Kuzenimin davranislari

Dediginiz gibi rekabete giriyor sanirim. Birkac kez soyledim rahatsiz eden davranisini ama agresifce savunmaya gecti. Kusura bakma yapmam bir daha diyecek biri degil iyi taniyorum
Böyle birisi her tatilde neden sizin sehrinize kalmaya geliyor ki peki? Birkac tatilde de siz onun evine gitmeyi teklif edin.büyuk ihtimalle kabul etmez bahane üretir

6 yıl önce ona uzun bir mesaj atarak yani bunca yıl "kardeş gibiyiz" deyip,sineye çektiğim ne varsa yazarak veda ettim...

Artık benim için alelade bir insan gibi gelip geçti hayatımdan...Daha fazla kul hakkıma giremezdim çünkü:KK55:

Seviyorsan kuzenini bu davranışlara rağmen tebrik ederim yani baya yüce gönüllüsünüz 😄 ben olsam suratına bile bakmam insan böyle biriyle nasıl samimi vakit geçirir. Yani yapacak bir şey yok katlanacaksın mecbur deliye madem herkese böyle ve seviyorsunuz 🤷🏻‍♀️

Merhabalar. Basliktan da anlasilacagi uzerine konu kuzenimin garip davranislari...
Bahsettigim kuzenimle kardes gibi buyuduk, ikimiz de birbirimizin en yakin kuzeni hatta en yakin arkadasiyiz. Birlikte vakit cok geciririz, teyzem de dunya tatlisi asiri fedakar bir kadindir.
Konuya gelecek olursam son yillarda kuzenimin bana karsi cok da iyi niyetli olmadigini fark ettim.

Ne zaman annemle teyzem benim hakkimda konussa gelir bana gulerek anlatir ki ben onun annesiyle konustugum hicbir seyi asla anlatmam cunku kavga etmelerini istemem. Sadece annemlerin degil baska insanlarin hakkimda soylediklerini de ayni sekilde anlatir. Sorun anlatmasi degil, anlatma sekli. Bak boyle konusuyorlar haberin olsun seklinde degil, gulerek hosuna giderek anlatiyor sanki cok garip. Ornegin dershane hocamiz arkamdan cok cok kotu bir sey soylemisti ve hocaya tek kelime etmedigi gibi gelip bana ekran kaydini gosterdi GULEREK.

Bir baska konu da canimi sikan konulari bildigi halde surekli bana sormasi veya konu hakkinda laf sokmasi. Mesela bir sene once yeni bir sehre tasindik, ve onun hep yasamak istedigi bir sehirdi. Asla ona nispet yapmadim bu konuda. Fakat o bir gun hic konusu acilmamisken birden bana hakaret etmeye basladi. Hic arkadas edinemeyeceksin, evde oturacaksin, o sehre tasinmis olsan bile asla orali degilsin vs vs. Asiri sok oldum cunku konusu bile acilmamisti, sanki icinde tuttugu seyleri o an dokmek istedi gibi.

Gercekten dedigi gibi fazla arkadas edinemedim ve her firsatta bunu yuzume vurmaktan cekinmedi. Ben olsam arkadas edinebilirdim, arkadasin olsaydi onlarla gittigin yerlere giderdik, ee tasindin da ne oldu evde oturuyorsun vb.

Daha aklima gelmeyen ya da yazma geregi duymadigim cooooook sey var. Bunlari anneme anlattim, o da teyzeme anlatmis. Teyzem beni aradi sen ona bakma o herkese oyle dedi ki gercekten oyle. En yakin arkadasina karsi da oyle sanirim karakteri bu. Sizce ne yapmaliyim? Bagimi koparamam hem cok seviyorum hem de yakin akrabam.
Kıskanmaya başlamıştır vardır bi sebebi. Ben iki kuzenimle birlikte kardeş gibi büyüdüm birlikteyken her şey çok güzeldir muhabbetimiz, kahkahalarımız... Öyle laf sokma da olmaz direk tartışılırdı bir konu olduğunda. Gel gör ki evlilikte bile bile kötü bi seçim yaptılar. Mutsuz olacakları aslında çok belliydi benzerlerini de buradan okuyoruz. Birlikte büyüdük ama o bahsettiğim iki kuzenimin evleri yan yana benim evim ise çok uzak o yüzden biz ayda bir iki kez görüşüyorsak onlar her gün birlikte bu yüzden aralarında çıkan çatışmalardan sonradan haberim oluyor ve bir araya geldiğimizde ise A Haber izler gibi oluyorum hepsi abartılarak anlatılır kavga çıkardı :KK70: Ama öyle küsme olmazdı. Asıl mesele dediğim gibi mutsuz evliliklerinde başladı ben her zaman nettim emin olmadığım, kaba saba, saygısız biriyle evlenmeyeceğimi biliyorlar. Kendileri de ne yazık ki başından beri böyle olan kişilerle evlendiler hal böyle olunca zamanla benide o çukura çekmeye çalıştılar. İkisi de zayıfladı, birinin tiki başlamış hal hareketleri değişti annem bile şaşırdı tepkilerine. Diğeri aynı konuyu 100 kez anlatıyor eşiyle, ailesiyle ilgili sözde geçiremiyor ben dinlerim her zaman onu ama bu sonu gelmeyen ve başta kabullendikleri hayatı sonradan isyanlarla anlatan hale bürünmeleri beni de strese sokmaya başladı. Ben hatalarını yüzüne vurunca kırılmaya, banada bekarlığımla laf sokmalar işte '' sen evlen seni de görücez o zaman anlarsın tüm erkeklerin aynu olduğunu '' gibi konuşmalarla geliyordu. Bende artık dayanamadım önce mesafe koydum şimdi resmen kestim iletişimi çünkü sövse de arayıp duruyorlar ve sonsuz bir döngüye giriyordum :KK70: Demek istediğim sonradan da kendi yaşadıkları sıkıntılardan size sarıyor olabilir. Ben açıkçası kan bağı, anne baba dinlemem hayatımı zehir edecek, tansiyomu düşürecek duruma getiriyorlarsa beni mesafemi koyarım.

