Lohusayken kaynanamın iftirası ve beni azarlaması

Kayınvalidenizin yada başkasının yanında eşinizle tartışmayın. Tartışıyorsunuz madem birbirinize hayvan demeyin o ortamda kayınvalideniz olmasa bile evlatlarınız var ondan da önemlisi birbirinize saygınız olsun. Yok lohusayım küfrederim yok sütüm kesilir böyle yapmayın o ne güzel dünya. 4 aylık bebeklerimi kaybettim erken doğumla üstüne üstelik sütüm geldi emzirecek yavrum yok kucağımda kimsede bana vah tüh aman bu kızı üzmeyelim demedi. Siz niye milleti sütünüzün kesilmesiyle tehdit ediyorsunuz. Sütünüz kesilse kimse umursamaz biliyormusunuz olan yavrucağa olur. Eşinizde de anlayışsızlık var ama sizde suçlusunuz. Eşinizin ANNESİ oğlu dururken size aferin kızım oğluma öküz dedin çay poşetini masaya fırlattın mı diyecek.

hosunuza gitmeyen yorumları okudugunuz da benim memleketimin insanları nıye böyle diye düşünmeden once, bu insanların bi bildiği varda boyle yorum yazıyolar diye düşündeniz keşke.. Hayır yani, burda ki insanlar seni tanımaz etmez.. İnsanların seninle ne zoru var da senin canını sıkmaya calıssınlar.. Gecen sene kaynanam ramazan ayında iftara geldi bize.. Neden et yok diye dalga gectı benimle.. Bende burda anlattım bu konuyu.. O kadar kişinin içinden biri de cıkıp sende hatalısın neden et pişirmedin demedi. Hiçbirini de tanımıyorum haa :) kadın kadının düşmanıysa, neden benden taraf oldular acaba, hayret.. velhasıl, kulaklarımızı tıkamayalım dış seslere.. Çocugunuz sizi bunalttıgı an, canım biraz ilgilenir misin desen esine sonuç boyle mi olurdu? Bardağın içinde ki çöpü masaya atmadan once o davranısın neler doğuracagını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek değil mi? İçerde kv uyuyo, sesleriniz yükselirken hiç mi çekinmediniz duyar diye.. Lohusalık.. Evet hepimiz lohusa olduk.. Ama lohusa hassasiyeti ile, fevri davranışların arasında kocaman bır fark var bence..

Hayvan okuz...ne bicim laflar bunlar..bosandigim esimle bile bizim agzimizdan boyle sozler cikmadi birbirimize...ne kadar ayip...evliliginiz pek iyiye gitmez boyle...kayinvalide konusunu geciniz,esinizle kendinize ceki duzen verin..

Biz burda kuru kuru birbirimizin sırtını sıvazlayacaksak forumdan kimse birsey beklemesin, herkes aynı yorumu yapsın o zaman, sevilen yorumlara canım cicim beğenilmeyen yorumlara tü kaka...

Elbette herkes farklı farklı herkesin lohusalığı da farklı, ama bunu dersen o zaman kv lerin de farklı farklı olduğunu kabul edeceksin niye beni de savunmadı demeyeceksin, dersen o da sana sen niye oğluma küfür ettin diyebilir

benim eşim kendi annesinin yanında bana hayvan dese, kusura bakmayın ama orda ona hayvan taklidi yaptırırdım. ayıp ya

Gene bir Dünya'nın en kötü kadını ve onun mikemmel oğlu Vakası daha..

Kabahat sırasına koysak Number 1 olan koca aklanmaya çalışılmış bu arada sizde ikincisiniz kabahat sırasında ..

Sözüm meclisten dışarı da..

Eskiden annelik daha bi masum mertebe idi gözümde.

Bu nedir hep bi ayrıcalık , Anlayış bekleme durumu.. Herkes prens ve prensescik doğuruyor olmuş.

Erkekleri de öyle bir bıktırıyor ki bu zihniyetteki bayanlar Nazın niyazın Cılkını çıkarıp , sonra Çocuktan sonra uzaklaşan Çiftler, soğuyan yatak odaları..

Gecen bir iş arkadasım Kadınları anne olmadan tanıdım demeyeceksin huy değiştiriyorlar, Dünya'nın hakimi sanıyorlar kendilerini dedi.

