Lazerliposuction ile gıdı aldıranlar??

Fatalstoke61

Gerçek bir kadınsan kraliçesin
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2015
162
80
Arkadaşlar gıdı aldırma ile ilgili konu açılmış ama yaptıranlar sonucu yazmamış.kimisi de hiç bi işe yaramadığını yazmis.ben lazer lipo yaptırmayı düşünüyorum fakat sitede değişiklik olmuyor vs gibi yazıları görünce moralim bozuldu.Zayifim ama genetik olarak gidim var ve gitmiyor.yasim 24 doktora muayene oldum o sonuç vereceğini söylemişti fakat aklım karıştı boş yere para vermek istemiyorum fakat nisan fotolarimda gidili çıkmakta istemiyorum.bu operasyonu olanlar veya olan kişiyi görenler yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Merhaba
Liposuction her bölge için aynı trajedi şöyleki 1 ay önce gıdı dahil operasyon geçirdim sonuçlar hiçte doktorların söylediği gibi değil iyileşme süreci epey sürüyor 1 aydır boynumun altındaki şişlik yüzünden başımı kaldıramıyorum 1 ayda düzelirsin diyen doktor şimdi 3 ay sürer diyor
Bence operasyondan evvel doktorunuzla sözleşme yapın şayet baştaki vaatleri yerine gelmezse bedelin 10 katı cezayı müeyyideyi kabul imzası isteyin o anda işin rengi değişir
Liposuction çok kolay diye yorum yazanlar bu işi yapan doktorların paralı reklamcilarindan başkası değil lütfen bunlara kanmayın

Merhaba
Liposuction her bölge için aynı trajedi şöyleki 1 ay önce gıdı dahil operasyon geçirdim sonuçlar hiçte doktorların söylediği gibi değil iyileşme süreci epey sürüyor 1 aydır boynumun altındaki şişlik yüzünden başımı kaldıramıyorum 1 ayda düzelirsin diyen doktor şimdi 3 ay sürer diyor
Bence operasyondan evvel doktorunuzla sözleşme yapın şayet baştaki vaatleri yerine gelmezse bedelin 10 katı cezayı müeyyideyi kabul imzası isteyin o anda işin rengi değişir
Liposuction çok kolay diye yorum yazanlar bu işi yapan doktorların paralı reklamcilarindan başkası değil lütfen bunlara kanmayın
Hadi ya yani yaptırdınız ve değişiklik olmadı mı ?? Peki bu ünlüler nasıl yaptırıyor ? Ben ciddi anlamda düşünüyordum yaptırmayı başka çözümü de yok gitmiyor

Değişiklik oluyorda öyle hemen değil en az 3 ay ve çekilen çile cabası
Yani sonuç olarak gidiyor mu önemli olan o yani aldığınız sonuç nasıl oldu yüz hatlariniz daha belirginleşti mi? Yada sarkma oldu mu biraz ayrıntı verirseniz sevinirim

Dogdugunuzdaki yaratanın verdiği simetri asla yok mutlaka bir taraf diğerinden biraz daha farklı oluyor.
Makyaj ile kapatırım derseniz sorun yok

Simetri problemi derken bu lipodan kaynaklı oluşan bi durummu biraz ayrıntılı anlatsaniz sormama gerek kalmayacak aslında sonucunz nasıl kötü olan iyi olan yani gıdı sıfırlandi mi yan profilden ve önden olan değişiklik nasıl biraz daha açarsanız iyi olacak

Arkadaşlar gıdı aldırma ile ilgili konu açılmış ama yaptıranlar sonucu yazmamış.kimisi de hiç bi işe yaramadığını yazmis.ben lazer lipo yaptırmayı düşünüyorum fakat sitede değişiklik olmuyor vs gibi yazıları görünce moralim bozuldu.Zayifim ama genetik olarak gidim var ve gitmiyor.yasim 24 doktora muayene oldum o sonuç vereceğini söylemişti fakat aklım karıştı boş yere para vermek istemiyorum fakat nisan fotolarimda gidili çıkmakta istemiyorum.bu operasyonu olanlar veya olan kişiyi görenler yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Çenesi ufak olanların otomatik olarak gıdısı var gibi gözüküyor.
Sizde de öyle olabilir.
Zayıf ve gıdısı var denince aklıma hemen çeneden kaynaklandığı geliyor

merhaba ,

yaptıran var mı?

(Kybella)

Çene altı (gıdı) yağlarını eriten ilaç ABD’de onay aldı

Gıdı olarak da adlandırdığımız çene altı bölgesindeki yağlar estetik yönden rahatsız edicidir. Estetik açıdan alt çene ile boyun arasında dik bir açı olması istenir. Oysa çene altı yağlar boyun-çene ilişkisini bozan bir kabarıklık oluşturur ve alt çenenin çıkıntısını gölgeler. Ayrıca önden bakıldığında çene çıkıntısının altında ikinci bir çene varmış gibi bir izlenim verir. İngilizce konuşan ülkeler bu görüntüye çift çene (double chin) adını verirler.

