Laftan anlamayan kv ve kp!!

Param olsa verirdim yoksa haklisiniz ama eşinizin yerine hem de sertce cevap vermeniz olmamış.
Bende esimin bana ihtiyac birakmadan net bir cevap vermesini isterim ama esim kem kum etmekten baska birsey yapmiyor boyle durumlarda. Sertlik konusundada haksiz oldugumu soyleyemeyecegim borcumuz daha yeni bitecekken bizi tekrar sıkıntıya sokmaya haklari yok. Boyle bir anlayassizlik karsisinda poker suratli davranamam.

Bu durumda sizin esiniz pasifse suç onun
Asla istemiyorsaniz esinizde buna saygi duymali
Eş ailesi bunu onerebilir farkli birşey için de para isteyebilirler kabul edip etmemek size bağlı
KV ve kayinpedere kızmak yerine eşinizle halletmelisiniz
Şimdi yeniden okudum onbesbin sizin için büyük para oluyor çünkü tek maassiniz
Ve ailenizden de bayağı miras kalıyormuş size gerek yok ekstra mirasa

Inan bunlardada hep para muhabbeti donuyor. Midem bulaniyor artik. Bir aradayken 20 dkk sonra fenalik basiyor bana. Sunun evine su kadar para giriyor su ev aldi bu arsa aldi. Bir insan hep mi paradan konusur ya. Allah gozlerini doyursun.
Allahım aynı aileden bir tane de kocamda var.. ya bize soruyorlar maaşlarımızı,sen x alsan kocan y alsa diye, ya da milletin parasına hasetlik edip şöyle zenginler böyle malları var diye hesap ediyorlar..Hiç hoşlanmıyorum muhabbetlerinden de tavırlarından da

Bu durumda sizin esiniz pasifse suç onun
Asla istemiyorsaniz esinizde buna saygi duymali
Eş ailesi bunu onerebilir farkli birşey için de para isteyebilirler kabul edip etmemek size bağlı
KV ve kayinpedere kızmak yerine eşinizle halletmelisiniz
Şimdi yeniden okudum onbesbin sizin için büyük para oluyor çünkü tek maassiniz
Ve ailenizden de bayağı miras kalıyormuş size gerek yok ekstra mirasa
Onlara daha once rizam olmadigini belirtmemis olsaydim bu kadar tepki gostermezdim gercekten. Ama iki kez konusu acildi ve her ikisindede ustune basa basa kendimize ancak yettigimizi belirttigim halde hala diretmeye devam etmeleri sinir etti beni. Goz gore gore bizi huzursuz ediyorlar.

Allahım aynı aileden bir tane de kocamda var.. ya bize soruyorlar maaşlarımızı,sen x alsan kocan y alsa diye, ya da milletin parasına hasetlik edip şöyle zenginler böyle malları var diye hesap ediyorlar..Hiç hoşlanmıyorum muhabbetlerinden de tavırlarından da
Ayni ayni 🤦‍♀️

Bende esimin bana ihtiyac birakmadan net bir cevap vermesini isterim ama esim kem kum etmekten baska birsey yapmiyor boyle durumlarda. Sertlik konusundada haksiz oldugumu soyleyemeyecegim borcumuz daha yeni bitecekken bizi tekrar sıkıntıya sokmaya haklari yok. Boyle bir anlayassizlik karsisinda poker suratli davranamam.
Belli ki eşiniz vermemek konusunda emin değil. Yani yine ortada eşitlik yok yine bir kişi kendi başına karar veriyor. Biraz da onu demek istemiştim. Ben böyle konularda beraber karar verilmeli diyorum. Neyse eşiniz dert etmiyorsa ne güzel sorun yok.

