Laftan anlamayan kv ve kp!!

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
2.978
7.826
Iyi aksamlar hanimlar cok sinirliyim direkt konuya girecegim. Daha once kv ve kp esime bize biraz yardim edin kendimize bir tarla alalim dediler. Esim ailesine cevap vermeyi bilmediginden ben cevap verdim bizden oyle bir bekentiniz olmazin kendimize zor yetiyoruz dedim sert bir sekilde. Esime sonrasinda tepki gosterdigimde onlar espirisine soyluyor dedi. Boyle seyin espirisimi olur. Neyse ogrendimki kp yine ayni konuyu acarak her bir oglum ( iki oglu var) 15 bin tl yardim etsin (hibe olarak) bir tarla var onu alayim demis. 30 bin tl eksigi var cunku. Iki yildir araba borcu oduyoruz ve borc odemekten iflahimiz kurudu. Onumuzdeki ay arabanin borcu bitecek rahat edecegiz diye sevinirken kp bizi tekrar borc altina sokmak istiyor. Bizim kosede 15 bin tl paramiz yok olsada vermem. Onun hesabina gore eksik kalan 30 bin tl yi borc alacak tanidigi bir kuyumcudan 15 bin biz 15 bin kaynim odeyecek aydan aya. Ayda bin tl odesek 1 sene 3 ay daha borc odemekle gececek hayatimiz ne icin kp malini mulkunu arttiracak diye. Sinirden deliye dondum bugun kizlar. Ben mecburmuyum o paragozler icin sıkıntı cekmeye ya. Esimin aldigi bir memur maasi ben calismiyorum iki cocugum var. Cocuklu aileler bilir cocuklarin saglikli beslenmesi bile bu pahallilikta bir yigin masraf demek. Son donemlerdeki ekonomik sikintilar yuzunden kendimize dogru duzgun kiyafet bile almiyoruz ancak cocuklarin masrafini mutfak masrafini karsiliyoruz. Daha once iki kez boyle birseye rizam olmadigini acik secik belirttigim halde bu ne israr ne yuzsuzluk aklim almiyor. Kv istese altinlarini bozdurabilir eksikleri kalmaz. Kp nin savunmasi su biraz zorluk ceksinler zorluk cekmeden birseye sahip olamazlar. Tarla zaten onlara kalacak lafa bak. Uyanik sinsi. Yeteri kadar zorluk cekiyoruz zaten bu ekonomik krizde. Esimle henuz konusmadim evde degil. Esimin dusuncesi ne bilmiyorum. Nasil bir tutum sergilemem gerekiyor bilmiyorum. Bugun kp yi arayacaktim zor tuttum kendimi. Esimle konusmadan hareket etmek istemedim. En iyi ihtimalle yardim etmeye niyeti yoktur ama ailesini azda olsa taniyorsam kendilerini yuzsuzluge verip koparirlar o parayi. Biktim bunlarin çakalligindan ve piskinliginden. Hayati bir mesele olsa gercekten paraya ihtiyaclari olsa neyse diyecegim. Mallarini arttiracaklar diye ben mecburmuyum kendimden cocuklarimdan kismaya. Nefret ettirdiler artik. Guncelleme 9. Sayfa

Son düzenleme:
İki oğlu ödeyip eşit bolusurlerse sorun nerede
Adam zaten cogunu odemis
Yasli insan bugün var yarin yok
Araziler günden güne degerleniyor
Sorun su ki ben borc odemekten yoruldum artik. Kimse icin borc odeyemem su saatten sonra. Esimle arabanin borcu bittikten sonra yapmak istedigimiz seyler vardi. Onlar yuzunden hayal olarak kalacak. Ayrica yasli falan degiller yaslari genc. Bize kalana kadar yaslanip gidecegiz. Gencligim borc odemekle gececekse yasliligimda bir tarlada eksik kalsin.

Ya kenarda para olsa hadi de, ne mana borca girip kayınpedere yardım etmek. Miras diyorlar da kimin önce öleceği belli mi? Belki oğullarından biri erken ölecek. Garantisi mi var?
Aynen elimizde olmayan parayla toprak almanin ne mantigi var. Hayir gercekten isteseler kendi imkanlariyla alirlar. Dedigim gibi kv nin altinlari var bir miktar. Eltim ve ben altinlarimizi yuzugumuze kadar bozdurduk evimizi alirken kv de bir zahmet bozdursun tarlasi icin.

