Kv hamile kalmamdan korkuyor

Yeni evlisiniz diye öyle bir tepki vermiş olabilir belki de sizin istemedeğinizi düşünmüştür?! Adet dönemi özeldir bunu paylaşmanız bence gereksiz. Ayrıca neden o anda sormadınız “anne neden öyle tepki verdin torunun olsun istemiyor musun” diye hem cevabı direk onun ağzından duymuş olurdunuz.
Şimdi bizler burada ne kadar da olsa kadının yüz ifadesini görmediğimiz huyunu suyunu bilmediğimiz için olumsuz yorum yapıp sizi etkilemiş olacağız boş yere:işsiz:

Kayınvalideye adet bilgisi vermeniz bana abes geldi..
Amacınız hamilelik ihtimalini duyurmak ise, kesinleştirip söyleseydiniz.
Eğer çocuk olması durumunda kayınvalideye bir sorumluluk yüklenmeyecekse, tepkisini ciddiye almayın.
Tatlim abes felan degil benim kv adetimi takip eder her ay sorar bu ay adet oldun mu olmadin mi diye eger olmadiysam hamile diye herkese duyurur halbuki hicbisey yok gelde anlat işte

Herkese Merhaba,
Bir davranışla karşı karşıya kaldım ve fikir almak istiyorum. Adetimin 1 hafta geciktiğini sanıyordum bu sabaha kadar. Ama daha 2 günüm varmış dün akşam kvye gittik. Ona dedim adetim gecikti 6 gündür. Kadın ağzını korkarak eliyle kapadı, aaaa napacaksınız aaaa sen ilaç kullanmıyor musun ne olacak şimdi diyerek kötü bir şekilde üzülerek şok oldu. Bu benim kv, kendi kızının çocuklarına hergün hediyeler alır, hergün onları görmeye gider onlarsız 1 gün bile geçiremez. Bana gelince neden?
Benim ablam hamile. Yani insallah. Ama kan testinde cikti. Henuz doktora gitmedi ve tum aileye soyledi. Simdi de diyor ki gercek gebeliktir insallah. Keseyi gormeye gidecekler doktora. Insallah ici bos degildir diyor. Demem o ki hepimiz kendimizi alistirdik aileye yeni birisi katilacak diye. Ama kendisi bile emin degil. Ben ablama sasiriyordum siz daha erkenci ciktiniz. Yapmayin. Insanlara hayatiniza karisma hakki verirsiniz gereksiz yere.

Kayınvalideniz "sen ilaç kullanmıyor muydun ne olacak şimdi" demiş. Kullandığınız ilacın bebeğe zarar verebileceğini ya da tedavinizin yarım kalacağını vs. düşünmüştür. Aranızda bir problem yoksa kendinizi yok yere yıpratmayın. En azından bu durumdan bir ders çıkarır regli döngünüz, hamilelik vs. gibi özel hayatınızı ilgilendiren konularla ilgili kayınvalideniz ve diğer akrabalarınıza bilgi vermezsiniz.

Tatlim abes felan degil benim kv adetimi takip eder her ay sorar bu ay adet oldun mu olmadin mi diye eger olmadiysam hamile diye herkese duyurur halbuki hicbisey yok gelde anlat işte
Senin kv de amma işsizmiş:deli:
Gelinim olsa da adet döngüsünü hesaplasam diye beklemiş sanırım yıllardır:KK45:
Hiç rahatsız olmuyor musun her ay arayıp bunu sorunca?
Ben senin adına rahatsız oldum valla:KK51:

sebep?
damızlıkmısınız siz seni ilgilendirmez ne zaman adet olduğum diyemiyormusunuz? insan kv ile böyle abes bir muhabbete utanır yahu.

bu normal mi gerçekten
size ne diyemıyor musunuz
ne kadar ayıp adet oldun mu olmadın mı kv deye söylemek
çok da iğrenç ötesi.

bi tarafımdan gelen kandan neden haberi olsun ya elalemin millete ne.........

Senin kv de amma işsizmiş:deli:
Gelinim olsa da adet döngüsünü hesaplasam diye beklemiş sanırım yıllardır:KK45:
Hiç rahatsız olmuyor musun her ay arayıp bunu sorunca?
Ben senin adına rahatsız oldum valla:KK51:
bana fenalık geldı okurken
abes değil denmiş bir de
çok çok abes ve ayıp ayrıca
şaşkınlık içerisindeyim

şoklardayım yani cidden ya ...

ortada kesin bişey yokken herkese duyurmandaki amaç? senin bu yaptığın en az kvnin tavrı kadar gereksiz. ki gecikmede yokmuş daha napcan şimdi herkese yanlış alarmmı dicen. istiyosun heralde o yüzden bu aceleciliğin ama hemen olmazsada milletin baskısından sorularından bunaldım diye konu açarsın. bu kadar özelini herkese duyurmaya ne gerek var

X