laparaskopi ve histereskopiden ne kadar zaman sonra hamile kaldınız?

nurten34

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
304
3
42
merhaba arkadaslar...ilk once benim yasadıklarımı allah kimseye yasatmasın.kısaca hikayemi anlatayım size.2007 yılında şiddetli adet sancısıyla ilk jinekolog muayenemi oldum.sağ yumurtalığımda 3cm boyunda çikolata kistinin oldugunu soyledi.3 ay dogum kontrol hapı kullandım gerilemedi.sonrasında gitmediğimiz doktor kalmadı.çeşitli secenekler sundular.ya ameliyat ya da aşilama.aşılama yaptırmaya karar verdik.2 aşılama da negatif sonuç aldık.sonrasında da microya karar verdik 3 embriyo yarleştirildi.2 tanesi tuttu.ikiz hamileydim.dunyalar bizim olmuştu.hersey cok yolunda gidiyordu.birden 18 haftalıkken lekelenmeler basladı.ve artarak kanamaya donuştu.rahime dikiş atıldı.ama kurtaramadılar.sonucta gec düşük yasadım.sebep servikal yetmezlik.düşükten sonra 3 ay korunmamız gerektiğini soyledi doktor.3 ay sonra kontrole gittiğimde kistin yok oldugunu soyledi dogal yolla gebeliği bekleyeceğiz dedi.5 ay gecmişti hala gebe kalamamıştım.butun hormon testleri yapıldı hersey cok normaldi.rahim filmi cekelim dedi.rahim filminde kucuk bir yapısıklık ve sağ tupte genişleme cıktı.tabi tekrar doktor doktor gezmeye başladık microdan once boyle bir problem yoktu rahim filminde.düşükten sonra bu problem oluşmus.ve bu çikolata kistide hala duruyomuş.yok olmamış.doktorun onerisi laparoskopi ve histereskopi karar verdik.oldum.sonucta çok kotu seyler cıkmadı ham olsun.sağ tupte tıkanıklık varmış açılmış.sağ tupteki çikolata kistide dokundugum anda patladı dedi doktor.yani yumurtalıklara hiç zarar vermeden temizlendi dedi.rahimdeki yapışıklıkta aleti sokar sokmaz kendiliğinden açıldı.spryla gerek kalmadı dedi.(ameliyattan once tekrar yapısıklık olmasın diye 3 ay spryl takılıcak demişti) iki tupte acık ama sağ tarafın geçişi daha iyi dedi.endometriosiz hastası oldugum onaylandı.6 içerisinde doğal yolla gebe kalabilme şansınız cok yuksek dedi.eşimde bir problem yok.eger 6 ay sonra gebelik olmazsa tekrar micro deneyeceğiz dedi.inşallah gerek kalmaz.çok korkuyorum ya gebe kalamazsam bu 6 ay içerisinde diye yardım edin arkadaslar bu ameliyatlardan ne kadar sonra hamile kaldınız?

canım ben pko hastasıyım böyle bişey gelmedi başıma allah yardımcın olsun güzelim...inşallah sen ve ben ,isteyen herkes en kısa sürede ham,le kalır...çok zor günler atlatmışsın...merak ettim okudum topiğini...herşey gönlünce olsun...

çok teşekkür ederim cnm sanırım bana yardım edecek kimse yok.Allah seninde yardımcı olsun.pko bircok insan tanıyorum hamile kalan.inşallah sende en kısa zamanda hamiş olursun.

