Lohusayken boşanmaya karar verenler

Sana ne? Burada herkes kendi bakış açısı ve değer yargılarına göre yorum yapıyor. Benim bakış açım da inancimdan etkilenmiş durumda. Dolayısıyla istediğim gibi yorum yaparim. Küfür hakaret olmadığı müddetçe de sizin söz söyleme hakkınız yok
Forum kuralı olarak yasak.
Herkes aynı dinden olmadığı için yasak.
Sana ne diyebileceğiniz terbiyesizliğe gerek yok, ama herkesin kendi terbiyesi işte.

Sana ne diyebileceğiniz terbiyesizliğe gerek yok, ama herkesin kendi terbiyesi işte.
Herkes de bir din adamı kesiliyor maşallah reglyken bosanilmaz nedir ya hakimede artık duruşma günlerini regly takvimimize göre degerlendirmesini iletiriz artık 😂😂

Eşiniz sırf annesine guvenip isten ayrıldığı icin adam olmaz!
Sorumluluk sahibi biri asla degil.

Annesinin sırtında et beni gibi yaşamak istiyor belli.
Siz bu hallere kolay gelmemişsiniz
Çileyi siz çekeceksiniz boşanmak ıstıyorsanız hic düsünmeyin. Cunku insanlar değişmez

Bebeğinizi düsünmeyin cunku her cocuk mutlu anne baba ister. Mutsuz ailede yetişen cocuk da mutsuz bir insan olur.

Yok şu kadar fetih suresi bu kadar Yasin suresi okuyoruz topikleri nasıl açılıyor o zaman? Ben kimseyi zorlamiyorum yargilamiyorum kendi bakış acimla yorum yapıyorum. Beğenmezsen almazsın bu kadar tahammülsüz olmaya gerek yok. Ağzınız açıldı mı fikir özgürlüğü çığırtkanlığı yaparsınız. Samimi değilsiniz

Eş seçiminiz yanlışmış sorumsuz , bencil, tembel olayda sadece kaynana suçlu değil eşinizi karekter olarak tanıyamamışsınız birliktelik olsada tekrar bu adam değişmez kişiliği oturmamış , böyle adamdan çocuk yapılmaz, bence tekrar biraraya gelmeyin , çocuğunu görmeye gelmeyen ilgilenmeyen adam cehenneme kadar yolu var, şerefsiz!!!!!

Yok şu kadar fetih suresi bu kadar Yasin suresi okuyoruz topikleri nasıl açılıyor o zaman? Ben kimseyi zorlamiyorum yargilamiyorum kendi bakış acimla yorum yapıyorum. Beğenmezsen almazsın bu kadar tahammülsüz olmaya gerek yok. Ağzınız açıldı mı fikir özgürlüğü çığırtkanlığı yaparsınız. Samimi değilsiniz
Mune Mune abla dini yorum yasak mı değil mi, yazsın.

Dua bölümü hariç dini yorum yasak.
Bir deist, ateist nasıl kendi fikrini belirtmiyorsa, siz de etmeyeceksiniz.

