Lohusayken kaynanamın iftirası ve beni azarlaması

Annen dururken neden o gelip kalıyor. 2 çocuga baktı dünyayı mı kurtardı. Allahtan kocan herseyin farkında aksini dusunsene bi de tövbeler olsun!

Lohusasin diye ölüm döşeğinde değilsin. Bende geçirdim lohusalik hic de böyle saçma sapan konularda sutum kesilecek de böylede söylese diye gereksiz söylemlerde bulunmadim. İlk çocuk sanmistim ama 3. muş. Kaynananda senin gibi fazla alıngan.

Kaynanam geldi ama ben yeni dogum yaptim lohusayim.

kaynan bunu dedi ama ben yeni dogum yaptim lohusayim.

Esim sunu dedi ama ben yeni dogum yaptim lohusayim.

Ucuncu cocuk olmus siz hala kaynana size baksin diye mi cagiriyorsunuz. Tabii ya sen kufur et ama lohusasin diye kimse sana bir sey diyemesin. Esin sana hakaret etmis sen kaynanaya cemkirme derdindesin. Esinin bir terbiye almasi gerek ilk once.

Annen dururken neden o gelip kalıyor. 2 çocuga baktı dünyayı mı kurtardı. Allahtan kocan herseyin farkında aksini dusunsene bi de tövbeler olsun!
Evet, cok sükür öyle, Allah razi olsun bu konuda ondan, adaletli davrandigi icin.canim ailem tr deydi, dogum erken oldu maalesef ondan yetisemediler

Gün geçmesin ki kk kadınlarının ne kadar muhteşem olduğunu görmeyelim ( :

Kadın poşet çay fırlatmış, sanki evi birbirine katmış.
Ama yook, o poşet çay fırlatıldı ya konu sahibi çocukların sorumluluğunu alamıyor demek ki, neden doğurdu o zaman?

Siz de fırlatın ya hu, poşet çay altı üstü, silersin olur biter.

Adam hayvan demiş, onu sorgulayandan çok "lohusasın diye nazını mı çekecek" diyen var.
Poşet çay atmak da iyi naz etmekmiş yani, olay olay olay ( :

Öküz hayvan demek.
Kadının eşşek kadar oğluna tutup yanında öküz derseniz oda evladı alınmış demekki.
Sizin doğumun arkadına sığınmamanız lazım bizde doğum yaptık evet eşiniz hatalı ama keşke içinizde 3 e kadar saysaydınız sonra konuşsaydınız eşinizle. Baya large olmuş.
Kocanın senden seninde kayınvalidenden özür dilemen lazım
Bebeğini sağlıkla büyüt...

Gün geçmesin ki kk kadınlarının ne kadar muhteşem olduğunu görmeyelim ( :

Kadın poşet çay fırlatmış, sanki evi birbirine katmış.
Ama yook, o poşet çay fırlatıldı ya konu sahibi çocukların sorumluluğunu alamıyor demek ki, neden doğurdu o zaman?

Siz de fırlatın ya hu, poşet çay altı üstü, silersin olur biter.

Adam hayvan demiş, onu sorgulayandan çok "lohusasın diye nazını mı çekecek" diyen var.
Poşet çay atmak da iyi naz etmekmiş yani, olay olay olay ( :

Sagol canim Allah razi olsun. Burada milletin bu denli sivri dilli olmasina cok sasirdim, ortada agir bir küfür falanda yok. Kadinlar gercekten cok garip.

Berbat bir lohusalık yaşadım..
Zaten akabinde boşandım iki küçük bebeyle..
Kimseye zulmetmedim..
Ben lohusayım kahrımı çekin sütüm azalacak diye tehdit etmedim..
Enteresandır ki sütüm hiç kesilmedi onca yaşadıklarıma rağmen.. Ve şiddet de görmeme rağmen..
Çünkü ben Allahın bana lütfettiği bebelerimin sağlıklı ve yanımda olmasına şükrettim hep..
Ve bizim huzurlu, mutlu yaşamamız için karar bile alabildim..

Ebru abla helal olsun sana

Benim eşim bana değil annesinin yanında yalnızken bile hayvan dese geldiğin ahıra geri dön der gider açarım kapıyı.

Kendinize böyle sözler nasıl söyletiyosunuz? Nasıl bi yüzgözlük bu ?

