Leep konizasyon

Dream50

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2022
1
0
24
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce rahim ağzı kanseri oldugumu öğrendim daha sonra netleşmesi için kolposkopi yapıldı(Kısaca ilaçlama şeklinde biyopsi) şimdi ise cin 2ye dönücü cin1 çıktı leep konizasyon olmam gerekiyormuş nasıl bi şey çok merak ediyorum leepden daha sonra gebelik durumu nasıl oluyor leep acılı bi işlem mi daha sonra çok kramplar oluyor mu çok merak ettim bu islem başından geçenler yazabilir mi lütfen

Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 2 ay önce rahim ağzı kanseri oldugumu öğrendim daha sonra netleşmesi için kolposkopi yapıldı(Kısaca ilaçlama şeklinde biyopsi) şimdi ise cin 2ye dönücü cin1 çıktı leep konizasyon olmam gerekiyormuş nasıl bi şey çok merak ediyorum leepden daha sonra gebelik durumu nasıl oluyor leep acılı bi işlem mi daha sonra çok kramplar oluyor mu çok merak ettim bu islem başından geçenler yazabilir mi lütfen
Merhaba çok geçmiş olsun bende aynı durumdayım önümüzdeki ay içinde leep yaptıracağım cin II çıkmış benimde kolposkopi pataloji sonucunda doktorum rahim ağzını traşlamak gibi dusunebilirsin dedi tarif ederken gebeliğe de engel teşkil etmez yine hamile kalırsın dedi çok araştırdım hamile kalıp sağlıklı bebek doğuranlar çok.bu arada kanser demeyelim isterseniz bunlar öncü lezyon sadece erken teşhis yani biraz ürkütücü bir durum ama ben buna şükür diyorum açıksasi inşallah iyi oluruz biran once

Leep dediğiniz bir çeşit biyopsi yanlız leep konizasyon rahim ağzını koni şeklinde alınması bende aynı durumdayım rahim ağzı kanseri ve leep konizasyon oldum daha 4 gün oldu adet ağrısı gibi sağdece bi ağrısı var hamileliğe engeli yok sadece daha hassas erken doğum ve düşük riski var korkmayın çoook geçmiş olsun

Herkese selam
Leep operasyonundan sonra regl öncesi 6 gün lekelenmem oluyor kanamam sonrasında baslıyor.Leep sonrasındaki ay böyle bir problem yoktu , Leepten sonraki 2. Ay böyle oldu yaklasık 6 aydır bu durumdayım.Önce lekelenmem baslıyor 6 gün sürüyor sonra kanamam baslıyor.hormon düzensizliğim de vardı fakat onun için ilaç kullanmama ragmen değişmedi.Leep kaynaklı oldugunu dusunuyorum fakat doktorlar bir türlü bu durumla ilgilenmedi.aynı problemi yaşayan oldu mu kızlar çok canım sıkkın

Kizlar benm inanilmaz cok oldu kanamam sizin durumunuz inanin cok iyi
Yani 2. Ayda devam etmesi konusunu doktor muayenede söyler tabi baska bi dr bak istersen. Ya ben de genc yasmda olfum ve bekardm cocuk ilerde istiomsn dedi ecet dedm traslama gbi bsey demsti tedavilerime bakaym dedim edevletten konizasyon yazio ve ben erken dogumdan korkuorm bebek istiyorum hastaneye gdip epikrizimi isticem bakalim kac mm almis umarm mmdir nedense cm hatrliorm sonucu :KK43:(( korkmayin leep sonrasi 2. Aydasnz ne guzel bagisiklignizo guclu tutun sigarayi alkolu hemen brakmstm ben nerdeyse

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsjn bende dün leep oldum cin2 çıktı pataloji sonucumda ve doktor kanser diyemeyiz dedi leep sonucuma göre bunu söyleyecekler inşallah sonucum temiz çıkar ve hiç kanamam olmadı tanpon yaptılar ilaçlı evde sabah çıkaracaksın dediler çıkardım tanponda dahi kan yoltu dikiş yapıldığını bilmiyordum dikiş yapılmış bana doktorum öyle söyledi belki sizin o yüzden kanamanız çok olmuştur..

Merhaba çok geçmiş olsun benimde 2. Bebeğimi kucağıma aldıktan sonra öğrendiğim bir durum oldu smear yapıldı ve ocağım başıma yıkıldı ama 1. Doğumumdan sonra hep smearım kötü gelmeue başladı bunuda doktoruma bağlıyorum ilk normal doğumumda maalesef beni doğramışlar 2. Doğumumda da leep sonrasında duyduğum tek şey seni parçalamışlar 😞 asıl mevzuya gelecek olurska korkmayın gebelikte bir sıkıntı olmuyor ben leepte alınan dokuyu gördüm ipek gibi ince bir tabaka alınıyor 2. Kez olanlarda rahim yetmezliği oluyormuş ama 1 kere yaptıranlardan gebelik sıkıntı olmuyormuş üzülmeyin inşallah sorun yaşamazsınız