Gıdı yağlarının alınması yüz ve boyun estetiğinin ana ögelerinden biridir. Klasik olarak bu yağlar çene altından yapılan küçük bir kesiden girilerek direk olarak alınabilir. İkinci yöntem ise liposuction ile kesi yapılmaksızın küçük bir delikten girilip yağların emilerek alınmasıdır. Her iki yöntem de ağrılı olduğundan lokal veya genel anestezi ile yapılır ve ameliyathane koşullarında gerçekleştirilebilir. Amaç ister estetik ister tedavi edici olsun ameliyathane kullanımı masraflıdır ve ameliyathaneler ancak özellikli sağlık kuruluşlarında mevcuttur.

Uzun süredir bazı maddeler enjekte ederek yağları ameliyatsız olarak eritme yöntemi üzerinde araştırmalar yapılmakta idi. Sonunda aktif maddesi deoksikolik asid (deoxycholic acid) olan bir ilaç Amerikan Gıda ve İlaç Yönetiminden (FDA) onay aldı. Piyasaya Kybella adı altında sürülmesi beklenen ilacın henüz fiyatı belli değildir. Ancak FDA bu ilacın yalnızca çene altı (gıdı) yağları için kullanımına izin vermiş olduğundan diğer bölgelerdeki yağların etirilmesi için kullanılması uygun görülmemektedir.

Yağ eritici ilaç (Kybella) çok ince iğneler ile çene altındaki yağların içine küçük miktarlarda enjekte edilmektedir. Bir kerede yapılan enjeksiyon sayısı 50 ye kadar çıkabilir. İğneler genellikle çok az ağrı verdiğinden anesteziye gerek duyulmaz ve poliklikin şartlarında veya muayenehanelerde yapılabilir. Enjeksiyon sonrası kişi günlük hayatına devam edebilir. Tedavinin etkili olabilmesi için birer aylık aralar ile iki veya altı kereye kadar tekrarlanması gerekebilmektedir.

Doğru kullanıldığı takdirde ilacın yan etkilerinin az olduğu bildirilmiştir. Bazan ameliyat sonrası enjeksiyon bölgesinde şişlik oluşabilmekte ancak bu bir iki gün içinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Buna karşılık ilacın yanlış kullanılması halinde ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Çünkü bu ilaç yalnız yağ dokusunu eritmekle kalmamakta yanlış yerlere enjekte edildiğinde adale, deri ve sinirleri de yaralayabilmektedir. Bu nedenle yalnızca bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.

2015 sonbaharında piyasaya çıkması ve kullanılmaya başlanması beklenen bu ilacın Türkiye’ye ne zaman geleceği belli değildir.

* alıntıdır *

ne oldu sonuc yazsanız bende dün oldum gıdı estetiği suan bandaj var ama sıkıntılı bı surecmıs :KK43: olan varsa yardım etsın lutfen kac gunde gecıyo

Merhaba
Tavsiye edermisin .3 yildir cesaret edemiyorum

Simetri problemi derken bu lipodan kaynaklı oluşan bi durummu biraz ayrıntılı anlatsaniz sormama gerek kalmayacak aslında sonucunz nasıl kötü olan iyi olan yani gıdı sıfırlandi mi yan profilden ve önden olan değişiklik nasıl biraz daha açarsanız iyi olacak
Gidi lazer yaptirdinmi...avsiye edermisin .3 yildir cesaret edemiyorum

Merhaba, Ben 45 yaşımdayım, 25 yaşında bir kızım var. hem burun estetiği hem de gıdı vaser liposuction yaptırdım, aynı ameliyatta 2 doktor yaptı. Gıdı estetiği yapan Dr Cengizhan Ekizceli. Burnumdan memnunum (nihat kaya). Fakat dün gıdı için biraz tedirginim. Dün Dr Cengizhan beye kontrole gittim, iyileşme iyi, bunlar normal, 1 ay sonra gene bakalım dedi. 9. günüm bugün, biliyorum çok erken. İlk başta boynumun sol tarafı çok şişti, 2.gün indi ve boğazımı iple sıkmışlar gibi mordu. Korse takıyorum, gün gün düzeliyor. Benim cildim de oldukça kalitesiz. Dr un dediğine göre sarkma fazla olduğu için çok uğraşmışlar. Şimdi o morluklar epey geçti, genel görünümünden memnunum ama boynumun çene altı hizasında 5 tane çökme gibi, dalga gibi bir şey var. En az 3 ayda boyun düzeliyormuş. Kızım ilk günden beri sabah akşam korseyi çıkarıp, boynumu havalandırıyor ve 10 dakika masaj yapıyor, bu masada doktorun verdiği merhem ve sarı kantoron yağına ek, ben soğutucu krem ve Vela contour denilen bir serum da kullanıyorum. Bilmiyorum, tecrübeli arkadaşlar bir şeyler yazsın lütfen. Şimdi ameliyatsız halim, ilk yapıldığı ilk üç gün ve bugün çekilen fotoları paylaşacağım, zaten hemen anlaşılıyor

Eklentiler

• Screenshot_20200727-185609.png
    Screenshot_20200727-185609.png
    325,8 KB · Görüntüleme: 1.159
  • PhotoGrid_1600336130285.jpg
    PhotoGrid_1600336130285.jpg
    625 KB · Görüntüleme: 1.224
  • PhotoGrid_1600336211132.jpg
    PhotoGrid_1600336211132.jpg
    568,9 KB · Görüntüleme: 1.311
X