Lise Yllar......

kismetsiz kedi

15senedirseviyorum seniii
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2006
3.851
1
49
1.Genellikle eğlenceli olan,ama nedense hep bitmesi istenen,hayatın geri kalan bölümünde ise hep aranan yıllardır.

2.'İlerde özleyeceksin' denildiğinde 'bırak Allahaşkına' denilen fakat aradan yıllar geçince kıymeti anlaşılan çoğu kişinin (mesela ben)ilk aşkını yaşadığı ve delicesine özlenen yıllar.

3.Belki de okul hayatının en kral olduğu yıllar.. sonrasında bir gün toplanınca "ulan ne çabuk geçmiş zaman" denilen zaman kesiti.. lise hayatı... hayatın hep o şekilde tatlı geçiceğinin sanıldığı yıllar..

4.Aklına geldiğinde özlenen ve geri dönülmek istenen dönemlerden biri.

5.Sigara paketinin iç çamaşırında saklandığı yıllar.
bir göz yüzünden 100 gün uyunmayan dönemler..

6.İnsan hayatının en güzel yıllarının geçtiği ve hep özlenen günlerdir. tadı damakda kalır ve asla gitmez. hatırlandıkça daha da özlenir.

7.Bittiğinde sanki çok çok önceymiş gibi hatırlanan yıllarıdır. 1 sene geçmiş bile olsa "abi hatırlıyormusun hede gün hödöd yaptıydık da" benzeri diyaloglar da anlaşılır. hele üstünden 4 sene geçtiyse hepten unutulan yıllardır; "abi hatırlıyormusun ya ne yıllardı peh!".

8.Gerçektende her insanin hayatında önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğüm zaman dilimi.. en güzel yıllardır bu yıllar.. kantin önü muhabbetleri, kopya çekmeler, dersten atılmalar, sigara içerken müdüre yakalanmalar.. özlenen yıllardır, deli gibi.

9.Keşke daha uzun olsaydı dedirten yıllardır.

10.Bitsin diye beklenen, ama sonra mumla aranan yıllar.

11.Geçirmiş* kişilerin bir daha yaşamak istediklerini görüp biraz geç olsa da doya doya yaşamayı düşündüğüm yıllar.

12.Böyle bakınca cengiz kurtoğlu şarkısı gibi duran söz.

13.Başıyla sonu bir olan ve ne zaman geçtiğini anlayamadığınız özlenilesi yıllar.

14.İnsanın tadını damağında bırakan cinsten yıllardır.*

15.Cengiz kurtoglunun liselim şarkısı ile ölümsüzleştirdiği yıllardır.

16.İnsan hayatının tartışmasız en güzel yıllarıdır. üniversite yılları da güzeldir ama lise yıllarının eline su dökemez işte. lise yıllarını daha güzel kılan belki de ilk gençliğimize denk gelmesidir ve yasakların her zaman daha çekici olması. üniversitede özgürsündür, bireysindir. yıllar yıllar geçer bir şarkıda aklına gelir o güzel günler. bu şarkı bir bülent ortaçgil, fikret kızılok bir ezginin günlüğü şarkısıdır muhtemelen. Taşra da daha bir derinlemesine yaşanır her şey. şehre gelen her oyuna,konsere,gösteriye gidilir, başka şehirlere gitmenin hayalleri kurulur. küçük şehirde lise yılları insanı besler. mutlaka birkaç kalp kırıklığı sıkıştırılmalıdır bu yıllarda gönül defterine.bir gerçek kalır yıllar sonra: zaman geçer o günler geri gelmez.

17.Aradan 1 ay geçse bile özlenecek yıllardır, mezun olunmaması gereken yıllardır.

18.Gençtik o zamanlar tabii.

19.Elindeyken kıymet bilmemenin en güzel örneğidir. bitene kadar bitse de kurtulsak denir. ya bittikten sonra? hep güzel anılarla hatırlarız o günleri. *

20.Hayatınızın geri kalan yıllarında yanı başınızda duracak dostlar hediye eder, samimiyet nedir öğretir, sorumluluklardan arındırılmış anlar sunar, yaptığınız aptallıkları hatırlayıp gülmenizi sağlar... mezuniyetten itibaren geçen 7 sene boyunca deli gibi özlenir.

