Lugol / iyot damlası kullananlar ?

bodrum salatasi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
707
538
34
Merhabalar
Lugol yanında hangi vitamin kullanılması gerekiyor?

Lugol aldım eczaneci %5 verdi
Başka eczaneye nasıl kullanayım diye sordum
Bana magnezyum ilacı verdi birde selenyum vermek istedi almadım dedim ilaç kullanmıyorum normalde bu kadarına birden başlayamam
İnstagramdan bir yerde de D3k2 ve C vitamini yazıyor
İnternetten baktım magnezyum kabızlıka iyi geliyormuş 32 yaşındayım hayatımda kabız olmadım
Büyük wc yapmakta hiçbir problem yaşamadım

Acaba siz hangi vitaminleri kullandınız? Magnezyum almasam mı?

Lugol kullanma amacın kg vermek
3 günde bir aldım daha 10 gün oldu başlayalı
D vitamini çok düşük diye doktor vermişti 1 aydır kullanıyordum bitince d3k2 ye geçeceğim

hangi iyot acaba keşke internetten alsaydın. iyot ile ilgili instagram sayfaları var dr. hasan hüsnü eren’in. ben ona güvenerek kullanıyorum daha dinç daha az uykuyla daha enerjik hissediyorum..
orada yanında kullanılması gerekenler de yazıyor.

hangi iyot acaba keşke internetten alsaydın. iyot ile ilgili instagram sayfaları var dr. hasan hüsnü eren’in. ben ona güvenerek kullanıyorum daha dinç daha az uykuyla daha enerjik hissediyorum..
orada yanında kullanılması gerekenler de yazıyor.
Merhaba, bende yeni yeni arastirmaya basladim. Hangi alanlarda ve nasil kullaniyorsunuz ? Kullanmadan once herhangi bir test yaptirdiniz mi triodlarla ilgili soruna yol acabilecegi yorumlari okudum halen teredduteyin

Merhaba, bende yeni yeni arastirmaya basladim. Hangi alanlarda ve nasil kullaniyorsunuz ? Kullanmadan once herhangi bir test yaptirdiniz mi triodlarla ilgili soruna yol acabilecegi yorumlari okudum halen teredduteyin
merhaba, açıkçası bahsettiğim doktoru uzun zamandır takip ediyorum ve güvendiğim doktorların da önerisiyle hiç test yaptırmadan kullanmaya başladım. yara yanık için sulandırarak kullanmıştım hemen acıyı alıyor. bir de kovid sonrası saçlarım çok döküldü yenileri çıkarken kepeğe benzer döküntüler yapıyordu yine sulandırarak saçlarıma sıkıyorum sonra yıkıyorum. azaldığını fark ettim..
önceki mesajımda dediğim gibi daha dinçim normalde hiç uyanamazdım🙈

Ben de başlamak istiyorum ama cesaret edemedim:KK43: Şimdi hamileyim doktor TSH yüksek olduğu için ilaç verdi. Keşke önceden başlasaydım belki düzene girerdi diyorum. Bebek olunca 2 kere düşünüyorsun napacağımı bilemedim

Merhaba, Prof.Yesim Erbil’den duydum, kontrolsüz lugol solusyon kullanımı, gizli guatr’ı uyandırabilir dedi, önermedi. Ben de %5 lugol solusyon, yarım çay bardağı suya 2 damla, kullanıyordum. Yeşim hocaya çok güveniyorum. Öyle deyince ben de bıraktım. Solusyonu hazırlayan eczacıma da bu konuyu soracağım. Maalesef benim bulabildiğim endokrin uzmanı bu konular hakkında bilgi sahibi değil, danışan hastayı bilgilendirebilen biri değildi. Biz de kendi kendimize öğrenmeye çalışıyoruz 😞

Merhabalar
Lugol yanında hangi vitamin kullanılması gerekiyor?

Lugol aldım eczaneci %5 verdi
Başka eczaneye nasıl kullanayım diye sordum
Bana magnezyum ilacı verdi birde selenyum vermek istedi almadım dedim ilaç kullanmıyorum normalde bu kadarına birden başlayamam
İnstagramdan bir yerde de D3k2 ve C vitamini yazıyor
İnternetten baktım magnezyum kabızlıka iyi geliyormuş 32 yaşındayım hayatımda kabız olmadım
Büyük wc yapmakta hiçbir problem yaşamadım

Acaba siz hangi vitaminleri kullandınız? Magnezyum almasam mı?

Lugol kullanma amacın kg vermek
3 günde bir aldım daha 10 gün oldu başlayalı
D vitamini çok düşük diye doktor vermişti 1 aydır kullanıyordum bitince d3k2 ye geçeceğim
selenyum iyotla beraber kullanılıyor diye hatırlıyorum

X