Kvalidem ve tadilat masrafları

Kızım ve benim rızkımdan kesilmediği sürece ben karışmıyorum eşimin kime ne yaptığına. Bize kemer sıktırıp ailesine bir şey yapamaz yani. Gerisi kendi bileceği iş.

Kayınpederin yeni eşini de kıskanıyordur o şimdi. Boşayınca mı kıymete bindi. Kkda öğrendiğim bir şey varsa o da yalnız kayınvalide kadar tehlikelisi yoktur. Kayınpederle ayrılmasalardı keşke oğlu yerine ona sarardı
Yok ya bakmayın bunu konuyu açtığımda. Özünde iyi yardımsever biridir. Çile de çekmiş yoklukta. Sonra da hırs yapmış bazı şeyleri. 3 oğlu var onlar da farkında kvalidemin. İşte herkes idare etme derdinde. Gerçi en büyük oğlu görüşmüyor onunla.
20 yıldan fazla zaman geçmiş. Neyin kini kıskançlığı diyorum da yapıyor kadın

Kayınvalidenizin bir geliri var mı?

Aile şirketin de (çocukların babaları ile yaptığı iş) kayınvalidenizin bir alakası var mı, yoksa boşandıktan sonra mı kuruldu?

Bu kadar talepkarlık, zamanın da ben yaptım şimdi sıra sizde gibi bir şey sanki.
Kvalidem in 1000 TL kira geliri var. Başka geliri yok.
Aile şirketinin mazisi 5 yıllık.
Kvalide boşanalı 20 yılı geçmiş.

Kızım ve benim rızkımdan kesilmediği sürece ben karışmıyorum eşimin kime ne yaptığına. Bize kemer sıktırıp ailesine bir şey yapamaz yani. Gerisi kendi bileceği iş.
Ben de annesine aldığı verdiğine karışmam. Fakat 10 15 bin TL en azından razı olmadığımı söyleyeceğim bir rakam.

Benim kayınvalidem eşime söyleyemediği şeyleri bana söylerdi bende çoğu zaman safiyane eşime iletirdim. Eşim birgün bana “Annem seni kullanıyor,sen uzun uzun dinliyorsun onu,sonra seni harcar bak haberin olsun,bildiğin laf taşıyorsun” dedi. Hakketten dediği gibi oldu , olaylar öyle bi hal aldı ki ben dış kapıya en yakın olan olduğum için ilk beni harcamaya kalktı. Şimdi oğlunun isteğiyle üç cümleden fazlasını dinlemiyorum. Hımm bilmem belki gibi kısa cevaplardan ötesini vermiyorum. Kayınvalidenizin bu tavrını ona benzettim, kadın bayağı bayağı kulis yaparak herkesi bu fikre alıştırıp oldu bittiye getirecek sanki. Çok iyi niyetli görmedim.
A hahha çok güldüm ya hiç düşünmemiştim böyle. Olabilir tabi🙄
Eşim de çok zaman annesi ile ilgili mevzu olunca annemi bilmiyor musun der kestirip atar.

Bütün sülale eksikmiş apartmanda.Vallaha açık açık söle.Anne bizimde planlarımız var de

Ozaman napicaklardi biliyomusun .bizim aileden kız istemiceklerdi .bizim adetlerimiz böyle ..altın ne istiyorsunuz diye sormucaklardi yapicaklarini soylemiceklerdi .mehir dini nikahın üstüne kiyiliyor.o sözü vermiceklerdi . Siz kızı ( yani ben ) oğluma değil bana veriyosun demicekti kp zaten ailem istemiyordu oğullarıyla evleneyim...bizim adetlerimiz bu biz kendi gelinimize altında yaptık üstüne evde aldık...ailem kendi parasıyla bişiler alırken bile tedirgin oluyorlar .gelinimizin hala istekleri bitmedi çünkü .çünkü o altın biz tunç bile değiliz ....biz doguluyuz bizim gelenek goreneklerimiz budur .kendileride doğulu .ya sözü vermicekler yada verdikleri sözü tutucaklar .o benim hakkım nikahim üstüne kıyıldı bana devlet bile bu hakkı veriyor altın kadının hakkıdır diyor.ama ben hakkım olan altını alamadım haramm zıkkım olsun diyorum başka bişi demiyorum

