Kv cok bilmislikmi desem

Sozde ben cocugu vermem derdi evleniyormusta cocugun velayetini al dedi kaynima sok olduk valla ciddi ciddi verdi.
Iyide evlensin cocugunuda alsin
Bende evlendim cocugum benim yanimda
Hic kimse gelipte beni cocugumdan ayiramaz
Ne anneler var yahu
Ama iste var ya o cocuk obur tarafda hakkini isticek o anne olacak kisiden

Iyide evlensin cocugunuda alsin
Bende evlendim cocugum benim yanimda
Hic kimse gelipte beni cocugumdan ayiramaz
Ne anneler var yahu
Ama iste var ya o cocuk obur tarafda hakkini isticek o anne olacak kisiden
Bende diyorum hep ahirette bunun hesabini veremez diyorum gorsen facete suslenmis kocasiylada resimler falan oglu burda annesiz boynu bukuk. Yazlari ananesine gidiyor anneside iste orada goruyor arada hepsi bu. Cocugun bir sene okuluna bile gelmiyor ozleyipte. Aynen dedigim gibi oldu 1 yasinda bosandilar velayet annedeydi 3 yasina geldiginde haber geldi evleniyormusta cocugu vermek istiyormus ve aldi kaynim cocugu su an 9 yasina geldi. Bende anlamiyorum benim cocugum u istemeyen adami ben napayim 3 yas anneye muhtac yas. Bunlar buyuttu iste. Cocukta cok ama cok uzuluyor zaten annesizlige cok. Ama yazik seviyorda annesini bak annem bana bunu almis diye gosterir hevesli hevesli ananesine gidip gelince.

Bende diyorum hep ahirette bunun hesabini veremez diyorum gorsen facete suslenmis kocasiylada resimler falan oglu burda annesiz boynu bukuk. Yazlari ananesine gidiyor anneside iste orada goruyor arada hepsi bu. Cocugun bir sene okuluna bile gelmiyor ozleyipte. Aynen dedigim gibi oldu 1 yasinda bosandilar velayet annedeydi 3 yasina geldiginde haber geldi evleniyormusta cocugu vermek istiyormus ve aldi kaynim cocugu su an 9 yasina geldi. Bende anlamiyorum benim cocugum u istemeyen adami ben napayim 3 yas anneye muhtac yas. Bunlar buyuttu iste. Cocukta cok ama cok uzuluyor zaten annesizlige cok. Ama yazik seviyorda annesini bak annem bana bunu almis diye gosterir hevesli hevesli ananesine gidip gelince.
Ben ayrildigimda kizim 6 aylikti
9 yasindayken evlendim
O surec icerisinde gorustugum insanlardaki en cok onem verdigim bu adam kizima nasil davranip ne gozle bakar
Oyuzden kizi olan hatta kizimla ayni yasta olan biri olursa evlenirim yoksa cokta tin evlenmeyiveririm nolacak yani diye dusunurken esimle tanistik, kizimdan 10 ay buyuk kizi var....
Allah onu bildigi gibi yapsin pislik kadin

Kıyamam yaa. Allah yolunu açık etsin

Ben ayrildigimda kizim 6 aylikti
9 yasindayken evlendim
O surec icerisinde gorustugum insanlardaki en cok onem verdigim bu adam kizima nasil davranip ne gozle bakar
Oyuzden kizi olan hatta kizimla ayni yasta olan biri olursa evlenirim yoksa cokta tin evlenmeyiveririm nolacak yani diye dusunurken esimle tanistik, kizimdan 10 ay buyuk kizi var....
Allah onu bildigi gibi yapsin pislik kadin
Senin adina ve kizin adina cok sevindim mutlulugunuz daim olsun

Hayat küçücük bedenlere ne yükler yüklüyor.annemi kaybettiğimde 23 yaşındaydım.sızısi halen omuzlarımi büküyor.Babaannesinden bir tarafiyla Allah razı olsun.Cocuga bakmış çünkü.Diger tarafiyla daha hassas olsa ya da babası bu konuda annesini biraz uyandırsa daha güzel olurmus.Ebeveyin olarak anneyi zaten saymıyorum.Uc yaşında bir kuzuyu bir kocaya değişen zavallı sadece.Allah hepinizin annelerine sağlık versin,siz annelere de uzun ömür...

