Liposuction

İnternette araştırma yaptığınızda koca İstanbul şehrinde , smartlipo veya slimlipo yapan 2-3 merkez dışında yapan yer yok .Karşınıza sadece 2 doktor adı çıkıyor.Zaten forumda da sadece o doktorlar var.Plastik cerrahi merkezlerine , niçin yapmadıklarını sorduğumda, yöntemin dokuda yanıklara yol açtığını ve çok riskli olduğunu söylediler.Bu nedenle dikkatli olun .Neticede bir uygulamayı çok az doktor tercih ediyor diğerleri sakıncalı buluyorsa, bu durumu dikkate almak gerekir.

merhaba ,
smart lipo yapmış biri olarak tecrübelerimi sizinle paylaşayım belki işinizi görür
ben 60 kiloyum fakat maalesef çıkık bir göbeğim vardı
ilk önce normal lipo için bir dr la görüştüm ama o sarkma olur karın germe de yapmamız gerekir dedi.
bende bunun üzerine smart lipoyu araştırdım. Önce süperplasta görüştüm aban istediğim sonucu 2 seansda alabilir dediler ve seans başı 3,5 milyar yani 7000 tl eder dediler bu rakam bana çok geldi tabi .
bunun üzerine şuanda işlemi yaptırdığım doktorumla görüştüm ve bana verilen bilgiyi kendisine aktardığımda , diğer yerlerin 2 seans dediği bölgeyi çoğu hastamızda 1 seansda halledebiliyoruz ama tabiki öncelikle görmek gerekir dediler.
nitekim gittim görüştüm ve işlemi oldum .
smart lipoyla tek seansda 3-3,5 lt arası yağ aldıklarını belirttiler.
operasyon sonrası öyle aman aman dayanılmayacak bir ağrım olmadı. ertesi gun kendi işimi kendim görebilecek duzeydimdim yani lavobaya gittim , evin içinde rahatlıkla dolaştım yattım kalktım felan ama tabiki ertesi gün kalkıp işe gidecek kadar iyi olmuyorsunuz.
işte oturup kalkarken hafif bir ağrı oluyordu.
bugun operasyonu olalı 12.gun oldu.
kontrol için gittim doktor baktı sarkma olmadığını , göbek bölgemin kendini iyi topladığını söyledi ki bnm için de en önemlisi sarkma olmamasıydı.
ama o kısımda çok az büzüşme oldu ve çok hafif bir morarma var tam morarmada değil sarı gbi bişey
tabi daha bişey söylemek daha erken 2-3 hafta sonra sonuc daha net olur

Merhaba,
umarım herşey yolundadır. Sizce bir mahsuru yoksa bana hangi doktora gittiğinizi ve ne kadar ödediğinizi söyleyebilirmisiniz?

merhaba ,
smart lipo yapmış biri olarak tecrübelerimi sizinle paylaşayım belki işinizi görür
ilk önce normal lipo için bir dr la görüştüm ama o sarkma olur karın germe de yapmamız gerekir dedi.
bende bunun üzerine smart lipoyu araştırdım. Önce süperplasta görüştüm aban istediğim sonucu 2 seansda alabilir dediler ve seans başı 3,5 milyar yani 7000 tl eder dediler bu rakam bana çok geldi tabi .
bunun üzerine şuanda işlemi yaptırdığım doktorumla görüştüm ve bana verilen bilgiyi kendisine aktardığımda , diğer yerlerin 2 seans dediği bölgeyi çoğu hastamızda 1 seansda halledebiliyoruz ama tabiki öncelikle görmek gerekir dediler.
operasyon sonrası öyle aman aman dayanılmayacak bir ağrım olmadı. ertesi gun kendi işimi kendim görebilecek duzeydimdim yani lavobaya gittim , evin içinde rahatlıkla dolaştım yattım kalktım felan ama tabiki ertesi gün kalkıp işe gidecek kadar iyi olmuyorsunuz.
kontrol için gittim doktor baktı sarkma olmadığını , göbek bölgemin kendini iyi topladığını söyledi ki bnm için de en önemlisi sarkma olmamasıydı.
ama o kısımda çok az büzüşme oldu ve çok hafif bir morarma var tam morarmada değil sarı gbi bişey

lipo olalı epey bır zaman geçmiş nasıl mennunmusunuz?istenınız sonucu aldınızmı bilgilendırırsenız sevinirim.

