KV`LER KAPATILSIN

Kardeşiniz eğlence için çağırmaya eve geldiğinde kocanız yanından kaçarsa annesi de oğlunu savunur. Bir sorun arayacaksınız kocanizda arayın.
Siz onun ailesiyle yaşayın, o sizinkileri yüzüne bakmasın ama kapatılması gereken kayinvalideler olsun. Birde kocam aileme gitmeme karışmıyor demişsiniz ne büyük lütuf.
Şu erkekler için hayat ne kolay sorunlu sen ol karın annene dolsun. Sonra gelsin "mutlu" evlilikler.

Adamın pişkinliği beni benden aldı ya. KV'de ne suç var, oğlundan yüz buluyor. Ama her zamanki gibi KV kötü, kızlarını kaçıran adamı ayağına gelip aramayan, davet etmeyen aile kötü ama koca iyi. Sadece şey biraz hmm evet ÇEKİNGEN ailenizi böyle ayak altı etmeye devam edin siz aferin. Sonra niye bana saygı duyulmuyor da kv böyle davranıyor.

kv niz kend yetiştirdiği yaban ördeğini tanımıyor gibi birde sizin ailemize mi niye davet etmediler diyor? neden anne oğlunu tanımıyormuş gibi aileme laf söylüyorsun insan içine çıkmıyor hiç iletişim kurmuyor üstelik ortamdan kaçıyor nasıl davet etsinler oğluna özel davetiyemi bastırsalardı demediniz?

Dediğimi söyledim yorumumda

Yapacak birşey yok canım ende cahil yaşta evlendiğim için böyle yetiştirildim

Bugün kardeşim askere gidecek ve zorlada olsa birazda sizin cesaret vermenizle bugün onuda ailemin içine sokucam bakalım hal ve tavırları nasıl olucak
Tabiki zorla götür naz niyaz trip şantaj tehdit ne varsa kullan götür aksi takdirde kv nin emrinden çıkamayacak eşin. Sen kabul etsen de etmesen de kayinvaliden ile aranda eşin üzerinden gerçekleşen bir savaş var. Eşini kendi yanına çekerek kayınvalideye gol atmış olursun

Neyse anladığınız da yazarsınız

Gayet anladım hanımefendi. Size, ailenize saygı duymayan kocanizla mutluluklar.

Hatta sizede anlatayım
Karşımda yaşım gencti, babam okulumla ilgilenmedi bende ne yapayım kocaya kaçtım diyen, sonra KV ile aynı evde yaşarken hamile kalan, eşinin ailesine yaptığı tüm saygısızlıkları görmeyen ve hala suçlu KV diyen bir anne var. Çocuğunuz var diye okudum sanki.

Zaten bu şartlarda mutlu olabilmek için ya KVyi yada başkalarını suçlamanız lazım. O kutsal pipili kocaya tek kelime etmeden.

He bu arada anne ve babanızın kıymetini bilin. Ben yada kız kardeşim evden kacsak babam yüzümüze bile bakmaz. Gene o saygısınız eşinize rağmen yaşadığınız eve geliyorlar. Benim babam gelmezdi.

Yapacak birşey yok canım ende cahil yaşta evlendiğim için böyle yetiştirildim
Tamam cahillik yaptınız geçmişi de geri getiremiyoruz bundan sonrasına odaklanın o zaman
Bakın bir sürü kadın burda size doğru yolu göstermeye calışıyor
Hala yok gelin almak kolay mı yanında yer olsun kv bana öyle dedi böyle dedi diyorsunuz
Bakın suç eşinizde ve sizde
Kv ler konuşur hele evinde kalıyorsanız herşeyi söyleme haklarına sahiptirler
Çünkü onların gözünde siz evli çift değil onların yanında yaşayan evlatlarısınız
Ben 14 yaşındaki oğlumu nasıl görüyorsam kv de de oğlunu ve sizi öyle görüyor

Çalışıyor musunuz
Eğitiminiz ne
Kv nin dediğini dinleyeceğinize okula gidin kendinize yatırım yapın işe girin söyledikleri umrunuzda olmaz
Yarın bu ailenizden kaçan kocanız sizden de kaçmaya başlarsa elinizde işiniz olur rahat edersınız
Geçmişi okumadığım için böyle yazıyorum çalışıyorsanız mutlaka birikiminiz olsun
Eşinize de insanlarla nasıl iletişim kurulur öğretin