Kv sorunum bitmez zaten. Evde kendi torununa bakiyor yillardir ama ne bakma. Kaynim bosandi ve cocugun annesi evlendi 3 yasindan beri kaynanam ve kayinpederim cocuga bakiyorlar ama surekli bagirma cagirma vs. Kayinvalidem bana gore kafadan sakat cunku cocugun oyuncaklarini hep sakladi eline bir tane ik8 tane verirdi saklardi cocuk 6 yasina falan gelince komple sakladi. Neymis buyumus artik. Amac ev dagilmaisn surekli kiziyorlar cocuga cok yaramaz bu biktim Senden ama ne kizmalar. Meyve suyu katiyo cocuk ic artik diye basini bekliyor yere dokmesin diye cocuk. Su an 9 yasinda ama. Inaninki gelde cocuga sorun onun daha cok pskoljisi bozulmus herseye kiziyolar diye oyuncaklarimi bile sakladi hic oynatmadi diyor babannesi icin. Neyse konumuza gelelim aksam oradaydim benim 19 aylik olan cocugum durmadi baya ordan oraya gitmek istiyor falan. Kaynanamda bana sen ise girersen ben bakarim diyor ve ben birakmiyorum bugun esimde sen nasil Bakcaksin anne gormuyon mu nasil haraketli dedi kaynanam 70 yasinda. Kv de ben ogretirim ki diyor sanki ben daha iyi bakarim deer gibi. Odadan cikartmazmis yani bunu ogretecek diger odalara gitmek istiyor da sonucta merak donemi. Bunun gibi sacma sapan konusmalari oluyor canm sklyor telefon vermeye karsiyim ama bazen cok durmassa bes dk birseyler gösterip kapatiyorum. Bilmis bilmis aslinda hic vermicen teli falan boyle deyip bana karsi muhalefet yapiyor. Evet yanlista ama siz once kendi baktiginiz cocuga bi nasil Davraniyonuz ona bakin diyecegim olmuyor. Ne zaman gitsem. Sinirim. Bozuluyor.4 yas kizim var Kizimin kulagini deldirmedim Ay takti mesela Onaa daha6 aylikkenden neymis niye deldirmiyormusum erken bana gore dedim surekli onu dedi durdu ara ara gittigimde. Eltime egilmis. Bi gun cocugun kulagini deldirmiyor diyo fis fis tesadf duydum. Kizimin sacini topluyorum aslinda soyle yapcan surdan toka takcan vs.. Kizim bezi 3 yasinda birakti 3 yasina gelene kadar yok ben cocuklara 1 bucuk yasinda biraktirdim diye diye bi hal oldu. 14 aylikken emzirme artik sen kocaman oldu bu diyor 2 yasina kadar emzirecegim. Diyorum bunu bilr. Uzatti gorumcem ve kocasi var daha emziriyo cocugu dedi utandim enistemden. Ablamda kac aylik. Dedi 14 deyince anne daha erken dedi hattaa. Ya valla daha neler neler delirecegim birsey demek istemiyorum esim kusmeme karsi zaten hosta olmaz. Ofoff sorsan birseye karismam der
Hee deyip geçin.Nicin kafanızda dönüp dursun bu cümleler.Cocugunuzu asla birakmazsiniz olur biter.Zorla alamaz ya.Bu kv pek çoğu böyle(coğrafya) hiç biri saray çıkması değil.Mesafe mesafe mesafe ..

