Kyk burs/kredi

kızlar yutdışında bir dönem erasmus yapmaya hak kazanmış birsi işlemlerini nasıl yapacak bi bilginiz var mı yani noter işlemleri sırasında yurtdışında olacağım nasıl hallolcak konsolosluk araclığıylamı yapılcaak

İlk defa yurt/kredi başvurusu yapacak olan kişi nasıl bi yol izlemeli
Tecrübelilerden yardım bekliyoruz

cnm google a kyk yaz cıkan sıte senı yonlendırıcek

fakat bnmde yardım ıstedıgım bır konu var kızlar babanızın sıcıl no dıyor bu normal nufus cuzdanında yazan sıcıl no mu yoksa emeklı sıcıl no fln var o mu ? yardım edın lutfen

Son düzenleme:

O kadarını biliyorum canım
Benim anlamadığım noktalar var,burs ve yurt konusunda :44:

Kızlar babanızın sağlık karnesi duruyor mu? Duruyorsa açın ilk sayfada sicil no var zaten

rica ederim :)

................

Seni yakalamışken bişeyler daha sorayım
Burslar için nasıl bi seçim yapmalıyım;geri ödenekli istemiyorum
Ne seçmem lazım,burs ve kredi seçeneğini mi ?
Yurt içinde yarı-özel istiyorum onun içinde öncelikli olarak yüksek ücretli seçeneğini mi seçmeliyim ?

kızlar bnmde kafam çok karışık tarkya üni kazandım ve herkes farklı bişey soyluyor bende yuksek ucretlı burs seçmek istiyorum ama kaç kişilik bilgim yok ve çıkarsa kayıt yaptırmama sansımız varmı?

Bence de geri ödenekli alma, sonra fazlasıyla alıyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam sadece burs seçeneği yoktu. Burs ve kredi seçenegini seç. Zaten kredi çıksa bile bazı belgelerle onaylatman gerekiyor onu yapmazsan kredi vermiyorlar. Yani herhangi bir riske girmezsin.
Evet yurt için de öncelikle ücretlileri seçmen gerekiyor. Özel tercih etmekle iyi yapıyorsun fiyat olarak çok da bir fark yok en azından yatıp-kalktıgın yer daha hijyenik, güzel olur

Son düzenleme:

Çok teşekür ederim cevaplar için
Öncelikli olarak yüksek ücretli yurt seçince yeri geliyo 1 yıla kadar yedekte kalıyomuşsun
Genel seçince gelme ihtimali artıyo,hem genel hem yarı-özelden sıralama gibi bişey geliyomuş
Kapı önünden kalmak istemem doğrusu
Doğru mu bu söylenenler acaba

Bende burs için başvuru yapıcma kızlar.Az önce baktım "26 Ağustos 2012 akşamına kadar kurumun ''kyk.gov.tr'' adresinden başvuru yapabilecek. " diye yazıyor.Ama geri ödemeli olucaksa hiç olmasın yani.

Son düzenleme:
Bende burs için başvuru yapıcma kızlar.Az önce baktım "26 Ağustos 2012 akşamına kadar kurumun ''kyk.gov.tr'' adresinden başvuru yapabilecek. " diye yazıyor.Ama geri ödemeli olucaksa hiç olmasın yani.

Kyk sayfasında kocaman yurtiçinde ilk defa başvuruda bulunanlar için müraacat gibi bişey yazıyo ya oraya tıklaman gerekiyo

Doğru onun sebebi de; genel yurtllardaki koşullar daha kötü oluyor giren ögrenciler 1-2 ay sonra anlaşıyor arkadaşlarıyla eve çıkıyor, yurttan ayrılıyor. Böylece yedeklere çabuk sıra geliyor. :)

Doğru onun sebebi de; genel yurtllardaki koşullar daha kötü oluyor giren ögrenciler 1-2 ay sonra anlaşıyor arkadaşlarıyla eve çıkıyor, yurttan ayrılıyor. Böylece yedeklere çabuk sıra geliyor. :)

Genel yurt dediğiniz kyk mı anlamadım.) Ama kyk ise ben ilk yılımda kyk da kaldm odada 8 kişi kalıyorduk. Yedekler 15 kişilik felan odada kalıyor sıra gelene kadar. Ben asildim ama oda kalabalık olnca dayanamıyor insan.1 yıl sonunda çıktım ben.

O zaman genel yazayım,hiçkimseyi tanımadığım bi şehirde ortada kalmaktan kötü olamaz sanırım
İligine teşekür ederiö,cevaplar için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…