LEEP Sonrası Hpv'nin Tekrarı, 2. Kolposkopi

İyi diyelim iyi olsun kuzum. Sen servisit için tedavi oldun mu fitil falan kullandın mı canım sanırım dondurma veya yakma işlemi yapılıyomuş servisit için. Bide onkoloji den takipli olman lazım dedi 🤦🏻‍♀️ Cünkü en altta fokal koilositoz diye bişey yazıyo buda sanırsam ki hpv başlangıcını mı ne işaret ediyomuş o yüzden ama bana hpv pozitif demedi doktor valla anlamadım hiç bişey🥴
Bana herhangi bi ilaç yada tedavi söylemedi direk onkoloji bölümünden aldim sonucu oraya gösterdim sonuçlar temiz herhangi birşey yok servisit cıkmış dedi sadece tekrar kontrol amaclı gelirsin smear yaparız dedi başka bi doktora sordum oda ilaç vermedi herhangi bi şikayet yoksa gerek yok dedi .benim sonuçlarda sadece üç parçanın ikisinde kronik servisit diğeri normal cıkmış en altta ek tetkikler yapılmıştır neoplazma rastlanmamıştır falan yazıyordu öyle koilositoz falan yazmiyordu

Bana herhangi bi ilaç yada tedavi söylemedi direk onkoloji bölümünden aldim sonucu oraya gösterdim sonuçlar temiz herhangi birşey yok servisit cıkmış dedi sadece tekrar kontrol amaclı gelirsin smear yaparız dedi başka bi doktora sordum oda ilaç vermedi herhangi bi şikayet yoksa gerek yok dedi .benim sonuçlarda sadece üç parçanın ikisinde kronik servisit diğeri normal cıkmış en altta ek tetkikler yapılmıştır neoplazma rastlanmamıştır falan yazıyordu öyle koilositoz falan yazmiyordu
Bende sanırım 3 parçanın 1 inde kronik servisit ve Fokal Koilositoz yazıyo işte kuşum. Bende mi onkolojiye alsaydım randevumu tüh bunu bilmiyordum 🥴

İyi diyelim iyi olsun kuzum sen nasılsın? Gidemedim kuzum haftaya gidicem ayın 10 nundaki randevumu iptal etmek zorunda kaldım regl olunca.
Çok şükür bende iyiyim .Benimde kontrol zamanım gelmişti 4 beye 5 ay sonra kontrol için smear vermemi istemişti doktor tekrar smear yaptırdım çok şükür bisey çıkmadı

Merhaba ben de geçtiğimiz ay kolposkopi oldum. Biyopsi sonucum cin1 geldi. Doktorum sonucu görünce çok güzel dedi. Normalde 6 ay ama sen 1 yıl sonra hpv ve smear testi verirsin dedi. Benim üst üste yaptırdığım smear sonuçlarım hep temizdi. Ben de smear temiz ama cin1 geldi dedim. Doktorum normal çünkü hpv pozitif dedi. Cin1 büyük oranda kendiliğinden geriliyor dedi. Benim hpv 56,59 ve 66 pozitif
Ne kadar sürede negatife döndü ve işlem yapılmadı değil mi

Benzer sureclerden gectim.Tip 16 yas 36 cin 3te leep operasyonu gecirdim 3yil önce.sinirlari temizdi.2 ay öncesine kadar smearler hep normaldi.Son smear ascus geldi.2.kez kolposkopi cin1 geldi bu kez.
Evliyim tek eşliyiz ama vucuttan atamamisim hic tekrar hpv kontrol tekrar etmemisti doktorum.
Moraliniz bozmayin 2.kez leep olmaniza belki gerek kalmaz doktor cin1 gerileyebilir dedi bana.

CIN1 için leep yaptı hpv ben de üst üste pozitif olunca öyle bir şey yaptı şimdi hem o doktordan hem de başka bir doktordan randevu aldım bende hep tıp değiştirdi tek esliyim ama bu sefer hpv 16 :KK43: evet atiliyormus artık atılsın ve gerçekten yorucu bir süreç oldu benim için :KK43: moral oldunuz gerçekten cansiniz. Yüzüm güldü :)
Eşiniz test yaptırdımı sürekli bulaşıyor olamadın sakın

Çok pardon bu konuda yanlış bilgi verdiğim için çünkü o kadar geçen sene gibi değil unutmuştum ki :KK43: raporları inceledim biyopsi da Cİn2 çıkmış onparcayi patolojiye gönderdiklerinde CIN1 çıkmış.. ben bu yıl kesin bitti demiştim öylesine yaptırmıştım çünkü tekrarlamayacgina kendimi inandirmisim yine yine bir de hpv 16 çıkınca vücudum bir gün çöktü resmen.. çünkü psikolojien kendimi en iyiye hazırlamışim farkında olmadan :KK43:

X