aminnn canım inşallah allah herkesin gönlüne göre versin

canım çok geçmiş olsun umarım herşey gönlünce olur
bende 10 gün önce laparoskopi ameliyatı oldum kanallarım açıldı
haziran ayında ilaçla tedaviye başlıyoruz yumurtalarım gelişmediği için yumurta geliştirici iğneler başlıcaz
laparoskopi sonrası benım arkadaşım hamile kaldı normal yolla onunda senın gibi problemleri vardı

canım çok geçmiş olsun umarım herşey gönlünce olur
bende 10 gün önce laparoskopi ameliyatı oldum kanallarım açıldı
haziran ayında ilaçla tedaviye başlıyoruz yumurtalarım gelişmediği için yumurta geliştirici iğneler başlıcaz
laparoskopi sonrası benım arkadaşım hamile kaldı normal yolla onunda senın gibi problemleri vardı

inşallah cnm inşallah.ne kadar zamanda hamile kaldı arkadasın.çok sabırsızım sanırım.çok panik yaptım.rahat olamıyorum.doktor rahat olmamı soyluyor ama elimde değil.seninde tedavinde Allah yuzunu guldurur inşallah.gercekten cok zor.yumurtaların gelişmediğini nasıl anladı doktorum bana boyle bişey soylenmedi hiç de yumurta takibi yapılmadı.

çok geçmiş olsun.ben 2008 temmuz ayında histeroskopi oldum 2 ay sonra eylülde de hamıle kaldım.şimdi 11 aylık bir bebeğim var.bozmayın moralinizi.biz de 3 yıl aradık.vaktını beklıyordur bebişleriniz.

çok geçmiş olsun.ben 2008 temmuz ayında histeroskopi oldum 2 ay sonra eylülde de hamıle kaldım.şimdi 11 aylık bir bebeğim var.
bozmayın moralinizi.biz de 3 yıl aradık.vaktını beklıyordur bebişleriniz.[/QU

çok teşekkur ederim.inşallah hayırlısıyla tum isteyenlere Allahım nasıp eder bu guzel duyguyu.

ben de endometriozist hastasıyım.laparoskopiden sonra 3 ay geçti .hala beklemedeyim.stres yapmamak lazım diyorlar.kistin tekrarlama olasılığı insanı strese sokuyor.seni anlıyorum.benim sana tavsiyem rahat olmaya çalış.Kafaya taktıkça olmuyor.

Son düzenleme:
ben de endometriozist hastasıyım.laparoskopiden sonra 3 ay geçti .hala beklemedeyim.stres yapmamak lazım diyorlar.kistin tekrarlama olasılığı insanı strese sokuyor.seni anlıyorum.benim sana tavsiyem rahat olmaya çalış.Kafaya taktıkça olmuyor.

sanada gecmiş olsun?evet bunu çok iyi biliyorum ama maalesef kafaya takmadan da yapamıyorum.rahat olmaya calışıyorum.inşallah hepimiz en kısa zamanda hamile kalırız tum isteyenlere Allah en kısa zamanda bu guzel duyguyu tattırır.

galiba bu hastalıkla normal yolla hamile kalmak çok zor.yok mu laparoskopiden sonra hemen hamile kalan yokmu?

Merhabalar, ben de bu siteye yeni uye oldum.3 yildan beri bir arkadasimin tavsiyesi uzerine takip ediyorum.Ben de mumkun olan en kisa sekilde hikayemi anlatmaya calisayim.
30 yasimdayim,2005 yili ekim ayinda evlendim ve 2007 mart ayinda korunmayi biraktim.Tabi oncesinde gebelik icin gereken muayene ve arastirmalari yaparak(ve hersey normal gorunuyordu) bu yola girdik.Malumunuz ilk 1 yil herhangi bir mudahale gerektirmeksizin dogal yolla hamile kalma beklenir ve sonrasinda gerekli tetkik ve arastirmalar yapilir.1 yil sonunda ben ve esim her ayin sonunda yasadigimiz hayal kirikligiyla doktor yollarini asindirmaya basladik.Benim ve esimin ayri ayri detayli arastirmalari yapildi hersey yolunda psikolojik deniyordu.Bu arada 2. yili da doldurmustuk.En son gectigimiz yaz ayinda bir doktor ultrasonda cikolata kisti gordugunu ama buna ragmen hamile kalinabildigini , catlatma yontemi kullanarak sansimizi deneyebilecegimizi soyledi biz de vakit kabetmeden hemen catlatma tedavisini olduk.Ancak sonuc yine husranla sonuclandi.Artik elimizde bebegimiz olmadigina dair (ihtimal de olsa) somut bi sebep var ve bunun cozumunu biliyoruz dedik.Uzman doktorlar bulup laparoskopiyi kabul ettik. Gectigimiz subat ayinda laparoskopim yapildi. operasyon sonrasi her ayin 15 i olmak kaydiyala 2 tane lucrin ignesi vuruldum.Yani 2 aylik menopoza sokuldum.nisan ayinin sonunda igne etkisi bitti.Simdi yani bu ay adet olmam gerekirdi.adet tarihim ayin her ayin 20 ile 23 olmasina ragmen halen adet olmadim.Ama herhangi bir gebelik belirtisi de yok.Nurten belki sana bu bir umut olur diye butun bu hikayeyi yazdim.Ama kendi adima soylemem gerekirse.3 yillik bebek hevesini coktan yitirmis durumdayim.Psikolojim mahvolmus durumda.Artik kendimi kisir adlediyor ve herkese de bunu soylemeye basladim.Allah isteyen herkese saglikli evlatlar nasip etsin.Ben sirami savdim.Insallah senin guzel bi yavrun olur.Onlar da bize teselli olur.Sevgiler

