Kv min yaptıklarının bedelini çocukları mı ödüyor?

Ne bekliyorsun ki, kaynana karakteri budur bu coğrafyada, istisnalar elbette vardır, hep beraber olmak, hep onun dediği olması, 2 bireyi rahat bırakmamak, çünkü bu topraklarda evlilik 2 kişilik değil ailecek yapılıyor, görümce kişiside her zaman annesini haklı bulandır, istisnalar tabiki vardır. Herkesin eğitim durumu yaşantısı asla bir değil.
Bende kv günahım kadar sevmem, çok uğraştı çünkü sevmemem için, yukarıda saydıklarımı yaptı genelde, üzülüyor muyum hayır, sinir oluyor muyum hayır, bu bölgede malzeme bu, başka birşey çıkması zor.
Elimden geldiğince sınırlarımı belli edip evliliğimi mahvetmesine izin vermemeye çalıştım.
Tabiki eminim ki eşime benim hakkımda neler demiştir, ne şikayetler etmiştir, ama bir gün eşimden duymadım, erkeğin yapı meselesi, o yüzden dolduruluyor gelip bana çatıyor deme, benimki de benim hakkımda neler duyuyor annesinden kim bilir, istediğini söylesin kendini kötüler ancak, senin durumunda olsam lanet olsun böyle evliliğe derim
Üzüldüm sizin için. Haklisiniz bu coğrafya böyle. Evliliğim düzene girdi çok şükür. Zaten yukarda da belittim henüz birkaç ay evliyken diye. Hatta 1 çocuğumuz var . Artık kv beni şikayet edince eşim annesinin ağzının payını veriyor . Umarım sizde de durumlar düzelmiştir

Eğer karşı tarafın bizi düşürdüğü her üzücü /sıkıntılı durumu ve bunun sonucunda kendisinin de yaşadığı huzursuzluk verici olayları ilahi adalete bağlayacak olursak bizim en başında mutsuz/huzursuz olmamızın da bir nedeni var...biz de birilerini uzduk/bunalmasina neden olduk da ondan bunu yaşıyoruz sonucu çıkmaz mı?

Üzüldüm sizin için. Haklisiniz bu coğrafya böyle. Evliliğim düzene girdi çok şükür. Zaten yukarda da belittim henüz birkaç ay evliyken diye. Hatta 1 çocuğumuz var . Artık kv beni şikayet edince eşim annesinin ağzının payını veriyor . Umarım sizde de durumlar düzelmiştir
Düzeldiyse iyi kız boşuna yazdım, ben zaten takmıyorum ki hiç takmadım, haftada 1 bazen 2 haftada bir gidiyoruz eşim olmadan da gitmem 2 saat oturuyoruz o kadar, evime gelmeye cesareti yok pek bende bayılmıyorum işime geliyor, yani düzelip düzelmesi de umrumda değil benim bir tek ailem var :KK37:

Düzeldiyse iyi kız boşuna yazdım, ben zaten takmıyorum ki hiç takmadım, haftada 1 bazen 2 haftada bir gidiyoruz eşim olmadan da gitmem 2 saat oturuyoruz o kadar, evime gelmeye cesareti yok pek bende bayılmıyorum işime geliyor, yani düzelip düzelmesi de umrumda değil benim bir tek ailem var :KK37:
Aynen öyle Allah yuvalarımızdan huzuru eksik etmesin inşallah 😊

Su anlattiklarinin hepsinin suclusu kocan.O isterse sizi dövüs horozu yapmaz.Kim hakli kim haksiz derdi bitmez.Herkes yerini bilecek esin bildirecek tum sorunlar bitecek.Sen bence esini hallet o zaman goreceksin annesi de kardesi de yerini sınırını bilecek.Ve kimsenin hakki kimsede kalmaz elbet cikiyor keske gorebilse yapan pay cikarsa kendine
Eşimi yavaş yavaş düzene soktum sayılır şükür 😊

Başına bir işler gelen çocukların arasında eşiniz de var mı? Yaşadıklarınızın sebebi o çünkü. Bir de sizsiniz kusura bakmayın.

Sizi sabır taşından mı yonttular, yoksa ben mi çok sabırsızım bilemiyorum. Bu tarz hayatlara çok şaşırıyorum.
Ben böyle bir şey yaşasam 1 gün sabrederim, 2 gün sabrederim, 3. gün "e defol git ananın evine. Başımda bir anne istesem kendi annemle otururdum" diye cinnet geçiririm.
Karşımdaki de beni az biraz tanıyorsa işleri bu duruma getirmez zaten.

