Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları leke sorunu

hayaletorka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
1.236
0
kızlar bebekreiniz meyse sebze gibi üzerlerinden çıkmayan lekelerini neile çıkarıyonuz domestosun leke çıkarcısını ullandım ama çıkmadı ya bi sürü tişörtündede var önlük takmama rağmen oluyo valla .

canım ben küçük bi leğenin içinde bizim kullandığımız çamaşır deterjanıyla elimde çitileyip öylece suda bekletiyorum bikaç saat,(bazen domestosun renkliler için olan çamaşır suyundan ilave ediyorum içine)sonra durulamadan makinaya atıyorum.en fazlada 40 derecede yıkıyorum.şimdilik bi sorun yaşamadım.tabi demir ilacınınki çıkmıyor o ayrı:)

canım ben miros matik bebek kullanıyorum memnunum daha önce dalin ve hacışakir kullandım hiç beğenmedim yumuşatıcı olarak da yumoş baby güzel ben çamaşırları önce ön yıkama yapıyorum sonra normal yıkıyorum 30 derecede

ben buna çözümü deterjanda bulamadım bu yüzden oğlumun tişörtlerinden birini feda ettim. yemek yiyeceğinde onu giydiriyorum. istediği kadar dökülsün. hem ben rahatım hem oğlum.

ben de sabah kalkar kalkmaz internetten arıyordum leke nasıl çıkar diye, tam tesadüf ki sen de bu başlığı açmışsın

ben önlük kullanmıyorum, kızım sevmiyor taktırmıyor, peçeteyle idare edip duruyoruz, haliyle giysileri sürekli leke, hele çok sevdiğim bir tişörtü vardı, her giydirdiğimde içim acır, bu sabahta onu giydirmiştim ki, şu leke nasıl çıkar diye araştırmaya koyuldum

koslayı ben hiç işe yararken görmedim, 1 gün boyunca ıslatsam da geçmiyor leke

ben dee çaresizim, ama internette şöyle diyor, malzemelri kim bulacak kim uğraşacak bir de o var

MEYVE LEKELERı
Beyaz kumaşta: Lekeyi amonyaklı suyla yıkayın. Çıkmazsa, çamaşır suyu ilave ettiğiniz sabunlu suya batırıp lekeli kısmı ovun.
Renkli kumaşta: Lekeyi 90 derecelik alkol ya da amonyak ilave edilmiş oksijenli su ile yıkayın ya da ekşimiş sütü lekenin üzerinde 2-3 saat bırakın.
Sentetik kumaşta: Lekeyi limon suyu, beyaz sirke, hafif amonyaklı su karışımı ile çıkarabilirsiniz.
Yünlü ve ipekli kumaşta: Lekeli kısmın altına su emen bir kumaş parçası yerleştirin ve lekeyi beyaz sirkeyle silin.

çare bulan yazsın ki bir faydalanalım yahuu

valla kelin ilacı olsa başına sürermiş ya o misal ne yaptımsa çıkmıyo muhtemelen kan damlasını damlatp kustuğunda kalan lekeler onlar çünkü kıyafetlerinin çoğunda yok ben sıvı deterjan kullanıyorum 30 derecede yıkıyorum tozlar çözülmez gibi geliyo ama deterjandanda pek memnun değilim bi şu dometostozuda deniyim bi o kaldı

valla bende kosladan hiçmi hiç memnun kalmadım sadece yeni dökülen taze lekeleri çıkartıyor ama taze dökülmüş lekeleri ben beyaz sabunlada çitelesem çıkıyor o zaman koslaya ne hacet anlamış değilim bir sürü verdiğimiz parayla kalıyoruz bu sefer arielin leke çıkarıcısını aldım şu derya baykalın reklam ettiğinden innın kızlar oda hiçbir işe yaramadı tamam çamaşır suyu güzel çıkartıyor ama renkli badiler ve tişörtler e henüz bende bir çözüm bulamadım dalinin sıvı deterjan ve yumuşatıcısını kullanıyorum direk lekeleri çıkartmıyor tabi elimde çiteleyip makineye atıyorum fakat leke izleri yine kalıyor...valla bende çözüm bulamadım bulan varsa bizede söylesin derim

kan damlası için boşuna uğraşmayın çıkmıyor
diğer lekeler için bende pek çzöüm bulamadım
önlükler leke içinde boşverdim napyım çıkmıyor
kıyafetlerin genelde yakaları mahvoluyor onlarıda deterjan çıkarıyor
ben omomatik kullanıyoırum normal doğduğundan beri böyle
ilave durulama yaptırıyorum bir sorun olmadı şimdiye kadar

omonun bebek için olanı yok sanırım ben görmedim, ben dalan roxy kullanıyorum memnunum leke için değil tabi, lekelere çözüm yok bulamadım, kıyafeti feda etmek te işime gelmezi her yedirişimde kıyafet değiştiremem, zaten banyodan sonra üzerini zor giydiriyorum, çok ağlıyor kaçmak istiyor, bana göre bir çözüm değil

lekelerle başım dertte

kosla gerçekten para tuzağı yaa, onun yerine domestos 1000 kat daha iyi bir daha asla almayacağım koslayı, renkliler için ace ya da domestos kullanın kosla yerine

allahallah bende hiç duymadım bende dalin sıvı deterjan ve yumuşatıcı kullanıyuorum ama lekelerde hiç etkili değil sadece yumuşacık oluyor ve güzel kokuyor geçenlerde önlüklerini alo matikle makineye attım ariel leke çıkarıcvıda koymuştum lekeler tam çıktı diyemem ama dalin ile yıkadığımdan daha iyi çıkmıştı lekeler sonrada tekrar durulama yaptırdım bişey olmadı dalin leri bitirdikten sonra bende alo matiklemi yıkasam acaba diye düşünmeye başladım

ben buna çözümü deterjanda bulamadım bu yüzden oğlumun tişörtlerinden birini feda ettim. yemek yiyeceğinde onu giydiriyorum. istediği kadar dökülsün. hem ben rahatım hem oğlum.

güzel çözüm valla, beğendim:)) ben kosla ile denedim ama yinede çıkmıyo, başka bişilede çıkmaz heralde.

bence zor olur sürekli tişört değiştirmek zorunda kalmak yakalık çözüm değilmi sizin için ben yakalık kullanıyorum.....

valla canım ben yakalık kualnıyom ama benim oğlan eliyle kaldırıp yemeye çalıştığı içi yememek içinde ban a devamlı tekmik savurduğu için kaşık bu oyana bu buyana üstüne başına geliyo.en iisi evde giyeceği tişörtleri feda etmek dışarısı için olanları evde fazla gydirmemek napım

X