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsjn bende dün leep oldum cin2 çıktı pataloji sonucumda ve doktor kanser diyemeyiz dedi leep sonucuma göre bunu söyleyecekler inşallah sonucum temiz çıkar ve hiç kanamam olmadı tanpon yaptılar ilaçlı evde sabah çıkaracaksın dediler çıkardım tanponda dahi kan yoltu dikiş yapıldığını bilmiyordum dikiş yapılmış bana doktorum öyle söyledi belki sizin o yüzden kanamanız benim

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsjn bende dün leep oldum cin2 çıktı pataloji sonucumda ve doktor kanser diyemeyiz dedi leep sonucuma göre bunu söyleyecekler inşallah sonucum temiz çıkar ve hiç kanamam olmadı tanpon yaptılar ilaçlı evde sabah çıkaracaksın dediler çıkardım tanponda dahi kan yoltu dikiş yapıldığını bilmiyordum dikiş yapılmış bana doktorum öyle söyledi belki sizin o yüzden kanamanız çok olmuştur..
Merhabalar cok cok gecmis olsun ayni bnm de cin2 idi smearlerm hep temiz geldi smdi kasonti akinti ve kasiyinca sivrisinek isrigi gni kabariklar var ve tutmaya calsiorm kendmi artk kasimamak icin. 4 yil olcak benm ameliyat oglen 1 de olduysa aksam 10a dogrualdilar benm de anlayamadm. Ya yenden ayni seyleri yasamaylm da o gecti gttii :KK43:bnce sonucun temiz cikar icini ferah tutt olumlu dusunelimmm

Merhaba çok geçmiş olsun benimde 2. Bebeğimi kucağıma aldıktan sonra öğrendiğim bir durum oldu smear yapıldı ve ocağım başıma yıkıldı ama 1. Doğumumdan sonra hep smearım kötü gelmeue başladı bunuda doktoruma bağlıyorum ilk normal doğumumda maalesef beni doğramışlar 2. Doğumumda da leep sonrasında duyduğum tek şey seni parçalamışlar 😞 asıl mevzuya gelecek olurska korkmayın gebelikte bir sıkıntı olmuyor ben leepte alınan dokuyu gördüm ipek gibi ince bir tabaka alınıyor 2. Kez olanlarda rahim yetmezliği oluyormuş ama 1 kere yaptıranlardan gebelik sıkıntı olmuyormuş üzülmeyin inşallah sorun yaşamazsınız
Ah kiyamam ya insallah canm ben de cocuk istuorm bu sene ama bu kasinti cikti yine hpv vericem smearim son 3 yldir hep temiz ama hpvye de baklmasi lazm negatif gelsin istiorm yokaa 2. Leep olur tabi sonuca göre:KK43:

Merhabalar cok cok gecmis olsun ayni bnm de cin2 idi smearlerm hep temiz geldi smdi kasonti akinti ve kasiyinca sivrisinek isrigi gni kabariklar var ve tutmaya calsiorm kendmi artk kasimamak icin. 4 yil olcak benm ameliyat oglen 1 de olduysa aksam 10a dogrualdilar benm de anlayamadm. Ya yenden ayni seyleri yasamaylm da o gecti gttii :KK43:bnce sonucun temiz cikar icini ferah tutt olumlu dusunelimmm
Benimde geçmeyen kaşıntılarım vardı kokulu akıntı hamileyken hamilelik sonunda ssece akıntı kaldı şimdi leep oldum ne kanama ne başka bir şey olmadı bakalım ne olacak inşallah çok teşekkür ederim

Ah kiyamam ya insallah canm ben de cocuk istuorm bu sene ama bu kasinti cikti yine hpv vericem smearim son 3 yldir hep temiz ama hpvye de baklmasi lazm negatif gelsin istiorm yokaa 2. Leep olur tabi sonuca göre:KK43:
İnşAllah olmazsınız aşılamayı araştırmak lazım 2. Kez nüksettiyse aşı bunun çaresi diye duymuştum

İnşAllah olmazsınız aşılamayı araştırmak lazım 2. Kez nüksettiyse aşı bunun çaresi diye duymuştum
Yani 4 yil oldu artk bitsin cidden yordu beni zamaninda leep sonrasi da zordu bnm cok etkilwndm smdi dkkat ediorm ama cok yuruyua yapiorm cok terliorm belki de ondan

Merhaba sizinde leepten sonra cok bel ve kasik agriniz oldumu ben 2 hafta gecicek nerdeyse ama cok agrim var ve kanamam gittikce cogaliyor doktor normal dedi ama kendimi kotu yorgun hissediyorum heryerim agriyor birde vajina girisimde elime kucuk bi kitle geliyor et altinda baloncuk o neden oldu acaba

Merhaba sizinde leepten sonra cok bel ve kasik agriniz oldumu ben 2 hafta gecicek nerdeyse ama cok agrim var ve kanamam gittikce cogaliyor doktor normal dedi ama kendimi kotu yorgun hissediyorum heryerim agriyor birde vajina girisimde elime kucuk bi kitle geliyor et altinda baloncuk o neden oldu acaba
Ebet oldu valla normaldir gerçekten kitleyi gösterin ama diğerleri normall gecmiss olsunn

X