Canım anne baba başka ne derlerse desinler evlat ne kadar kızsalarda kırgın olsalardı senin hatırın için herşeye katlanırlar. Ben burda buna sığınıp annemi babamı ezdirdiğimi sanma ben asla ailemi ezdirmem sende beni yanlış anlama ama ben kocama laf ettirmem diye şey demedim kocamın yaptıklarınıda söyledim farkındaysanız. Okumadığım için kaçmadım benim babam her baba gibi değil ben babam için değerli birşey değilim ben oraya nişanlanıp gitmeseydim babam benim razım olmadan sadece arkadaşı olduğu için arkadaşının oğluna verecekti. Razı konusunda da babam asla eşimi istemedi ama büyüklerin baskısıyla sesini bile çıkartamadım. İsteme gününde babam bulunmadı bile beni dedem verdi . Evet bu yaptığım doğru değil bu yaptığımı hiçbir bahane karşılamaz ama her evlilikte oturmayan şeyler var benim evliliğimde de hala eşimin tavırları aileme karşı oturmadı. Siz de beni yanlış anlamayın. Herkesin şartları aynı olmuyor. Benim şartlarım böyleydi. Ne yaparsam yapayım geçmişi geri getiremem ama birşeyi düzeltmek için çaba sarf edebilirim diye düşünüyorum. Yine de yorumunuz için teşekkür ederim Allah herşeyin hayırlısını versin

Onları gerilim olmasın diye öyle söyledim .
Evet elimde bir iş var ama o sürekli değil çeyiz düzüp satıyorum. Gelen parayısa saklıyorum. Elimde yapabileçeğim birşey var çok şükür. Lise mezunuyum.
Eşimde inşallah düzelir diye temenni ediyorum tabikide elimden geleni yapıyorum. Bugün de zorla ona ilk adımı attırdım. Gayette güzel sohbet etti. İnşallah bundan sonra düzelir.

Hal tavırları gayet güzeldi bilmiyorum düzelir gibi geliyor bana .

Eşiniz niye kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor?

Ailenin ne suçu var ki? Çağırmaya da evinize gelmiş kardeşin. Ayrıca illa çağırmaya gerek mi var? Eşimin kardeşinin nişani vs olsa beni çağırmalarına gerek yok ki eşimle gideriz.

İşin en acıklı tarafı eşi ailesiyle vakit geçirmiyor kaçıp gidiyor, konu sahibi kaynanasıyla yaşıyor. Evliliklerinin 3 yılı da yurt dışındaymış.

Ama benim konum kv konusu orda dedim bir sürü konu var ama ben yeni olandan bahsedeyim diye sizler eşimle ailem arasında ki konuya yöneldiniz o daha yanlış geldi size
Hiç alakası yok kardeşim. Kayınvalide nin sana laf etmesine eşin dur diyebilir sadece. Sana ne oluyor sus bir daha söyleme diyebilir! Bu konu yada başkaları kayınvalide nin konuşma sebebi kocan. Seni ailene karşı taraf gözetip bırakan kocan. Sana saygısı olsa ailenle az da olsa misafir olarak gelmişler yanlarında oturur elinden geleni yapar. İlla kardeşinle felan ahbap olacak değil ama evşne gelen kişiye karşı kalkıp gitmek büyük saygısızlık, istemediğinin belirtisi. Siz anladığım kadarıyla kv ile beraber oturuyorsunuz bu da eşinin hatası. Ciddi bir sorun sıkıntı kv bakma durumu vs yoksa yeni evli çift ayrı evde olmalılar. Kocan bunu sağlamalı. Kocan sana değer vermiyor saygı duymuyor annesine ezdiriyor laf ettiriyor bu kadar basit. Koca kişisi denge kurar, herkese gerektiği saygı ve ilgiyi verirse bunlar olmazdı sende burda dert yanmazdın

Suçlu olan hala aynı. Kocan
Kafası çalışmıyor anlamaz herkes yazmış. Koca sana ne oluyor anne sen bu geline konuşma böyle dese biter iş. Ama kadın anlamak istemiyor kv de kv. Adamın saygısı sevgisi yok ezdiriyor burda gelmiş kv den dert yanıyor. Ona bu fırsatı veren kim kafası basmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…