Lekeler, Çiller Lekeleri yok etmek için

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

eylul77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
1.322
33
LEKELERİ YOK ETMEK İÇİN

Malzeme: 1 çay kaşığı amonyak, 1 çay kaşığı peridrol, 1 çay kaşığı saf su, 1 çay kaşığı sabun Uygulama: Kullanılmamış bir sabunu rendeleyin ve diğer malzemelerle karıştırın. Cildin hassaslığının ölçülmesi için önce elinizin üzerine deneyin, sonra lekelerin üzerinde bekletip, bol su ile yıkayın. Bu karışım haftada bir kez uygulanabilir. Dışarı çıkarken güneşten koruyucu ürünler kullanmaya dikkat edin.

ÇİLLERİNİ SEVMEYENLERE

Malzeme: Keten tohumu Uygulama: Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayın.

Cilt lekelerinin giderilmesinde uyğulanan Doğal tedavi yöntemlerinden gerçekten işe yarayanlar ve kullanımının diğerlerine oranla daha fazla olanlarını birarada toplayıp sizlerle paylaşmak istedim.
Tariflerin etkileri cilt tipine göre farklılıklar göstermektedir.
Cilt sorunlarınız için öncelikle Doktora başvurmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.
Elma Sirkesi :

Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini bir kapda kaynatın

Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.

Ayrıca gene Aynı miktarlarda Su ve Elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Anason Tohumu :

Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline cilt lekelerin önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

Arpa Unu :

Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki lekeler yok olur.

Aşk Otu :

Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı, yüzdeki lekeleri yok eder.

Biberiye :

Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, kırışıklıkları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

Maske :

Haftada bir gün bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Cildinizde bir saat bekletip ovarak çıkarın.

Bir çorba kaşığı eşit miktarda mısır unu , ıslatılmış kil, el kremi ve suyu karıştırın ve cildinize sürün. 5 dakika ovarak peeling yapın.
Bu, cildinizdeki ölü deriyi çıkarır ve porselen gibi cilde sahip olursunuz

Kudretnarı :

Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu - sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır.

Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar.

Kayınağacı :

Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayınağacı katranı elde edilir.

Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla yüz lekeleri, çiller giderilir. Kıllar temizlenir.

ılk karşımı ne kadar bekletmek gerkiyor ciltte. Bu arada deneyen oldumu etkili bir yöntemmi. Bacakalrımda benimde var. ıyice dert etmee başlakdım. Kıl dönmesi ve lekeler :KK43:

benimd ebacaklarımda kıl dönmesi lekeleri var kabusum oldular benim

aynı dert bandede var kızlar dun eczacı bıo teches dıye bır krem verdı bakalım ıns ıse yarar.bırde fade out adlı bır krem var ozellıkle bacaktakı lekeler ıcın olanı varmıs bıde ona bakın ıstersenız.

aynı dert bandede var kızlar dun eczacı bıo teches dıye bır krem verdı bakalım ıns ıse yarar.bırde fade out adlı bır krem var ozellıkle bacaktakı lekeler ıcın olanı varmıs bıde ona bakın ıstersenız.

ben internetten fade out kremine baktım ama yüz için olduğunu yazıyor. acaba bacaklara iyi geliyomu. kullanırsan haberimiz olsun.

ben internetten fade out kremine baktım ama yüz için olduğunu yazıyor. acaba bacaklara iyi geliyomu. kullanırsan haberimiz olsun.

arkadaşlar, bilmiyorum herkeste aynı sonucu mu verir ama fade out acayip kıllanma yapıyor. ve bacak için değil yüz için ürünleri var fade out 'un. şekerlidir kremleri. yüzünüze sürdüğünüzde ağız kenarlarındaki krem dilinize gelince tatlı olduğunu farkedersiniz. ÇOK KILLANDI YÜZÜM ve hemen bıraktım. tavsiye etmiyorum fade out 'u...yasakkelime

elma sirkesini ben yapıyorum yeni başladım sonuş alırsam yazarım ve ben elma sirkesini içineyarım limeon kesip atıyorum ardından limonlu buz sürüyorum ve sonuş gözneklerim küçüldü ama lekelere dah duruyor bakalım 10 gün yapaıym lekler gitcekmi :):

sl devaju,o kremın bacaklar ıcın olanıda var bende nette gordum.yuz ıcın olanı guzel benım kullandıgım sekerlı degıl aksıne sac boyası gıbı kokusu var.

arkadaşlar, bilmiyorum herkeste aynı sonucu mu verir ama fade out acayip kıllanma yapıyor. ve bacak için değil yüz için ürünleri var fade out 'un. şekerlidir kremleri. yüzünüze sürdüğünüzde ağız kenarlarındaki krem dilinize gelince tatlı olduğunu farkedersiniz. ÇOK KILLANDI YÜZÜM ve hemen bıraktım. tavsiye etmiyorum fade out 'u...yasakkelime

benım kullandıgım sekerlı degıl aksıne sac boyası gıbı kokuyor.bacak ve karın catlakları ıcınde kremı var ayrıca.bır anda ınsanın yuzu nasıl kıllanır ne kadar kulladınız kı kremı.ben sıvılce ızlerım ıcın almıstım benım kotu huyum hıc bır seyı duzgun kullanmam alırım kullanır bırakırım ama arkadasımın yuzu ınanılmaz derecede degıstı bu kremle.eczacıda bana dıger kremı verınce bacaklar ıcın fade ıle aynı ozellıkte bır krem bende buyuzden tavsıye ettım arkadasa.fıyatı daha uygun dıye.

