Kv hamile kalmamdan korkuyor

5+0 oldum değerlerim yeteri artış gösterdi öyle söyledim anneme dün. Hatta söylemeyecektim bile ama bayram için yolculuğa çıkmak istemedim uzun yola gidecektik sebebide buydu yani. kalp atışını duyunca söyleyecektim bir sorun olursa üzülmesin diye.. Siz çook fevri davranmışsınız.

Adet döngünüzü kayınvalideyle niye konuşuyorsunuz ki? En son ona söyledim dediğinize göre daha bir çok kişiye de haber verdiniz. Sebep? Daha test yok, sonuç yok, hamile misiniz belli değil... Tuhaf geldi bana da.

Kayınvalideniz sizin hap ile korunduğunuzu nerden biliyor ki? 1 sene hap kullandım, üstüne birkaç ay da eşim korundu, ama bu kadar ayrıntıyı kendi annemi geçtim kardeşim bile bilmez. Kayınvalide çocuk konusunda laf söyledikçe de istemiyoruz henüz dedik geçtik. Bu kadar ayrıntı bilirlerse istedikleri yorumu yapma hakları da bulurlar.
He eğer çocuk olursa kayınvalide bakmayacaksa ona laf söylemek düşmez, sizin de kaale almanıza gerek kalmaz. Torun istiyoruz diye sıkıştırmakla torun istemediğini söylemek aynı hadsizlik. Aynı oranda kaale alınmayacak sözler.

Bu gidilip Kv de ye mi söylenir ya? Adetim gecikti diye aileye falan da söylemek bana garip geliyor. Eşinle aranda olan birşeydir kesinleşince söylersin başkasına. Etrafı velveleye vermeye gerek var mı?
KV senin hap kullandığını da biliyormuş zaten. Çocuk istemediğinizi düşündüğü için öyle tepki vermiştir. Veya senin söyleyiş şeklinden de kaynaklı olabilir.

eşinizin iyi baba olacağından eminseniz. çocuk sahibi olun. ve bunu mükemmel bir şekilde kutlayın.

3 gebelik geçirdim ilki düşükle sonuçlandı. sadece ilkinde anneme acaba mı demiştim. yoğun stres yaşadığım bir dönemdi strese bağlı da gecikme olabileceğini düşündüğüm için, biraz beklemiştim.
ilk gebeliğim düşükle de sonuçlanınca diğer gebeliklerimde kalp atışını görene kadar kimseye bir şey söylemedik. eşimin ailesine 10. haftada söylemiştim..

Kayınvalideniz sizin hap ile korunduğunuzu nerden biliyor ki? 1 sene hap kullandım, üstüne birkaç ay da eşim korundu, ama bu kadar ayrıntıyı kendi annemi geçtim kardeşim bile bilmez. Kayınvalide çocuk konusunda laf söyledikçe de istemiyoruz henüz dedik geçtik. Bu kadar ayrıntı bilirlerse istedikleri yorumu yapma hakları da bulurlar.
He eğer çocuk olursa kayınvalide bakmayacaksa ona laf söylemek düşmez, sizin de kaale almanıza gerek kalmaz. Torun istiyoruz diye sıkıştırmakla torun istemediğini söylemek aynı hadsizlik. Aynı oranda kaale alınmayacak sözler.
yoo hap kullanmıyorum o öyle sanıyormuş kendi kendine herhalde

Kesin olmayan bşyi neden hemen Kv ye duyurdunuz ki...

Onun ne istediğinin ne Önemi var çocuk zaten anne ve babaya aittir iki kişinin kararıdır .

Herkese Merhaba,
Bir davranışla karşı karşıya kaldım ve fikir almak istiyorum. Adetimin 1 hafta geciktiğini sanıyordum bu sabaha kadar. Ama daha 2 günüm varmış dün akşam kvye gittik. Ona dedim adetim gecikti 6 gündür. Kadın ağzını korkarak eliyle kapadı, aaaa napacaksınız aaaa sen ilaç kullanmıyor musun ne olacak şimdi diyerek kötü bir şekilde üzülerek şok oldu. Bu benim kv, kendi kızının çocuklarına hergün hediyeler alır, hergün onları görmeye gider onlarsız 1 gün bile geçiremez. Bana gelince neden?
Adetin gecikti diye neden kv ye soyledin ki?

İlişkinizde sorunlar mı yaşandı? Ekonomik olarak sorunumuz yok demişsiniz sanırım. Ailelerin de haberi olan anlaşmazlıklar varsa 1yıllık evlilik için düzene oturmamış diye düşünülmüş olabilir.
Ancak herşey söylenmez 8-10haftalık iken gebeliğin sağlıklı olduğunu öğrendikten sonra söyleyin.

Herkese Merhaba,
Bir davranışla karşı karşıya kaldım ve fikir almak istiyorum. Adetimin 1 hafta geciktiğini sanıyordum bu sabaha kadar. Ama daha 2 günüm varmış dün akşam kvye gittik. Ona dedim adetim gecikti 6 gündür. Kadın ağzını korkarak eliyle kapadı, aaaa napacaksınız aaaa sen ilaç kullanmıyor musun ne olacak şimdi diyerek kötü bir şekilde üzülerek şok oldu. Bu benim kv, kendi kızının çocuklarına hergün hediyeler alır, hergün onları görmeye gider onlarsız 1 gün bile geçiremez. Bana gelince neden?
Alemsiniz test almadan yapmadan neden söylüyorsunuz sağa sola.

X