Laf söylemeyi becerememek..

iyi de çocukla sen ve eşin yiyecek kadar yemek yapmak

kv kp görümce sen eşin yemek yiyip sofra kurup toplamaktan daha kolay

bu sıralar yap bir şeyler

arada değişik şeyler yap hatta alengirli kv nin yapamayacağı eşine sofra kur

yukarı da bir tabak al götür ikram gibi biz aşağıda yiyeceğiz de

yavaş yavaş alışın evinize

kahvaltı ve öğle yemeği evde oluyorsa akşam yemeği de yapılır ne olacak ki

Şaka yollu bozmaya çalış
Yahu bide yardımcı olsa anlayacağım da. Yok . duş bile zor alıyorum eşime bırakıp gidiyorum bikere demez getir bakayımda al diye. Ben ilk evlendiğim zamanlar bu kızla çok kavgalar ettim gecenin bi vakti bu kız benimle konuşmasın asla diye bağırdım kimse birşey diyemedi . Şimdi ise alıştılar ya kv özellikle çok baskın biri ve artık ufacık şeyde sen bunu yapıyosun sen şunu yapyosun diye üstüme yükleniyor o zamanlar diyemezdi hiçbişey . Ama o bile umrumda değil ben tek üzüleceğime herkes üzülsün gerekirse kavga çıksın umrumda değil o derece sinirliyim. Hatırlarsanız geçenlerde sürekli telefonumu karıştırıyor diye konu açmıştım. Whatsapp vs hepsine şifre koydum. Bu açtı aa şifre koymuşsun dedi. Anladı sanırım telefonu istemiyor artık. O günden itibaren de laf sokmalara başladı .

Jilet gibi kes tüm samimiyetini apaşıp kalsın. Çocuğa yemek vermeye kalkarsa izin verme ben yediririm çocuğuma ben doğurdum kendi doğurduğunu beslersin de. Emir kipiyle bir şey derse salağa yat duymazdan gel yada mutfakta birşey istiyorum atıyorum git gel hiç birşey yok gibi otur kudursun o da . Hiç bunları yapamam diyorsan net ol bir gün sana laf soktuğunda bağıra bağıra senin benle de derdin ne kimsin de kime laf sokuyorsun düzgün konuş benle çocuğuma da dokunma bir daha de dona kalır öyle

Saf biri değilsiniz anlaşılan. Siz zamanında yaptınız onlarda siz sessizleşince üste çıkmaya çalışıyor belli. Eski halinize dönseniz yeter bence. Boşuna uzmeyin kendinizi. Bir de telefonda CM Security diye bir program var onu kur şifre koyuyor uygulamalara yanlış şifre girenlerin fotoğrafını çekiyor :) yakalar rezil edersiniz herkesin içinde :)

Saf biri değilsiniz anlaşılan. Siz zamanında yaptınız onlarda siz sessizleşince üste çıkmaya çalışıyor belli. Eski halinize dönseniz yeter bence. Boşuna uzmeyin kendinizi
Aynen öyle . Diğer görümceyle bi tartışmada ben size ne zaman bşey diyorum dedim "sen eskiden bizim gözümüzü çıkarıyodun 'dedi yani onun intikamını alıyorlar heralde .. ah bi dönebilsem eski halime .. eşimde diyor beni karıştırma bişey diyosa sende ona cevabını ver yada ciddiye alma diye.. ama kendi kendimi yiyorum anca

Haha bide şifreyi girmeye çalıştı fotoğraf çekiyomu diye sonrada galeriye girdi hıı çekmemiş diyor :))

Ne güzel buna bile şükreden burada görüyoruz ailesine laf etti kadını yerden yere vuran kocalar var senin ki ver cevabını demiş . Sonuna kadar kullan. Tabi önceden hakettiler de mi kötü davrandın bilemem ama inşallah öyledir. Yoksa siz haketmissiniz oluyor yani

Sana laf soktugunda eger o an birsey diyemiyorsan sert bir sekilde dik dik bak. Eminim o zaman icinde aklina birsey gelir lafini soylersin. Emir vererek konustugunda sanirim dalginligina geldi ben senin yengenim konumumu hatirlatayim misinli konusman gerekiyor de. Yapmiyorsa da sende yapma. Bende yengeyim ama herkese abla gibi davranirim bakarim karsimdaki haddini aşıyor. O zaman bak abla gibi davraniyorum ama karsinda yengen oldugunu sakin unutma derim ve duruma gore ya tavrimi koyarim yada mevzuyu uzatmam davranışlarını takip ederim saygi beklenmez alinir cnm.

