LİSELİ BİR KIZIN DİYET GÜNLÜĞÜ

bendenizlila

Başlangıç Tarihi: 27.03.2019 Verilen Kilo:
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2017
31
33
23
Merhaba. Kendimi disipline etme konusunda ciddi sıkıntılarım olduğu için burada bir dijital günlük kararı aldım. Aklımdakileri kısaca özetleyeceğim xox

Kişisel bilgilerim;
Boy: 170 cm
Kilo: 92
Hedef: 65

~

Hedeflerim:
Haftanın dört günü Leslie yapmak
Günde 3 litre su içmek
Dukan birada düzenli gitmek
Abur cuburdan, fastfoodlardan uzak durmak
Okulda çıkan yiyeceklerden sadece çorbayı tüketmek (diğerleri ekmek arası veya tost vb şeyler)
Egzersiz yapmak
Asla pes etmemek, gerekirse her gün yeniden başlamak

~

Yolculuğum uzun, buraya her gün yediklerimi ve yaptıklarımı yazmayı planlıyorum. Spor yerine Leslie tercih etmemin sebebi zorunluluklar. Lise son sınıf öğrencisiyim ve çevrede gidilebilecek düzgün bir spor salonu yok, olanlar çok uzak, yolda saatlerim geçiyor. Ve vakit olarak buna uygun değilim. Daha düzenli spor yapmaya haziran sonunda yani sınav bitiminde başlayabilirim. Ne yazık ki şimdilik evdeyim. Tabii nisan gibi havalar ısınınca dışarıda yürüyüş yapmayı planlıyorum.

Sizleri seviyorum. İsteyenler için dukan bira tarifini paylaşabilirim bende baya işe yaramıştı.

:KK47::KK47:
İnşallah istediğin kiloya çabucak inersin. Yaşın çok genç ,metabolizmanda hızlıdır senin :KK9:

Genelde denediğimde düzgün bir beslenmeyle haftada 2 kilo net veriyordum ama sonrasında öööyle bir salıyordum ki misliyle geri alıyordum hepsini. Ama iş ciddiye bindi 100lere kaç adım kalmış... açıkcası birkaç olay yaşadım günlük hayatımda, onlar da etkili oldu bu sefer kulaklarımı tıkayamadım. Umarım istediğim kiloya ulaşırımm, herkes hedeflerine ulaşırrr

Tahmin edebiliyorum nasıl moralini bozduklarını . Acele ediyoruz sanırım çabucak verelim diye sonrada motivemiz bozuluyor. Kendine çok yüklenmeden spor yap bence, az ama öz yap . Sağlıklı beslenmeye çalış sadece çorba öğlenleri için çok az bence çöpe atılabilen plastik kaplarda kendine salata yapabilirsin okula götürmek icin..Diyetisyene gitme imkanın varsa git. Yolun uzun bir anda verirsen geri alma riski var. Benim sana tavsiyem bunlar. Kafaya koyarsak herşeyi yapabilecek gücteyiz. Sakın pes etme.

Tahmin edebiliyorum nasıl moralini bozduklarını . Acele ediyoruz sanırım çabucak verelim diye sonrada motivemiz bozuluyor. Kendine çok yüklenmeden spor yap bence, az ama öz yap . Sağlıklı beslenmeye çalış sadece çorba öğlenleri için çok az bence çöpe atılabilen plastik kaplarda kendine salata yapabilirsin okula götürmek icin..Diyetisyene gitme imkanın varsa git. Yolun uzun bir anda verirsen geri alma riski var. Benim sana tavsiyem bunlar. Kafaya koyarsak herşeyi yapabilecek gücteyiz. Sakın pes etme.

Çok teşekkürlerr okuldan alacağım tek şey olarak yazdım çorbayı tabii ki yanına bir şeyler daha götürürüm, o şekilde kan şekerimin düşeceğini düşünüyorum gün içinde sürekli test çözüyoruz çünkü yorucu oluyor. Diyetisyeni önceden de denemiştim elimde listeler falan hâlâ mevcut ve birinin beni kilo veremediğimde sıkması falan aşırı hoşuma gitmiyor o diyaloglar. Çol teşekkür ederim tekrardan desteğin içinn<3

Güncelleme

DUKAN BİRA TARİFİ

750 ml kaynamış suya 2 yemek kaşığı yeşilçay (aktarlardan alın mümkünse poşet çay olmasın zaten 5 tl olanı bir haftadan fazla gidiyor neredeyse) döküp demleyin, aşırı demlenmesini beklemeyin biraz acı olur. Ve bir şişe sade soda yani maden suyu ekleyin. İçine yarım limon sıkın. Ben limonu çoğu kez tam sıktım böylece direk limonlu çay gibi oldu tat sıkıntısı hiç çekmedim.

Buzdolabına koyar soğuk veya ılık içebilirsiniz ben öyle daha çok beğeniyordum.

Bu tarif bir günlük. 15 gün düzenli yaptıktan sonra beş-yedi gün ara verip tekrar 15 gün şeklinde düzenli yapabilirsiniz. Özellikle diyet sürecinde ciddi anlamda ödem, tuz gibi vücuttan atılması gereken toksinleri söküyor. Ben 3 günde 2 kiloya yakın vermiştim tartıda, şişkinlik falan gidiyor. Tabi böyle sürekli 3 günde iki kilo veremezsiniz ama vücut ödem tutmaz. Eğer diyet yapmıyorsanız ama ödem şikayetiniz varsa da bir günlük tarifi iki günde falan tüketebilirsiniz. Eğer bir rahatsızlığınız varsa hamileyseniz falan doktorunuza danışın.

