Lindamın Gelişi (epidural normal)

BnsRon

Linda'm
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
678
659
37
Merhaba güzel anne adayları ve anneler..

10 gün önce doğum yaptım ve doğuma gidene kadar buradaki tüm doğum hikayelerini okudum cesaret aldım sizlerden...sonunda bende doğum hikayemi paylaşma şansına eriştim...umarım sevgili anne adaylarıda benden cesaret alırlar..

Plansız bir gebelikti benimkisi...ben ve eşim zor bir süreç atlattık...sonunda kabullendik bebeğimizi... Oldukça sorunsuz bir hamilelik geçirdim.gebeliğimin başından beri normal doğum yapmak istiyordum fakat gittiğim doktor 35 haftama kadar doğum şekliyle ilgili konusmadı ve 35 haftada bombayı patlatarak sezeryan olmam gerektiğini söyledi.sebep olarak çatı kemiğim yassıymıs ve bebeğimin kafa capı büyükmüş..minyon olduğum için normal doğurmam ona göre imkansızdı...son anda doktor değiştirdim ve 2 gün sonrada doğuma gittim:)

10 ağustos sabahı uyandığımda şiddetli bir akıntı hissettim ve wc ye girdim...nişanım gelmişti..hemen hazırlandık ve hastaneye gittik..muaynem yapıldı 2 cm acıklığım olduğu söylendi fakat sancılarım düzensizdi eve yolladılar...benim için cesaretimi toplayıp hastane yolunu tutmak haylı zordu ve ben geldiğim gibi eve dönüyordum..2. bir strees yaşamam gerekiyordu:KK70: Aynı günün gecesi 22.30 gibi 10 dakıkada gelen hafif sancılarım olmaya basladı..facebooktaki grubumuzla sohpetteydik ve benim doğumum başlamıştı artık..2 saat evde sancı çektim fakat şiddetli değildi 5 dakıkada bire düşünce toparlandık ve hastene yolunu bir kez daha tuttuk:)bu defa heyecanlı ve ürkek değildim gerçekten allah sabrını veriyormuş..hemen muaynem yapıldı 3 cm acıklığım olduğu söylendi..ardından nst ye baglandım doğum sancılarımın basladığı söylendi..3 4 dakıkada bir kıvrandıran sancılar hissetmeye basladım..yatısım yapıldı odamda damar yolum acıldı ve lavmanım yapıldı...2side acısızdı korkmayın:)zor olan lavmanı 10 dakıka beklemek oldu lakın uzun süredir wc ye cıkmamıştım:) sonra yürüyerek doğumhaneye gittim..en korktuğum kısım yani epidural takılma anı gelmişti 3 buçuklarla oturdum çatala...sevimli genç bir kızdı epiduralimi yapan...hiç acımadı cok rahattı sadece biraz uzun sürdü sancı aralarında yapıldığı için ve kan ter ,içinde kalmama neden oldu...epiduralden sonra catala yatırıldım akabinde suni sancım takıldı ve acılma hızlandı sanclarımı daha katlanılabilir hissettim takiiiiiii 7 cm e ulsana dek....sonra eşimi aldırlar basucuma..ebemde hep yanımdaydı acılmamı kontrol ediyordu...ben artık aglamaya ve eşimden destek almaya baslamıstım...doktorumda yolda gelıyordu...anestezimi yapan kız ortadan kayboldu ve benim sancılar katlanılamaz bir hal aldı....derken doktor geldi 9 cm dedi ve nasıl ıkınmam gerektiğini anlatmaya koyuldu fakat sancıları cekerken bunu dinlemek pek kolay olmuyor...allahtan 1 saat kadar az sancı cektim..3 kez ıkındım ve bebeğin kafası cıktı...bu arada hala anestezici bekleniyor doktorum ve basımdaki ebe tedirgin ben bagırıyorum eşim şaşkın:)derken kapıda azarı yemiş ve suratı düşmüş kendi kendine söylenen sevimli anastezicim geldi:2.dozumu yaptı ama sadece dikiş kısmında işime yaradı neyse bunada şükür...neticede 7 cm e kadar epidural sayesinde geldim ve acılmamı oldukca hızlandırdı 4 bucuk saatte doğumum gerceklesti sadece son 1 saati zordu...nihayetinde bebeğime dilediğim gibi kavustum..eşim her an yanımdaydı ve doktorum gercekten cok iyi bir iş cıkardı...bu kadar kolay bir doğum olacagını bilseydim hiççç 9 ay her an bu korkuyla yaşamazdım:KK70:

Sizlere tavsiyem kesinlikle normal doğumdur...katlanılamıcak bir ağrısı yok bence doğumun en kötü aşamasını epiduralimin 2. dozu olmadan atlattığım ve o sancıyı hissettiğim için rahatlıkla söyleyebilirim...her zaman yedekte bir doktor bulundurun...benim gibi son anda değişmek zorunda kalmayın allahtan ben sanslıydım iyi bir doktora denk geldim....

Son olarak sevgili arkadaşım Mine'ye sevgili doktorum Ferhat Uysal'a beni yönlendirdi:KK66:ği için doktorumada böyle güzel bir doğum gerçekleştirdiği için teşekkür ederim..
Allah'ım şükürler olsun yavrumu kucağıma almayı nasip ettin...

Herkese hayırlı doğumlar diliyorum.......

Son düzenleme:
hayırlı ugurlu olsun bebeğin canım ben öyle çok korkuyordumki dioğumdan epidurale bile cesaret edemedim sezeryan oldum sen ne güzel başarmışşın

Allah analı babalı büyütsün bebeğinizi.Kimbilir nasıl güzel bir duygudur.Rabbim isteyen herkese yaşatsın bu özel duyguyu.

Çok güzel anlatmıssın ve anlattığın kadarda güzel bir doğum yapmışsın. İnşallah Allah herkese kolay doğumlar nasip eder. Seneye bende hamile kalmayı düşünüyorum ve normal doğum istiyorum inşallah herşey güzel olur ve sizin kadar kolay doğum yapabilirim.

X