lens kullananlar nasıl makyaj yapmalı?

gamze159

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
313
1
arkadaşlar lens kullanmaya başlayacağım.
nasıl makyaj yapmalıyım?bilgilendirirseniz sevinirim :))

şimdiden teşekkürler.

nagish

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2008
997
6
32
ben uzun süredir kullanıyorum lens, majyajımı da normal yapıyorum.. ama gözünn içine kalem sürme derm ben kızarıyo ve akıyo makyajın, onun dışında bi problem yok...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2759 gün geçti.

White Mocha

Guru
Pro Üye
1 Temmuz 2009
4.965
4.177
Toz yerine krem olan kozmetik ürünlerini tercih etmelisin. Toz far yerine krem far kullanırsan sorun yaşamazsın. Kalem ve rimelini lensini taktıktan sonra sürersen hiç bişi olmazz. Toz allık yerine köpük allık kullanırsan da iyi olur.. gözüne kaçıcak şelerden uzak dur. lensin altına girince fena yanıyo :)

gamze159

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
313
1
Toz yerine krem olan kozmetik ürünlerini tercih etmelisin. Toz far yerine krem far kullanırsan sorun yaşamazsın. Kalem ve rimelini lensini taktıktan sonra sürersen hiç bişi olmazz. Toz allık yerine köpük allık kullanırsan da iyi olur.. gözüne kaçıcak şelerden uzak dur. lensin altına girince fena yanıyo :)

rimeli lensi taktıktan sonra sürsek bi şe olmaz dimi?
bi de göz üstüne kalem çekmek zararlı mı?
lensi taktıktan sonra mı sürmeliyim?

White Mocha

Guru
Pro Üye
1 Temmuz 2009
4.965
4.177
cnm rimel ya da kalem ne olursa olsun hepsini lensini taktıktan sonra sürmen daha iyi. Ben de lens taktıntan sonra göz üstüne kalem çekiyorum ve rimel sürüyorum. Rimelin hiç bir zararı yok. Göz üstüne çekilen kalem de lensin altına girmediği sürece sorun yok.

gamze159

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
313
1
cnm rimel ya da kalem ne olursa olsun hepsini lensini taktıktan sonra sürmen daha iyi. Ben de lens taktıntan sonra göz üstüne kalem çekiyorum ve rimel sürüyorum. Rimelin hiç bir zararı yok. Göz üstüne çekilen kalem de lensin altına girmediği sürece sorun yok.

makyajı nasıl çıkarıcaz?
lensi çıkarmadan mı?lensi çıkardıktan sonra mı?

White Mocha

Guru
Pro Üye
1 Temmuz 2009
4.965
4.177
Valla ben önce lensimi çıkıp solüsyonla yıkıyorum biraz soora kabına koyuyorum. daha sonra makyajımı çıkarıyorum. Doğru olup olmadıını bilmiyorum, sadece öle alışmışım canım. :)

gamze159

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
313
1
canım gözünde rimel falan varsa sürülmüyo mu lense?
sen lensi çıkardıktan sonra makyajını siliyosun yani

White Mocha

Guru
Pro Üye
1 Temmuz 2009
4.965
4.177
canım bir elimle gözümü açıyorum kirpiklerim yukarda kalıyor yani. diğer elimle hemen lensimi çıkıyorum. Lensim kirpiklerime hiç değmiyo kii. zaten yıkıyıp koyuyorum. Öbür türlü makyajımı silerken hafif bastırıyorum. Lensime zarar verebilirim die düşünüyorum o şekilde..

JodiLyn

Lyn
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2007
795
37
Bende önceden önce lensi takıp makyajı yapıyordum freshlook ve elegance kullanıyordum sorun olmuyodu ama soloticayı takıp far sürmeye kalkınca üste kaçıyo bii keresinde zor yakaladım arkasına gidiyodu gözümün farı sürüp lensi takıyorum sonra kalem vs.sürüyorum

gamze159

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
313
1
heralde herkes kendi yöntemini uyguluyo.
bnde deniye deniye örücem heralde.çok sağolun kızlar :))