Merhabalar, ben de bu siteye yeni uye oldum.3 yildan beri bir arkadasimin tavsiyesi uzerine takip ediyorum.Ben de mumkun olan en kisa sekilde hikayemi anlatmaya calisayim.
30 yasimdayim,2005 yili ekim ayinda evlendim ve 2007 mart ayinda korunmayi biraktim.Tabi oncesinde gebelik icin gereken muayene ve arastirmalari yaparak(ve hersey normal gorunuyordu) bu yola girdik.Malumunuz ilk 1 yil herhangi bir mudahale gerektirmeksizin dogal yolla hamile kalma beklenir ve sonrasinda gerekli tetkik ve arastirmalar yapilir.1 yil sonunda ben ve esim her ayin sonunda yasadigimiz hayal kirikligiyla doktor yollarini asindirmaya basladik.Benim ve esimin ayri ayri detayli arastirmalari yapildi hersey yolunda psikolojik deniyordu.Bu arada 2. yili da doldurmustuk.En son gectigimiz yaz ayinda bir doktor ultrasonda cikolata kisti gordugunu ama buna ragmen hamile kalinabildigini , catlatma yontemi kullanarak sansimizi deneyebilecegimizi soyledi biz de vakit kabetmeden hemen catlatma tedavisini olduk.Ancak sonuc yine husranla sonuclandi.Artik elimizde bebegimiz olmadigina dair (ihtimal de olsa) somut bi sebep var ve bunun cozumunu biliyoruz dedik.Uzman doktorlar bulup laparoskopiyi kabul ettik. Gectigimiz subat ayinda laparoskopim yapildi. operasyon sonrasi her ayin 15 i olmak kaydiyala 2 tane lucrin ignesi vuruldum.Yani 2 aylik menopoza sokuldum.nisan ayinin sonunda igne etkisi bitti.Simdi yani bu ay adet olmam gerekirdi.adet tarihim ayin her ayin 20 ile 23 olmasina ragmen halen adet olmadim.Ama herhangi bir gebelik belirtisi de yok.Nurten belki sana bu bir umut olur diye butun bu hikayeyi yazdim.Ama kendi adima soylemem gerekirse.3 yillik bebek hevesini coktan yitirmis durumdayim.Psikolojim mahvolmus durumda.Artik kendimi kisir adlediyor ve herkese de bunu soylemeye basladim.Allah isteyen herkese saglikli evlatlar nasip etsin.Ben sirami savdim.Insallah senin guzel bi yavrun olur.Onlar da bize teselli olur.Sevgiler[

valla benimde tüp tıkanıklığıyla laparoskopim yapıldı 4 ay önce hala tık yok moralinizi bozmamışımdır umarım