Sorun su ki ben borc odemekten yoruldum artik. Kimse icin borc odeyemem su saatten sonra. Esimle arabanin borcu bittikten sonra yapmak istedigimiz seyler vardi. Onlar yuzunden hayal olarak kalacak. Ayrica yasli falan degiller yaslari genc. Bize kalana kadar yaslanip gidecegiz. Gencligim borc odemekle gececekse yasliligimda bir tarlada eksik kalsin.
Buda bir düşünce ozaman eşinize söyleyin istemediginizi belirtin

Mal kalacak diye kendinizi zora sokmak zorunda degilsiniz elbette. Hersey mal mülk degil ve bunun emrivaki yapilmamasi gerekir diye dusunuyorum.

Benim kpde devamli bu muhabbetlerdedir. Mali da mulku de eksik kalsin bizim de kendimize gore başka badka planlarimiz var her para verin dediginde kendimizi borca sokacak ya da para verecek degiliz. Simdiye kadar da oyle birsey yapmadik.
Eşiniz sizden habersiz para vermemeli, sizin muhattabiniz kv kp degil. Onlari aramayin eşinizle konuşun sadece.

Siz çalışmıyorsanız ve yani para sizin paranız değilse; kocanız açta açıkta bırakmıyor ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa; kocanızın kendi öz babasına vereceği paraya karışmaya hakkınız yok. Hele sert bir şekilde eşiniz yerine cevap vermeniz saygısızlık. Söylediğiniz şeylere bak, paragöz, pişkin vs ayıp. İstenilen de çok makul bir miktar.

Benimki de ailesine veriyor. Ağzımı açmam bile, kendi kazandığı paradan veriyor, ben yokken ailesi vardı, ne haddime karışmak.

Ben de borç ödüyorum, bir iş için lazımdı emekli babama o ayki maaşımı aktardım, karşımdaki adam böyle tepki verse kıyameti koparırım. Benim param benim kararım derim.

Iyi de konu sahibi istemiyor nokta bitti

Sizce iyi bir yatirim olur mu diye sorsa tamam da kadın istemiyor yani açıkça belirtmis
Bende zorla istesin demedim istemiyorsa esine soyler katılmazlar tarlaya

Benim fikrimce onbeslira büyük para gelmedi tarlanin buyuk kismi odenince
Ve yasli insanlar tarlayi alip kacmayacaklar
Bu insanlardan yuzmilyar vs isterse sikinti
Ama yüz milyarlik arsa ise onbeslira vermek mantikli geldi
Buda benim yorumum

Bu gidisle ben onerecegim bunu 🤦‍♀️
Siz bence eşinizin ailesiyle ilişkisine bu derece müdahil olmayın
Para verilmeyecekse eşiniz anlatsın ailesine ya da ne denecekse o söylesin
Diğer türlü herkes sonunda iyi olacak siz kötü olduğunuza kalacaksınız

Para vermek istemezseniz vermezsiniz o konuda ailece karar vermelisiniz ama kayınailenize söylediğiniz sözler hiç hoş görünmüyor. Okurken beni çok rahatsız etti mesela. İyi bir şeyler yazacaksam bile o rahatsızlık üstümden gitmedi.

Siz çalışmıyorsanız ve yani para sizin paranız değilse; kocanız açta açıkta bırakmıyor ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa; kocanızın kendi öz babasına vereceği paraya karışmaya hakkınız yok. Hele sert bir şekilde eşiniz yerine cevap vermeniz saygısızlık. Söylediğiniz şeylere bak, paragöz, pişkin vs ayıp. İstenilen de çok makul bir miktar.

Benimki de ailesine veriyor. Ağzımı açmam bile, kendi kazandığı paradan veriyor, ben yokken ailesi vardı, ne haddime karışmak.

Ben de borç ödüyorum, bir iş için lazımdı emekli babama o ayki maaşımı aktardım, karşımdaki adam böyle tepki verse kıyameti koparırım. Benim param benim kararım derim.
Bal gibide karisirim. Aileside ac degil acikta degil coluk cocugunun rizkini onlara yedirmeye mecburmu zorunlu olmayan birsey icin? Ayrica calismiyorum diye vitrin susu gibi kosede oturacak degil esimin ne kadar emegi varsa benimde o kadar emegim var bu evlilikte. Hatta soyle soyleyeyim benim altinlarim ve babamin yardimi sayesinde ev sahibi olduk esim ve ailesinin bes kurusu yok icinde. Bu kadarda soz hakkim olsun :)

Aynen elimizde olmayan parayla toprak almanin ne mantigi var. Hayir gercekten isteseler kendi imkanlariyla alirlar. Dedigim gibi kv nin altinlari var bir miktar. Eltim ve ben altinlarimizi yuzugumuze kadar bozdurduk evimizi alirken kv de bir zahmet bozdursun tarlasi icin.

karısına sözünü geçiremiyor sizden para istiyor kp çok şeytan valla

X