Lamine kaplama yaptıranlar koşun yardıma :)

benimkiler aslında neredeyse tamamı.çok işlem gerekiyor diye korkuyorum. küçükken neredeyse tüm diş sinirlerim alındı, oyzden dişlerim gri, ölüler ama sağlamlar. diş etlerimin kesilip gri dişlerime kaplama yapılması lazım. ama korkuyorum diş etleri buharlaştırılıyormuş ve dişleri de kesiyorlarmış. bunlar beni korkutuyor,
Sağlamsa kestirmek yerine onarım yapılabilir benim sağlam olsalardı asla kestirmezdim ama malesef hepsi çürük
Ertelemeden bi klinige git konuş canım

Sağlamsa kestirmek yerine onarım yapılabilir benim sağlam olsalardı asla kestirmezdim ama malesef hepsi çürük
Ertelemeden bi klinige git konuş canım
ama renkleri çok kötü, gönül rahatlığıyle gülemiyorum. gri renkliler, yani onarım yapılsa da rengi hep gri kalıyor. ve diş etlerim de büyük onların da kesilmesi lazım :KK43: peki çürük yoksa ve sağlamsa yine dişleri çok mu keserler ? bilgin var mıı kuzum

ama renkleri çok kötü, gönül rahatlığıyle gülemiyorum. gri renkliler, yani onarım yapılsa da rengi hep gri kalıyor. ve diş etlerim de büyük onların da kesilmesi lazım :KK43: peki çürük yoksa ve sağlamsa yine dişleri çok mu keserler ? bilgin var mıı kuzum
Çürük yoksa ve sağlamsa birçok teknikle dişlerini estetik bir görünüme kavuşturabilirler canım yoksa tüm dişlerinin kesilmesi ve kaplama olması zor bir süreç doktorla görüştüğün zaman bunu söyle ben keslmesini istemiyorum de onarım yapsınlar eğer sağlamsa kesmesinler gerçekten dişlerine yazık

Çürük yoksa ve sağlamsa birçok teknikle dişlerini estetik bir görünüme kavuşturabilirler canım yoksa tüm dişlerinin kesilmesi ve kaplama olması zor bir süreç doktorla görüştüğün zaman bunu söyle ben keslmesini istemiyorum de onarım yapsınlar eğer sağlamsa kesmesinler gerçekten dişlerine yazık
S serapcan86 kesinlikle arkadaşa katılıyorum canım
İnsanın kötüde görünse kendi dişi gibisi asslla yok
Benim ön 8 dişim zirkonyum ve çok pişmanım sırf estetik için yaptırdım ve çok büyük hata etmişim
Şuan 2.ci gebeliğim ikisi arası 2.5 yaş olck ve hamilelikten dolayı kaplama altındaki 2 dişim çürümüş okadar canım sıkıldı ki
Çekilmesi lazm dedi ve tekrar ölçü alınıp yenisi yaplması lazm ve zirkonlar şuan çok pahalı :KK43:

Yani kısacası çok pişman olursn ilerde o dişler gidiyor çünkü belki 5 sene belki 10 sene ama çürüyor altında

Merhaba, ben 29 yaşımda üst 8 alt 8 diş olmak üzere emax marka lamine veneer yaptıranlardanım. Gerçekten Lamine bile olsa diş yüzeyinizi kesiyorlar, ve sancısız diyemem zahmetli süreç. Fakat tüm işlemlerimi 4 günde bitirdiler. Salı başladı Cuma takıldı yeni dişler. Bu süreçte 1 diş çekildi, çekilen dişe köprü zirkonyum üstü lamine yapıldı. (3 diş için.) kalanı lamine. Şuan alt dişte sızlama var ama üst diş kendi dişim gibi. Eğer dişinizde ciddi bir sorun yoksa lamine dahi yaptırmayın. Zirkonyumdan ÖZELLİKLE UZAK DURUN DİŞLERİNİZ KALMIYOR KESİLE KESİLE.

Fiyatlar nasıl arkadaşlar?Bende yaptırmayı düşünüyorum dr araştırmasındayım İstanbul'da?
Ben diş temizlemesi diş çekimi ve dolgular dahil 16 dişi15.000 e yaptırdım. EMAX lamine veneer benimkiler. Ama daha çok yeni benimki , 4 günde bitti Herşey alt dişte sadece 3 dişin (çekilmiş diş var o yüzden orası iyileşene kadar geçici diş kullanacağım. ) işlemi devam ediyor. Doktorumun ismi Elif Betül Dönertaş. Genç bir diş Hekimi; lakin titiz olduğunu gördüm. Ama memnun muyum; ağrım devam edecek mi zaman gösterecek. Tek diyebileceğim eğer kendi dişiniz sağlam ise, hiç yaptırmayın ve özellikle zirkonyumu gerekmedikçe ASLA YAPTIRMAYIN. Lamine de bile dişinizi kesiyorlar , hafif aşındırma dedikleri olay gerçek değil . Ama laminede daha fazla diş minesi bırakılıyor sonuçta, zirkonyumdaki gibi iğne ucu bırakmıyorlar. Taktir yine sizlerin. Diş Hekimi önemli, nazınızın geçtiği diş Hekimi bulun. Ve mutlaka garanti sertifikalı yerlere gidin.

