Laf söylemeyi becerememek..

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
5.012
4.190
Arkadaşlar bu dertten çok müzdaripim çok pasif biriyim kv görümce bana o kadar laf söylüyor ben o an öyle kalıyorum. Eve gelince kendimi yiyorum keşke sunu deseydim diye.

Mesela dün kırk yılda bi görümcenin laf sokmasına karşlık veriyim dedim elime yüzüme bulaştırdım. 7 aylık kızıma çorba veriyordu gündüz felan ben veriyorum zaten akşamlarıda o aklına eserse veriyo sofrada. Her verdiğinde hergüm diyo ki "halaam bak seni kimse değil ben büyüttüm, ben olmasam aç kalırsn' her akşam söyler bunları. Bende dün dayanamadım seni ben büyüttüm deyince "ah ah x ben neler çekiyom onu büyütmek için dermişimm " dedim salak gibi güldüm bide. Ama Kv bozuldu anladım onu . Bunun Üstüne 3 kere daha tekrarladı aynı lafları. Eşim gelince bide onun yanında dedi banada göz kırpıyor. Ya ben bu kızla nasıl başa cıkıcam sürekli bana laf sokma çabasında . Sustukcada üstüme geliyo her yönden laf sokuyor.. özellikle kızımın üstünden bana laf sokuyor. Donup kalıyorum kendimi yiyorum. Bide benim büyüğümmüş gibi sürekli şunu getir bunu götür . Emir kipiyle konuşuyo resmen. mesela bugün akşam gene benzer şeyler söyleyecek eminim. Sizce en güzel karşılık nasıl olur buna. Nasıl bi tavır almalıyım . Yahu bende de var mesela laf sokuyo iki dakika sonra samimi konuşunca bende aynı karşılığı veriyorum. Bana akıl ve taktik verin kızlar. Bu pısırıklığı üstümden atmalıyım çünkü ben böyle biri değilim. Kendileride çok iyi biliyor ilk evlendiğimiz sene burnundan getiriyodum söylediği ufacık lafı. Gerekirse kavga çıksın zaten gözden çıkardım herşeyi. Ama bi türlü bu pısırıklığı atamıyorum ya ((( nasıl bi tavır almalıyım

Mesela dün ben öyle dedim ya ben büyütücem diye neler çekiyorum diye. Gıcık oldu ve Gıcıklığına bebeğimin kazagına hep çorba döktü mafolmuştu kazağı. Mesela keşke o an çorbayıda sana değil kazağına içirmişler kızım desem içi içini yerdi onun . Ama bu şuan aklıma geldi yani ..

Son düzenleme:
Sen kendini buyut de benim cocuk eksik kalsin de sende :)

Neden surekli dip dibe yasiyorsunuz? Ayrica sofraya her oturan cocugunuzun agzina da bir sey koymasin artik sahip cikin cocugunuza.. siz sahip cikmadikca halasi nufusuna da gecirir.. gunduz pratik yapin ne soyleyeceginizi madem hep ayni seyler yasaniyor..

Ne sabah ne öğlen ne de akşam çocuğunuzu gorumcenizin beslemesine izin vermeyerek başlayın tavrinizi koymaya ... Laf sokup suratiniza gulumsediginde suratına şeytan görmüş gibi bakın .. bu kadar tavize şimdilik bunları bile yapmanız yeter bence

Özel olmazsa, çocukken aileden şiddet falan gördün mü merak ettim.
Onun annesi babası başında canım, çok meraklıysan kendi çocuğunu büyütürsün de şakayla karışık en azından.
Hadsize bak ya...

Haklısınız ben gerçekten çok taviz verdim . .