İnatla anlasilamiyor ya da isinize gelmiyor,herkeste olur bu lohusa depresif halleri bu bayaninda olmus normal olarak lafim yok amma velakin;

Lohusayim her seyi yaparim ederim ,sütümü keseceksiniz diye tehditler edip ilerleyen zaman da ola ki sütü baska sebeple kesilirse insanlar günahi altinda kalacak bunu yapmaya hakki var mi? Herseyi söyle karsinda ki cevap versin ay ben lohusayim sütüm gider yok arkadasim oyle bir dünya üstelik agir bir laf küfürde yok demissin daha ne olsun hayatinizi paylastiginiz insan 3 cocugunuz var biriniz hayvan diyor biriniz öküz diyor küfürle eş deger

Sagol canim Allah razi olsun. Burada milletin bu denli sivri dilli olmasina cok sasirdim, ortada agir bir küfür falanda yok. Kadinlar gercekten cok garip.

Evet degil mi ya, sizin gibi düsünmeyen, sizin de hataniz yanlisiniz oldugunu söyleyen kadinlar cok garipler. Sadece siz ve sizin gibi düsünenler garip degil.

Siz sivri dilli degil misiniz? Bu olayda hic mi hataniz yok? Cocuklara bakmasi gereken esinizle siz mi yoksa kayinvalideniz mi? Ama iyi ama kötü kadini cagirmissiniz, niye önünde hakaret kavga ediyorsunuz? Cay poseti olmasa baska bir sey olacakti. Kayinvalideniz degil kendi anneniz olsa aferim kizim devam et hakaret etmeye mi diyecekti? Kayinvalidenizin tek hatasi tarafsiz davranmamasi. Kendi oglunu da cekecekti kenara, ben seni böyle mi yetistirdim, cocuklarinin karinin yaninda ne bicim konusuyorsun diyecekti. Olan yine ona olmus bosu bosuna küslük cikmis, esinizle halletmissiniz sorununuzu.

Duymak okumak istediginiz yorumlar nedir? Cok haklisiniz, 3. cocugu dogurmussunuz, lohusayken her istediginizi söyleme yapma hakkiniz var, siradan gecirin herkesi, bir tek siz dogurup lohusa oluyorsunuz sütünüz kesilir sonra... Bunlar mi? Burada size sen haklisin diyenlerin hic biri kayinvalidesinin yaninda kocasina öküz demez, kocasinin da kendisine hayvan demesini hos görmez emin olun.

Kayinvalide veya bir baska kisi, ne olursa olsun yaninda ese hakaret edilmez. Girin odanizda kendi kendinize tartisin çözün. Esinizin de sizden farki yok. Annem cikmis gelmis yardima, sorun huzursuzluk cikarmayalim kadinin basina diyecegine saksi bitkisi gibi cekilmis köseye. O cocuklari siz yaptiniz, farzedin ki kayinvalide yoktu. Komsuyu mu cagiracaktiniz? Oturun sakince cocuklarinizla ilgilenin. Cocugu sadece yapan sonrasinda hic ilgilenmeyen bir adam mi bu? Eger öyleyse az cok tahmin etmeniz lazimdi yardim eder mi etmez mi diye. Benim de iki kizim pes pese oldu. Birini temizlerken yedirirken digeri de isterdi üstüme cikmaya calisir aglardi. Birisi kucagimda memedeyken digerinin elini tutardim yataginda uyutmaya calisirken. Cok bel agrisi cektim bu yüzden. Kücük kizim dogduktan 10 gün sonra esim gitti. 6 ay biz TR'de, esim yurt disinda yasadik. Ayda iki defa gider gelirdi. Alis veris, temizlik, cocuklar, gece uykusuz kalmalar, cocuklar ateslenir, hastalanir... tek basima yaptim. Ne sütüm kesildi ne de lohusayim diye gelen gidenin yaninda terslendim. Cocuklari tüm sorumlulugunu kabul ederek doguran benim. Ilk cocugunuz da degil ki tecrübesiz yeni anne diyeyim, ücüncüymüs.