Kimse de gık diyemedi.

Utanıyorum valla kadın olarak.

Sözüm meclisten dışarı da..

Eskiden annelik daha bi masum mertebe idi gözümde.

Bu nedir hep bi ayrıcalık , Anlayış bekleme durumu.. Herkes prens ve prensescik doğuruyor olmuş.

Erkekleri de öyle bir bıktırıyor ki bu zihniyetteki bayanlar Nazın niyazın Cılkını çıkarıp , sonra Çocuktan sonra uzaklaşan Çiftler, soğuyan yatak odaları..

Gecen bir iş arkadasım Kadınları anne olmadan tanıdım demeyeceksin huy değiştiriyorlar, Dünya'nın hakimi sanıyorlar kendilerini dedi.

Kimse de gık diyemedi.

Utanıyorum valla kadın olarak.

Doğru demiş, az daha abartanlar ota b.ka sütümü helal etmem diye evlat tehdit eder

Neden konu sahibinin üstüne bu kadar gidildi anlamadım .

Hayvan diye ilk önce hakaret eden eşi . Kadın karşılık olarak öküz demiş. Ama kv gelip kadına kızmış ben kocama hiç öyle şeyler demedim falan filan. Hatta sen kendi ailende böyle mi gördün falan demiş.

Ee kadın iki gün önce doğum yapmış ama eşi yardımcı olmak yerine hala elde kumanda tvye bakıyor. Kadının elinde çay çocukla uğraşıyor. Ben olsam bardağı da kırardım.

Tamam lohusa depresyonu abartılıyor olabilir ama kadın doğum yapalı sadece 2 gün olmuş. Grip olunca bile 5 gün yatiyoruz , kimseyle uğraşmaya halimiz olmuyor .Yapmayın hanımlar .

ne diye kadının önünde tartışıp laçkalaşıyosunuz?
sonra da böyle kullanır işte her kelimeyi..

Aman su yanlis bu yanlis siz çok dogrusunuz zaten....ladyler madamlar...

Mecbur katlancaniz napalim...kaynana bi tuhaf anlasilan...amaci neyse..

ya üf çok sıkıcı çok bilmiş yorumlar hepsini bir bir okuyamadım tabi ki zaten can da dayanmaz..bence konu sahibi de okumasın sonuçta ateş düştüğü yeri yakar ve fakat bence; eşinizle bir başkasının yanında asla münakaşa içinde olmayınız (arkadaş çevresi ve aile,çocuk vs) kv haksız,kp ondan beter,eşiniz daha ilgili olamalıydı isterse 40. çocuğunuz doğsun hiç farketmez her çocuk ayrı bir heyecacan ayrı bir bekleyiş olmalı,o iş iki kişilik oluyor sorumluluk %50 olmalı en azından doğum sonrası çünkü anatomik olarak %50 yükünüzü alması mümkün değil bir erkeği,dolayısıyla hakkınızı ödeyemez..evet prensler,prensesler doğuyor her ana rahminden zoruna giden varsa tüp bebek kuyruklarında ömrünü çürütmesin :KK66: lohusalık denilen şeyi bilmeyenler her açıdan okuyup araştırıp sonra eleştirsinler. ha elbette olaylar yaşanırken orda değildim belki abarttınız onun da farkına siz varmalı pişmansanız yapmamalısınız ama olan olmuş..bebeğinize benden öpücükler yuvanıza mutluluklar :KK68:

Valla masallah esinizin adaletli tavri taktir edilir. Annesi olmasina ragmen sizin hakli olduğunuzu görmesi savunması

Kaynanalar eşlerin kavga etmesini istemez ve geneli geline patlar ki zamanında oda eşinden dayak yemiş olsada çok çabuk unutur yaşadıklarını , çoğunun o dayaklara katlanma sebepleri çocuklar yüzünden sende onun bitanesine öküz deyince kadında şalterler atmış çoğu yaşını başına almış kaynanalar hiçte hayat olgunu değil kavga eden çiftleri asla idare etmiyorlar hatta kavgaya dahil olup ortalığı iyice geriyorlar en iyisi onların yanında tartışmamak çünkü gelin haklı olsada oğullarını tutuyorlar