Bende on 4 dişimi kestirip zirkonyum düşünüyorum o kadar çok doktor ve o kadar farklı fiyat çıktı ki hangisine güvenip otursam önüne karar veremedim. Yaptıranlar tavsiye de bulunsa keşke.
Asla zirkonyum düşünmeyin. Yazık değil mi dişlerinize? Ben 16 dişe EMAX lamine yaptırdığım halde ağrı hissediyorum. Sağlam dişi dibe kadar kestirmek demek rahat konuşmaya bile engel. Allah’ın verdiği gibi olmuyor .

Arkadaşlar Merhaba. Ben İstanbul Şişlide EMAX Lamine veneer yaptırdım 16 dişe. Bu mesajımın altına yaptıranlar yazabilir mi ? Zira ben laminede bile böyle diş minesi inceltildiğini bilmiyordum. Şöyle ki lamineler düşse hilkat garibesine benzerim :-) ayrıca alt dişlerimde sızlama var , ama bu 6. Günü lamine sürecimin, 6 gün önce başlandı, 2 gün önce takıldı. Alışamadım alt dişlere üst dişler iyi durumda ama. Hadi yardımlaşalım kızlar.

Merhabalar. Bende 2018 Ekim gibi başladım diş tedavime 2019 Mart ayında bitirdim. Sizin gibi Gri görünüm , kanal , çürük ve tabiki de görüntü problemim vardı. Gülemiyordum. Kendimden iğreniyordum. Herkes de söylüyordu, " yüzün çok güzel ama dişler berbat filan" diye. Bende maddi yetersizlikten dolayı hep ertelemiştim. Şu an aşırı memnunum, 8 adet zirkonyum kaplama oldu. Kanal ve dolgularla da düzeldi. Bir dişim de üstten çıkma yamuk duruyordu,o da düzeldi şu an. Resmen ağzım 10 bin bakımına girdi :) Sert yiyecekleri ısırarak yiyebiliyorum. Bazen çok soğukta hissediyorum. Onun harici çok mutluyum. Güldüğümde çirkin gözükmüyorum. Yüzüm bi şekil aldı. En önemlisi ağrılarım yok.

Senin tam olarak hangi dişlerin yapılıcak
Tedavi konusunda korkma biraz ağrılı olur ama değer yani zaten ağrı kesici vs alırsın fiyat konusunda bütçen nedir bilmiyorum ama fiyatlar çok uçuk benim babam dişlerim için arabasını sattı ama 4 dişimi ayakta tutan tek köprü azı dişlerim onlardada apse oluştu okadar para verdim yakın zamanda hepsni çekmek zorunda kalıcaklar çok zor
merhabalar
fotoğrafınız var mı öncesi sonrası?

Merhaba, konuyla tam alakalı mı bilmiyorum ama bilen arkadaşlar güzel açıklamışlar, fikir danışmak isterim;
Hayatımda henüz dolgu bile yaptırmadım 26 yaşındayım ciddi diş sıkıntım olmadı henüz.
Ama gülüşümü sevmiyorum diş etlerim çok belli oluyor gülerken sanki bana hoş gelmiyor gülüşüm. Bu bahsedilen işlemler olmadan diş eti düzeltme vs. yapılabiliyor mu? Bilgisi olan yazabilir mi lütfen?

Arkadaşlar peki bu lamineleri kestirmeden yaptırmamız mümkün mü?Dişlerimde bariz bir şekil bozukluğu yok çarpık vs değil.Bir dişim hafif yan duruyor gibi gözüme çok batıyor 😂

Merhaba, konuyla tam alakalı mı bilmiyorum ama bilen arkadaşlar güzel açıklamışlar, fikir danışmak isterim;
Hayatımda henüz dolgu bile yaptırmadım 26 yaşındayım ciddi diş sıkıntım olmadı henüz.
Ama gülüşümü sevmiyorum diş etlerim çok belli oluyor gülerken sanki bana hoş gelmiyor gülüşüm. Bu bahsedilen işlemler olmadan diş eti düzeltme vs. yapılabiliyor mu? Bilgisi olan yazabilir mi lütfen?
Merhaba 2 hafta önce diş etimi kestirdim yani dişleeim küçüktü çok güzel oldu istersen doktorum nişantaşında tuğçe sümer

Tabiki canım
Ben 2017 temmuzda yaptırdım benim diş etlerim kesildi zaten ön dişlerim rendeden geçilmişti baya ağrılı ve zahmetli oldu ön diş etlerimde kanama durmayınca dikiş atıldı sonra zirkonlar takıldı dolgular vs de çoktu 6bin ödedim ama sen sadece kesim ve kaplama yaptırıcaksan fiyat belki biraz daha düşebilir ama sanmıyorum çünkü fiyatlar acaib yüksek yaptırıcaksın kesinlikle zirkonyum derim Alman markası çünkü hatta 1 ay önce bi hastaneye gittim çürük vardı doktor dişlerini kim yaptıysa harika olmuşlar dedi
Merhaba , doktorunuz kimdi acaba ve hangi şehir. Çok teşekkürler şimdiden🌸

X