Kv sorunsalı

Kafanıza çok takmayın sonuçta yaşlı kadın huyunu değiştiremezsiniz sizde tamam diyip dediklerini yapın yani ne olacak eşinize de kötülemeyin sonra sizden soğur uzaklaşır kv nizle ne kadar yakın olursanız eşinizde sizin ailenize o kadar yakın olacak güler yüzlü olun sinirlendiğinizi göstermeyin kocanızla güzel geçinmek istiyorsanız anne babasına saygı göstereceksiniz

Teşekkür ederim tecrübeli birinin tavsiyesi çok iyi oldu. Çocuk konusunda da zaten çok çekiniyorum, normalde hemen istemesem de belli bir süreden sonra çocuk düşünüyordum fakat şu an kararsızım
Çocuk olduktan sonra görüşme sıklıgı bayaa artıyor. Ayrıca çocuk konusunda da müdahale eder. Evlilik oturmadan düşünmeyin bence.

Ben çok anlattım. Eşim napayım huyu böyle, degiştiremem diyor. O da üzülüyor. Ben anlatmaktan yoruldum. Zaten mesafe konulunca anlatacak olay olmuyor

Çocuk olduktan sonra görüşme sıklıgı bayaa artıyor. Ayrıca çocuk konusunda da müdahale eder. Evlilik oturmadan düşünmeyin bence.
Evet o yüzden çekiniyorum, herhalde çocuk olsa benim kucağıma vermeyecek diyor sen anlamazsın sen bilmezsin diye. O yüzden bir süreliğine düşünmüyorum dediğiniz gibi en azından evliliğimiz oturana kadar inşallah

Ben çok anlattım. Eşim napayım huyu böyle, degiştiremem diyor. O da üzülüyor. Ben anlatmaktan yoruldum. Zaten mesafe konulunca anlatacak olay olmuyor
Aynı benim eşim de bu cümleleri söylüyor, onların da anneleri sonuçta doğurmuş bu yaşa getirmiş. Yapacak bir şey yok en iyisi dediğiniz gibi mesafe koymak. Çok teşekkür ediyorum size

Siz cevap vericeksin. Zamanla susucaktır. Mesela yok yer mi dedi “ bi dakka anne bana sordu” diceksin ki utanıcak. Kırmadan yapıcaksın ama bunu.

Kvdeyı sureklı nerde goruyorsunuz bu kadar?
Mısafırlıkte yaptıgınız ayıp bu arada,ev sahıbıne yuk olmasın dıye yer demıstır.Yemıyorsanız bıle bunu orda sorun halıne getirmenıze gerek yok.

Mısafırlıkte yaptıgınız ayıp bu arada,ev sahıbıne yuk olmasın dıye yer demıstır.Yemıyorsanız bıle bunu orda sorun halıne getirmenıze gerek yok.
Vallaha bana da bu çocukça geldi ne yalan söyleyeyim.. öbür yandan kadının evine gidip kapıyı kapatıp eşiyle ne yapıyor acaba konu sahşbi ..kapıyı çalmadan içeri giriyor sonuçta biz evliyiz diyor ama 30 dk mesafede otururken insanın eşiyle yalnız kalmak isteyeceği şey kayınvalidenin evi mi olur

Ben orda bı aynı evde yasıyorlar sandım fkfdklfdkl
Cıdden kvde evını mı buldun

Ben yaklaşık 27 senelik evliyim. Yalan yok evlendiğimde doğru dürüst birşey bilmiyordum (yemek açısından ) Herşeyi kayınvalidemden öğrendim desem yeridir. Elide lezzetlidir sağolsun. Misal herşeyi yapan ben aynı şekilde yaptığım böreği onun kadar lezzetli yapamam hep onun böreği lezzetli gelir. Çok takılmayın yoksa mutsuz olursunuz hayat böyle gitmez bende bazen takılırdım bunlara ama yılların getirdiği tecrübe ile kulak ardı etmeyi öğrendim. Hala bile şöyle şöyle yap der kontrol eder maalesef yapılacak birşey yok genelin huyları böyle.

7 senelik evliyim ve başta ben de bir kaç konuda kv demin söylediğinin tersini yapmıştım fakat zamanla anladım ki haklıymış :) Şimdi olabildiğince kv deme ve anneme danışarak yol alıyorum , tecrübe gerçekten bulunmaz bir nimet çünkü. Misafirlikteki davranışı ise muhtemelen sizin sevmediğiniz bir yemek olduğunu bildiği ve sizinde "hayır ben sevmiyorum bu yemeği" deme potansiyelinizin olduğunu bildiği için ve misafire yük olmaması açısında müdahe etmiştir diye düşündüm.

