Kyk burs/kredi

AngelicaPickles

Guru
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2012
6.204
8.811
Aranızda bu yıl kyk buırsu veya kredisi almaya başlayıpta şu tarihe kadar halen hesabı açılmamış olan ve kendisine ocak şubat martın bir arada yatıralacağı söylenen birileri var mı?

Artık gecikmiş krediler ve burslar toplu olarak verilmiyor
Öğrenim bitimine sarkıyor verilmeyen krediler
Okul bitse de verilmeyen krediler verilmeye devam ediyor

Bu başlığı unutmuşum, belki başkalarına fikir olur diye yazıyım dedim. Ben 3 ay birikmiş kredimi aldım mart ayında 3 aylık olarak geçti hesabıma, başka bir arkadaşımın bursu da öyle yattı.

Son düzenleme:
Merhaba,

Kyk bursu ile kredi aynı anda çıkabiliyor mu acaba? ve Kyk bursunun şartları neler bilen var mı?

Ayrıca başarısı çok iyi olmayıp maddi durumu kötü, anne-babası ayrı vs gibi durumlarda hangi burslara başvurulabiliyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

Kyk bursu ile kredi aynı anda çıkabiliyor mu acaba? ve Kyk bursunun şartları neler bilen var mı?

Ayrıca başarısı çok iyi olmayıp maddi durumu kötü, anne-babası ayrı vs gibi durumlarda hangi burslara başvurulabiliyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Aynı anda çıkabileciğini sanmıyorum. Burs için maddi durumun iyi olmaması gerekiyor. Anne babası ayrı arkadasım vardı , ama arkdasımın ustune dukkan oldugu için ona kredi çıkmıştı. Belki üzerine bir şey olmasaydı burs çıkabilirdi. Ve burs Çıktıgında eger ki başarısızsanız otomatik olarak krediye çeviriliyor bir yılın sonunda. Yanı 13 krediydi yanlılş hatırlamıyorsam ,13 krdilik dersiniz kalırsa krediye döner bursunuz.

Aynı anda çıkabileciğini sanmıyorum. Burs için maddi durumun iyi olmaması gerekiyor. Anne babası ayrı arkadasım vardı , ama arkdasımın ustune dukkan oldugu için ona kredi çıkmıştı. Belki üzerine bir şey olmasaydı burs çıkabilirdi. Ve burs Çıktıgında eger ki başarısızsanız otomatik olarak krediye çeviriliyor bir yılın sonunda. Yanı 13 krediydi yanlılş hatırlamıyorsam ,13 krdilik dersiniz kalırsa krediye döner bursunuz.

Cevap için teşekkürler. Başbakanlık bursu hakkında bir bilgisi olan var mı acaba? Şartları nelerdir?

Geri ödemeli sakın almayı ..Şuan 13 bin kusur borcum var seneye ödemem gerekçek..o yaşlarda inanın alırken toz pembe sanki bedava gibi ama ödeme gelince fena ..

Geri ödemeli sakın almayı ..Şuan 13 bin kusur borcum var seneye ödemem gerekçek..o yaşlarda inanın alırken toz pembe sanki bedava gibi ama ödeme gelince fena ..

Aynen almayın derim. Benim arkadaşlarımda 11bin küsüre imza attılar. Keyfi yere almayın . Ama ihtiyaç varsa mecbur kalıyor insan.

Cevap için teşekkürler. Başbakanlık bursu hakkında bir bilgisi olan var mı acaba? Şartları nelerdir?

Canım bak başbakanlık bursu şartları deyince yurtkur açıklamış ordan okuyabilirsin. Ama en önemli maddi durumun. Ben de burs alıyorum mesela. Gerçekten ihtiyacın varsa çıkıyor:)

Burs çıktığında biz mi hesap açıyoruz yoksa karşı taraf mı? :)

Burs ya da kredi çıkınca başbakanlık hesap kartlarınızı , nerde okuyorsanız oranın ziraat bankasına yolluyor. Siz gidip alıyorsunuz. Burslar alınma zamanından önce gelmezse kimlikle de alınabiliyor. Yani sen hesap açmıyorsun.

Burs ya da kredi çıkınca başbakanlık hesap kartlarınızı , nerde okuyorsanız oranın ziraat bankasına yolluyor. Siz gidip alıyorsunuz. Burslar alınma zamanından önce gelmezse kimlikle de alınabiliyor. Yani sen hesap açmıyorsun.

devlette kimsenin parası kalmaz aynı şekildede devlet kimsede alacağını bırakmaz ...ödemeler ocakta başlıyor normalde ona yetiştiremediği için ödeyemediğini toplu ödemiştir ama bundan sonraki düzenli olur..... Bu arada gerçekten ihtiyacın yoksa kredi almanı tavsiye etmem sonradan geri ödemede çok zorlanabilirsinn...

X