum. Günde 1 milyon kez el yıkıyoruz lavaboda.

Malasef evde bir banyo var 😔
Kızım hastalandı (Allah korusun) gidemiyoruz deyin.
Gidin kimseye demeden 2 gün sonra belli olsun gittiğiniz ararsa 2 gün cevap vermeyin anlar. Sonra eşimde geldi dersiniz üzüldüm hastalığına da..

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tuvaletten vb geçebilmesi biraz kolpa diye biliyorum ben. Yabancı dizi ve filmlerde bir çiftten birine bulaştığında direkt partneri aldatıyor gibi davranıldığı için merak edip doktor arkadaşıma sormuştum hatta, cinsel yolla bulaşan hastalıkların başka türlü geçme ihtimallerinin çok çok düşük neredeyse imkansız olduğunu söylemişti. O yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama çok rahatsız olacaksanız evde iki banyo varsa bir tanesini tamamen ona tahsis edebilirsiniz. O da yoksa konuyu ona açmaktan başka çare yok.

Kendimi senin yerine koyuyorum. Bulaşıcıdır veya değildir onu bilmem ama olur da kızıma veya bana bir hastalık bulaşırsa asla ve asla bir daha o kuzenle görüşmez hatta çooooook büyük bir kavga çıkarırdım rezilliğimizi cümle alem duyardı... Eninde sonunda onu silebilecek duruma geliyorsam hastalığa bulaşmadan baştan siler atarım.. Mazeretnizi anlamaycak kapasitede biriyse zaten çok da bir şey kaybetmezsnz..

ŞİMDİ... SİZCE DEĞER Mİ RİSKE GİRMEYE?

Kanserin bulaşıcı olduğunu düşünen insanlar bile var :KK70: başka bir üye yazmış zaten, yok tuvaletten havuzdan bulaştı olayı cinsel yolla bulaştığını gizlemek için uydurulmuş şeyler hatta doktorlar bile eşlerin yanında evet olabilir diyor sıkıntı çıkmasın diye. Önce bir uzmana sorun çok basit cevabı öğrenmek ikinci olarak da ciddi ciddi konusun gelmeni istiyprum ama bu sorunu napıcaz vs diye.. ayrıca emin olun sandığınızdan daha yaygın bu hastalıklar sdece insanlar söylemiyor o yüzden cüzzamlı gibi davranmaya gerek yok.

bir de çocuğunuz küçük olduğu için bu durumdan bağımsız mutlaka aşı yaptırın belli bir yaşa kadar yaptırılan aşı vardı hatta daha geçen gün farkındalık vs etkinlikleri yapılıyordu, cinsel yollarla bulaşan birçok hastalıktan ve rahim ağzı kanserinden koruyor.

Doğru söylüyorsun,bana trip atmayacağı büyütmeyeceği bir senaryo düşünemiyorum. Kızım tabi ki çok daha önemli ,kuzende teyze de istediği kadar trip atabilir.
Bence trip atmaz ailesine haber vermenizden çekinir. Umursamaz bir tip ise neden annesi teyzesi bilmiyor bu durumu.

Ay ne abartmışsınız ya. Hpv öyle kolayca bulaşan bir hastalık olsa dünyada hpv’siz insan kalmazdı. Derdinizin hastalıksa umumi tuvaletlere asla girmiyorsunuz o zaman. Orada milyon çeşit virüs var çünkü. Hepatit hpv’ye göre çok daha bulaşıcıdır mesela.

Yıkanan çamaşırdan geçeceğini düşünecek kadar endişe etmek ciddi komik. Yapmayın allah aşkına, internette her okuduğunuza da gözü kapalı inanmayın. Hpv’nin cinsel yol dışında bulaşma ihtimali milyonda bir falan.

X