Ortada kvnin attigi bi iftira yok okuz demissin iste o da sigirgillerden bi hayvan. Kari koca birbirinize sayginiz yok ki birbirinize kufrediyosunuz, buyuklere sayginiz yok ki yanlarinda hakaretlesiyosunuz, insanlar uzulup trip atinca da suclu onlar oluyo kari koca bir olup azarliyosunuz insanlari. Bi de gelmis dert topici aciyosun. Hem suclu hem guclu mu deniyo buna

Esinizin uzgun olmasina falan deginmissiniz ama burda asil suclu ESİNİZ!
Siz hala onu savunuyor,tum kabahati kayinvalidede buluyorsunuz.
Yeni dogum yapmis esine soyledigi kelimeye bak,hemde annesinin yaninda
sizin geri cevabiniz falan bence cok cirkin ve seviyesiz.Kayinvalidenin yaninda esinize ayni terbiyesizlikte cevap verdiginize gore bu diyaloglar sizde siradan birsey.

K.valideden onceki sorun esiniz.Bence onunla ilestisiminizi gozden gecirin,sonra sira k.Valideye gelsin.

Kocanı sana verene bol bol şükür et canım. Benim de eşim iftiracının tekiydi namus iftirası bile attı üstüme. .. öte yandan kaynanın derdini tasasını çekmekten de rabbim kurtarsın seni
Hanımlar iki buçuk ay önce doğum yaptım, iki küçük çocuğum daha olduğu için kv bizde kaldı yardım etmek için, hastaneden geldiğim gün eşimle ufak bir "tartışma" yaşadık aslında tartışmada denmez bu esnada eşim bana hayvan dedi bende ona geri cevap olarak öküz dedim, kv yanımızdaydı, neyse daha sonra oturup tv izledik ben haliyle somurtuktum gücüme gitmişti eşimin kv yanında bana böyle demesi. Akşam olmuştu zaten kv yatmaya gitti bizde eşim le oturma odasında oturuyorduk ben bir yandan bebeğimi emzirmeye çalışıyorumdiğer yandanda bi elimde rezene çayımı içiyorum sütüm bollaşsın diye öte yandanda benim ortanca afacan oğlum ( o zaman 20 aylık) tepeme çıktı fincanın içinden poşet çayı çıkarmaya çalıyor, pekiii eşim napıyo???? Yanımdaki koltukta tv izliyor :KK62: adam hiç aldırmıyor, benimde tepem attı poşet çayı fincandan çıkarıp masaya attım, eşim sinirlendi- noluyo sana senin gö... De Hizmetçimi var falan dedi, bende niye böyle yapıyon üzüyosun beni sütüm kesilecek diye korkuyom dedim. Bi baktık kaynana geldi :KK62: noluyo size dedi, sonra bana yönelip - bak ben 40 küsür yıllık evliyim kocama bir kez olsun ne sığır ne eşek nede hayvan demedim diye beni azarlıyo, bende anne ne diyon dedim ben bunların hiç birini demedimki bi tek öküz dedim dedim hayvanı oğlun söyledi dedim -geçti karşıma hehe ben yalan söylüyodurum dedii, bizim evimizde hiç böyle şeyler olmazdı senin annenle baban böylemi yapıyolardı dedi.

Ya düşünün ben doğum yapalı iki gün olmuştu iki gün... Daha agrım sancım var doğum yapmak kolaymı, yorgunum kaç gündür uykusuzum. Gelip daha oğlum bu kız yeni doğum yaptı lohusa sütü kesilir ona hassas davran diyeceğine beni azarlıyor.
Eşim kaç kez- anne sen karışma elin kızı demezmi oğlunu tutuyo taraf gidiyo hadi git yat falan dedi, yok kaynana son gaz devam yok benim annem gille konuşacakmışta falanda fistsnda... eşim tabii patladıı ona çok bağırdı, sen ne yapmaya çalışıyorsun benim yuvamımı yıkmak istiyorsun, biz naptık sana noluyo sen ne karışıyon ortada hol yok yumurta yok falan dedi.

Saat olmuş gecenin 12 si, tutturdu babanı ara ben eve gidecem ( kendi evleri 1 saat uzakta) eşim sinirlendi üstünü giyindi geç ben götürcem seni dedi, bende kapıya atladım kapıyı kilitledim hemen, nolur yapmayın kucagımda bebek onları sakinleştiriyom.

Neyse ertesi sabah eşim işe gitti, kaynanada kös kös oturuyo sonra bi baktım kp gelmiş, sabah kalkar kalkmaz eşini aramış beni gel al diye.
Giderkende Allah razı olsun çocuklarıma baktın falan diyip yolcu ettim kv.

Hiç kimsede demiyomi bu kız daha doğum yapalı 2 gün oldu. Bırak öküz demeyi ben orda küfürde etsem benim kusuruma bakmamalııydı diye düşünüyorum .