kızlar bu lıposuctıon kalıcı bır yontem degılmıs .
yanı hep kontrol altın da olmak gerekırmıs .
yedıgın ıctıgın herseye dıkkat etmen gerekırmıs kı kalıcı olsun .
benım de gobegım de bır turlu erımeyen yaglarım var .ne kadar zayflasam da erımıyor .
ben de bı ara yaptırmayı cok dusundum ama ,kalıcı olmadıgı gıbı dıkkat edılmedıgın de
daha da kotu oluyor dıye yaptırmadım .ben yazın yememe ıcmeme dıkkat ederım .
ama kısın hıc etmem .genel kılom 55 dır .tas catlasa alacagım kılo 5 kılo oluyor .
yanı kısları herturlu beslenırım .ne bulsam yerım:KK1:
ama en fazla 5 kılo alır yaza verırım .neyse soruma geleyım .
acaba ben lıposuctıon yaptırsam ,her kıs kesın 5 kılo alan bırı olarak
lıposuctıonun etkısını yıtırırmıyım yanı yaglarım gerı gelır mı merak edıyorum
5 kılo nedır yahu gelmez ıns :KK1:

kızlar bu lıposuctıon kalıcı bır yontem degılmıs .
yanı hep kontrol altın da olmak gerekırmıs .
yedıgın ıctıgın herseye dıkkat etmen gerekırmıs kı kalıcı olsun .
benım de gobegım de bır turlu erımeyen yaglarım var .ne kadar zayflasam da erımıyor .
ben de bı ara yaptırmayı cok dusundum ama ,kalıcı olmadıgı gıbı dıkkat edılmedıgın de
daha da kotu oluyor dıye yaptırmadım .ben yazın yememe ıcmeme dıkkat ederım .
ama kısın hıc etmem .genel kılom 55 dır .tas catlasa alacagım kılo 5 kılo oluyor .
yanı kısları herturlu beslenırım .ne bulsam yerım:KK1:
ama en fazla 5 kılo alır yaza verırım .neyse soruma geleyım .
acaba ben lıposuctıon yaptırsam ,her kıs kesın 5 kılo alan bırı olarak
lıposuctıonun etkısını yıtırırmıyım yanı yaglarım gerı gelır mı merak edıyorum
5 kılo nedır yahu gelmez ıns :KK1:

neden kalıcı olmasın ki tabi ki de kalıcı
sonucta o bölgeden yağ alınıyor
kilo alsan bile o bölge eskisi gibi olmuyor
yediklerine içtiklerine herkesin dikkat etmesi gerekir zaten kilo almamak için

peki arkadaslarlar ankarada yaptiran varmi? tavsiye edebileceginiz bir doktor?

merhaba ,

Baya olmuş yaptıralı. Sonuçtan memnunmusunuz? Ben de yaptırmak istiyorum. Tecrübenizii paylaşırmisiniz teşekkurler

Arkadaşlar ben ameliyat olalı yedi ay oldu (bel bölgesinden Vaser Lipo.) karnım eskisine göre daha çok şiş...doktor karın kaslarını güçlendir diyor ama eskisinin iki katı...su içtiğimde vs hamile gibi çıkıyor...böyle bi şey başına gelen varsa yazsın lütfen

Agdem Arkadaşlar ben ameliyat olalı yedi ay oldu (bel bölgesinden Vaser Lipo.) karnım eskisine göre daha çok şiş...doktor karın kaslarını güçlendir diyor ama eskisinin iki katı...su içtiğimde vs hamile gibi çıkıyor...böyle bi şey başına gelen varsa yazsın lütfen
Selam ben önceden bu sektörde çalıştım ve bu işte bir yanlışlık var bence başka bir plastik cerraha muane olun derim ilk aylar ödem olur ama yavaş yavaş iner Bu sürede korsenizide takarsınız 7 aya inmiş olmalıydı üstüne kilo almışsınız desem imkansız değil ama çok zor çünkü lipo yapılan yerde yağ hücreleri azaldığı için işlem yapılan yerden kilo almak çok zordur ayrıca doktor bana öyle birsey dese (karın kaslarını çalıstır )gibi sana niye geldik ameliyat oldum derdim resmen ben beceremedim dpırla erit demiş sana

Selam ben önceden bu sektörde çalıştım ve bu işte bir yanlışlık var bence başka bir plastik cerraha muane olun derim ilk aylar ödem olur ama yavaş yavaş iner Bu sürede korsenizide takarsınız 7 aya inmiş olmalıydı üstüne kilo almışsınız desem imkansız değil ama çok zor çünkü lipo yapılan yerde yağ hücreleri azaldığı için işlem yapılan yerden kilo almak çok zordur ayrıca doktor bana öyle birsey dese (karın kaslarını çalıstır )gibi sana niye geldik ameliyat oldum derdim resmen ben beceremedim dpırla erit demiş sana
Şişlik ödem değil çok belli...karnımda şişlik yapan şey yağ değil elleyince yağ vs gelmiyor ele.başka bi doktora gideceğim en kısa süred

Arkadaşlar ben ameliyat olalı yedi ay oldu (bel bölgesinden Vaser Lipo.) karnım eskisine göre daha çok şiş...doktor karın kaslarını güçlendir diyor ama eskisinin iki katı...su içtiğimde vs hamile gibi çıkıyor...böyle bi şey başına gelen varsa yazsın lütfen
Kime oldunuz? Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Önceden göbeğim yoktu şu an katmanlı ve iğrenç bir göbek çıktı.

X