kyk kredisi kesilmesi

manikkk

Guru
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2013
2.163
2.293
konuyu nereye açacagımı bilemedim direk konuya giriyim.
ben daha önceki postlarımı gören varmı bilmem ama çokca düşündüğüm yatay geçişimi yaptım.
eski okulumdayken aldıgım kyk kredisi ben okul değiştirince haliyle kesildi (bekliyodum zaten)
şimdi sorunum şu
kyk ya ptt den okul değiştirdiğimi gösterir dilekçe yazdım eski okulumdan ilişik kesme belgesi yeni okulumdan öğrenci belgesiyle birlikte kyk ankaraya gönderdim. aylarca ne haber geldi ne bişey. aradım ben en sonunda ankarayı. tc mi istedi dedi ki kefaletname bekleniyor (bu da yeni çıkmış heralde)
iyi dedim nasıl yapacaz
biz sizi aricaz dedi (sanki ön elemelere katılmışım da haber verecekler allah allah)
1 ay gene ses çıkmadı yine aradım dedim ki haber verecektiniz.
işte tc mi aldı kefalet belgeniz .................. adresine gitmiş diye.
verdiği adres benim eski okulumda kaldığım yurttu.
artık orada ikamet etmediğimi söyledim. yeni adresi verdim (ailemin evini yani benim öğrenci evimi değil de memleketi verdim)
sonra beni bidaha aradılar bi kaç saat sonra. vekaletinizi vermeniz gerekiyor kefil olcagınız kişiye dedi
anlattı bişeyler o sırada da kapı caldı ev sahibim dik dik bakıyor ben 1 dakika dedim ev sahibine telas oldum telefondaki kadının ne anlattığını hiç dinlemiyorum ama :))
önce vekalet dedi sonra kefalet dedi noterden onaylattır ptt den bize gönder falan özetle bunu anladım.

şimdi ben ne yapmalıyım? başına gelen, arkadaşı yaşayan, bilen duyan napmam gerektiğini bana anlatabilir mi? zaten kyk dan birine zor ulaşıyorum açmıyorlar ben de hazır memleketteyken babamla şu işi halledeyim diyorum.

X