Kv sorunum bitmez zaten. Evde kendi torununa bakiyor yillardir ama ne bakma. Kaynim bosandi ve cocugun annesi evlendi 3 yasindan beri kaynanam ve kayinpederim cocuga bakiyorlar ama surekli bagirma cagirma vs. Kayinvalidem bana gore kafadan sakat cunku cocugun oyuncaklarini hep sakladi eline bir tane ik8 tane verirdi saklardi cocuk 6 yasina falan gelince komple sakladi. Neymis buyumus artik. Amac ev dagilmaisn surekli kiziyorlar cocuga cok yaramaz bu biktim Senden ama ne kizmalar. Meyve suyu katiyo cocuk ic artik diye basini bekliyor yere dokmesin diye cocuk. Su an 9 yasinda ama. Inaninki gelde cocuga sorun onun daha cok pskoljisi bozulmus herseye kiziyolar diye oyuncaklarimi bile sakladi hic oynatmadi diyor babannesi icin. Neyse konumuza gelelim aksam oradaydim benim 19 aylik olan cocugum durmadi baya ordan oraya gitmek istiyor falan. Kaynanamda bana sen ise girersen ben bakarim diyor ve ben birakmiyorum bugun esimde sen nasil Bakcaksin anne gormuyon mu nasil haraketli dedi kaynanam 70 yasinda. Kv de ben ogretirim ki diyor sanki ben daha iyi bakarim deer gibi. Odadan cikartmazmis yani bunu ogretecek diger odalara gitmek istiyor da sonucta merak donemi. Bunun gibi sacma sapan konusmalari oluyor canm sklyor telefon vermeye karsiyim ama bazen cok durmassa bes dk birseyler gösterip kapatiyorum. Bilmis bilmis aslinda hic vermicen teli falan boyle deyip bana karsi muhalefet yapiyor. Evet yanlista ama siz once kendi baktiginiz cocuga bi nasil Davraniyonuz ona bakin diyecegim olmuyor. Ne zaman gitsem. Sinirim. Bozuluyor.4 yas kizim var Kizimin kulagini deldirmedim Ay takti mesela Onaa daha6 aylikkenden neymis niye deldirmiyormusum erken bana gore dedim surekli onu dedi durdu ara ara gittigimde. Eltime egilmis. Bi gun cocugun kulagini deldirmiyor diyo fis fis tesadf duydum. Kizimin sacini topluyorum aslinda soyle yapcan surdan toka takcan vs.. Kizim bezi 3 yasinda birakti 3 yasina gelene kadar yok ben cocuklara 1 bucuk yasinda biraktirdim diye diye bi hal oldu. 14 aylikken emzirme artik sen kocaman oldu bu diyor 2 yasina kadar emzirecegim. Diyorum bunu bilr. Uzatti gorumcem ve kocasi var daha emziriyo cocugu dedi utandim enistemden. Ablamda kac aylik. Dedi 14 deyince anne daha erken dedi hattaa. Ya valla daha neler neler delirecegim birsey demek istemiyorum esim kusmeme karsi zaten hosta olmaz. Ofoff sorsan birseye karismam der
Belli bir yaştan sonra çocuk bakmak çok zor gerçekten, yiğeniniz için çok üzüldüm, herkes ana baba olamıyor, eğer bir suçlu varsa babaannesi değil annesi ve babasıdır😔
Kadın yaşlıymış, duymazdan gelin, o istediğini söylesin siz bildiğinizi yapın.

Kadının kendi öz torununa sevgisi sıfırmış madem yengesi olarak siz alın bakın çocuğa bol bol verin sevginizi. Yapabilir misiniz? Cevap hayırsa yok yere eleştirip kendinizi doldurmayın. 70 yaşındaki kadının küçük çocuk bakması kolay bir durum değil, haliyle kendi bildiği şekilde bakıyor. O beğenmediğiniz şekilde yetiştirdiği çocuklarından biriyle evlenmiş olmanız da ayrı bir durum. Kayınvalidenize haklı demiyorum ama onu da anlamak lazım diyorum. Bir çözüm bulamayacaksanız takılmanız çok gereksiz. Kendinizi yorarsınız sadece. Duymayıverin biraz

Kayinvalide severler kulübüne hoş geldiniz.Şöyle laf sokucu,icten pazarlikli bi kayinvalideye denk gelmedigi ne kadar belli herkesin.Eltisiyle dedikodusunu yaparken yakalamis kadin.Küpe.yüzünden ,bu kadin iyi niyetli mi? Her lafina uygun cevabi verin.Kendinizi gelistirin bu konuda.Benim de vardi bu model,bayram sofrasinda bana laf sokup ,lokmami bogazima dizen.Tümden küsüp hayatimdan cikarttim.Küslüge karsi olmama ragmen.Tahammül sinirımı zorladi.Kafam gayet rahat şu anda.