Doğru haklısınız. Yani eşim anakuzusu ama bu konuda bu şekilde düşünüyor .. bu kız öncedende böyleydi 1 aylık evliyken bi konudan ters düştük, sonrasında burnumdan getirdi alttan alttan laf sokuyordu hep

Valla haklısınız bunu hakediyor o. Şimdi onun düşüncesi şu; ben istediğimi derim,nede olsa birşey diyemiyor,kendi kendine gıcık olsun,birşey derse annem ondan sorar zaten, o yaparsa ben daha çok yaparım"diye düşünüyor bu kzı çözdüm ben. Bende şimdi onun laflarına şakayla karşılık versem fazlasını yaparsa hiç olmazsa kavga çıkacağını anlasın diyorum ama o an donup kalıyorum :/ mesela dün ben öyle dedim ya ben büyütücem diye neler çekiyorum diye. Gıcıklığına bebeğimin kazagına hep çorba döktü mafollmuştu kazağı. Mesela keşke o an çorbayıda sana değil kazağına içirmişler kızım desem içi içini yerdi onun .

Son düzenleme:
Ne güzel canım ya keşke bende öyle olabilsem bak mesela mesela dün ben öyle dedim ya ben büyütücem diye neler çekiyorum diye. Gıcıklığına bebeğimin kazagına hep çorba döktü mafollmuştu kazağı. Mesela keşke o an çorbayıda sana değil kazağına içirmişler kızım desem içi içini yerdi onun .

Son düzenleme:
emir kipi ile birşey isterse yapmayın karşında hizmetçin yok kalk kendin hallet deyin, çocuk konusunda gülün geçin, baktınız çok abartıyor aç kalsa çoktan hastalanmıştı gördüğün gibi ne aç ne açıkta iki kaşık çorba vermekle de analık olmuyor senide görcez deyin bu kadar basit.

Haha valla yaa.. bi diyebilsem oda inmez bana sanmıyorum amaaa nerde bendee o ağız :// valla bide alışmışım evime orda hiç rahat edemiyorum. Bide bende şey var onların yanında bebeğimle konusamıyorum istediğim gibi rahat sevemiyorum öpemiyorum neden bilmiyorum ama çok kasılıyorm orda.

Gerekirse kuru ekmek yerim gene de kimsenin evine gitmem sürekli sürekli. Bence siz kendi evinizde yemek yapmaya başlayın, çocuğunuza da evinize de sahip çıkın. O kadar yardım severlerse de iki kap yapıp size bırakıversinler bir zahmet.

Anlıyorum seni bende öyleyim sürekli diken üstündeyim ama istemediğim bir sey olursa karşı gelirim o konuda kasılma bugun susarsan yarın cok daha kötü şeyler olur

sen dün boşanmıyor muydun? babaannenden maaşı alabilmek mevzun vardı.. boşan kurtul madem. hala laf sokma derdinde misin?

Bende pek beceremem laf söylemeyi o an aklıma gelmez daha sonra gelir
keşke söyleseydim diyerek pişman olur kendimi yer bitirirm.. ama saçmada olsa cevap veriyorum artık
cevap vererek zamanla ögreniyorsunz alışıyorsunuz o an duruma göre
hiç birşey yapamıyorsan dik dik aşagılayıcı bir şekilde bak.. cok yüz göz olmuşsunuz bence.
benim görümcem bana böyle birşey söylese ona..
merak etme sen halası kafanı yorma annesi onu ac bırakmaz o benim evladım kimse onu benden daha iyi düşünemez
sen bundan sonra zahmet etme ben doyururum karnını derdim.. ayrıca görümceniz niye cocuga corba içiriyor sahi ?

Sana öncelikli tavsiyem, sakin olman. Kendini laf sokacağım diye şartlama. Görümcenden tamamen soğuma. Sana laf sokuyor çünkü çok taviz vermişsin. O da rahat davranıyor. Kavga gürültü olmadan, resmi bir şekilde mesafeni korumalısın. Yeri gelmeden sinirlenip patlama, yeri gelince de laf sokmak için değil seviyeni belli etmek için gerekeni söyle yeterli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…