Kvalidem ve tadilat masrafları

Yiyici tipleri sevmem Allah akıl fikir versin diyorum başka bir yorumum yok.
Ahh aklımı okudunuz da işte serde gelinlik var söyleyemiyorum bunu. Para çoğalınca park bahçe alın demeye bile başladı. Kpederin hani alacaktı diyor. Kadın, senin boşandığın evli barklı adam. Lanet ediyordun ne oldu, onun alacağı bahçeye mi kaldın diyesim geliyor fakat içime atıyorum

Aynen ben yazacaktım

Kizlarrrrrr esim yaptircam diyor ne yapayimmmmnnn nn konusu sandım

Ortada konu yok ki
Bunu geçenlerde başka bir konuda başka bir üyeye de yazmıştım tekrar edeyim.
Herkesin hayatının aksiyonu buradaki benzer konular gibi olmak zorunda değil. Benim konum da bu. Size konu değil, bana konu.

Bı konuda eşler kendi dugunlerini kendi eşyalarını yapmali konusunda yazan üyeleri burayada bekliyorum merakla.dusuncelerini merak ediyorum asıl simdi
Geliyim hemen cevabı da veriyim nasıl ki insanlar evlenirken ailesine güvenerek bir yola girmemeliyse ailelerde evlatlarına güvenerek 20 bin borca girmemeli.ki zaten konu sahibinin eşi de olmaz demiş sorun yok .

Ahh aklımı okudunuz da işte serde gelinlik var söyleyemiyorum bunu. Para çoğalınca park bahçe alın demeye bile başladı. Kpederin hani alacaktı diyor. Kadın, senin boşandığın evli barklı adam. Lanet ediyordun ne oldu, onun alacağı bahçeye mi kaldın diyesim geliyor fakat içime atıyorum
İyi biriymiş genel olarak bence hiç ses çıkarma sen Usta'dan fiyat almış falan filan der sorun çıkarırsan eşin sana inat yaptırabilir.

Valla o üyelerden biri benim. İmkanı yoktu, hiç bir şey yapmadı düğünümde.
Canım imkanı yoksa Allah'tan dersin ona göre oturursun zaten ama gerçekten buna eminsen.bazi aileler özellikle benim kp kv durumlari olmalarına rağmen lokanta kahve falan iki işletmeleri var ama bana mehirim olan altını vericez diyip vermediler 210 gram altınım onlarda bana borçluyken üstüne araba aldılar kv koluna bilezik taktı bana borcluyken hemde . Ama sorsan onlara acimizdan ölüyoruz derler .var ama vermiyorlar.suan altınım bende olsaydı bukadar rezillik cekmezdim ben

Nasıl ne alakası var. Aileler gençlere yardım edince yaşlı başlı oluyodu.simdi yine aynı aileler çocuğunu gelinini sömürüyor.ben merak ediyorum gerçekten şimdi düşünceniz ne ? Aileler birbirine destek olmalimi olmamalimi ?
Buna cevap vermezler işlerine gelmez🤣🤣🤣

Aslında konu sahibinin korkusu kvaldesinin çatır çutur mutfağı yaptırıp sonra da "oğullarım ödeyecek" diyip mecbur kılması. Başlanmış işte de her ne kadar oğullar yapmam, etmem diye konuşsa da eşlerine, anneye gelince "tamam olur annecim" moduna giriyorlar.

anneye yaptıramam dememiş (öyle anladım ben) sadece konu sahibine yaptıramam demiş eş kişisi.
anneyle konuşulması lazım özellikle oğlunun.
durum biraz sanki şey gibi eski eşim evlendi barklandı, para da kazanıyorlar, diğer eş yiyeceğine ben yiyeyim.
aslında kvalde kişisine de kızamadım burda. içi dışı bir gibi, tatlı bir şımarık anne:) inşallah cok cok kazanın annenizin gönlünü yapın, sizin de eviniz barkınız olsun.

Aileler elbet destek olmalı. Yani ben de kendi aileme destek olurum onlar bana benden çok destek olur. Ama bu desteği aşan bence çok keyfi bir istek. Çok kızıyorum ama ses edemiyorum.
Lüzumsuz bir istek bu hani eski olsa derim yapsın gönlü kalmasın ama ne lüzumu var.Şuan birçok kişi dolap kapağı falan değiştirip mutfağını yeniliyor yada boyuyor.Ben oturacağım evi ilk görmeye geldiğimde eşimin babası korkuyordu mutfağı yaptırmak ister mi falan diye baktım yıllar önce yapılmış ama kullanılmamış evet en ucuz malzeme kullanılmış ama ne gerek var ki iş görüyor gerçi yapılmasını isteseydim de yapılmazdı laf olsun torba dolsun işte.Çok geçmedi iki sene sonra kendi mutfaklarını yaptırdılar şimdi herr tarafı rutubet kalp böyle birşey işte niyetini sağlam tutacaksın 🤣

Komşunuzun mutfak tadilatı ile ilgili bir sohbet açsanız kayinvalidenizin yanında ..bu konudaki planlarını size açar mı acaba ? Kayinvalidemin oğlundan onun için mutfak yaptırmasını beklemesinden daha canımı sıkacak bir şey varsa o da tüm bunları beni devre dışı bırakarak -benim yanımda bu konuları gizleyip tek başına iken eşimle planlamasidir