Diğer konuya gelince ne demek asgari ücretli olanlar evlenmesjn ozamn ...öyle olsaydı Türkiye'nin yarısı bekardi şuan .bunlar büyük işler düğün dernekler altınlar falan .o adam asgari ücrete caliyorsa hiç evlenemez zaten .belki seviyorlar birbirlerini olsunlermi ozaman herşeyi gençlere yüklememek gerekiyor.bak benim bı erkek kardeşim var 16 yaşında annem yavaştan hazırlık yapmaya başlıyor ilerde milletin kapısına gittiği zaman sıkıntı olmasın diye.bak abimin herşeyini biz yaptık ama adam şuan çalışıyor bizede muhtaç değil .ailem elinden geleni yaptı gerisi ona kaldı şimdi ailesini tek başına gecindiriyor
Yahu yapmayacak asgari ücretli düğün. Altın takılmazsa, karşılıklı göbek atılmazsa nikah geçersiz mi oluyor? 100 liraya nikah kıyacaklar, güçlerinin yettiği bir evde oturacaklar. Daha fazlasını istiyorlarsa da daha çok çalışacaklar.

A hahha çok güldüm ya hiç düşünmemiştim böyle. Olabilir tabi🙄
Eşim de çok zaman annesi ile ilgili mevzu olunca annemi bilmiyor musun der kestirip atar.

Evet işin enteresan tarafı kendi anlattıklarını benim fikrimmiş gibi lanse etti , eşim daha önceden konuya hakim olduğu için biliyordu detayları biz sıkıntı yaşamadık ama annesiyle aylardır konuşmuyordum,bayramlaşmadım bile, o şuan tek tük konuşuyor benimle. Şey gibi düşün “Mutfağı yaptırmamı kesenmakas önerdi, oğulların birsürü para kazanıyor eski kocan da ilave eder ,sen de faydalan canım” demişsin gibi ve ben bu kadını dokuz yıldır tanıyorum ilk defa bu kadar bariz bi kazık attı bana 😀😀😀

Ben artık kesinlikle bu tarz mevzulara girmeyeceğim, siz zaten ikinci bebeyi düşünüyordunuz yaşınız itibariyle tüp bebek deneyecektiniz filan zaten bi mutfak parası harcarsınız ki tedaviye, o size yardım etsin hatta 😊😋

Kvalidem in 1000 TL kira geliri var. Başka geliri yok.
Aile şirketinin mazisi 5 yıllık.
Kvalide boşanalı 20 yılı geçmiş.

Bin lira ile geçinemeyeceğine göre, çocukları yardım ediyor yani zaten.

Mutfak tadilatı acil ihtiyaç değil şu durumda,çocukları elinden geleni yapıyor anladığım kadarıyla gerisi şımarıklık.

Konusu açılırsa siz eşinize açık açık söyleyin bence, kayınvalideye bir şey demeyin top sizde kalmasın.

Evet işin enteresan tarafı kendi anlattıklarını benim fikrimmiş gibi lanse etti , eşim daha önceden konuya hakim olduğu için biliyordu detayları biz sıkıntı yaşamadık ama annesiyle aylardır konuşmuyordum,bayramlaşmadım bile, o şuan tek tük konuşuyor benimle. Şey gibi düşün “Mutfağı yaptırmamı kesenmakas önerdi, oğulların birsürü para kazanıyor eski kocan da ilave eder ,sen de faydalan canım” demişsin gibi ve ben bu kadını dokuz yıldır tanıyorum ilk defa bu kadar bariz bi kazık attı bana 😀😀😀

Ben artık kesinlikle bu tarz mevzulara girmeyeceğim, siz zaten ikinci bebeyi düşünüyordunuz yaşınız itibariyle tüp bebek deneyecektiniz filan zaten bi mutfak parası harcarsınız ki tedaviye, o size yardım etsin hatta 😊😋
Aynen öyle oğlan Emmeyi bırakırsa başlıycaz o işe de.
Daha önce sadece meme diyen çocuk bıraktırmaya başlayım dediğim bu günlerde "aç" ve "emmm" demeye başladı🐱

Bende olsam rahatsız olrm cnku bence ne isterse bugün değilse yarn yaptırır istediğini böyle insanlar..
Talepkar insanlar genelde böyle bekleyin ve izleyin eşiniz yapacaksa ikna olursa Elinizden ne gelirki? Hiç en çok 1hfta tavr yaparsınız gecer.bosuna üzülmeyin sinirlenmeyin kv anlarsa rahatszlgnzi arttırır talepleri

Bende olsam rahatsız olrm cnku bence ne isterse bugün değilse yarn yaptırır istediğini böyle insanlar..
Talepkar insanlar genelde böyle bekleyin ve izleyin eşiniz yapacaksa ikna olursa Elinizden ne gelirki? Hiç en çok 1hfta tavr yaparsınız gecer.bosuna üzülmeyin sinirlenmeyin kv anlarsa rahatszlgnzi arttırır talepleri
Siz de çok haklısınız. Yani eşim yaparsa hani derler ya ar belasına yapar.

X