30 yasimdayim,2005 yili ekim ayinda evlendim ve 2007 mart ayinda korunmayi biraktim.Tabi oncesinde gebelik icin gereken muayene ve arastirmalari yaparak(ve hersey normal gorunuyordu) bu yola girdik.Malumunuz ilk 1 yil herhangi bir mudahale gerektirmeksizin dogal yolla hamile kalma beklenir ve sonrasinda gerekli tetkik ve arastirmalar yapilir.1 yil sonunda ben ve esim her ayin sonunda yasadigimiz hayal kirikligiyla doktor yollarini asindirmaya basladik.Benim ve esimin ayri ayri detayli arastirmalari yapildi hersey yolunda psikolojik deniyordu.Bu arada 2. yili da doldurmustuk.En son gectigimiz yaz ayinda bir doktor ultrasonda cikolata kisti gordugunu ama buna ragmen hamile kalinabildigini , catlatma yontemi kullanarak sansimizi deneyebilecegimizi soyledi biz de vakit kabetmeden hemen catlatma tedavisini olduk.Ancak sonuc yine husranla sonuclandi.Artik elimizde bebegimiz olmadigina dair (ihtimal de olsa) somut bi sebep var ve bunun cozumunu biliyoruz dedik.Uzman doktorlar bulup laparoskopiyi kabul ettik. Gectigimiz subat ayinda laparoskopim yapildi. operasyon sonrasi her ayin 15 i olmak kaydiyala 2 tane lucrin ignesi vuruldum.Yani 2 aylik menopoza sokuldum.nisan ayinin sonunda igne etkisi bitti.Simdi yani bu ay adet olmam gerekirdi.adet tarihim ayin her ayin 20 ile 23 olmasina ragmen halen adet olmadim.Ama herhangi bir gebelik belirtisi de yok.Nurten belki sana bu bir umut olur diye butun bu hikayeyi yazdim.Ama kendi adima soylemem gerekirse.3 yillik bebek hevesini coktan yitirmis durumdayim.Psikolojim mahvolmus durumda.Artik kendimi kisir adlediyor ve herkese de bunu soylemeye basladim.Allah isteyen herkese saglikli evlatlar nasip etsin.Ben sirami savdim.Insallah senin guzel bi yavrun olur.Onlar da bize teselli olur.Sevgiler

cnm cok gecmiş olsun.bu kadar kotu gunler atlatmama rağmen hiç umutsuzluga kapılmadım.belki bu ay hamilesindir.inşallah Allahım yuzunu guldurur.sen bizlere ümit olursun.bu hastalık sabır isteyen bir hastalık.hamileliği başaran bir suru kadın var.biz problemleri ortadan kaldırdık gerisi Allahın takdiri.kesinlikle ümitsizliğe yer yok.eminimki gunun birinde bizde bu guzel yuce duyguyu tadıcaz.ben inanıyorum.sevgiler.

valla benimde tüp tıkanıklığıyla laparoskopim yapıldı 4 ay önce hala tık yok moralinizi bozmamışımdır umarım

cnm gecmiş olsun.olabilr bebeğin belki 6.ayın sonunda gelir.daha zamanın var.ümitsizliğe yer yok.hepimiz gunun birinde anne olucaz ben inanıyorum.sen de inan.olumsuz dusununce olumsuz oluyor.ben bunu cok yasadım hamile kaldıgımda da aklımdan hep bebekleri düşürürsem diye geciyordu ve düşürdümde.o yuzden kotu dusunceleri kafamdan atmaya calışıyorum.

lütfen olumsuz düşünmeyin.tedavi sürecindeyiz hala.laporoskopiyle bitmiyor ne yazıkki.çaresiz değiliz çok şükür.en kötüsü çaresizlik.Allah bir musibet veriyor.illaki nedeni - sonucu olacak.En son olasılık tüp bebek.karalılığınızı ,ümidinizi kaybetmeyin.Sadece doğru zamanı bekliyoruz.Bizim istediğimiz zaman hayırlı değilmiş demekki.Bebekler geleceği zamanı bekliyor.bu ay reglimi bekliyorum.4. ay dolmuş olacak doktoruma gideceğim.Gel dedi zaten.Ovulasyon takibi ,yumurta geliştirici vs.neyse artık onları deneyeceğim.Sonuçları bu topiğe yazıcam.