Aslında konu sahibinin korkusu kvaldesinin çatır çutur mutfağı yaptırıp sonra da "oğullarım ödeyecek" diyip mecbur kılması. Başlanmış işte de her ne kadar oğullar yapmam, etmem diye konuşsa da eşlerine, anneye gelince "tamam olur annecim" moduna giriyorlar.

anneye yaptıramam dememiş (öyle anladım ben) sadece konu sahibine yaptıramam demiş eş kişisi.
anneyle konuşulması lazım özellikle oğlunun.
durum biraz sanki şey gibi eski eşim evlendi barklandı, para da kazanıyorlar, diğer eş yiyeceğine ben yiyeyim.
aslında kvalde kişisine de kızamadım burda. içi dışı bir gibi, tatlı bir şımarık anne:) inşallah cok cok kazanın annenizin gönlünü yapın, sizin de eviniz barkınız olsun.
😁
Harfiyen böyle.

Bilemiyorum ya herkesin düşüncesi farklı işte :)
İşte bu farklılığı onlar anlayamaz.Diyorsun söz verdiler yapacağız dediler yapmak zorunda değiller diyorlar.Sen bir kediyi bile sebepsiz şekilde çağırıp kandıramazsın bunun ahirette vebali büyük...Eee ne olacak bunca kızın hayali?Paran yoksa hiç olsun birşey olmaz kafa bu.

Komşunuzun mutfak tadilatı ile ilgili bir sohbet açsanız kayinvalidenizin yanında ..bu konudaki planlarını size açar mı acaba ? Kayinvalidemin oğlundan onun için mutfak yaptırmasını beklemesinden daha canımı sıkacak bir şey varsa o da tüm bunları beni devre dışı bırakarak -benim yanımda bu konuları gizleyip tek başına iken eşimle planlamasidir
Benle konuşur şöyle yaptırcam böyle yaptırcam diye. Ben yorum yapmadım hiç. Bir kaç gün önce yine açtı konuyu ben de şu covid dönemi eve usta musta girmesi sakıncalı benim fikrimi sorarsan dedim. Para pul işine girmedim girmem de

Nasıl ne alakası var. Aileler gençlere yardım edince yaşlı başlı oluyodu.simdi yine aynı aileler çocuğunu gelinini sömürüyor.ben merak ediyorum gerçekten şimdi düşünceniz ne ? Aileler birbirine destek olmalimi olmamalimi ?

Olayları kendi içinde değerlendirebilme kabiliyetiniz yok mu? Bu konuda ihtiyaç yok, muhtaçlık yok, çok yüksek diyebileceğimiz miktarlarda masraf var. Doğal olarak çocuk eğer bunu karşılayabilecek kapasitede değilse yapmaz nitekim konu sahibinin eşi de yapmayacağını söylemiş. Oğlunun evi, altında arabası, kenarda parası olsaydı, 20 bin çok büyük masraf olmasaydı ve buna rağmen yapmasaydı o zaman kötü evlatlık etmiş olurdu.

Evlenecek yaşa gelmiş koca koca insanlar da bi zahmet kendi eşyalarını alsınlar diyorum hala.

Benle konuşur şöyle yaptırcam böyle yaptırcam diye. Ben yorum yapmadım hiç. Bir kaç gün önce yine açtı konuyu ben de şu covid dönemi eve usta musta girmesi sakıncalı benim fikrimi sorarsan dedim. Para pul işine girmedim girmem de
Evleneli daha bir yıl bile olmamisken kayınvalidem bir arkadaşının yazligini çok uyguna sattığını söyledi ..."bilseydik biz alırdık " dedi(hayatları boyunca böyle bir alışveriş yapmamış insanlar.."alırdık" daki çoğul eki eşimle bizim almamız onların da yazlığa yazdan yaza gitmesi ) "Anne sizi zorlamaz miydi ödemek ...bu saatten sonra kredisi bankası borcu kayinbabam girişir mi?" dedim rengi attı Kayinvalidemin . Bence Anne seni zorla masin diye gir sohbete ..ona verilmiş ama senin haberin olmayan sözler de olabilir.

Evleneli daha bir yıl bile olmamisken kayınvalidem bir arkadaşının yazligini çok uyguna sattığını söyledi ..."bilseydik biz alırdık " dedi(hayatları boyunca böyle bir alışveriş yapmamış insanlar.."alırdık" daki çoğul eki eşimle bizim almamız onların da yazlığa yazdan yaza gitmesi ) "Anne sizi zorlamaz miydi ödemek ...bu saatten sonra kredisi bankası borcu kayinbabam girişir mi?" dedim rengi attı Kayinvalidemin . Bence Anne seni zorla masin diye gir sohbete ..ona verilmiş ama senin haberin olmayan sözler de olabilir.
Eşim bu konuda nettir, yani öyle birşey olsa bilirim.
Ama benim en kaçındığım şey kvalide ile karşı karşıya gelmek. Ben deliyim, o benden deli. Birinin sopasını saklaması lazım. Onu da ben yapıyorum işte. O nedenle para ile ilgili konuya ben girmek istemem.

X