Iyi aksamlar hanimlar cok sinirliyim direkt konuya girecegim. Daha once kv ve kp esime bize biraz yardim edin kendimize bir tarla alalim dediler. Esim ailesine cevap vermeyi bilmediginden ben cevap verdim bizden oyle bir bekentiniz olmazin kendimize zor yetiyoruz dedim sert bir sekilde. Esime sonrasinda tepki gosterdigimde onlar espirisine soyluyor dedi. Boyle seyin espirisimi olur. Neyse ogrendimki kp yine ayni konuyu acarak her bir oglum ( iki oglu var) 15 bin tl yardim etsin (hibe olarak) bir tarla var onu alayim demis. 30 bin tl eksigi var cunku. Iki yildir araba borcu oduyoruz ve borc odemekten iflahimiz kurudu. Onumuzdeki ay arabanin borcu bitecek rahat edecegiz diye sevinirken kp bizi tekrar borc altina sokmak istiyor. Bizim kosede 15 bin tl paramiz yok olsada vermem. Onun hesabina gore eksik kalan 30 bin tl yi borc alacak tanidigi bir kuyumcudan 15 bin biz 15 bin kaynim odeyecek aydan aya. Ayda bin tl odesek 1 sene 3 ay daha borc odemekle gececek hayatimiz ne icin kp malini mulkunu arttiracak diye. Sinirden deliye dondum bugun kizlar. Ben mecburmuyum o paragozler icin sıkıntı cekmeye ya. Esimin aldigi bir memur maasi ben calismiyorum iki cocugum var. Cocuklu aileler bilir cocuklarin saglikli beslenmesi bile bu pahallilikta bir yigin masraf demek. Son donemlerdeki ekonomik sikintilar yuzunden kendimize dogru duzgun kiyafet bile almiyoruz ancak cocuklarin masrafini mutfak masrafini karsiliyoruz. Daha once iki kez boyle birseye rizam olmadigini acik secik belirttigim halde bu ne israr ne yuzsuzluk aklim almiyor. Kv istese altinlarini bozdurabilir eksikleri kalmaz. Kp nin savunmasi su biraz zorluk ceksinler zorluk cekmeden birseye sahip olamazlar. Tarla zaten onlara kalacak lafa bak. Uyanik sinsi. Yeteri kadar zorluk cekiyoruz zaten bu ekonomik krizde. Esimle henuz konusmadim evde degil. Esimin dusuncesi ne bilmiyorum. Nasil bir tutum sergilemem gerekiyor bilmiyorum. Bugun kp yi arayacaktim zor tuttum kendimi. Esimle konusmadan hareket etmek istemedim. En iyi ihtimalle yardim etmeye niyeti yoktur ama ailesini azda olsa taniyorsam kendilerini yuzsuzluge verip koparirlar o parayi. Biktim bunlarin çakalligindan ve piskinliginden. Hayati bir mesele olsa gercekten paraya ihtiyaclari olsa neyse diyecegim. Mallarini arttiracaklar diye ben mecburmuyum kendimden cocuklarimdan kismaya. Nefret ettirdiler artik.
Kayinpederiniz hazirdan mala konmasinlar derdinde anlasilan. Teklif makul ancak sizde yillardir borc odedik diyorsunuz. Sizi anlayabiliyorum insan bi yerden sonra mal sahibide olsa bikiyor siz de haklisiniz .

Onlara daha once rizam olmadigini belirtmemis olsaydim bu kadar tepki gostermezdim gercekten. Ama iki kez konusu acildi ve her ikisindede ustune basa basa kendimize ancak yettigimizi belirttigim halde hala diretmeye devam etmeleri sinir etti beni. Goz gore gore bizi huzursuz ediyorlar.
Bu durumda biz bu kişilere kizsak ta suç eslerimizde
Benim esimin aileside saçma sapan istekleri var ama geçende iyice irdeledim baktim suc eşimde onlara bu fırsatı eşim veriyor
Yani oklari bu durumda yönetmeniz gereken kişi eşiniz

Hep gelirleri hesaplarlar zaten, giderler kimsenin umurunda olmaz.

Oturup konuşulsa boyle bir yatırım yapalim mi diye niye olmasin? Ama emrivaki yapılması, zorluk ceksinler biraz demesi mide bulandirmis. Sınırları koruyamamak bu. Oğlumun parasi benim param kafasi. Sonra iste boyle boyle aman niye evlendim ben diyor insan. Yıkık dökük evlilik vs.

Bu durumda biz bu kişilere kizsak ta suç eslerimizde
Benim esimin aileside saçma sapan istekleri var ama geçende iyice irdeledim baktim suc eşimde onlara bu fırsatı eşim veriyor
Yani oklari bu durumda yönetmeniz gereken kişi eşiniz
Evet doğru pasif kaincq böyle oluyor. Geneli pasif kalıyor

dünyanın en karlı yatırımıda olsa bugün çocuklarınızdan kısmak zorunda olacağınız bir yatırım yapılmaz bana göre. parayı bir yere yettirebilme stresi insanı tüketiyor. eşinizin buna dayanamayacağınızı kabullenmesi lazım ve net olmalı ailesine. kp size kalacak diyorsa elindeki parayı eşit bölsün eşinize ve kardeşine. size kalmış ve stres yaratmamış olur, kimseninde sinirleri bozulmaz. size kalacak diyorlarda siz istiyormusunuz diye sormak akıllarına gelmiyor niyeyse.

X