elma sirkesini ben yapıyorum yeni başladım sonuş alırsam yazarım ve ben elma sirkesini içineyarım limeon kesip atıyorum ardından limonlu buz sürüyorum ve sonuş gözneklerim küçüldü ama lekelere dah duruyor bakalım 10 gün yapaıym lekler gitcekmi :):

sonucları beklıyoruz cemre su ıns bır faydası olur.bende kremden once sade elma sırkesını bıraz suyla karıstırıp surmeye baqsladım bacaklarıma.a.s.

bende paylaşayım 1 tane arkadaşlar,

çok basit bir yağ buğday yağı cilt lekeleri ve güneş lekelerine iyi geliyor,

bende paylaşayım 1 tane arkadaşlar,

çok basit bir yağ buğday yağı cilt lekeleri ve güneş lekelerine iyi geliyor,

tesekkurler nero_ka...
daha once duymustum bugday yagını.ayrıca kırısıklıllarada ıyı gelıyormusa.s.

arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum.. benim burnumun üstünde (kıkırdak kısmında değil kemik olan bölgede) bu kış böyle bir leke gibi karartıisiyahlık oldu.. gözaltlarımdaki morluğu takarken birde burnumdaki bu karartı çıktı malesef..:KK43: sizce bu neden olabilir? sorduğum kişiler kışın karda fln kara yansıyan güneş ışınlarından olabilir dedi ama bilemiyorum.. nasıl geçirebilirim?? bi fikri olan var mı acaba?

yoğurt kabartmat tozunu dene istersen bir süre geçmezse sitedeki diğerbilgilerde yaralanabilirsin

buğday yağını bende duydumda arkadaşlar ne kadar doğru bilmiyorum aslında denesekde olur hem göz kenarlarına süreriz kırışıklarımızda olmaz ilerde

CıLTTEKı LEKELER

diet12.jpg
Güneş ışınlarının etkisi ile oluşan pigment artışı ciltte geniş leke görüntüleri oluşturur. Ayrıca sivilce izleri,hamilelik,aşırı antibiyotik kullanma,yanlış kozmetik ürünleri gibi sebepler ciltte lekelerin oluşmasına neden olmaktadır.

Bitkisel ürünlerle ise lekeler, çeşitli yöntemlerle bir süre içersinde kalıcı sonuçlara ulaşıyor. Aynı zamanda bu bitkisel ürünler uygulanırken ciltte herhangi bir tahriş veya kızarıklık yapmaması avantajdır.3 ay düzenli uygulanan bitkisel peelinglerle ciltte yeniden yapılanma ve lekelerin büyük ölçüde açıldığı gözlemlenir. Kimi lekeler ,sivilce izleri ve benzeri tarzındaki sorunların halledilmesi için üst derinin bir tabaka temizlenmesi zorunludur. Peeling adını verdiğimiz cilt soyma işlemini bitkilerle uygularken kesinlikle cilde aşırı bir uygulama yapılmamalıdır. Cilt yapısına uygun bitkisel kürlerle bu işlem uygulanmalıdır.

Yağlı Ciltler ıçin

Öncelikle cilt bitkisel bir temizle jeli ile temizlenmeli,arkasından ince bir tabaka kayısı yağı sürülmelidir. Birer avuç kekik,papatya,limon ve biberiye bitkileri,1/2 Lt. Gülsuyunda,1 taşım kaynatılarak süzülür. Daha sonra 2 avuç yeşil kilin içerisine süzülen bitki ekstresi ile katı bir bulamaç ile oluşturulur.1 kahve kaşığı adaçayı esansı ilave edilir. Hazırlanan bu karışım ile 4 hafta ,haftada bir olmak üzere uygulanır. Bu uygulama sonra bitkisel tonik ve nemlendiricisi sürülmelidir.

Kuru Ciltler ıçin
Cilt yapısına uygun bir temizleme sütü ile cilt temizlenmelidir. Arkasından göz altı hariç,tüm cilde avokado veya jojoba yağı sürülüp emilimi beklenmelidir. Birer avuç at kuyruğu,mücver çiçeği,bir parça avakado meyvesi,papatya ve hatmi bitkileri ½ Lt. Gülsuyunda 1 taşım kaynatılarak süzülür. hazırlanan bitki ekstresi,2 avuç toz yosun veya soya unu ile bulamaç yapılarak,içerisine 1 tatlı kaşığı arı sütü ilave edilmelidir. Haftada 1 gün olmak üzere 4 hafta boyunca bu maske uygulaması yapılmalı,daha sonra bitkisel bir onarıcı ürün sürülmelidir

kızlar bu formülleri yüzümdeki benler için uygulasamda olurmuki.yada benlerden kurtulmanın başka yolu warmı?..

yok et beni değil leke şeklinde olan benler..lazerle falan silinirmiki kaydirigubbakcemile3

X