Akşam eşim eve gelince annesini sordu bende eve gitti dedim ve kendimi daha fazla tutamayıp başladım ağlamaya - sana bişey dedilermi - diye sordu bende hayır dedim. Kimbilir Şimdi babama yalan yanlış neler anlatır dedi ( kv maalesef çok yalan konuşan biri)

Aradan üç gün geçti zil çaldı eşim açtı kapıyı sonra yüksek sesler gelmeye başladı, kp ve kv gelmişler kv arabadan inmiyo eşim eve gelsenize ayıp olur evde misafirler var ( benim annemler gelmişti) falan diyo kp kolunu kaldırıp bağırarak ne ayıp olacakmış yaaa ne ayıp olacakmış deyip arabasına bindi çekti gittiler. Buraya gelme nedeni bizim evin anahtarı kalmış kaynanada onu getirmişler, bi zarfa koyup postaya atacaklarmış aslındada ...

Neyse aradan tam bi ay geçti bunlardan hiç ses seda yok. Eşim bu bi ay hep moralsiz üzgün ve gergindi, tabii ister istemez bizede yansıyor bunlar. (Adamın en mutlu günlerinin içine ediyorlar hep, düğünümüzde vede ikinci çocuğum doğduktan sonrada delirmişti kaynana, eşim dayanamayıp telefonunu kırmıştı hatta)

Beni bu hareketler çok üzmüştü ama ben yinede bayramın ilk günü aradım onları kaynana bi soğuk bi soğukki... Zorla konuşuyo. Ya resmen kadın hem suçlu hem güçlü.
Eşim akşam işten gelince babası gili aradığını ve annesinin onunla konuşmadığını söyledi, kp demiş yeşil sana böyle böyle demiş, eşimde yok öyle bişey demiş kp de e annen yalanmı söylüyo demiş , eşimde evet annem yalan söylüyo bende o an ordaydım demiş hem sen annemin yalancı olduğunu bildiğin halde nasıl böyle tavır yaparsın, siz Bu olayı niye büyütoyosunuz demiş. Sen hepden annemin ağzını burnunu kırıp hastanelik ediyordun ya demiş ( oysaki kaynana bana onların evinde hiç kavga olmazmış diyodu senin annen baban böylemi yapıyo diyodu bana birde - oysaki ben babamın annemi dövdüğünü hiç görmedim) gelin buraya annenizden özür dileyin demiş kp, ay bunu duyunca ben sinirden üzüntüden titremeye başladım hem ağlıyorum hemde benim suçum yokki ben niye özür dileyim diyom. Ben onlara hiç bişey yapmadım asıl o bana yaptı bana resmen iftira attı kadın dedmediğim lafları dedi dedi tavır yaptı anneme babama hakaret etti. Ama neyseki
Eşim beni haklı buluyo, yeşil şimdi gitmezsek olay dahada uzar gider gidelim ve olay kapansın dedi. eşim daha fazla üzülmesin olay kapansın diye bayramda gittim kapılarına ama benim içimde kapanmıyor bu olay.

Sadece bunlar değilki eşimin hem bu doğumumdan sonra hemde ikinci doğumumdan sonra hep morali bozuktu üzgündü, en mutlu geçirmemiz gereken günleri moralsizlikle geçirdik eşimin asık suratını görmek geriyordu beni, Benim morale ihtiyacım olan bir dönemde ben eşime moral vermeye çalışıyordum, kimin yüzünden- KAYNNaNıN.

İçimde büyük bir nefret kin var onlara karşı. Ben sessiz sakin biriyimdir onlara hiç saygısızlık yapmadım. Onlara gitmek onların evime gelmesini istemiyorum artık hatta seslerini dahi duymak istemiyorum. Ama onlar eşimin ailesi... Mecbur görüşecem ama içimden bu kini nefreti nasıl atacam

Sabırla sonuna kadar okuyanlara çok teşekkür ederim.

Kim veriyor bu lohusalara küfür etme özgürlüğünü? "Küfür de etsem hoşgörmeliler" nasıl bir bakış açısı?

Haksizsin yavrucum..kimsenin olmadigi yerde isterseniz saydirin birbirinize..ama başkalarının helede kaynana gilin yaninda nefes dahi almayin..zaten kayganalar el bombasi sizde pimini cekmissiniz. .boswer takma bu gelinler kaynana elinden neler cekti salla gitsin:KK50:

X