Cocuga 3 kasik corba vermekle anasi mi oldugunu sanio laf sokmanin sacmaligina bakin bi kere.
Zaten pisirikligi atamazsan uzerinden daha cook ezerler seni..
Sana laf sokup 2 dk sonra samimi oluosa sen olma, oyle bir tavir alirim oyle bir yuzumle belli ederim ki neye ugradigini sasirir benim dilim sivridir boyle bisey yapsa en agladigi zamanda ativeririm kucagina al bakalim sen olmasan mazallah ne olur bu cocuga de veya biseyler yedirirken bogacaksin cocugumu senin eline cocuk verilmez oldurmek istedi die yikarim ortaligi :)
Onun acigini ara yemek yapisinda temizliginde bi mazeret bul kahkayla sok lafini ne sakayla karisik laf sokmak benim en buyuk favorim :)

iyi de anladığım aynı evde yaşıyorsunuz

neden çocuğu onun doyurmasına yahut ağzına bir kaşık çorba dahi koymasına izin veresiniz ki

ben çocukluyum deyip oturacaksın sen, sofra hizmetini vs de görümce halledecek

bir de cidden bazen merak ediyorum nerelerde yaşıyor bu insanlar diye

misafir gittiğimiz evde bile çocuklu olana öncelik tanınır sen ona uygun yere otur, sen çocuğunu doyur vs vs denir

ev sahibinin çocuğu varsa diğerleri yardım eder kendi alır aman öncelik çocuk sen çocuğun düzenini bozma biz varız diye şeklinde konuşulur

biz mi anormaliz ki

şimdi gördüm altlı üstlü imiş de yemekler mi bir

yani her akşam nasıl o yemek yediriyor ki

eviniz ayrı ise sofranızı da acilinden ayırın hazır çocuk var bahane olsun

Haklısın valla canım ya bu dediklerini deniycem ama o an gelse aklıma pat diye bende onun gibi lafımı yapıştırsam.. ama en başta laf soktuktan sonra onunla konuşmamakla başlıycam .

Bebeğinize aynı anda dönüp;
Evet evde herkese ben hizmet ediyorum,halan da bir zahmet sana hizmet etsin! deyin
Benim işim daha zor bir de yetişkin olacaklar bebeğim! diye de ekleyin.

niye her akşam berabersiniz. eviniz ayrırmış.

Akşam 6 gibi çıkıp yemek bulaşık bitirp iniyorum cocukla yapamazsın beraber yiyelim diyolar . kv sağolsun rahat vermiyor geçen gelmiş havalar çok soğuyunca iki yerde soba yanmasın çocuk durursa yukarı getirelm dedi hiç takmadm her sabaah sobamı yakıp oturuyorum. Zaten bebeğim orda uyumuyor cok uykusu gelmedikçe. Sürekli ağlıyor. Kendiside gördü ben anca öğlen 2 de ev işi yapabiliyorm . Evimize alışkın sanırım İnşallah da böyle devam eder.

Yüz verme bende görümceme yaşcaa bayada küçük kız benden yüz verdim tepeme cıktı hiç muhatap olma hepsi öyle değil ama görümcelerin çoğu yüz vermeye gelmiyor şımarık şımarık haller ıyy hiç sevmem görümce altlı üstlü oturmayı neden kabul ettin ben eşime daha nişanlanmadan altlı üstlü oturmam yakın semtte oturmam dedim simdi kv oldugu yere gitmek istiyor ben yine surat 5 karıs Hayır diyırum cıkma hergün yukarı neden cıkıyosun evimde durucam de cocugumla ilgilencem de ay insanı bunaltmaktan baska halta yaramıyorlar

Sinir oluyorum böyle insanlara ben evimde ayaklarımı yaya yaya oturucam belki sanane ya of yaşcada büyük olunca insan tersleyemiyor ama saygı cercevesinde tesekkürler anne ben sevmem evimde oturmak istiyorum de bu seferde sana inmesinlerde yukarda soba yanmasın diye :)

e inme. kendi evin var niye başkasının evinde rahatsız rahatsız oturasın.

niye canım gündüz de mi sen doyuruyosun gece de mi sen doyuruyosun deyin
yani kavga çıksın diye göze aldıysanız daha ağır şeyler de söylebilirsiniz
onu getir bunu getir diye emir verdiğin de "misin! " şeklinde siz ekleyin sonuna. bu şekilde söylemesi gerektiğini bilsin terbiyesiz. sert olun biraz, duruşunuzu bozmayın, gülmeyin mesela. altlı üstlü otursanız bile bu kadar içli dışlı olmayın, sürekli gitmeyin, mesafeyi koruyun. kendizi ezdirmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…