Babaannemin - akraba ile akrebi aynı odaya koysan onu değil kendini sokar.- diye bir sözü vardır.

Merhabalar. Basliktan da anlasilacagi uzerine konu kuzenimin garip davranislari...
Bahsettigim kuzenimle kardes gibi buyuduk, ikimiz de birbirimizin en yakin kuzeni hatta en yakin arkadasiyiz. Birlikte vakit cok geciririz, teyzem de dunya tatlisi asiri fedakar bir kadindir.
Konuya gelecek olursam son yillarda kuzenimin bana karsi cok da iyi niyetli olmadigini fark ettim.

Ne zaman annemle teyzem benim hakkimda konussa gelir bana gulerek anlatir ki ben onun annesiyle konustugum hicbir seyi asla anlatmam cunku kavga etmelerini istemem. Sadece annemlerin degil baska insanlarin hakkimda soylediklerini de ayni sekilde anlatir. Sorun anlatmasi degil, anlatma sekli. Bak boyle konusuyorlar haberin olsun seklinde degil, gulerek hosuna giderek anlatiyor sanki cok garip. Ornegin dershane hocamiz arkamdan cok cok kotu bir sey soylemisti ve hocaya tek kelime etmedigi gibi gelip bana ekran kaydini gosterdi GULEREK.

Bir baska konu da canimi sikan konulari bildigi halde surekli bana sormasi veya konu hakkinda laf sokmasi. Mesela bir sene once yeni bir sehre tasindik, ve onun hep yasamak istedigi bir sehirdi. Asla ona nispet yapmadim bu konuda. Fakat o bir gun hic konusu acilmamisken birden bana hakaret etmeye basladi. Hic arkadas edinemeyeceksin, evde oturacaksin, o sehre tasinmis olsan bile asla orali degilsin vs vs. Asiri sok oldum cunku konusu bile acilmamisti, sanki icinde tuttugu seyleri o an dokmek istedi gibi.

Gercekten dedigi gibi fazla arkadas edinemedim ve her firsatta bunu yuzume vurmaktan cekinmedi. Ben olsam arkadas edinebilirdim, arkadasin olsaydi onlarla gittigin yerlere giderdik, ee tasindin da ne oldu evde oturuyorsun vb.

Daha aklima gelmeyen ya da yazma geregi duymadigim cooooook sey var. Bunlari anneme anlattim, o da teyzeme anlatmis. Teyzem beni aradi sen ona bakma o herkese oyle dedi ki gercekten oyle. En yakin arkadasina karsi da oyle sanirim karakteri bu. Sizce ne yapmaliyim? Bagimi koparamam hem cok seviyorum hem de yakin akrabam.
İnsanlar zaman geçtikçe değişir, kurulan ilişkiler de tabii.. kuzeniniz size karşı komplels geliştirmiş, kendince rekabete girip sizi öanipüle etmek, sizdem üstün ve daha iyi durumdaymiş gibi görünmek istiyor. Kendisini haksız görmesi ve sizi anlaması zor artık, mesafe koyun sizde aöa bu sefer de "haklıydım işte sen böyle birisin" deyip yine suçlayacaktır :)

bir daha size laf yetiştirdiğinde ekran görüntüsü vs gösterdiğinde
"neden gülüyorsun çok mu zevk alıyorsun
sen bayağı lafçısın haaa.. ben teyzemin konuştuklarını bir anlatsam oooo vs tarzı konuşun"
neden eziliyorsunuz bu kadar?

X