Kendini ac birakip bikmayacagini umuyorum
Sana tavsiyem ara ogun yapip kan sekerini dusurme ben ara ogun yapinca kan sekerim duser bu yuzden diyet yapamam
Ne diyeti yapmayi planliyorsun

Canım ilk kiloların yağ fazlalıgından hemen gider, sonlara doğru zorlanırsın. Ve unutma ilk hafta hep zordur sen de biliyosundur. O yüzden pes etme. :KK49: Güzel olucak eminim. Sana motive olması için senin boy ve kilolarında olup sonradan nasıl zayıfladıgını anlatan bi youtuber var cansu akın bak onun nasıl kilo verdim videosunu izle. İlham olur hem. Onla da dalga falan geçmiş okulda erkekler. 90 küsur kiloymuş o da. Şuan fıstık gibi kız olmuş. Hem de diyetisyen falan değil kendi çabalarıyla. Ama sakın unutma yıllardır fiziğime dikkat eden biri olarak tavsiyem, sporsuz diyet cidden bir hiç. Sporla iki katı ve doğru sonuç alıyosun. Sporsuz belli bir kilodan sonra diyet işe yaramıyor ve kilo vermen duruyor. Her gün en az yarım saat yürüyş yap. 1 saat en ideali. Bir yerden bir yere gidiceksen servis veya otobüs kullanma mesela erken in eve yürü baya bi yol. Başka vaktin yoksa eğer. Kan şekerin düşünce ayran iç, çok aşırı acıkıp yanlış yollara sapacagını hissedince de hemen bir yumurta haşla onu ye biraz peynirle. Çok güzel tok tutuyor ve vücutta kiloya dönüşme ihtimali %0

Kendini ac birakip bikmayacagini umuyorum
Sana tavsiyem ara ogun yapip kan sekerini dusurme ben ara ogun yapinca kan sekerim duser bu yuzden diyet yapamam
Ne diyeti yapmayi planliyorsun

Şu diyeti yapayım diye bir fikrim yok. 3+2 öğün sağlıklı beslenme. İnsülin direnci benzeri sorunlarım yok 6-7 ay önce diyetisyenden önce kan tahlili yaptırmıştım. Bu yüzden de zaten sağlıklı beslenme adı altında liste veriyorlar bana. Bu yüzden diyetisyene gitme ihtiyacı duymadım.

Canım ilk kiloların yağ fazlalıgından hemen gider, sonlara doğru zorlanırsın. Ve unutma ilk hafta hep zordur sen de biliyosundur. O yüzden pes etme. :KK49: Güzel olucak eminim. Sana motive olması için senin boy ve kilolarında olup sonradan nasıl zayıfladıgını anlatan bi youtuber var cansu akın bak onun nasıl kilo verdim videosunu izle. İlham olur hem. Onla da dalga falan geçmiş okulda erkekler. 90 küsur kiloymuş o da. Şuan fıstık gibi kız olmuş. Hem de diyetisyen falan değil kendi çabalarıyla. Ama sakın unutma yıllardır fiziğime dikkat eden biri olarak tavsiyem, sporsuz diyet cidden bir hiç. Sporla iki katı ve doğru sonuç alıyosun. Sporsuz belli bir kilodan sonra diyet işe yaramıyor ve kilo vermen duruyor. Her gün en az yarım saat yürüyş yap. 1 saat en ideali. Bir yerden bir yere gidiceksen servis veya otobüs kullanma mesela erken in eve yürü baya bi yol. Başka vaktin yoksa eğer. Kan şekerin düşünce ayran iç, çok aşırı acıkıp yanlış yollara sapacagını hissedince de hemen bir yumurta haşla onu ye biraz peynirle. Çok güzel tok tutuyor ve vücutta kiloya dönüşme ihtimali %0

Ayy evet biliyorum cansuyu fısssstık gibi kız olmuşşş :KK1: benim nedense insanların söyledikleriyle çok problemim yok YANİ YALAN TABİİ VAR ama pek azimlendirmiyo :KK43:

Benim için en büyük sorun da bu spor işi şu an. 12.sınıfım yani üniversiteye hazırlanıyorum ve okul dershane ikilisinden gebermek üzereyim. Evde leslie+egzersiz ile başlayayım, soğuklar geçince de leslieyi birkaç gün bırakır dışarıda yürürüm diyorum. Hasta olursam toparlamaya vakit yok o derece :KK43::KK43::KK43: ama haziranın 24ü son sınav günüm sonra dooooğru spor salonuna

bugün diyete başlayan başka bir arkadaşımla dışarı çıkıp yemek yedik, makarnalı falan ancfpröeüödşgg 1 Şubat diyetimizin ilk günü olsun istedik. Evlere alınması gerekenleri (soda, yulaf vb) aldık.

2 Mil Leslie’yi yaptım ama kendimi çok zorlamadım açıkcası, yani öyle biraz “nasılmış bu, acaba bununla mı başlasam 1 mil ile mi” diye bakmak için yaptım diyebilirim. Yine de terletti, hatta birazdan duş almaya gidicem.

Tatilimin son iki günü, bu yüzden geç kalkıyorum, öğle yemeği tarzı bir kahvaltı yapıcam dengelemek için yarın ve cuma.

Görüşmek üzere :)

X