Kv hamile kalmamdan korkuyor

bikahve95

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
1.151
1.171
Herkese Merhaba,
Bir davranışla karşı karşıya kaldım ve fikir almak istiyorum. Adetimin 1 hafta geciktiğini sanıyordum bu sabaha kadar. Ama daha 2 günüm varmış dün akşam kvye gittik. Ona dedim adetim gecikti 6 gündür. Kadın ağzını korkarak eliyle kapadı, aaaa napacaksınız aaaa sen ilaç kullanmıyor musun ne olacak şimdi diyerek kötü bir şekilde üzülerek şok oldu. Bu benim kv, kendi kızının çocuklarına hergün hediyeler alır, hergün onları görmeye gider onlarsız 1 gün bile geçiremez. Bana gelince neden?

Maddi durumunuz nasıl?
Çalışıyor musunuz?
İşe ara vermeniz sizi etkiler mi?
Çalışıyorsanız çocuğa kim bakacak?
çalışıyorum, çocuğa o bakmayacak bu kesin, işe ara vermek bizi etkilemez çocuğum olunca çalışmayabilirim bile

Kayınvalideye adet bilgisi vermeniz bana abes geldi..
Amacınız hamilelik ihtimalini duyurmak ise, kesinleştirip söyleseydiniz.
Eğer çocuk olması durumunda kayınvalideye bir sorumluluk yüklenmeyecekse, tepkisini ciddiye almayın.
bnde onu dicektim kv ye adet geciktiği niye söylenir ki 5 yıllık evliyim asla böyle muhabbetlere girmem

çalışıyorum, çocuğa o bakmayacak bu kesin, işe ara vermek bizi etkilemez çocuğum olunca çalışmayabilirim bile

Kayınvalide özel hastaneye gitmek istedi diye dert edindiğiniz bir konunuz var.
Orada maddi durum için verdiğiniz bilgiden dolayı, acaba valide henüz hazır değiller, borçları var, zorlanırlar diye mi düşündü? Diye merak ettim ama sorun yok diyorsunuz...

O zaman ciddiye alınacak bir durum yok ortada..
kayınvalideye laf düşmez.
Siz de böyle şeyleri kesinleşmeden paylaşmayın.
3. Hamileliğim, 8 haftadan önce eşim harici kimse ile paylaşmadım. Biraz ketum olun, hayatınızı ne kadar ortada yaşarsanız başkalarına o kadar söz hakkı düşer, fikirleri o kadar önemli olur.

Bir daha kesin emin olmadan ve hatta gebeliğinizi öğrenip üstüne birkaç hafta geçmeden söylemezsiniz kimseye.

X