Lipomatik yaptıranlar yazın lütfen

raya_sep

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2021
6
0
33
Merhaba arakadaşlar uzun zamandır araştırıyorum ama net bi cevap bulamadım lipomatik ve basen dolgu yaptıran varmı ? Süreç nasıl özellikle ağrısı nasıl lütfen yardımcı olurmusunuz ?

Ben daha önce belime yaptıtdım memnundum… 1 ekimde gobek basen yaptıtıcam… popoya enjekte…

Merhaba arakadaşlar uzun zamandır araştırıyorum ama net bi cevap bulamadım lipomatik ve basen dolgu yaptıran varmı ? Süreç nasıl özellikle ağrısı nasıl lütfen yardımcı olurmusunuz ?
Merhaba , 2019 yılında liposuction +yağ enjeksiyonu ile BBL yaptırdım. Sonuç ortaya çıktıktan sonra popoma yapılan yağ enjeksiyonu istediğim şekli vermedi ve birde 200 ml aquafilling yaptırdım aquafilling yaptırdığımın ertesi günü damar enfeksiyonu gelişti ve vücudumdaki tüm damarlarda enfeksiyon oluşmaya başladı o kadar ki yürüyemedim ağrıdan sonra dermatoloji bölümüne gittim ve antihistaminik + kortizon + antibiyotik tedavisi ile şükür ki iyileştim. Sonuç olarak popom eskisinden daha hacimli oldu ama düşlediğim görüntü asla olmadı. Ayrıca bacaklarımdaki çukurlar ve sarkmalarda cabası ki sadece 5-6 lt yağ alındı yani öyle kilolu şişman biri değildim 62 kilo ile girmiştim operasyona. asla önermem karın bölgesi lipo düşünülebilir. Ama popoya bu tarz operasyonlar düşünülüyorsa çok araştırıp bu alanda isim yapmış biri olsun derim. Öyle her doktorun harcı değil mahvediyorlar. Protez içinse çok sorun çıkıyor diye duymuştum birkaç tanıdığım hekimden sonuçta meme gibi değil sürekli üzerine oturduğumuz bir organ. En iyisi yine popoya yağ enjeksiyonu ancak bir kaç defa tekrarlanması gerekir çünkü enjekte edilen yağların %60/70 gibi bir oranı zaten eriyecek.

Ayrıca şunuda belirteyim lipo yapılan bölgelerden eskisi kadar kilo alınmıyor. Vücudun farklı yerlerinden daha fazla alınıyor mesela popoya yağ enjekte edilince kilo aldığınızda o bölgede daha çok kilo alımı olduğunu kendimde gözlemledim önceden üst bölgemden hiç kilo almazken şimdi bacaklarım ve karnımdan ziyade popo kollar göğüs o bölgelerde daha fazla alıyorum. Dolgu için bir yorum yapamayacağım yurt dışında özellikle ABD de çok kullanılıyor ama burdaki malzeme ve sonuçlar biraz muğlak. Ayrıca oldukça yüksek kalıyor ücretleri. 100 ml dolgu 8-10 bin civarı iyi bir sonuç için 500 er den 1000 ml olması gerektiğini düşünürseniz 100 bin civarını bulur. Dolguların 5-8 sene kalıcılığı olduğunu söylüyorlar ama kimiside erimediğini iddia ediyor. Bilemiyorum. Bildiklerim ve tecrüblerim bu kadar.

Merhaba cnm düzenin son durumun ne düzeldi mi birazcık
Üstüne basa basa bu ameliyatı yaptırmayı düşünen varsa söylüyorum, ameliyat sonucunuz nihaidir ve asla düzelme olmaz. 2.si diyelim memnun kalmadınız, revizyon ameliyatı hiç bir doktor yapmak istemez çünkü çok zordur ve sonucu 1. ameliyat gibi olmaz. Çünkü dokularınız bozulmuştur, birbirine yapışmıştır. Hemen hemen oluşan hiç bir deformasyonu ve sorunu çözemezler. Dolayısıyla sizinle uğraşmak istemezler. Fahiş fiyatlar çıkarırlar sonucu asla ilk ameliyat gibi olmayacak ameliyatlar için. Hasılı o berbat olan vücudunuzla kalırsınız. Lütfen bu işle isim yapmamış, daha önce yaptığı işlerden emin olmadığınız kimseye gitmeyin.