Hanımlar iki buçuk ay önce doğum yaptım, iki küçük çocuğum daha olduğu için kv bizde kaldı yardım etmek için, hastaneden geldiğim gün eşimle ufak bir "tartışma" yaşadık aslında tartışmada denmez bu esnada eşim bana hayvan dedi bende ona geri cevap olarak öküz dedim, kv yanımızdaydı, neyse daha sonra oturup tv izledik ben haliyle somurtuktum gücüme gitmişti eşimin kv yanında bana böyle demesi. Akşam olmuştu zaten kv yatmaya gitti bizde eşim le oturma odasında oturuyorduk ben bir yandan bebeğimi emzirmeye çalışıyorumdiğer yandanda bi elimde rezene çayımı içiyorum sütüm bollaşsın diye öte yandanda benim ortanca afacan oğlum ( o zaman 20 aylık) tepeme çıktı fincanın içinden poşet çayı çıkarmaya çalıyor, pekiii eşim napıyo???? Yanımdaki koltukta tv izliyor :KK62: adam hiç aldırmıyor, benimde tepem attı poşet çayı fincandan çıkarıp masaya attım, eşim sinirlendi- noluyo sana senin gö... De Hizmetçimi var falan dedi, bende niye böyle yapıyon üzüyosun beni sütüm kesilecek diye korkuyom dedim. Bi baktık kaynana geldi :KK62: noluyo size dedi, sonra bana yönelip - bak ben 40 küsür yıllık evliyim kocama bir kez olsun ne sığır ne eşek nede hayvan demedim diye beni azarlıyo, bende anne ne diyon dedim ben bunların hiç birini demedimki bi tek öküz dedim dedim hayvanı oğlun söyledi dedim -geçti karşıma hehe ben yalan söylüyodurum dedii, bizim evimizde hiç böyle şeyler olmazdı senin annenle baban böylemi yapıyolardı dedi.

Ya düşünün ben doğum yapalı iki gün olmuştu iki gün... Daha agrım sancım var doğum yapmak kolaymı, yorgunum kaç gündür uykusuzum. Gelip daha oğlum bu kız yeni doğum yaptı lohusa sütü kesilir ona hassas davran diyeceğine beni azarlıyor.
Eşim kaç kez- anne sen karışma elin kızı demezmi oğlunu tutuyo taraf gidiyo hadi git yat falan dedi, yok kaynana son gaz devam yok benim annem gille konuşacakmışta falanda fistsnda... eşim tabii patladıı ona çok bağırdı, sen ne yapmaya çalışıyorsun benim yuvamımı yıkmak istiyorsun, biz naptık sana noluyo sen ne karışıyon ortada hol yok yumurta yok falan dedi.

Saat olmuş gecenin 12 si, tutturdu babanı ara ben eve gidecem ( kendi evleri 1 saat uzakta) eşim sinirlendi üstünü giyindi geç ben götürcem seni dedi, bende kapıya atladım kapıyı kilitledim hemen, nolur yapmayın kucagımda bebek onları sakinleştiriyom.

Neyse ertesi sabah eşim işe gitti, kaynanada kös kös oturuyo sonra bi baktım kp gelmiş, sabah kalkar kalkmaz eşini aramış beni gel al diye.
Giderkende Allah razı olsun çocuklarıma baktın falan diyip yolcu ettim kv.

Hiç kimsede demiyomi bu kız daha doğum yapalı 2 gün oldu. Bırak öküz demeyi ben orda küfürde etsem benim kusuruma bakmamalııydı diye düşünüyorum .

Akşam eşim eve gelince annesini sordu bende eve gitti dedim ve kendimi daha fazla tutamayıp başladım ağlamaya - sana bişey dedilermi - diye sordu bende hayır dedim. Kimbilir Şimdi babama yalan yanlış neler anlatır dedi ( kv maalesef çok yalan konuşan biri)

Aradan üç gün geçti zil çaldı eşim açtı kapıyı sonra yüksek sesler gelmeye başladı, kp ve kv gelmişler kv arabadan inmiyo eşim eve gelsenize ayıp olur evde misafirler var ( benim annemler gelmişti) falan diyo kp kolunu kaldırıp bağırarak ne ayıp olacakmış yaaa ne ayıp olacakmış deyip arabasına bindi çekti gittiler. Buraya gelme nedeni bizim evin anahtarı kalmış kaynanada onu getirmişler, bi zarfa koyup postaya atacaklarmış aslındada ...