Hayır ev sahibi yöresel ve herkesin kolay kolay yiyemeyeceği bir yemek yapmıştı. Zaten kendisi de çocuklar da yiyemeyebilir bu yemeği sende yiyemezsin diye düşünüyorum yanına pilav yapmayı düşündüm ne dersin gibisinden bana sordu, bende tam fark etmez zahmet olmayacaksa yapabilirsiniz o yemeği gerçekten yiyemem diyecektim ki ben konuşmadan kv benim yerime konuştu. İlk defa yaptığı bir şey de değil üstelik insanların yanında benden bahsederken hep "bu" diye bahseder sanki adım yokmuş gibi. Buda ayrı sinir bozucu daha çok şey var böyle

Öncelikle ev sahibi yöresel ve herkesin kolay kolay yiyemeyeceği bir yemek yapmıştı. Zaten kendisi de çocuklar da yiyemeyebilir bu yemeği sende yiyemezsin diye düşünüyorum yanına pilav yapmayı düşündüm ne dersin gibisinden bana sordu, bende tam fark etmez zahmet olmayacaksa yapabilirsiniz o yemeği gerçekten yiyemem diyecektim ki ben konuşmadan kv benim yerime konuştu. İlk defa yaptığı bir şey de değil haliyle sinirim bozuldu. kv'nin evinde odada özel bir şey yapmıyorduk tabiki, eşim odaya girdi ve beni çağırdı bir şey demek/danışmak için. Rahatça konuşalım diye odaya çağırdı. Daha öncesinde de kendi yatak odamızdayken kapıyı çalmadan pat diye odamıza girmişti

Son düzenleme:
Ben orda bı aynı evde yasıyorlar sandım fkfdklfdkl
Cıdden kvde evını mı buldun
Kv'nin evini mi buldun derken? Ne sandınız herhalde kv'nin odasına kapanıp özel bir şeyler yaşadığımızı mı? Yalnızca eşim o an bir konu hakkında bana danışmak istediği için odaya girip bana gelir biraz gelir misin bir şey diyeceğim dedi. hepsi bu, ki daha önce de kendi yatak odamızdayken kapıyı çalmadan pat diye odamıza girmişti bunu baz alarak yazdım.

Ben yemek yapmayı biliyorum bir süre tek başıma yaşadığım için fakat buna rağmen "sen yemek yapmayı biliyor musun?" gibi şeyler söylüyordu tek yaşadığımı bilmiyormuş gibi. Bende başta bir şeyler öğretsin sözünü dinleyeyim falan diye düşündüm ama baktı ben uysalım tepeme çıkmaya başladı. Ben bir şey demem diye düşünüp patavatsızlıklar yapmaya başladı. Bu nedenle böyle değişmek zorunda kaldım yoksa tepeme çıkmasaydı yönetmeye ve müdahale etmeye kalkmasaydı böyle olmazdı elbette

Bende başta bir şeyler öğretsin sözünü dinleyeyim falan diye düşündüm ama baktı ben uysalım tepeme çıkmaya başladı. Ben bir şey demem diye düşünüp patavatsızlıklar yapmaya başladı. Bu nedenle böyle değişmek zorunda kaldım yoksa tepeme çıkmasaydı yönetmeye ve müdahale etmeye kalkmasaydı böyle olmazdı gerçekten. O yüzden artık hiçbir şekilde ona danışmak istemiyorum yönetmeye çalışıyor. Ev sahibi de yöresel ve herkesin kolay kolay yiyemeyeceği bir yemek yapmıştı. Zaten kendisi de çocuklar da yiyemeyebilir bu yemeği sende yiyemezsin diye düşünüyorum yanına pilav yapmayı düşündüm ne dersin gibisinden bana sordu, bende tam fark etmez zahmet olmayacaksa yapabilirsiniz o yemeği gerçekten yiyemem diyecektim ki ben konuşmadan kv benim yerime konuştu. İlk defa yaptığı bir şey de değil haliyle sinirim bozuldu.

Madem öyle kv ile çok sık görüşmeyin, bırakın oğlu gitsin , ilk zamanlar bizde de durum aynıydı çareyi az gidip gelmekle bulduk, şimdi eşim tek gider ben de ayda yılda bir canım isterse, zaten eşiniz annesini uyarsın ki sürekli işinize karışmasın ve mesafeli dursun , benim eşim annesini uyarmıştı, ilk zamanlar küsüp afra tafra yapsada biz pek üstelemeyince normale döndü...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…