Merhaba kızlar,
20 gün önce doğum yaptım, ilk gebeliğimde. Gebelik döneminde kaynanamın çok büyük ısrarları sonucu evimizi kapatıp hamilelik ve sonraki süreçlerde yardımcı olması için kaynanamlara taşındık. Eşyalarımızı bile kaynanam topladı. Taşındıktan ilk iki hafta sonra kadar çok iyiydi ama sonra sinsi sinsi hareketlerini gördüm. Mesela benim yanımda sürekli eşime atar atar eşim eve gelince ‘Aslan oğlum’ diye karşılardı. Bu yüzden çok soğumuştum hamileliğimin son aylarında sürekli evden kaçmak istedim. Kendi ailemin yanına geldim. Eşim düzenli çalışırdı ama aile evine gelince annesi ‘çalışma ben sana bakarım’ deyince adam işten çıktı ve gebeliğimin son iki ayında paraya en ihtiyacımız olduğu zamanda işten ayrıldı. Bu süreçte beni sürekli bankalara borçlandırdı. Lohusayken bebeğime takılmaları çalıp çalıp harcadı. Bir ara kartımı alıp tek seferde 1000 lira kadar borçlandırdı. İtiraz ettiğimde nasıl ödeyeceğimi sorduğumda da ne yapayım çalışmıyorum dedi. İşi gayet iyi ve her gün arayıp işe çağırıyorlar keyfi olarak işe gitmiyor. Lohusa döneminde annesi de üstüne çok geldi. Örneğin eve ziyarete annem ablam gelmek istedi. Kaynanam ev müsait değil, size ev tutunca size gelirler gibisinden şeyler söyledi. Sürekli ağlamaya başladım o dakikadan sonra. Her şeye ağladım. Bir hafta önce eşim son kez bebeğimin parasını çaldığında evi terkettim. Kendi ailemin yanına geldim. Eşim eve dönersem işe gireceğini, bir daha beni asla yalnız bırakmayacağını söyledi ama inanmadım dönmedim. Dönmezsem bebeği bile hiç aramayacağını söyledi ve öyle de yaptı. Ne ailesi ne de eşim bir haftadır bebeği görmek için bile aramıyorlar. Boşanmaya karar verdim. Kendim çalışıyorum. Yıllardır eşimi de sırtımda taşıyorum resmen artık tükendim. Eşim bu olanlardan beni sorumlu tutuyor hala. Annesinin yaptıklarından haberi yok, araları bozulmasın diye bir çok lafı sözü yuttum. Evimize geçince anlatırım diyordum, geçmek nasip olmadı. Daha çok şey var ama daha fazla uzatmak istemiyorum. Siz olsaydınız ne yapardınız ? Bebeğim 20 günlük babası z kaldı diye çok üzülüyorum ama çevreme belli etmiyorum güçlü durmaya çalışıyorum. Bebeğim ilerde beni suçlar diye korkuyorum. Ya babasına inanıp dönmediğim için beni suçlarsa ne yaptım o zaman ?
Karakteri bozuk anne oğul. Ama ha diyince boşanmak yerine duzelmesi için yardim et. Evet yapdiği şeyler aşiri salakca. Annem baksin işden çikayim, evde ne var ne yok hepsinj yiyeyim ne ya. Kafayi yemiş. Şart koy ayri eve çikarsak, işe girersen anca oyle şans veririm de. Mumkunse kendi ailene çok yakin biryer olsun. Geline kendi ailesinden zarar gelmez aksine yaninda olduklarini hissedersin

Tamamen hatalar silsilesi ile bu noktaya gelmissiniz ama herseyde bi hayir vardir.

Normal sartlada evinize gecin, bir sans daha verin derdim. Ancak adam sorumsuz, tamamen size guvenerek harcamalar yapiyor, onunu arkasini dusunmuyor. Annesinin lafiyla isten cikiyor falan..

Iyi bir insan olabilir ama bebegine ve size karsi takindigi tavra bakarsaniz iyi bir es ve baba olamayacagi ortada.

Aklinizdan cikarmayin, bebeginiz babasiz degil. Esiniz onu babasiz birakmayi tercih ediyor. Bu sizin degil, onun sucu.

Benim esim saglik sorunlarindan dolayi 4 yildir calismiyo bu anlattiginiz sorunlari ben 4 yildir yasiyorum. ve cocukta gelince cocugunda parasina konduk tek gelir yetmedigi icin.. ayrilik noktasina geldik . Esim 1 günlünüge arkadasina gitti ve ben cocukla tek basima yapamicagimi farkettim, simdi orta yolu bulmaya calisiyoruz. Size tavsiyem kesinlikle esinizi is hayatina geri dönderin. Belki onlar farkinda degiller ama erkeklere calismak cok iyi geliyor. Demem o ki, bazen bosanmak suan ki durumdan daha kötü olabiliyor.

Benim esim saglik sorunlarindan dolayi 4 yildir calismiyo bu anlattiginiz sorunlari ben 4 yildir yasiyorum. ve cocukta gelince cocugunda parasina konduk tek gelir yetmedigi icin.. ayrilik noktasina geldik . Esim 1 günlünüge arkadasina gitti ve ben cocukla tek basima yapamicagimi farkettim, simdi orta yolu bulmaya calisiyoruz. Size tavsiyem kesinlikle esinizi is hayatina geri dönderin. Belki onlar farkinda degiller ama erkeklere calismak cok iyi geliyor. Demem o ki, bazen bosanmak suan ki durumdan daha kötü olabiliyor.
Biz bir ayı geçti ayrıyız. Bu süreçte ben onu hiç aramadım. Son 15 gündür barışma çabası içinde. İşe döndü, ev bulduğumuz gibi taşınacağız ama ben kesinlikle ailesine çocuğumu göstermeyi düşünmüyorum. Ailesi bir gün bile aramadı üstüne kayınbabam evi terkettiğin için benden küsmüş :) Eşim şartlarımı kabul etti. Boşanmayı erteledim şimdilik. Ama ailesinin evine dönmedim dönmeyeceğim. Eğer eşim sağlık sorunundan dolayı çalışmıyor olsaydı asla ayrılığı düşünmezdim olabildiğimden çok daha fazla destek olurdum. Hayat müşterek sonuçta. Ben keyfi olarak yatmasına destek olmamasına karşıydım.
Buradaki yorumlar beni biraz toparlamıştı. Umarım hepimiz için en hayırlısı olur. Bir an önce eşiniz eski sağlığına kavuşur ve yine mutlu olursunuz inşallah 🙏