Sizin sınırlarınız eşinizin yapacaklarının sınırını belirlemiş. Onunkiler ailesininkini...
Siz evi terk ettiniz mi?
Hayır.
Eşiniz sınırlarınızı, ona kapıyı göstermeyeceğinizi biliyor muydu?
Evet.

Şimdi onun bunun mutsuzluğuyla mutlu olmaya çalışmanın size bir faydası yok.

Başına bir işler gelen çocukların arasında eşiniz de var mı? Yaşadıklarınızın sebebi o çünkü. Bir de sizsiniz kusura bakmayın.

Sizi sabır taşından mı yonttular, yoksa ben mi çok sabırsızım bilemiyorum. Bu tarz hayatlara çok şaşırıyorum.
Ben böyle bir şey yaşasam 1 gün sabrederim, 2 gün sabrederim, 3. gün "e defol git ananın evine. Başımda bir anne istesem kendi annemle otururdum" diye cinnet geçiririm.
Karşımdaki de beni az biraz tanıyorsa işleri bu duruma getirmez zaten.

Sizin sınırlarınız eşinizin yapacaklarının sınırını belirlemiş. Onunkiler ailesininkini...
Siz evi terk ettiniz mi?
Hayır.
Eşiniz sınırlarınızı, ona kapıyı göstermeyeceğinizi biliyor muydu?
Evet.

Şimdi onun bunun mutsuzluğuyla mutlu olmaya çalışmanın size bir faydası yok.
Lütfen sakin olun. Niye bu kadar agresifsiniz? Bu arada evli mısınız merak ettim. Ben basta birşeyleri çok ayrıntılı düşünmezdim herşeyi yüzeysel geçerdim Tabi ki üzülürdüm de neden bilmiyorum ama anne olduktan sonra artık rahatsız olduğum şeyleri direkt söyler oldum. Insan değişiyor zamanla. Ergenlik döneminde benim de aynen sizin gibi hiç birseye eyvallahim yoktu. Keşke bazen yine aynı sizin gibi esip gürleseydim dediğim oldu evet. Peki evi tek edip gitmek gitijtwn sonra ise geri dönmek 1 0 yenilmek değil mi sizce ? Yanı bence öyle . Mutsuzluktan mutlu olan ben değilim olan varsa da bilemem sahi öyle mi duruyorum karşıdan bakınca,?

Kv yaptiklarini kimse ödemiyor siz oduyorsunuz cenenizi buna yorarak herkes kendi yaptiklarindan meshuldur
Çene yormak konusunda yardim ettiğiniz için teşekkür ederim tek çeneyle zor oluyordu Allah razı olsun bahtsız hanım

Lütfen sakin olun. Niye bu kadar agresifsiniz? Bu arada evli mısınız merak ettim. Ben basta birşeyleri çok ayrıntılı düşünmezdim herşeyi yüzeysel geçerdim Tabi ki üzülürdüm de neden bilmiyorum ama anne olduktan sonra artık rahatsız olduğum şeyleri direkt söyler oldum. Insan değişiyor zamanla. Ergenlik döneminde benim de aynen sizin gibi hiç birseye eyvallahim yoktu. Keşke bazen yine aynı sizin gibi esip gürleseydim dediğim oldu evet. Peki evi tek edip gitmek gitijtwn sonra ise geri dönmek 1 0 yenilmek değil mi sizce ? Yanı bence öyle . Mutsuzluktan mutlu olan ben değilim olan varsa da bilemem sahi öyle mi duruyorum karşıdan bakınca,?

Sinirli olduğumu nereden çıkardınız ki? Şaşırdım şu an. Gayet normal yazıyorum.

Evli değilim ama ergen de değilim, 30 yaşındayım. Evlenirsem de bu yaştan sonra karakterimin değişeceğini sanmıyorum.

Belki erken evlendiniz, söylememiz gerekeni söyleyemediğimiz yaşlardaydınız, orasını bilemiyorum.
Ama hayatımızdaki insan kim olursa olsun -aile, eş, sevgili, arkadaş vs- herkes herkesin görünmez sınırlarını az çok bilir. Bilmeyene de bildirmek gerekir.

Evi terk etmek sınıra gelmeden, gözü karartmadan yapılmaması gereken bir şey.
Ama karşıdaki sizin için bir şeyleri iyileştirmeye çalışmıyorsa ilişkiyi kurtarmaya çalışan kişi olmanın anlamı yok. Kavga dövüş daha çok yıpranmışsınız çünkü.
Karşıdaki bir şeyleri anlayıp düzeltirse yenilmiş de olmazsınız bence.