30 yasimdayim,2005 yili ekim ayinda evlendim ve 2007 mart ayinda korunmayi biraktim.Tabi oncesinde gebelik icin gereken muayene ve arastirmalari yaparak(ve hersey normal gorunuyordu) bu yola girdik.Malumunuz ilk 1 yil herhangi bir mudahale gerektirmeksizin dogal yolla hamile kalma beklenir ve sonrasinda gerekli tetkik ve arastirmalar yapilir.1 yil sonunda ben ve esim her ayin sonunda yasadigimiz hayal kirikligiyla doktor yollarini asindirmaya basladik.Benim ve esimin ayri ayri detayli arastirmalari yapildi hersey yolunda psikolojik deniyordu.Bu arada 2. yili da doldurmustuk.En son gectigimiz yaz ayinda bir doktor ultrasonda cikolata kisti gordugunu ama buna ragmen hamile kalinabildigini , catlatma yontemi kullanarak sansimizi deneyebilecegimizi soyledi biz de vakit kabetmeden hemen catlatma tedavisini olduk.Ancak sonuc yine husranla sonuclandi.Artik elimizde bebegimiz olmadigina dair (ihtimal de olsa) somut bi sebep var ve bunun cozumunu biliyoruz dedik.Uzman doktorlar bulup laparoskopiyi kabul ettik. Gectigimiz subat ayinda laparoskopim yapildi. operasyon sonrasi her ayin 15 i olmak kaydiyala 2 tane lucrin ignesi vuruldum.Yani 2 aylik menopoza sokuldum.nisan ayinin sonunda igne etkisi bitti.Simdi yani bu ay adet olmam gerekirdi.adet tarihim ayin her ayin 20 ile 23 olmasina ragmen halen adet olmadim.Ama herhangi bir gebelik belirtisi de yok.Nurten belki sana bu bir umut olur diye butun bu hikayeyi yazdim.Ama kendi adima soylemem gerekirse.3 yillik bebek hevesini coktan yitirmis durumdayim.Psikolojim mahvolmus durumda.Artik kendimi kisir adlediyor ve herkese de bunu soylemeye basladim.Allah isteyen herkese saglikli evlatlar nasip etsin.Ben sirami savdim.Insallah senin guzel bi yavrun olur.Onlar da bize teselli olur.Sevgiler[

buseyalin arkdaşım,ben de aynı detten muzdaribim.3,5 ay oldu.ben menopoz iğnesi vurulmadım.doktorumla öyle karar verdik.ama bildiğim kadarıyla 1-1,5 ay daha reglini geciktirebilir.vücudun kendi ritmini yakalaması zaman alabiliyor.Lütfen karamsar olma.Anneler hep güçlü olmalı.30 yaşındasın daha çok gençsin.Allahın izniyle olacak.Bebişini kucağına aldığında bütün bu sıkıntıları unutacaksın.çok güçlü bir anne olacaksın.

sanada gecmiş olsun?evet bunu çok iyi biliyorum ama maalesef kafaya takmadan da yapamıyorum.rahat olmaya calışıyorum.inşallah hepimiz en kısa zamanda hamile kalırız tum isteyenlere Allah en kısa zamanda bu guzel duyguyu tattırır.

--------------------------------------------------------------------------------

3 yıl önce dış gebelik geçirdim tüpümün birisi tıkandı 4 ay önce laparoskopi oldu ve diğer tüp sağlıklıymış klomen veriyor dr.um ama bu ay son dedi adetin ilk günü ultrasona girdim
sol over 26-18-20 mm 4 adet baf
sağ over 32-21-21 mm 5 adet baf 16 mm folikül yazıyor ve dr um bana bi açıklama yapmıyor ne yazıkkİ bide bu çıktı bu ay 1.gün böyle yumurtamı olur ya of takmıyayım diyorum olmuyo arkadaşım ya

X