Merhaba kızlar,
20 gün önce doğum yaptım, ilk gebeliğimde. Gebelik döneminde kaynanamın çok büyük ısrarları sonucu evimizi kapatıp hamilelik ve sonraki süreçlerde yardımcı olması için kaynanamlara taşındık. Eşyalarımızı bile kaynanam topladı. Taşındıktan ilk iki hafta sonra kadar çok iyiydi ama sonra sinsi sinsi hareketlerini gördüm. Mesela benim yanımda sürekli eşime atar atar eşim eve gelince ‘Aslan oğlum’ diye karşılardı. Bu yüzden çok soğumuştum hamileliğimin son aylarında sürekli evden kaçmak istedim. Kendi ailemin yanına geldim. Eşim düzenli çalışırdı ama aile evine gelince annesi ‘çalışma ben sana bakarım’ deyince adam işten çıktı ve gebeliğimin son iki ayında paraya en ihtiyacımız olduğu zamanda işten ayrıldı. Bu süreçte beni sürekli bankalara borçlandırdı. Lohusayken bebeğime takılmaları çalıp çalıp harcadı. Bir ara kartımı alıp tek seferde 1000 lira kadar borçlandırdı. İtiraz ettiğimde nasıl ödeyeceğimi sorduğumda da ne yapayım çalışmıyorum dedi. İşi gayet iyi ve her gün arayıp işe çağırıyorlar keyfi olarak işe gitmiyor. Lohusa döneminde annesi de üstüne çok geldi. Örneğin eve ziyarete annem ablam gelmek istedi. Kaynanam ev müsait değil, size ev tutunca size gelirler gibisinden şeyler söyledi. Sürekli ağlamaya başladım o dakikadan sonra. Her şeye ağladım. Bir hafta önce eşim son kez bebeğimin parasını çaldığında evi terkettim. Kendi ailemin yanına geldim. Eşim eve dönersem işe gireceğini, bir daha beni asla yalnız bırakmayacağını söyledi ama inanmadım dönmedim. Dönmezsem bebeği bile hiç aramayacağını söyledi ve öyle de yaptı. Ne ailesi ne de eşim bir haftadır bebeği görmek için bile aramıyorlar. Boşanmaya karar verdim. Kendim çalışıyorum. Yıllardır eşimi de sırtımda taşıyorum resmen artık tükendim. Eşim bu olanlardan beni sorumlu tutuyor hala. Annesinin yaptıklarından haberi yok, araları bozulmasın diye bir çok lafı sözü yuttum. Evimize geçince anlatırım diyordum, geçmek nasip olmadı. Daha çok şey var ama daha fazla uzatmak istemiyorum. Siz olsaydınız ne yapardınız ? Bebeğim 20 günlük babası z kaldı diye çok üzülüyorum ama çevreme belli etmiyorum güçlü durmaya çalışıyorum. Bebeğim ilerde beni suçlar diye korkuyorum. Ya babasına inanıp dönmediğim için beni suçlarsa ne yaptım o zaman ?
Esiniz is bulup ev açmadan aman sakin dönmeyin. Ailenizde destek oluyorsa kalin yardim ederler. Bazen kendi aileside cok karsisiyor Insana. Baktiniz hic olmuyor bebek biraz toparlayinca anneniz baksin siz is bulun. Esinizi uzun sure gozemleyin. Çalışıp ev acmasini sart koyun. Bu gerisekali analarin gerizeka ogulari. Utanmaz kayinvalideler hep gelinle rekabet içinde ler sanki yaşıtları anasini satayim sinir geldi yine...

X