Zamanında mutsuz olduysanız sebebi eşiniz, bunu söylemeye çalışıyorum. Şu an gidin eşinizin tepesine çökün diye söylemiyorum bunları, yanlış anlamayın. Şimdi iyisinizdir umarım.

Kayınvalideniz saçma sapan biri olduğu için bunları yaşatmış, bunda haklısınız.
Ama şu an yaşadıklarının sebebi size yaşattıkları değil saçma sapan bir insan olması.
"Kayınvalide böyle yapmıştı, o yüzden bu halde" diye düşünmek içinizi anlık olarak rahatlatsa da öfkenizi, kırgınlıklarınızı körükler.
Siz bundan sonrasına bakın, kendiniz için doğru olan şeyleri yapın. Onlar da ne yaparlarsa yapsınlar.

Eğer karşı tarafın bizi düşürdüğü her üzücü /sıkıntılı durumu ve bunun sonucunda kendisinin de yaşadığı huzursuzluk verici olayları ilahi adalete bağlayacak olursak bizim en başında mutsuz/huzursuz olmamızın da bir nedeni var...biz de birilerini uzduk/bunalmasina neden olduk da ondan bunu yaşıyoruz sonucu çıkmaz mı?
Karma budur işte.

Sinirli olduğumu nereden çıkardınız ki? Şaşırdım şu an. Gayet normal yazıyorum.

Evli değilim ama ergen de değilim, 30 yaşındayım. Evlenirsem de bu yaştan sonra karakterimin değişeceğini sanmıyorum.

Belki erken evlendiniz, söylememiz gerekeni söyleyemediğimiz yaşlardaydınız, orasını bilemiyorum.
Ama hayatımızdaki insan kim olursa olsun -aile, eş, sevgili, arkadaş vs- herkes herkesin görünmez sınırlarını az çok bilir. Bilmeyene de bildirmek gerekir.

Evi terk etmek sınıra gelmeden, gözü karartmadan yapılmaması gereken bir şey.
Ama karşıdaki sizin için bir şeyleri iyileştirmeye çalışmıyorsa ilişkiyi kurtarmaya çalışan kişi olmanın anlamı yok. Kavga dövüş daha çok yıpranmışsınız çünkü.
Karşıdaki bir şeyleri anlayıp düzeltirse yenilmiş de olmazsınız bence.

Zamanında mutsuz olduysanız sebebi eşiniz, bunu söylemeye çalışıyorum. Şu an gidin eşinizin tepesine çökün diye söylemiyorum bunları, yanlış anlamayın. Şimdi iyisinizdir umarım.

Kayınvalideniz saçma sapan biri olduğu için bunları yaşatmış, bunda haklısınız.
Ama şu an yaşadıklarının sebebi size yaşattıkları değil saçma sapan bir insan olması.
"Kayınvalide böyle yapmıştı, o yüzden bu halde" diye düşünmek içinizi anlık olarak rahatlatsa da öfkenizi, kırgınlıklarınızı körükler.
Siz bundan sonrasına bakın, kendiniz için doğru olan şeyleri yapın. Onlar da ne yaparlarsa yapsınlar.
Yok estağfurullah yanlış anlamadım. Size de ergen demek istemedim sadece anekdot benimkisi. Şimdi şöyle bi durum var insan bekarken farklı evliyken daha da farklı. Mesela ben eşimin hata yaptığınin farkindaydim ama o henuz farkina varmamıştı.aradan 2 sene geçti birşeyleri güzel güzel anlata anlata yonttum onu 🙂 siz hani umarım herşeyinize evet diyen biriyle evlenirsiniz ve kv dırdırı çekmez ve evi terk etmek zorunda kalmazsınız. Aksi zor çünkü ya

Hayır aslında sallamadım. Evet eşim de suçlu ben suçsuz demiyorum. Ama onlara da sinir oldum. Eşim de suçlu diye beni üzenleri bağrıma basacak değilim ya

Bağrınıza basmayasınız diye sorununuzun kaynağına işaret ettim. Bence kimseyi bağrınıza basmak zorunda değilsiniz zaten. Bilen bilir genelde herkese derim çekmek zorunda değilsiniz diye. Ama bataklığı kurutmadan sineklerden kurtulamazsınız diyede bir gerçek var.

X