21.Lise yılları yatılı olarak okunan yıllarsa eğer ömür boyu unutulamayacak olan yıllardır.

alıntıdır..

ne günlerdi gerçekten ya o günleri bu kadar özleyeceğimi hiç düşünmezdimmafoldumben.Çok güzel bi paylaşım olmuş canım ellerine sağlıkopuyorumnanaktan

Bir kaç tanede benden olsun:
- Yasakların çiğnenmek için olduğunu düşündüğümüz yıllar
- Dersleri dinlemeye çalışırken aklımızın içinde hayallerin planların uçuştuğu yıllar
_Okuldan kaçıp akşam eve çok çalışmış derslerden bıkmış havasıyla gelmeye çalıştığımız yıllar
_ Arkadaşlığın dostluğun en güzel yaşandığı hiç ayrılmayacağız diye söz verilen yıllar
_Derdimizin sorumluluğumuzun ne kadar çok olduğuna yakındığımız ama şimdi onların en güzel dertler olduğunu anladığımız yıllar
_Aşıksan eğer kıskançlığın heyecanın kaçamakların en hızlı yaşandığı yıllar
_Bitsin dediğim ama şimdi en çok özlediğim yıllar:sinifsinif:
_ Hayata tekrar bir şans verilse 17 yaşımıza ve lise yıllarına dönmek istediğimiz yıllar

gerçekten lise yıllarımı çok özledim ne üniversite nede iş hayatı unutturamadı bana lise yıllarımı keşke geri dönebilsem o zamana, peeh :nazar:

6.ınsan hayatının en güzel yıllarının geçtiği ve hep özlenen günlerdir. tadı damakda kalır ve asla gitmez. hatırlandıkça daha da özlenir.

13.Başıyla sonu bir olan ve ne zaman geçtiğini anlayamadığınız özlenilesi yıllar.

çok doğruu...:sinifsinif: lise yıllarımda yaşadığım gibi güzel günleri ne üniversitede ne de iş hayatında yaşadım....tekrar aynı yaşımda aynı okulumda aynı arkadaşlarımla bi şansa verilse yaşayacağım tek zamandır lise yılları...
:çok üzgünüm:

çılgınlıkta,manyaklıkta sınır tanımadığım geri dönüp düşündüğümde o ben miydim dediğim yıllar lise yıllarım.... :smiley-cool: şimdiki benle hiç ilgisi yok ama arkadaşlarla bir araya geldiğimizde hep gülerek hatırladığımız ve geri dönmek istediğimiz yıllar... gerçekten çok güzeldi.... :1rolleyes:

evet ya insan çok arıyor.benim sürekli rüyalarıma girer.o zaman şu okul bi bitseydi derdim.ah ahhh o günler geri gelse..

lise yılları bir başkaydı unutlurmu hiç o günler mafoldumben
geriye dönebilsem yine lise yıllarıma dönerdim masum kıpır kıpır hiçbirşeyi umursamadığın zaman üzerinde hiçbir yük yok hafifsin oooofffffff ooffff

lise yılları gercekten cok farklıı ve cok güsel arkadaslıklarıda öyle ve herkesin aradıgı yıllar benim gbii hihoyyythihoyyyt

benimde en çok özlediğim yıllar lise yılları.ben kız meslekte okudum.okulun duvarına sıralanıp erkeklerle galga geçtiğimiz.yılları arkadaşlarımı özledim

11.Geçirmiş* kişilerin bir daha yaşamak istediklerini görüp biraz geç olsa da doya doya yaşamayı düşündüğüm yıllar.
kesinlikle doğru..kaydirigubbakcemile5
çok güzel bir lise zamanı geçirdim.tamen geyiğe odaklanmış gibi derslerde bile yapardık bunu..
okulun gözde gerubuyduk yaklaşık 40 kişi aynı sınıftan değil,tüm okuldandık.her tenefs kantinde bir araya gelir gırgır yapardık sevgililerimizle elele..:CüvCüv:
güzeldi be..:nazar:

güzeldi bee:asigim:
deli dolu çağlarım,makara günlerim alayına isyan ölümüne kavga:roflol:güzel ve sahte dostluklar ama eğlenceli:)
üniverste yalan,lise yıllarını tek geçerim..en pisko zamanlarımsengözlerimebaksanab:roflol:

lise gunlerini mumla aramayan ozlemeyen tek kisiyim sanirm.
liseye baslarken bile bitmesi icin gun sayardim.
bitirdigim gune kadar da bu sabit fikrimi korudum.
donup de arkama bir daha hic bakmadim.

Ahhhhh ahhh unutulurmu o yıllar .
Bizler 80'li yıllarda okuduk silahların susmadığı bir dönemdi.
Okula bomba ihbarı gelirdi hop dersten çıkarırlardı ne günlerdi ama.
Çok özlüyorum o günleri şimdi.:nazar:

X