Neyse aradan tam bi ay geçti bunlardan hiç ses seda yok. Eşim bu bi ay hep moralsiz üzgün ve gergindi, tabii ister istemez bizede yansıyor bunlar. (Adamın en mutlu günlerinin içine ediyorlar hep, düğünümüzde vede ikinci çocuğum doğduktan sonrada delirmişti kaynana, eşim dayanamayıp telefonunu kırmıştı hatta)

Beni bu hareketler çok üzmüştü ama ben yinede bayramın ilk günü aradım onları kaynana bi soğuk bi soğukki... Zorla konuşuyo. Ya resmen kadın hem suçlu hem güçlü.
Eşim akşam işten gelince babası gili aradığını ve annesinin onunla konuşmadığını söyledi, kp demiş yeşil sana böyle böyle demiş, eşimde yok öyle bişey demiş kp de e annen yalanmı söylüyo demiş , eşimde evet annem yalan söylüyo bende o an ordaydım demiş hem sen annemin yalancı olduğunu bildiğin halde nasıl böyle tavır yaparsın, siz Bu olayı niye büyütoyosunuz demiş. Sen hepden annemin ağzını burnunu kırıp hastanelik ediyordun ya demiş ( oysaki kaynana bana onların evinde hiç kavga olmazmış diyodu senin annen baban böylemi yapıyo diyodu bana birde - oysaki ben babamın annemi dövdüğünü hiç görmedim) gelin buraya annenizden özür dileyin demiş kp, ay bunu duyunca ben sinirden üzüntüden titremeye başladım hem ağlıyorum hemde benim suçum yokki ben niye özür dileyim diyom. Ben onlara hiç bişey yapmadım asıl o bana yaptı bana resmen iftira attı kadın dedmediğim lafları dedi dedi tavır yaptı anneme babama hakaret etti. Ama neyseki
Eşim beni haklı buluyo, yeşil şimdi gitmezsek olay dahada uzar gider gidelim ve olay kapansın dedi. eşim daha fazla üzülmesin olay kapansın diye bayramda gittim kapılarına ama benim içimde kapanmıyor bu olay.

Sadece bunlar değilki eşimin hem bu doğumumdan sonra hemde ikinci doğumumdan sonra hep morali bozuktu üzgündü, en mutlu geçirmemiz gereken günleri moralsizlikle geçirdik eşimin asık suratını görmek geriyordu beni, Benim morale ihtiyacım olan bir dönemde ben eşime moral vermeye çalışıyordum, kimin yüzünden- KAYNNaNıN.

İçimde büyük bir nefret kin var onlara karşı. Ben sessiz sakin biriyimdir onlara hiç saygısızlık yapmadım. Onlara gitmek onların evime gelmesini istemiyorum artık hatta seslerini dahi duymak istemiyorum. Ama onlar eşimin ailesi... Mecbur görüşecem ama içimden bu kini nefreti nasıl atacam

Sabırla sonuna kadar okuyanlara çok teşekkür ederim.

Gene bir kaynana vahşeti gene taşın altından bir kaynana çıkıyor valla boşuna dememişler '' kaynanayı napmalı kaynar kazana atmalı'' diye :)) İyi yapmışsın eşini dinleyip kaynananın evine gitmekle, sen bunu eşin için yapmış oldun ve eşinin yanında oldgunu gösterdin hem eşininde hosuna gitmiştir . Zaten eşinden yana sıkıntın yok anladıgım kadarıyla senin yanında bu yüzden için rahat olsun şu saatten sonra kaynanan ve kayınpederinle mesafeni koyarsın zaten muhabbet etme size geldiklerinde hizmetini yap o kadar. Zaten sizin tartışmanıza girmesi bile hata karı koca arasında olur böyle seyler art niyetsz olsa zaten oglunu kenara ceker uyarır seni kenara ceker ayrı uyarır ama o mikser gibi ortalıgı karştrmayı tercih etmiş ve hatalı oldugunu bildiği içinde üstte cıkmaya calısmıs ahh ahhh neyse canım allah daha kötülerini yaşatmasın neler var su dünyada sıkma güzel canını caresi bulunmayacak bişey değil :KK54:

X