Üstüne basa basa bu ameliyatı yaptırmayı düşünen varsa söylüyorum, ameliyat sonucunuz nihaidir ve asla düzelme olmaz. 2.si diyelim memnun kalmadınız, revizyon ameliyatı hiç bir doktor yapmak istemez çünkü çok zordur ve sonucu 1. ameliyat gibi olmaz. Çünkü dokularınız bozulmuştur, birbirine yapışmıştır. Hemen hemen oluşan hiç bir deformasyonu ve sorunu çözemezler. Dolayısıyla sizinle uğraşmak istemezler. Fahiş fiyatlar çıkarırlar sonucu asla ilk ameliyat gibi olmayacak ameliyatlar için. Hasılı o berbat olan vücudunuzla kalırsınız. Lütfen bu işle isim yapmamış, daha önce yaptığı işlerden emin olmadığınız kimseye gitmeyin.
Peki son durumu özelden resim atman mümkün mü lutfen gerçekten merak ediyorum

Burada bahsettiin lipomatik değil sanırım?
lipomatik yapacak birini arıyorum bende..

Merhaba 18 Nisan tarihinde karın kol ve iç bacak lipomotik oldum. Cuma karar verip salı günü ameliyata girdim. Çok ani bir karardı. Tek bildiklerim burda okuduklarım ve Dr sayfasındaki yorumlardı. Öncelikle şunu söyleyeyim arkadaşlar Dr seçimi gerçekten cok önemliymiş. Benim Dr um ilgi alaka takip ve bilgi verme anlamında sıfır çıktı. Bugün 6.günüm kontrole gittim ve tam bir fiyaskoydu. En başa donecek olursam ameliyat 4 saat sürdü. 4 kg yağ alındı. Aynı gün taburcu ikinci gün iş başı falan onlar tamamen yalan. Acısı da inanılmaz. Ameliyattan sonraki süreçte yanınızda mutlaka biri olmalı. Yatamiyorsunuz kalkamiyorsunuz sağa sola dönmek zaten imkansız. Hikaye çok uzun ama ben kısa kesiyorum sormak istediklerinizi mutlaka sorun hemen yanıtlarım çünkü ben yeterli bilgiye sahip olmadan yaptırdım bu ameliyatı. Ama şunu söyleyebilirim. Asla yaptırmayın arkadaşlar. 1 ay kampa sokun kendinizi ama bunu yaptırmayın. Hem vücudunuza hem paranızı yazık

Eklentiler

• 20230424_213136.jpg
    20230424_213136.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 162
Merhaba 18 Nisan tarihinde karın kol ve iç bacak lipomotik oldum. Cuma karar verip salı günü ameliyata girdim. Çok ani bir karardı. Tek bildiklerim burda okuduklarım ve Dr sayfasındaki yorumlardı. Öncelikle şunu söyleyeyim arkadaşlar Dr seçimi gerçekten cok önemliymiş. Benim Dr um ilgi alaka takip ve bilgi verme anlamında sıfır çıktı. Bugün 6.günüm kontrole gittim ve tam bir fiyaskoydu. En başa donecek olursam ameliyat 4 saat sürdü. 4 kg yağ alındı. Aynı gün taburcu ikinci gün iş başı falan onlar tamamen yalan. Acısı da inanılmaz. Ameliyattan sonraki süreçte yanınızda mutlaka biri olmalı. Yatamiyorsunuz kalkamiyorsunuz sağa sola dönmek zaten imkansız. Hikaye çok uzun ama ben kısa kesiyorum sormak istediklerinizi mutlaka sorun hemen yanıtlarım çünkü ben yeterli bilgiye sahip olmadan yaptırdım bu ameliyatı. Ama şunu söyleyebilirim. Asla yaptırmayın arkadaşlar. 1 ay kampa sokun kendinizi ama bunu yaptırmayın. Hem vücudunuza hem paranızı yazık
cok gecmis olsun

X