Senin adina ve kizin adina cok sevindim mutlulugunuz daim olsun
Sagol canim tesekkur ederim
Bir anne evladini birakmamali, sartlar el verdikce hatta o sartlari zorlamali
Senin durumuna gelince, kv yasli ve eski kafadan, cahil demek istemiyorum cunku o hep oyle gormus oyle yapmis. Simdiki yeni nesile ayak uyduran yasli sayisi cok az.
O ne derse duymamazliga gel bence
Illa cevap vermen gerekirsede diplomatik bi cvp ver

Kayinvalide severler kulübüne hoş geldiniz.Şöyle laf sokucu,icten pazarlikli bi kayinvalideye denk gelmedigi ne kadar belli herkesin.Eltisiyle dedikodusunu yaparken yakalamis kadin.Küpe.yüzünden ,bu kadin iyi niyetli mi? Her lafina uygun cevabi verin.Kendinizi gelistirin bu konuda.Benim de vardi bu model,bayram sofrasinda bana laf sokup ,lokmami bogazima dizen.Tümden küsüp hayatimdan cikarttim.Küslüge karsi olmama ragmen.Tahammül sinirımı zorladi.Kafam gayet rahat şu anda.
Daha ne laflar soktu ben yazmadim buraya cok agir laflar bile dusun neler neler yazsam buraya uzun olur. Ben iyi niyetli biriyim zaten kusmem ama baskasi olsa çoktan tavir alirdi. Buradakilerde ilginc eminim Cogu kv ile mesafelidir :)

Çocuğunuzu kayinvalidenize baktırmak istemiyorsanız baktırmayin zaten diğer torununa bakmak zorunda bırakılmış kadın.

O yaşlarda küçük bir çocuğa bakmak,onun döktüğünü, dağıttığını toplamak kolay değildir. Çocukla ilgili suçlu varsa o da anne ve babası. Annesi evlenip gitti babası ne yapıyor peki çocuğu için hiçbirsey muhtemelen.

Kayınvalidemin yanından yeni geldim. Bir sürü şeye yorum yapar o da, öyle yapsan daha iyi olur diye. Her dediği havada kalmasın, gönlü olsun diye onun dediği gibi yaptım bazı şeyleri, hiçbirseyim eksilmedi inanır mısınız :KK57: bir iki lafı sözü bu kadar büyütmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Şu durumda üzüldüğüm tek şey o çocuğun o evde bir sürü psikolojik şiddet içerisinde büymesi. Çocuk yapması çok kolay. Asıl annelik/babalık çocuğu büyütmekte fakat neler duyuyoruz işte. Siz de takmayın dediklerini, kendi çocuğunuza ne yapmanız gerektiğini siz bilirsiniz kimseyi ilgilendirmez.

Dedikodu yapmış da ne demiş? "Çocuğun kulağını deldirmiyor" demiş alt tarafı.
Ona bakarsanız konu sahibi de koca bir foruma kayınvalidesinin dedikodusunu yapıyor şu an. Hem de kafadan sakat diyerek.
Bir tek kayınvalidelerin konuştuğu şeyler dedikodudan sayılıyor galiba.
Kayınvalide sevmeyenler kulübü üyeleri annesiyle, kardeşiyle, arkadaşıyla asla kayınvalide dedikodusu yapmıyordur eminim.

Çocuğa bu kadar üzüldüyseniz alın siz bakın? 70 yaşında kadın, ona da yazık, bakalım ev temizlemeye gücü var mı? Kendisine güvenip çocuk emanet etmemekle de isabet ediyorsunuz, kreşe gönderme imkanınız varsa çalışın.

X